Šta je novo?

Koje tiho, snazno i modularno napajanje do 15k

lanmi86

Slavan
Učlanjen(a)
02.07.2007
Poruke
1,640
Poena
395
OK uskoro ide veliki upgrade pa ce u novu masinu leci quad core sa 4-5 hard diskova i verovatno CF a uz to i 6-7 ventova, par pci kartica itd... Ono sto ce mi trebati jeste da mi preporucite kvalitetno tiho napajanje koje je uz to vrlo snazno i naravno da je modularno. Cena mi je ovog puta zaista nerelevantna posto planiram da se otvorim ljudski za celu konfiguraciju, ali eto neka bude do 15k. Bacio sam oko na ovo:
http://itsvet.com/proizvod/silverstone-strider-plus-st85f-p-850w/comp_comp_powersupply/148/546

Po review-ovima kazu da je bas dobro, kapiram da u micro...s moze da se naruci... ako imate jos neki predlog, dajte... :)
 
Dobar je taj SS.:) Ja bih uzeo Corsair HX850 mada premasuje tvoj budzet, posto je oko 180e.:p
Takodje veoma dobra a jeftina alternativa je Chieftec CFT-850-14C (~120-130e), po meni u rangu SSa mozda i bolje, losije od Corsaira.
 
Ako se vec toliko otvara, 3k gore mu nece praviti problem, a 15k nije rekao fixno nege da bi bilo lepo do te cene.
Verujem da ce se snaci za 3k. ;)
Uzmi nesto od ona dva sto sam ti rekao...
 
@ Godzilla
TX950 ispada iz igre jer kao sto sam naveo, treba mi iskljucivo modularno napajanje, nemam zivaca da se bakcem sa kablovima a ionako ce ici modding sledeceg kucista koje god ono bilo tako da ce sve to morati da bude lepo upakovano, a sa TX napajanjem nece liciti ni na sta :)

E sad, jel zna neko koliko kod nas daju garanciju na SS a koliko na Cors?
 
950TX nije modularno, a 850HX premasuje budzet. Ali od Corsair-a npr. 650HX nije izvan budzeta sa svojom cenom od ~130e.
Inace kao sto garson rece, CFT-850 je dobra alternativa. Cela HX serija bi trebala da je Seasonic built by, dok je pomenuti Chieftec CWT platforma. Nadam se da ne gresim ? Ili bi se prostije moglo reci i gledati: Seasonic - high end, CWT - performance klasa.

Ja licno za ~150e bi skoro sigurno uzeo 950TX ili 850TX Corsair-a. 1) 950TX je "svega" ~20e skuplji od 850TX modela 2) smatram da je modularnost potpuno nepotrebna 3) 5 godina garancije.
 
Poslednja izmena:
Na Cors ide standardnih 5 god, a na SS bi trebalo da daju 3 god, ali se pricalo o nekom novom zakonu koji bi kod nas "srezao" sve garancije na godinu dana. Nisam nesto informisan o tome niti znam kada ce/ da li ce to biti usvojeno, ali cisto imaj u vidu tu mogucnost.
@OCz:
HX750 i HX850 su CWT DSG (bolji od PSH-a u CFT-u) i jesu high-end (razumni), a HX650 je Seasonic.
 
Poslednja izmena:
Jesu high end u svojoj kategoriji, CWT. Primer/poredjenje za high end i performance je cisto da se napravi razlika izmedju Seasonic-a i CWT-a.

A ovo,
ali se pricalo o nekom novom zakonu koji bi kod nas "srezao" sve garancije na godinu dana.

evo sada cujem prvi put. Cak mi i za ovu nasu zemlju ne zvuci razumno ..:S:

Sto se tice SS-a, cini mi se da daju 3god. garancije. Na netu je ta prica, a i secam se da je Microsystem dao 3god. na jedno Strider napajanje (560W ili 650W, ne secam se..). Moguce je da daju mozda 5god. na svoja skuplja napajanja iz vise klase ?
Ni Corsair ne daje 5god. na CX seriju, vec 3god.
 
Uff sad me OCz malo okrenuo ka TX950...

Samo ne znam gde da sakrijem onoliko kablova... sad videh sliku TX950, bas je previse kablova da bi se odradio neki kvalitetan cable management... Nekako ne zelim dzunglu da gledam svaki dan na stolu...

Previse mi je 180e za HX850, Ili ce da upadne TX950 ili neko modularno, tipa onaj Chief cft850 ili Seasonic...

Jel ima neko neke informacije koliko su bucna odnosno tiha ova napajanja?
 
Znas kako, ja nisam nikada upalio samo napajanje i krenuo da ga osluskujem. Ali siguran sam da mi je to jedna od najtisih komponenti u kucistu. Jednostavno pored vec 2-3 120mm ventilatora - koji se vrte na svega 1000-1200RPM, napajanje neces ni primetiti.

Ja sam rekao, da sebi sada uzimam napajanje, TX950 ili TX850 bi mi bili jedini izbor i dilema. TX950 ti daje gomilu snage za sasvim OK kintu. Sta vise, daje ti i suvise nepotrebne snage, ali to moze da se gleda i na drugi nacin. Neces ga nikad ni posteno oznojiti pa se samim tim nece previse ni grejati = fan se nece brzo vrteti = napajanje nece biti bucno :).

Sto se tice kablova, nije apsolutno nikakav problem sakriti ih u kucistu koje ima proreze i rupe za provlacenje kablova. Pogledaj par slika na netu ili u onoj temi o skrivanju kablova pa ces i sam videti. Evo moj ne-modularni Corsair je do sada video tri kucista i u svakom su kablovi bili maltene tip-top sredjeni.
 
CFT-850 je samo za 2A jaci na 12V od CFT-750 (60 vs 62A)?:trust:
Nece biti da je bolji od SS.
Da, izgleda da je "samo" 62A a treba da je bar 65A. Dakle, i Chieftec pomalo laze.:smash:
A sto nije bolje od SSa? Nije taj Enhance u njemu nista posebno.;)

Corsair TX950 je CWT DSG kao i u HX850, veoma dobro i snazno napajanje, sa povoljnom cenom.:) TX850 je pak stariji CWT PSH, ali je i on dobar. :)
 
Poslednja izmena:
E to sam hteo da cujem, ja se napatih da sakrijem kablove u ovoj mojoj brizi, ali dobro, ionako ce verovatno ovo napajanje ici u HAF 932 a u njemu bas moze da se odradi fini cable management.
Odlicno, onda sam resio dilemu, u kuciste ide TX950, hvala svima na odgovorima :)
 
@milane, po meni uopste ne valjaju modularna za skrivanje kablova, ali sam kasno to shvatio!
Kod obicnih napajanje sve ide iz jedne "rupe" i sto ti ne treba, lako sakrijes, provuces kroz rupe i ostavis tamo... po meni je mnooogo gore modularno za skrivanje!
Sta ti znaci sto ima posebne stekove kad skoro svaki iskoristis i samo ti prave zbrku.
 
Pa otkud znam, delovalo mi je da cu lakse manipulisati kablovima ako ih je manje u kucistu i to mi je delovalo kao velika prednost kod modularnih napajanja, ali ima logike u tome sto pricas... Sad kad sve bacim na papir, ipak mi se vise isplati TX950, vise vati, bolja platforma...
 
ja bih dodao jos para za X :)
 
Poslednja izmena:
Da, tu i videh. Jaka cena bas, ali i kvalitetno napajanje. A kutija otvorena...

Nego i meni pola kablova od napajanja lezi u torbici, iako imam stosta po kucistu.
 
Poslednja izmena:
@garson, kako mislis pola kablova nisi iskoristio? Koji si kablove iskoristio a koji su ti ostali?
Iskoristio sam 1 PCI-E za grafiku, ostao je jos jedan takav, iskoristio sam jedan SATA sa 2 konektora, ostalo je 1 ili 2 takvih, ne znam tacno, jedan molex kojim napajam optiku i drugi kojim napajam fan kontroler. Od ukupno 7 rupa (2 za PCI-E 5 za SATA/Molex) ostalo mi je 3 prazne, dakle skoro pola.:p
Uf al deru. :mad: A jos je i 650W verzija u pitanju.:S:
 
Verujem ja da je to jedno od najkvalitetnijih napajanja danas, ali je ipak prevagnuo visak snage kao i verovatno duza garancija kod Corsair-a... A i ko zna sta me ceka sutra i kakvi ce procesori i grafike izlaziti... A ovo napajanje sigurno necu menjati dok ne crkne, ili ono ili ja :d
 
Ja sam kupio Corsair HX650W pre cirka nedelju dana...Garancija je onolika kolko pise na kutiji.Maksimalna garancija koju daje firma gde sam uzeo napajanje je 60meseci...medjutim prodavac mi je rekao da u tih 60 meseci (ako se nesto desi sa napajanjem) mogu da dodjem i dobijem novo (isto ili neko u tom rangu po zelji)....a ako se posle 60meseci napajanje rikne...onda se lepo pojavim kod njih sa racunom i napajanjem i oni ga posalju nazad Corsairu(ili ja sam)...koji u garantnom roku od 7.god menja napajanje ili vraca novac....po zelji kupca.
Znaci ako uzmes corsair nebitno je da li ce ti prodavac reci...ej imas 2,3,4 godine garancije...Corsair daje 7.god....ako se odlucis za Cors samo cuvaj racun i uzivaj. I da! ovaj corsair je seasonic.

@milane, po meni uopste ne valjaju modularna za skrivanje kablova, ali sam kasno to shvatio!
Kod obicnih napajanje sve ide iz jedne "rupe" i sto ti ne treba, lako sakrijes, provuces kroz rupe i ostavis tamo... po meni je mnooogo gore modularno za skrivanje!
Sta ti znaci sto ima posebne stekove kad skoro svaki iskoristis i samo ti prave zbrku.

Jeste da je lakse sakriti kablove na ne-modularnom napajanu jer ako se napajanje okrene naopako onda svi kablovi koji izlaze is 1. rupe mogu da se provuku kroz rupu koju sam iseces na kucistu...medjutim posle je zahebano zatvoriti stranicu....
Po meni je ipak modularno bolje...jer se ne iskoriste svi kablovi :) pa se stranica lakse zatvara...



Uglavnom sve perporuke za Corsair Hx650w. Pozz.
Edit: Corsair placen ~120e.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno