Šta je novo?

Koji Antivirus preporucujete?

Dobih Norton IS za Dz pa rekoh -´ajde da ga instaliram,hvale ga ljudi...
Pre toga sam imao kombinaciju Avira free + Comodo Firewall.
E sad, Norton u sebi sadrzi firewall pa me zanima,
sta je bolje - da eliminisem Comodo ili da iskljucim Firewall u Nortonu...?
 
Zboh kompatibilnosti bolje ostavi sve Nortono-vo, inace imam jako niska misljenja o SW firewall-vima pogotovo Comodo, eset iz security-a itd...
 
Ja sam na sedmici koristio Zone Alarm a na osmici Comodo jer Zone ne podrzava jos novi sistem.
 
Po meni, najbolje antivirusno resenje. Godinama ga koristim - 0 problema.

Nod/Eset su i dalje solidno resenje ali ne i najbolje, 6 godina sam koristio razne verzije i onda pre skoro 2 godine direktno uporedio sa Nortonom i sta znam, meni je Norton (NIS 2012 u ovom trenutku) najbolji AV program, ponekad za usb fleseve upalim Malwarebytes AM i to je to, nema 100% sigurnog AV programa i usb flesevi su najveci problem.
 
Možda. Kao što rekoh, po meni je najbolji jer mi odgovara u potpunosti. Ne troši puno resursa, ne oseća se u radu, a virusa nema. Kada neko donese zaražen flash (mada je i to retkost jer sam ih sve naučio na Eset), on očisti. I ja zadovoljan. A to je najbitnije. :)
 
Po meni je NOD apsolutno nepotreban. Stavis lepo free avast, po potrebi neki FW i stavis MCShield i miran si.
 
Po meni je NOD apsolutno nepotreban. Stavis lepo free avast, po potrebi neki FW i stavis MCShield i miran si.

po meni je 12 "security" programa apsolutno nepotrebno, ako imas mozak koji sljaka kako treba, but hey...
btw, evo, i na osmici, radi panda...
 
Ne zanosite se tim pričama da je mozak najbolja i jedina zaštita. Mnogi legitimni sajtovi mogu biti kompromitovani tako da jedna poseta njima i imate zaražen računar bez obzira što niste kliknuli na bilo kakav sumnjiv link.
Neki lagani antivirusni program i malo vaše pažnje i dobra je šansa da nikada nećete imati problema sa malware-om. To što neki koji ne koriste AV nisu pokupili malware do sada je čista sreća a ne znanje i umeće.
Povodom prethodnog kometara o 12 "security" programa. Niko ne tvrdi da treba instalirati sve i svašta, po dva-tri od svake sorte. Jedan AV da skenira dolazni i odlazni internet saobraćaj, Windows-ov firewall (kod Windows 7 i 8) ili neki samostalni za XP da prikrije portove ako ADSL modem/ruter to ne radi i MCShield da spreči upad malware-a sa fleš memorija su sasvim dovoljni da se izbegnu problemi i strah od zaraze.
 
Poslednja izmena:
Ok je MSE ali ima tripove nekog povremenog skeniranja samo njemu znanog pa se na slabijim masinama oseti kada tuce po jednom jezgru u pozadini. Inace ne koristim nista osim povremenog skeniranja sa mbam, sve sumnjivo se pokrece na virtuelnoj masini. Nikakvih problema vec godinama.
 
A jel neko probao Outpost Security Suite Free ??
Godinama sam koristio Bitdefender IS i nisam imao problema, ali mi se ova zadnja verzija nesto ne svidja (a i istice uskoro) pa bih probao Outpost .
Tu i tamo procitam da je dobar, a i svidja ju mi se kompletni programi, tipa 3 u 1..
 
Koji FREE to najbolje radi?

Mislim da je Avast Free najkompletniji po tom pitanju. Njegovi moduli Web Shield, Network Shield, Script Shield (za IE, Firefox i Chorme ali ne i njihove derivate) skeniraju sve što ide preko brauzera. IM shield skenira IM komunikaciju, Mail Shield skenira poštu ako koristiš POP3/SMTP/IMAP klijent a P2P Shield skenira torent saobraćaj (mada je za uTorrent po default-u isključen pa ga je potrebno uključiti).
Ostali besplatni AV programi obično čekaju da se ceo fajl skine na HDD pa da ga tek tada skeniraju.

@terzazak Outpost ima odličan firewall ali ne znam kakav im je AV. Nisam ga baš nalazio po testovima. Imaš ovo:
RAP-quadrant-Feb-Aug12-12.jpg
 
Poslednja izmena:
Možda. Kao što rekoh, po meni je najbolji jer mi odgovara u potpunosti. Ne troši puno resursa, ne oseća se u radu, a virusa nema. Kada neko donese zaražen flash (mada je i to retkost jer sam ih sve naučio na Eset), on očisti. I ja zadovoljan. A to je najbitnije. :)

Imas Intel procesor od 200e, 16Gb rama, ssd a brines koliko resursa zauzima AV program? :)
 
po meni je 12 "security" programa apsolutno nepotrebno, ako imas mozak koji sljaka kako treba, but hey...
btw, evo, i na osmici, radi panda...
Onda nemoj da koristis ni jedan pa da vidimo da li ce "mozak" da te spasi.
Antivirus je itekako potreban jer uvek mozes da naletis na nesto bez obzira koliko vodio racuna, a MCShield je odlican za flasheve (ne pomaze "mozak" kod njih :D ).
 
@terzazak Outpost ima odličan firewall ali ne znam kakav im je AV. Nisam ga baš nalazio po testovima. Imaš ovo:
Pogledajte prilog 99217

Malo sam pogledao po netu, ima dosta oprecnih misljenja..:trust:
Nekoliko losih ocena za AV detekciju, los update i virus bazu itd...
BD koji jos uvek koristim se bas dobro kotira, ali su mu strasno pokvarili interfejs sto mi bas smeta..
Imam jos 2-3 meseca licencu, dosta vremena da potrazim neku zamenu (a mozda se poprave sa novom verzijom).
 
A jel neko probao Outpost Security Suite Free ??
Godinama sam koristio Bitdefender IS i nisam imao problema, ali mi se ova zadnja verzija nesto ne svidja (a i istice uskoro) pa bih probao Outpost .
Tu i tamo procitam da je dobar, a i svidja ju mi se kompletni programi, tipa 3 u 1..
Ja sam ga koristio prvenstveno zbog fajerwola ali vremenom ti blokira internet i oće da pada sistem kada nešto gledaš. Nije nešto za konfigurisanje. Comodo mi je najbolji imam potpunu kontrolu nad zidom mogu da konfigurišem svaku stavku. Antivirus ne koristim godinama.
 
Meni najbolje radi kombinacija Comodo firewall i Avast Free Antivirus. Comodo mi služi samo da kontrolišem koji programi pristupaju internetu tako da mu je isključen Defence+ a Avast skenira celokupan saobraćaj, brauzere, mesendžer, P2P, mail. Imam i MCShield za fleške. Ta tri progrmama su mi sasvim dobra kombinacija.
 
Meni najbolje radi kombinacija Comodo firewall i Avast Free Antivirus. Comodo mi služi samo da kontrolišem koji programi pristupaju internetu tako da mu je isključen Defence+ a Avast skenira celokupan saobraćaj, brauzere, mesendžer, P2P, mail. Imam i MCShield za fleške. Ta tri progrmama su mi sasvim dobra kombinacija.

Nece biti, Comodo ima rupu, i ne vidi proxy koji avast! koristi za WEB Shield, sto govori o tome da i malicozni programi mogu da prodju. Zone Alarm je nema. Navodno u verziji 6 ce rupa biti popravljena. Probaj da blokiras browser, sa ukljucenim WEB Shield i videces o cemu pricam.
 
Nazad
Vrh Dno