Šta je novo?

Periferni uređaji Koji automatski aparat za kafu?

Miševi, tastature, štampači, skeneri i sl.

ivanbass1

Čuven
Učlanjen(a)
25.04.2016
Poruke
11,114
Poena
765
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5700X, LC-CC-120
Matična ploča
AsRock X570S PG Riptide
RAM
Kingston 2x16GB 3400MHz CL14
GPU
AsRock Challenger Pro 6700 XT
Storage
Kingston A2000 1TB, Toshiba P300 3TB
Zvuk
HyperX Cloud II Wireless
PSU
Seasonic Core 650 GM
Kućište
NZXT S340 Elie
Monitor
AOC CQ32G1
Miš & tastatura
Logitech G502, HyperX Alloy
Ostale periferije
Mac Mini M1 16/512
Laptop
Macbook Pro M1 16/512
Tablet
Galaxy Tab S7
Mobilni telefon
XIaomi 12X
Pametni uređaji
-Galaxy Watch 3
-Mi Band 5
-Mi Band 4
-Mi Smart Humidifier
-Mi Air Purifier 2S
-Mi Air Purifier 3H
-Mi Mop Pro
Pristup internetu
  1. Optički internet
Da ne bih spamovao vise temu za aparate za kafu, resio sam da otvorim ovde :D

Posle Nespresso aparata na kapsule koji se upokojio, uzeo bih neki automatski espreso aparat.

-Budzet 250-750e (veliki raspon jer ne znam koliko se isplati ici na neki skuplji aparat), bilo bi bolje da ima u domacim radnjama. Moze i jeftinije, naravno :D
-Da bude automatski (da se sipaju zrna i da ispljune kafu :D)

Modele koje sam nasao/dobio preporuku u drugoj temi:
-Gaggia Naviglio Deluxe
-Delonghi Magnifica S (Smart)
-Philips EPXXXX (2221, 3221, 3241, 3246, 4346, 5447)

U pocetku sam planirao nesto do 300-400e, povecao sam budzet jer vidim da za 700-750e ima nesto kao Philips 5447 koji se prodaje sirom sveta i ima odlicne ocene. Generalno imam vise Philips aparata i sve radi savrseno, pa me vuce da i aparat za kafu bude Philips.
 
ivanbass@
Na koju granulaciju ti je podesen mlin?Jesi se igrao malo sa njim u smislu krupnoce mlevenja?
Ja na delonghi 22.110 drzim vecinom na podeoku 1,5 ili 2 i vecinu kafa pumpa izgura onako u bas tankom mlazu.
Desavalo mi se da mi aparat kad je podesen na keca sa lavazza tierra brazil blend uopste ne pusti kafu jer je previse sitno mlevena.Samo izbaci kolac u posudu za otpad.
Za tu kafu sam drzao mlin na dvojci i izlazila je u tankom mlazu.
Drugar ima philips ep4346/70 i nije nista dirao mlin u smislu podesavanja granulacije.Mislim da mu je negde fabricki na podeoku 5 i kafa izadje u onako jakom mlazu.Brzo protrci voda kroz kafu.Mislim nije losa kafa ali ipak bi trebalo da curi u tanjem mlazu.
Rekao sam mu da podesi na sitnije mlevenje ali kaze da nije uspeo.Plasi se da ne pokvari nesto.
Koliko sam gledao na youtubu dok mlin melje treba da se pritisne na dole i onda da se okrece na sitnije ili krupnije mlevenje.I to za po jedan podeok za svaku kafu dok se ne usteluje granulacija?Ako sam te dobro razumeo?
Zato me i interesuje da li si stelovao mlin?Znam da je za svaku kafu drugacija granulacija ali ipak da te pitam?
Verovatno cu ici do drugara ovih dana pa cu se malo pozabaviti tim philips aparatom oko podesavanja granulacije.

 
Poslednja izmena:
Da li za Philips aparate moze ici bilo koja kafa u zrnu , koje kafe koristite ?
Ja sam sve stavljao unutra. Od Lidla, do onih specialty od 4000+ din. :D

Sad osete se i te cvetne arome svetlo prženih kafa, ali mu bolje leže ove Lavazza mešavine.
 
