Šta je novo?

Koje je dobro napajanje?

audiofreak

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
21.07.2003
Poruke
3,894
Poena
410
Zbog ucestalih pitanja na benchu tipa "koje napajanje da kupim", resio sam da postavim ovde jedan thread da se ljudi informisu.

Evo prve korisne informacije:
UL Online Certifications Directory
Na ovoj adresi mozete da unesete broj koji cete pronaci na nalepnici na svakom krstenom napajanju, format broja je E123456.

Druga je review site i to jedan od mojih omiljenih -- Silent PC Review. Tu mozete naci prilicno kompetentne testove napajanja i coolera, a sve u cilju smanjenja buke vaseg racunara.

Za sada toliko od mene.
 
I lose i dobre vesti za novo Thermaltake BM3.

Lose vesti su da je jonnyGURU vec razneo jedno i nije impresioniran

Dobre vesti je da bi to trebalo da bude slucaj samo sa onim za Americko trziste, jer se prave u Indiji sad od strane neiskusne CE LINK fabrike (da bi se zaobisle tarife i sankcije) xD
 
ovakav potez za 99% korisnika ne moze imati opravdanje.
RM nalepnica na RMe je maciji kasalj za ostalo sto je sad, i sto dolazi xD

Novo CX je samo nalepnica na staro CV

A novo TX je samo klon Asus Gold TUF (koje je klon starog TX-M sa jeftinijim i slabijim komponentama). Drugim recima novo TX losije od starog TX-M, Drugi recima spustaju se na nivo LC Power od pre 10 godina

Pogledaj iznad sta radi Thermaltake, dva kompletno razlicita napajanja prodaje pod istim imenom, i jedno od njih je blagi uzas, alpha test neiskusne fabrike, i Amerikanci su alpha testeri. Zatim nova popularno GPX platforma sto su izbacili (SIlverstone, MSI, G.Skill, Chieftec, Asus, Deepcool), tipa 2/3 njih laze koji ventilator su stavili u njih, stoji Martech krs (koji se lazno reklamira da je Rifle bearing), ili cak prelepljen Martech ili slicno da se ne zna). Pa zatim bolja GPW platforma, XPG stavio Yate Loon u Kyber seriju (sto ce ironicno da ispadne "solidan" ventilator ovim tempom, sto je urnebesno)

FSP odavno mulja isto (od kad je ADDA ukinula proizvodnju rifle/hdb/fdb ventilatora), sto neka Hydro PRO dolaze sa ADDA double-ball bearing, neka sa Yate Loon ventilatorima, a slabija uglavnom Yate Loon sve (sto ce ironicno sad da postane solidna opcija, jer su svi ostali postali isti)

99.9% napajanja iz srednje klase sto su izasla od kad je krenula korona, za mene licno nema opravdanja za ventilatore koje stavljaju u njih (al to je subjektivna stvar, jer sam pre-zahtevan korisnik sto se tice ventilatora, pa ne spominjem za druge ljude)

Dok puknes prstom, od vecine PSU firmi desice se isto kao i za SSD-ove, sto su bukvalno 99.9% firmi muljale, i na kraju smo morali da se prilagodimo tome (sto je sasvim razumljivo sa njihove strane, Firme nemaju izbora)

image.png

20240117_111328.jpg
 
Poslednja izmena:
Asus Prime novo jedino od izbacenih mid-tier napajanja za 2023+2024 na Nemacko trziste, ima dual ball bearing Power Logic ventilator (sto je isto uzasna opcija za buku).

TL : DR, poceo je FanGate za napajanja, kao CapacitorGate sto je bio nekad (ni Hong Hua nisu sigurni).
 
Da li je ovaj FSP Hydro G Pro 650W dovoljan za 4070/4070 Super?! Ili bolje ići na 750W, razlika je ~10€?! Što je sigurno sigurno :)
 
Da li je ovaj FSP Hydro G Pro 650W dovoljan za 4070/4070 Super?! Ili bolje ići na 750W, razlika je ~10€?! Što je sigurno sigurno :)
Radice i na kvalitetnih 500W, ali sto kazes ako ti nije velika doplata slobodno uzmi 750W zbog nekog upgrade-a u buducnosti.
 
Hmmm, u pravu si :) Danas kada sam gledao cene u Atomu i napisao gornji post, 650W je bio ~14-15k, a sad kad sam kliknuo je ~11k, ne znam šta se desilo :unsure: Možda sam gledao neki drugi model, pravi sam :cool: A 750W je ~16k, zato sam i pitao da li je bolje za razliku od ~10€ ići na jače.

Ovako je ovaj 650W best buy trenutno koliko vidim?

EDIT: Evo ga ovo sa većom cenom, u čemu je razlika?!
 
Misljenje o Asus ROG Strix napajanjima? 650 ili 750, konfa je iz potpisa, imam u planu promeniti jos maticnu i dodati jos rama u prvoj polovini godine, a grafika ne jaca od 4060/7600 na kraju godine, osim ako je uleti neka dobra polovna 3070 ili Amd ekvivalent.. Ili ganjati neka druga napajanja u tom cenovnom rangu, trenutno imam 13god staro LC power 560w i gura ono lepo, ali mislim da je red da se menja polako 😁
 
Misljenje o Asus ROG Strix napajanjima? 650 ili 750, konfa je iz potpisa, imam u planu promeniti jos maticnu i dodati jos rama u prvoj polovini godine, a grafika ne jaca od 4060/7600 na kraju godine, osim ako je uleti neka dobra polovna 3070 ili Amd ekvivalent.. Ili ganjati neka druga napajanja u tom cenovnom rangu, trenutno imam 13god staro LC power 560w i gura ono lepo, ali mislim da je red da se menja polako 😁
Koja strix, iz koje prodavnice ?
 
Pa Strix 650G ili 750G, a prodavnica ili Madjari svejedno mi je, bitno je najbolje za tu cenu, oko 100eur plus minus
 
Uzeo sam Hydro G Pro od 650W. Deluje kvalitetno, ali burazeru, još od ATA ere pokušavam da se rešim flet kablova a ovi ih ovde svugde stavili. Do zla boga bolno za rutiranje. Čemu ovo, pojma nemam.
 
Pa Strix 650G ili 750G, a prodavnica ili Madjari svejedno mi je, bitno je najbolje za tu cenu, oko 100eur plus minus
Nema toga vise, ti stari Strix modeli se ne proizvode vise, 750G nema nigde, a zadnji komad/komadi 650G preko Madjara su ~120 eur


Ovo kad ode, to je to najverovatnije, Asus ima novu Strix Aura seriju sad

 
Paa dajte onda preporuku za tu oko 100eur za napajanje, pa da polako planiram kupovinu, moze KP moze domace
 
Misljenje o seasonic GM-750? Polumodularno svuda 100e u srbiji.
 
Kod madjara

THERMALTAKE Toughpower GF3 750W PCIe5​

~130e
Edit:
Bolje ovo dom radnji a..m. 10 god garancije
Thermaltake Toughpower PF3 Modul 80+Plat, Gen5, 850W
160e
 
Poslednja izmena:
E ovako. Što se tiče ovog FSP što sam uzeo naponi (koji se iščitavaju iz biosa) pod opterećenjem su po meni očaj živi. 12V grana ide ispod 11.6, 3.3V ide ispod 3.2 a 5V ide ispod 4.7. Kad budem bio kući okačiću slike.

Sve ovo uzeti sa rezervom jer je softversko očitavanje a ne unimerom ali sa Antec HCG650W naponi su na istoj konfi bili idealni pod punim opterećenjem.

Možda sam ja zaboo ćorak ali eto da podelim. Inače sam dobio UK verziju napajanja ali ide pride uz kutiju i EU naponski kabl.

Nadam se da nije uvaljivanje škarta sa ostrva...

Džabe zlatni 80 plusevi, cajbernetksi i ostale marketinške zajebancije. Ne može čovek više ni na šta više da se osloni.

Nisam zadovoljan.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno