Šta je novo?

Periferni uređaji Koji automatski aparat za kafu?

Miševi, tastature, štampači, skeneri i sl.

ivanbass1

Čuven
Učlanjen(a)
25.04.2016
Poruke
11,114
Poena
765
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5700X, LC-CC-120
Matična ploča
AsRock X570S PG Riptide
RAM
Kingston 2x16GB 3400MHz CL14
GPU
AsRock Challenger Pro 6700 XT
Storage
Kingston A2000 1TB, Toshiba P300 3TB
Zvuk
HyperX Cloud II Wireless
PSU
Seasonic Core 650 GM
Kućište
NZXT S340 Elie
Monitor
AOC CQ32G1
Miš & tastatura
Logitech G502, HyperX Alloy
Ostale periferije
Mac Mini M1 16/512
Laptop
Macbook Pro M1 16/512
Tablet
Galaxy Tab S7
Mobilni telefon
XIaomi 12X
Pametni uređaji
-Galaxy Watch 3
-Mi Band 5
-Mi Band 4
-Mi Smart Humidifier
-Mi Air Purifier 2S
-Mi Air Purifier 3H
-Mi Mop Pro
Pristup internetu
  1. Optički internet
Da ne bih spamovao vise temu za aparate za kafu, resio sam da otvorim ovde :D

Posle Nespresso aparata na kapsule koji se upokojio, uzeo bih neki automatski espreso aparat.

-Budzet 250-750e (veliki raspon jer ne znam koliko se isplati ici na neki skuplji aparat), bilo bi bolje da ima u domacim radnjama. Moze i jeftinije, naravno :D
-Da bude automatski (da se sipaju zrna i da ispljune kafu :D)

Modele koje sam nasao/dobio preporuku u drugoj temi:
-Gaggia Naviglio Deluxe
-Delonghi Magnifica S (Smart)
-Philips EPXXXX (2221, 3221, 3241, 3246, 4346, 5447)

U pocetku sam planirao nesto do 300-400e, povecao sam budzet jer vidim da za 700-750e ima nesto kao Philips 5447 koji se prodaje sirom sveta i ima odlicne ocene. Generalno imam vise Philips aparata i sve radi savrseno, pa me vuce da i aparat za kafu bude Philips.
 
Za sada mi se najvise dopada Philips 3200 bez LatteGo sistema. Maltene duplo jeftiniji od 5400 modela kome je koliko vidim glavna prednost kolicina razlicitih kafa i LatteGo sistem za mleko.
 
Pošto više niko ne može sa isprati ko je koga kupio, onda ovako, pár mojih obzervacija...
Ne bih uzeo nikad vise bosch ili siemens (isti ispod nalepnice), a ne bih uzimao ni aparat sa previše dugmića.
Moj stari delonghi je odličan i posle puno godina, a kad zariba, 3k rsd u servis i radi kao nov. Za S se žalilo više ljudi, tako da očito previše dugmica. Sećam se da sam čitao da je Gaggia sad isto što i philips, ako grešim, izvinjavam se, ali u tom slučaju bih pre taj običniji philips. Ubrzo ces koristiti 2 opcije za kafu, dužu i kraću i to je to. Za devojku sam siguran da ima neka polurucna opcija za mleko i ćao.
 
Ja imam 3241 philips iako pijem ksfe bez nleka kupio sam zbog zenske polovine i gostiju. Iskreno bisan se pokajao ispao je 67000 u Srbiji sa fiskalom. Tek sam na drugom KG kafe pa jos nemam neko konavno misljenje sem da je kafa bolja nego u kafani gde placam 150din kafu😊
Veca misterija mi je kafa od aparata:
kupio sam "istu" kafu prvi kg sam uzeo u metrou za 3000 din drugi ba pijaci za 1300 navodno ista kafa lavazza crena braon kesa. Tu se vise nerviram nego omo aparata. 5 seriju philipsa nisam uzeo bilo mi nerwcionalno da dodam jos 270e
 
Ja koliko sam nasao EP3241 je sada 77k, a 5447 89k, tako da je razlika izmedju "najlosijeg" i "najboljeg" LatteGo modela 100e. Ako se odlucim za LatteGo, bice to 5447.

Cene gledam na ePonudi, ako negde ima jeftinije, pisite. EP3221 je oko 51k.
 
Kakav latego, to treba čistiti... Ne znam koliko ti devojka pije kafa, ali imaš i na ovom običnom tuš pa buckaj mleko do mile volje...
 
Ma imamo i froter za mleko, Nespresso 4 koji pravi bas lepu penu. 99% cu uzeti 3221 najobicniji za 51-52k.
 
lattego de opere za 1 minut a moze i u sudomasinu. 67000 bio u metalcu 3241 doista trebalo im je 10 dana da ga isporuce ali dosao je
 
Drugar ima ovaj philips nekih 8 meseci i nije bas nesto zadovoljan samim aparatom.
Radio je dobro aparat nekih 5 meseci i onda je pocela kafa da mu curi u onaj kontejner za otpad.Nekad kaze prodje kafa kako treba a nekad pola kafe iscuri u onaj kontejner za otpad a pola tamo gde treba.
Aparat je pod garancijom.Videli smo da su se dve gumice pojele pa smo kupili u servisu zamenske i opet je jedno dva meseca sve bilo ok i ponovo je poceo da se desava isti problem.
Ili su originalne i ove zamenske loseg kvaliteta ili presa kaci negde kada se pokrece i ide na onu fiksnu glavu i nesto sece gumicu.
Nikako da ga odnese u servis.A dao je dosta para za aparat i kaze mi da nije nesto zadovoljan kako sve to radi.
Inace kad radi kako treba kafa je odlicna,i sa mlekom i bez mleka.
Na poslu koriste delongi 22.110b koji je da kazemo prostiji aparat od ovog philipsa i za sada nemaju nikakvih problema a koristi se vise od ovog philipsa.
Pravi se nekih 10-tak kafa dnevno ne delonghi aparatu.
Kupio je ovaj delonghi za posao jer tamo piju samo espreso.
Ja imam ovaj delonghi 22,110b nekih oko 4 godine i vidim da su se ove gumice sa prese malo istegle sto se kaze, pa sam
narucio one gumice za presu sa alija cisto da se zamene jer su ove fabricke izgurale skoro 4 godine.
Desava se da propusti malo kafe u onaj kontejner za otpad ali dosta manje nego kod drugara koji ima philips aparat.I ne desava se uvek nego povremeno.
Pravi se oko 3 do 4 kafe dnevno i aparat se redovno cisti od kamenca.
Imam i milkfrother kad neko hoce kapucino tako da mi ova varijanta za sada odgovara.
@ivanbass Na kraju sve zavisi od tebe sta ti je prioritet.
Ako je samo espreso onda kupi neki jeftiniji aparat koji nema latte go i zavrsio si posao.
 
Moguce da je zapao los primerak, ja sam uglavnom pozitivna iskustva nalazio. Rezervisao sam 3221 u radnji u Nisu, idem veceras da pogledam jer je bio izlozen 20ak dana.

Uzecu kod njih iako je skuplji i bio izlozen malo jer znam da su dosta dobri sa reklamacijama, naravno ako nije ostecen nigde.
 
Pere se to u masini dobro makar stajalo i nedelju dana, siguran sam :D

Ja moj Nespresso froter perem u masini redovno.
 
Uzeo sam EP3221, verovatno cu ujutru da ga podesim, ako ga sad budem podesavao moracu da pijem kafu i onda nema spavanja 😅
 
Ja perem svaki dan lattego i praznim tacnu
 
Odlična tema. Zanima me razlika imeđu Nespresso i nove spravice EP3221 iz iskustva kada probaš.
I sam sam u fazonu "sve automatski" i "nema šanse da čistim".
 
Moze ali peske. Taj aparat nije lattego.
 
Podesio sam ga i pustio u rad. Izgleda da isto kao sa Nespresso aparatom prvo izadje veoma mala kolicina vode koja razvodni kafu koja dodje kasnije.

Prva kafa je bila neupotrebljiva, sto sam i ocekivao dok se malo razrade komponente. 3-4 dupla espresa sam bacio niz reku i onda je krenuo da pravi nesto sto lici na kafu :D

Uzeo sam Lavazza i Lidl espreso kafu, prvo cu da razradim aparat sa pola kila Lidl kafe, pa cu onda ubaciti Lavazza, taman dok naucimo podesavanja i sta kome odgovara. Cini mi se da je kafa sa Lidl zrnima jaca od kafe sa najboljim kapsulama za Nespresso.

Nisam jos uvek cackao podesavanje mlina, ovo sam radio sa fabrickim podesavanjem. Pisacu ovih dana jos iskustva.
 
Mlin opušteno stavi na najsitnije ili podeok pre i to ti je to..
 
Da li je moguce da je nesto ovako idiotno napravljeno kao ova podesavanja za mlin?

1. Podesavanje za mlin mora da se radi dok mlin radi, da de pritisne neko dugme i okrece se dok se mlin trese.
2. Najvise po jedan podeok mora da se pomera za vreme jednog mlevenja da se mlin ne bi pokvario (po uputstvu)

Posto ima 12 podeoka za mlin, ovo znaci da mora do 11 kafa da se napravi da bi se doslo do zeljenog podesavanja i sam proces je jako los. Ja sam ga okretao i dok nije radio. Kako sada da znam na kom je uopste podesavanju i da li je realno da je neko napravio nesto ovoliko glupo?
 
Ok sada sam procitao zasto je tako napravljeno i mozda nije toliko glupo 😅

Ostaje da vidimo ovih dana da nisam ubio aparat :D
 
Ma jok, to je samo za podesavanje.
 
Da pitam i ovde.

Jel normalno da se ovako cuje aparat? Ovo lupkanje i kao pomeranje nekih opruga pri ukljucivanju, pre i posle izbacivanja kafe i pri iskljucivanju.
 
Kupila je koleginica (sa posla) isti aparat, kaze kafa super ali aparat je preglasan, kako nismo u istom mestu nemam mogucnost da cujem kod koleginice kako aparat radi. Ali eto i ti se zalis na buku a i neki drugi kazu da je aparat preglasan.
 
Ma briga me za buku, samo da je ok sto se cuje tako.
 
Ja trenutno trosim Lidl Bellarom kafu u sivo-crnom pakovanju, nju sam uzeo za pocetak dok podesim aparat. Posle toga neku Lavazza crvenu, pa cu onda probati Portioli za koji sam cuo dosta dobra iskustva.
 
Vrh Dno