Šta je novo?

Koje miševe imate?

Pravo da kažem, skinuo sam Omrone sa nekog starog Logija - kineski Omroni deklarisani na 5m klkova (ne piše ništa). Bolji su od starih prekidača, ali ako stari rade, ne moraš ih menjati - neće ti toliko značiti.
Što se tiče CM Storm Mizara, upozorenje - juče sam ga testirao i miš ne radi kako treba sa cloth podlogama (SteelSeries QCK Mini, A4-X7-300MP). Prosto neverovatno. 747H radi bez problema na obe podloge. Pretpostavljam da je problem sa konkretnim primerkom miša, ali nisam siguran...
 
Poslednja izmena:
Meni opet crkao logitech mx anywhere. Jadna im garancija od tri godine ako cu ga non stop nositi u servis. Danas sam porucio A4 tech R4 a logija cu da servisiram i da ga se resim djubreta da ga prodam. Ovo mi je treci Logitech kome relativno brzo crkavaju tasteri.
 
To je baš loša sreća - Logitech uglavnom ugrađuje Omrone solidnog kvaliteta.
 
Ne znam sta da kazem. Logitech MX Revolution, Logitech VX revolution i sad ovaj logitech mx anywhere potpuno isti simptomi sva tri crkavaju tasteri daj boze da sastave godinu dana. Te miseve sam koristio na laptopu, na desktopu imam A4 tech X7 koriste ga sin i cerka i dan danas funkcionise posle ko zna koliko godina, mozes misliti sta sve prozivljava pored dece. Sutra idem u Win Win po A4 tech R4 misa i nosim ovaj ponovo na reklamaciju posle cu ga prodati i tesko da cu vise ikada kupiti logitecha.
 
Mene g5 sluzi odlicno vec 6 godina. G500 sam odneo na reklamaciju jer mu kabel prekida, taman sam imao jos mesec dana garancije. I danas sam dobio novi a4 tech r7 posto se prvi ekspresno pokvario.
 
Kablovi su slaba tačka kod Logitecha, to je poznato. G400, G500... Ali da prekidači tako odlaze, to je baš izuzetak.
 
Meni na jednom Logitech posle 8 godina prekidao kabl, i to je ciman, padao sa stola i visio...
 
Logitech M705 i prilicno sam zadovoljan sa njim.
 
Što se tiče CM Storm Mizara, upozorenje - juče sam ga testirao i miš ne radi kako treba sa cloth podlogama (SteelSeries QCK Mini, A4-X7-300MP). Prosto neverovatno. 747H radi bez problema na obe podloge. Pretpostavljam da je problem sa konkretnim primerkom miša, ali nisam siguran...
Primerak miša je bio problematičan, loš senzor. Ispravan miš stigao, i za sada sam više nego zadovoljan.
 
imam dva genius dx 150. Obzirom da cesto drzim mis u krevetu, dosta mi ispada pa mi se nikad nije isplacivalo da kupim neki fensi. Svojevremeno sam imala jedan microsoftov koj je bio divan... optical mouse 200. medjutim on je jednom pao i to mu je bio kraj, nije se cak nista ni odvalilo. drug jedan je pokusavao da ga popravi medjutim slaba vajda. ovaj dx nema dodatne dugmice ali mu je verovatno najveca mana sto je mnogo mali.

tuga mi je sto vise ni mis ne moze da se nadje najprostiji kancelarijski nego u vecini radnji kako udjem, jos posebno sto sam zensko, pokusavaju da mi prodaju neke miseve od 2,3 hiljade nicim izazvani.

razmisljam da kupim neki lepsi a4 tech u skorije vreme. cisto zato sto je ovaj skroz dosadan a i volim da se poigram pa mi godi nekad koje dodatno dugme
 
Juce sam pazario CM Storm Havoc, prvi utisci odlicni, ako bih komentarisao RX1000 i uporedio njega on je bio ispred vremena tako mi deluje, jer Omron koji on ima i danas se koristi.
 
Gde si ga pazario i koliko si dao? Kakav je skrol? Tasteri? Preciznost?
Razmisljam i ja o njemu pa bi mi koristila pomoc.
 
Ne mogu jos da dam sud, sto se tice skrola necujan je i pri skrolovanju se osecaju zupci kao da su gumirani-amortizovani.

Tasteri (levi/desni klik) su bas meki i hvataju bukvalno od drugog tastera iznad skrola, tasteri iznad skrola su plasticni takodje meki i plitak hod imaju jedva cujni, 3 tastera sa strane su gumena i takodje su mekana i imaju plitak hod.

Preciznost pa precizan je zadovoljan sam. Moram da ti napomenem da nisam gamer i sa te strane nemogu da ti dam sud.

Razmisljao sam se izmedju Havoc, Mizar pa i G402, bio je u igri TL7 Terminator ili V8A .

Sto se tice Mizar imao sam srece da mi ga otvore i da mogu uzivo da ga vidim i da ga osetim, G402 nemoze ni da se vidi.
Zasto sam licno ja odabrao Havoc a ne Mizar zato sto ima jedno dugme bocno vise (doduse kod mizara su bocni dugmici plasticni), dugmici iznad skrola lepse svetle kod MIzar-a, ali imaju neki svoj ram u kome su postavljeni pa tako kad se klikcu nekako kao da nemas osecaj kao da ces oba da kliknes u isto vreme dok kod Havoc-a je bas kako treba nema greske i trece (mozda je bilo do primerka) skrol nekako kao da iskace iz svog polozaja, kako? ako se malo jace gurne skrol kao da hoces kliknes skrol udesno ali malo jace ceo skrol se pomeri za 1mm u desno kliknem u kontra stranu vrati se za 1mm, verovatno je do primerka kod Havoc-a toga nema. Ne koristim nikakvu podlogu vec sto koji je saren-satiran imitacija sivog mermera i nema nikakve nepreciznosti, sto se tice klizanja-pokretljivosti kao lud prosto leti.
Sto se tice rwzine jesto nesto tezi u odnosu na RX1000 ali to meni nesmeta mislim niti prednost nit mana jednostavno nije moj reper, dok je nekima bitna tezina.

Mizar je favorizovaniji, zasto ne bih znao razlika u ceni je 500,00 din.

E sada sto se tice software jos se nisam sa njim akao instalirao sam ga, video da ima update software i drivera iz samog software sve sam odradi.

Da li sam pogresio u odnosu na G402 neznam to moze da kaze neko ko ga ima, sto se tice A4tech racunam da je mozda CM kvalitetniji.

Samo da napomenem kada sam ga video u kutiji i uzeo u ruku preko plastike i kada sam ga doneo kuci i izvadio iz kutije i ukljucio kao da nije isti mis totalno drugacije deluje u pozitivnom smislu.
 
Poslednja izmena:
Hvala na detaljnom odgovoru. Gejming me i ne zanima previse (veoma malo vremena imam za to) ali mi je sama izrada i kvalitet veoma bitna. Gledam ovaj Logitech G100S, ne deluje lose. Ima li neko iskustva sa njim? Imam ga na 3600 din.
 
Imam problem sa A4Tech 750 misem. Poceo je skrol da zeza posle 4 godine. Ocistio sam ga ali problem je ostao. Citao sam nesto o podmazivanju, pa me interesuje da li je neko to radio i cime.
 
Cooler Master Storm Mizar trenutno imam. Po meni najbolji mis na nasem trzistu i najprecizniji, koristi laserski Avago 9800 senzor 8200dpi. Jedina mana po meni sto je tezak oko 100 grama i nema tegice, jer ja volim da mi bude mis oko 130-140 grama tezak.
 
Cooler Master Storm Mizar trenutno imam. Po meni najbolji mis na nasem trzistu i najprecizniji, koristi laserski Avago 9800 senzor 8200dpi. Jedina mana po meni sto je tezak oko 100 grama i nema tegice, jer ja volim da mi bude mis oko 130-140 grama tezak.

Bez obzira sto je Avago 9800 laser ne moze biti precizniji od moderne optike
 
Cooler Master Storm Mizar trenutno imam. Po meni najbolji mis na nasem trzistu i najprecizniji, koristi laserski Avago 9800 senzor 8200dpi. Jedina mana po meni sto je tezak oko 100 grama i nema tegice, jer ja volim da mi bude mis oko 130-140 grama tezak.

Tesko da je bolji od steelseries miseva. :)
 
Kad bi video,kako izgleda moj Steelseries Rival,promenio bi pricu.
Ne znam,kakve su ove,nove verzije.
Da nema toga,mis bi mi bio savrsen.
 
Poslednja izmena:
Pricalo se da su mnogima uvazili garanciju (ko je uzeo preko Steelseries) i da su posle poboljsali kvalitet gume.
Da li si probao da se zalis?
 
Steelseriesu ne,ove nase pitao,oni krenuli sa pricom da je to,ipak fizicko ostecenje...
S obzirom,da sam taj rival,uzeo kao zamenu,za falicni Razer DA 2013,nisam vise imao snage,da idem na neki treci primerak.
Pljunuo pare,i kupio logitech G 502.
 
Da nasa posla, kupac izazvao fizicko ostecenje. Bio nervozan i noktom turpijao gumu...
 
Pa pazi, moglo je, i to da se istera, do kraja. Ali muka mi je vise, od falicne robe.
U poslednje,2-3 godine,sam morao da vracam dva TV-a,jednu ves masinu,i poslednje,pre par nedelja,nove cipele,sa razlicitim dzonom.
 
Poslednja izmena:
Da li neko ima Logitech G502? Možda mi stigne sledeće nedelje kao poklon. Deluje mi nekako čudno po slikama sa gomilom tastera. Trenutno sam na G500 i za moju šaku nema boljeg miša.
 
Da li neko ima Logitech G502? Možda mi stigne sledeće nedelje kao poklon. Deluje mi nekako čudno po slikama sa gomilom tastera. Trenutno sam na G500 i za moju šaku nema boljeg miša.

Ja.i meni je bilo cudno,posto,nikada nisam koristio nesto,takvog oblika,i sa tolio tastera.
Mis je kvalitetan,cvrst,nista ne skripi,itd.
Mana je,barem po meni,nesto manja sirina,tj. malo je uzi,i dosta je tezak,i bez tegova.
 
Ja.i meni je bilo cudno,posto,nikada nisam koristio nesto,takvog oblika,i sa tolio tastera.
Mis je kvalitetan,cvrst,nista ne skripi,itd.
Mana je,barem po meni,nesto manja sirina,tj. malo je uzi,i dosta je tezak,i bez tegova.

Ja sam više za neki jednostavan dizajn. G500 mi ima sve što mi je potrebno, podesio sam optimalnu težinu tako da mi uopšte ne umara ruku.
Sutra/prekosutra ću da znam da li mi stiže, ukoliko uspe da priđe mojim potrebama ostaće, ako ne ide dalje na oglase.

Hvala :)
 
Nazad
Vrh Dno