@bojke1
Nastelovao mlin na taj nacin na najsitnije.
 
Mala pomoć drugari :) Ima preko SBB i Shoppstera varijanta na rate 24x3.000 rsd Philips Aparat za ESPRESSO EP3243/50.
Ne mogu sada baš da keširam neki aprat pa mi ovo zapalo za oko, da li je ok ova priča ?

 
Porucen Philips 3221/40 u G... 50 crvenih (jos danas akcija za 50k) a ima i u T.....niji jeftiniji je 48.5k (akcija do 09.sept) ali se nisam usudio da tamo pazarim.

Sta se radi kod prvog postavljanja aparata u rad ?

Od kafe uzeo bih hausbrandt (baka i deka na kesici) i barcaffe (caramel and chocolate) , e sad da li sve kafe u zrno mogu ici u ovaj aparat ?
 
Zrna za espreso idu u aparat. Imas i deo gde mozes staviti samlevenu kafu u jednoj dozi, pa izaberes opciju da napravi kafu od toga.

Za prvo paljenje mislim da nista posebno, treba da podesis AquaClean filter sto ide uz aparat, pise u uputstvu kako.
 
Imam pitanje, uzeta je kafa hausbrandt u zrnu, ukus isti kao i u kaficu gde sam pio.Ali kad pritisnem zrno kafe izmedju prstiju ono se lomi ? Sad ne znam da li to ok ali cini mi se da ne bi trebalo da se zrno raspada pri pritisku .

Da li je slucaj i kod drugih proizvodjaca da se zrno mrvi, da li ste probali ?
 
Na koliko dana perete unutrasni mehanizam za kafu ? Vidim da pise preporuka 1 nedeljno, za 7 dana spremi se max 20 espresa. Danas je oprano i susi se .
Uz aparat je stigla nekakva tubica za podmazivanje , na koji vremenski period treba podmazati jedinicu za kafu ?
 
Ja na delonghi 22.110 presu operem jednom u tri cetri dana,nema pravila.Tu silikonsku mast namazem jednom mesecno.Namazem malo gumice i onaj plasticni deo gde klizi mehanizam.
Tablete za uklanjanje ulja od kafe ne koristim.
Jedino sto radim jos je dekalkacija aparata na nekih mesec ipo dana i koristim vodu iz bokala aqvafor koji ima svoj filter.
 
kafu pijem sa mlekom, mada eto nisam nesto zadovoljan kako pena od mleka ispadne (koristim 3.5% mleko), bude pena ali nije tako kremasto. Vidim u kaficima koriste nekakvo bokalce za pravljenje mleka i ta pena je extra,
Da li ima nekakva caka sa pravljenjem pene od mleka kod Philips 3221/40 ?
 
Ima na YouTube dobrih uputstava, ali koliko sam video osnovno je da može da se iskrivi cev za paru da zavrti mleko i razbija mehuriće koje si ugurao na početku pripreme. Moj aparat to ne može, ali ja sam se igrao i zezao i dostigao neki nivo, ali onako kremasto kao pavlaka nikad.

Što nisi uzeo aparat što pravi i mleko kad je automat već?
 
Nisam zeleo da platim 20 crvenih vise jer sam bio sumnjicav sto se tice pravljenje pene od mleka. Da sam kojim slucajem uzeo i dobio isto sto i sad to bi bio bacen novac.
 
Ja sam na aliexpresu kupio milkfrother za tu namenu.Nisam hteo da se zezam sa aparatom i da pokusavam da napravim dobru penu.
Tacnije jedno vreme sam pokusavao i neki put pena ispadne ok a neki put ispadne losa tako da sam odustao od toga i kupio milkfrother.
Delonghi 22.110 nema late go sistem za mleko nego ima onu cevcicu za mucenje pene.
Sa mikfrotherom pena ispadne sasvim ok.
Imas povremeno u lidlu milkfrother firme silvercreast za neku korektnu cenu pa mozes tamo da kupis.
 
Za Philips aparate koliko vidim ima sredstvo za uklanjanje kamenca , koju tecnost koristitte(preporucena tecnost za philips nema u prodaji) i na koji vremenski period se cisti ?

Ono sto sam za sad nasao:
- ciscenje(pranje) unutrasnje jedinice jednom nedeljno
-tablete za odmascivanje od kafe 1 mesecno
-jednom u dva meseca podmazivanje unutrasnje jedinice (tu imam original tubicu za podmazivanje , koliko vidim nema ih u prodaji sta kupiti za kasnije?)
-protiv kamenca - ne znam na koji period - valjda ce aparat sam upozoriti
-menjanje filtera za vodu - kontam da aparat i u ovom slucaju upozorava

Ima li da jos nesto propustam sto se tice odrzavanja aparata?

Pozdrav
 
Pozdrav ljudi, mala pomoć, ne znam koji je bolji i pouzdaniji od ova tri modela, šta vi kažete?
1. Saeco Minuto
2. DeLonghi Magnifica S
3.Bosch Verobar 100
 
Ja koristim par godina DeLonghi Magnifica S model 22.110b i za sada nemam ama bas nikakvih problema.Pravi solidan espreso i vrlo je lak za ciscenje i odrzavanje samog aparata.
Jednom u mesec ipo dana odradim dekalkaciju aparata i koristim vodu iz bokala aqvafor koji ima svoj filter.
Kod delonghi aparata je dobra stvar sto se brew unit,odnosno presa vadi napolje i opere i samim tim je bas lak za odrzavanje.
Ova druga dva modela za koje si pitao nisam koristio pa ti ne mogu nista reci o njima,ali pretpostavljam da su slicna klasa aparata.
 
Pa to sve zavisi od tebe.Ja licno vise volim automatski aparat,ono stisnem jedno dugme i to je to.Sad neko drugi vise voli da se zeza sa manuelnim aparatom.
 
Jos da mi rodis juru s8 za 67000 i odma idem je kupim.
 
Sta biste preporučili, potreban je automatski aparat, manjih dimenzija (mala kuhinja) sa onim dodatkom za mleko, koristila bi devojka a ona voli kafe sa mlekom. Sad koristi nesspreso aparat na kapsule, ali bi presla na neki ozbiljniji. Gledam po dimenzijama se uklapa neki Sencor ses 9010 ali nikad cuo nisam za tu marku.
 
Ne verujem da ljudi kupuju Philips aparate pored Delonghi i Jure.
Jednostavno to su fensi kante koje ne mogu da sklope 3g rada kao i Bosch,Simens.
Ovaj Philips latego 223x koji imam gura 2.5 god. bez problema
 
Koristim Philips 3221/40 pravio je penu za mleko ok ali sad imam problem. Para za pravljenje mleka izlazi ali i gura malo vode , medjutim mleko bude ugrejano ali pene nema.
A ako se malo duze drzi para mleko pocinje da brbuce i izlece iz solje. Mleko 2.8 i 3.5 % masti.
Da li neko ima ovakav problem i resenje za isti ?
 
Da odgovorim samom sebi a mozda i nekom pomogne.
Ako aparat proizvodi paru a ne dobijate penasto mleko, nego se samo ugreje i pocinje da brbuce(izlece iz case) onda je problem u metalnom nastavku za penu.
Prvo skinuti i rastaviti metalni nastavak a potom dobro oprati, Na metalnom delu se nalazi jedan kruzic i tu je rupica, proveriti da li je zacepljena (ja sam tanku iglu gurnuo samo da prodje kroz tu rupicu)
A problem je zapravo bila plastika koja se moze izvaditi iz metalnog dela, nju treba gurnuti skroz do kraja da plasticni deo maksimalno izadje napolje, problem resen.

A donji deo plasticnog zareza sam orjentisao prema rupici na gornjem delu (mislim da to nema veze ali da napomenem). Inace redovno sam odrzavao metalni nastavak ali nikad nisam obratio paznju tacno sta i kako stoji. U svakom slucaju sada radi :)
 

Prilozi

  • 20221120_104954.jpg
    20221120_104954.jpg
    60 KB · Pregleda: 38
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno