Šta je novo?

Ko sta ima od Hi-Fi komponenti?!

phantomr@
Moj brat ima mislim bas taj model klipsch rf-82 i koristi ih u kombinaciji sa onkyo avr risiverom.Model risivera je tx-sr875.Malo stariji risiver ali i dalje dobra sprava.To zvuci pristojno.Filmove pusta sa sony bluray playera 7200 a muziku u stereo formatu sa nekog technics cd playera.
U playery su mu rekli da je proverena kombinacija onkyo sa klipsch zvucnicima.Sad ne znam da li te interesuje samo stereo zvuk ili bi mozda isao na 5.1 zvuk?
Ako bi isao na 5.1 zvuk a ne zelis da pucas neku veliku lovu mozes pogledati onkyo tx-sr876 malo novija sprava od one koju ima moj brat.Ima malo bolji mikrofon za kalibraciju zvuka u odnosu na 875 model.Cena je mislim na oglasima oko 250 eura.
Ne znam kako bi se yamaha uklopila sa klipsch rf-82 zvucnicima?
Moras poslusati pa sam doneti odluku.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: NAS
>>

Evo i ja da se ukljucim, posto mi je svaka pomisao na hi-fi zanimljiva.

Integrated Amp. - Exposure 3010S2

Spk - Spendor A9 (pre njega sam imao S6R, ali nisu mi bili dovoljni za sobu od 50kvm, pa sam ih zamenio posle godinu dana, ovi su totalno superiorniji u svakom pogledu). Doduse, nije da nisu bili dovoljni, stvarno su se dobro pokazali, ali ja volim cesto glasnije da slusam, a nije mi to to kada pojacalo mora preko pola da se odvrne da bih stvorio sebi neki dozivljaj. Sada je situacija takva, da vec na 9-10h bude sjajno.

DAC - Exposure 2010S2 (da neko ne pomesa sa pojacalom)
source - PC neki najobicniji stariji, nikakvo ludilo, sa Windows-om 7, koji stoji iza police, instaliran samo foobar, a iz PC-a preko USB-a ide konekcija preko M2Tech HiFace Two i BNC kabla Furutech sa Furutech konektorima ==> DAC, zbog kvalitetnije reprodukcije 192Khz, 24-bit. Razmisljao sam da kupim apple onaj mini PC, ili kako se vec zove, medjutim previse skupa varijanta, a posto nema potrebe za to, a imao sam delove, sastavio sam ovo i upakovao u mATX kuciste.

Ovo je moj prvi sistem, zato sam dugo istrazivao, mesecima odlazio od radnje do radnje sa drugarom, da ne bi bio skroz subjektivan osecaj, a prvi pik mi je bio B&W 683S2 i Roksan pojacalo. Kasnije sam se dosta razocarao kada sam cuo ovaj sistem na Rotelu, takodje jos jedan sa skupljim zvucnicima, ovi su namenjeni za theather. Totalno drugacije klase, znam, dosta daleko sam odmakao, jer nisam ni znao sta hocu tacno, morao sam da cujem sve i svasta da bih na kraju rezimirao. Nema sta da se kaze za ovakav sistem, jer je dobitna stvarno, druga varijanta su bili Neat Motive sto se tice zvucnika, a pojacalo Hegel H80 sa DAC-om i CREEK.

Sanjao sam ovakav sistem mesecima, godinama (da nisam znao), dok ga nisam kupio i sklopio. Za mene ne postoji vece materijalno uzivanje. Ranije kad sam bio klinac imao sam Technics zvucnike i pojacalo SUV... Tada sam slusao Technozu :)

Drugi sistem mi je u radionici, gde provodim dosta vremena, pa mi je zafalilo malo i da uzivam dok radim, to sam kupio polovno i napamet, bilo je veoma povoljno, ali veoma mi prija:
CREEK 4040 pojacalo sa njegovim Tunerom.
Zvucnici su Rogers LS1/3 valjda, ako se ne varam, zaboravio sam. Postavicu sliku kad se vratim s posla.
Kablovi za zvucnike su Exposure sa AudioQuest bananicama, voleo bih da su malo bolje, ali ne isplati mi se sad da ulazem u to, jer pitanje je da li uopste ima svrhe.

Izvor je PC sa Windows XP-om i zvucnom Audigy 2 ZS, koja bas doprinosi zvuku.

Zanimljivo je, a i logicno to, sto su ovi zvucnici veoma precizni, posto se radi o monitorima, a radili su malo i na Exposure 3010, neverovatno je sta izlazi iz njih.

Posle svega onog sto sam cuo, ukljucujuci Sonus Faber, Dynaudio i ostala ludila, za mene nesto najbolje potice iz Engleske, dakle Made in England. Harbeth, Spendor, stari Rogers, stari Bowers&Wilkins i dobro pojacalo, najbolje blokovi :D . Cena nije niska, ali to se kupuje i traje za sledece generacije i samo lagano, bez zurbe :)
 

Prilozi

  • DSC_0084.jpg
    DSC_0084.jpg
    1 MB · Pregleda: 276
  • DSC_0086.jpg
    DSC_0086.jpg
    1 MB · Pregleda: 219
  • DSC_0087.jpg
    DSC_0087.jpg
    1 MB · Pregleda: 257
  • Like
Reagovanja: NAS
Ne povezujem bas 50 m2 i sistem "nabijen" na ovako malom prostoru - what's the catch? :)
 
Ne povezujem bas 50 m2 i sistem "nabijen" na ovako malom prostoru - what's the catch? :)

E pa vidis, ne moze sve :)

Fora je u tome, sto mi je ovo dnevna soba, stajali su na sredini zida (levo odavde), tada sam imao manju garnituru, a sada kada je ugaona i zauzima pola zida, nisam imao izbora i stavio sam ih ovde, ja sam od njih dijagonalno za kompom, ili nebitno gde, bez obzira na to, iako je pravilo da treba da sedis ispred njih za najbolji efekat, totalno je prijatno bilo gde u sobi, cak i na terasi, nemam potrebu da sedim zakovan ispred njih i slusam, to mi je varijanta samo za "prezentacije". Cucnuli su ovde, pa mozda u buducnosti promene mesto. Priznajem, malo su ruzni i ovi kablovi sto vire, nije stiglo na red.
 
Iskreno, takav sjajan sistem sluzi da bude centralno mesto dnevne sobe, pogotovo te velicine ;)


Doduse, nisu svi ludi kao ja da pri pazaru stana mesto za HiFi / HT sistem stavljaju na prvo mesto kriterijuma :d
 
Poslednja izmena:
Iskreno, takav sjajan sistem sluzi da bude centralno mesto dnevne sobe, pogotovo te velicine ;)


Doduse, nisu svi ludi kao ja da pri pazaru stana mesto za HiFi / HT sistem stavljaju na prvo mesto kriterijuma :d

Pazi, da zivim sam, vrlo rado bi to bila opcija br.1, hi-fi, pa posle svi predmeti i namestaj u kuci se prilagodjavaju njemu, ali posto nisam sam, nisam hteo da jelte clanovi budu nezadovoljni sto se tice prostora, a u poredjenju zvuka u odnosu na tamo gde su bili i ovde mi je totalno svejedno (a nisam neko ko ne primecuje promene), tako da ja sam zadovoljan.
Generalno, voleo bih da imam zasebnu sobu samo za to, ali nekako ipak vise volim da su tu gde su sva desavanja, tj. gde se vrtim non-stop, gde je zapravo dnevna soba, sva desavanja, jer u protivnom bi me mrzelo da idem namesnki u sobu da slusam muziku, nego onako opusteno usput pustim neki album, slusam, gledam nesto po netu, radim, blejim na terasi, a svuda okolo muzika.

Sistem je vrlo efikasan i zahvalan, ne zahteva nikakva ludila s kablovima, tako da nista vise ne pipam. Bilo mi je bitno da resim strujne kablove, ranije su bili sa Oyaide kopijama, sada je IEGO, to je to. Mozda se promeni nesto u nekoj buducnosti, za sada je ovako. Jedina stvar koja mi smeta je sto su pored kuhinje, koju planiram da zatvorim kliznim vratima.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: NAS
A čemu služi ona daska na podu ispred sistema?
Dal' da razbije prvi reflektulući talas od parketa?;)
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Sad je sve mnogo jasnije - taj cosak ti je dete aminovalo i cao zdravo :D
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Cuj, ova informacija o anti-dubak uredjaju zlata vredi :)
Pozdrav

E, u tom slucaju mi je drago :)
Bez zezanja, mnogo je pomogla, sasvim je dovoljno da ne moze da se prodje, zato sto bebac dok se vozio, stalno pokusavajuci da pipne potenciometar na pojacalu, pruzajuci prstice, to ga je sprecavalo, i kao da je to indirektno shvatao da ne sme, sada kada je prohodao, nekako sa rezervom samo tu pogleda, malo baci pogled i na zvucnike kao da je ugledao Boga i nastavi na drugu stranu :D
 
...druga varijanta su bili Neat Motive sto se tice zvucnika, a pojacalo Hegel H80 sa DAC-om i CREEK.

Ded ako se sećaš, kakav su ti utisak ostavili H80 sa Neat-ovima? I koji Motivi? 1 ,2 ili 3, ili ovi noviji SX?
Ja nešto ta slušanja po salonima i show roomovima ne mogu da upotrebim da steknem pravi utisak. :(
 
Da se ja pohvalim, mali korak za HiFi zajednicu, ali veliki za mene običnog zaljubljenika u tehniku/gedzete/sve sto vole mladi. :)

Vec duze vreme sam ga planirao za upotrebu ali nikako. [emoji2]
55bb1a96644f392716a3d11f8f77ee8f.jpg
 
  • Like
Reagovanja: NAS
> Neat motive

Ded ako se sećaš, kakav su ti utisak ostavili H80 sa Neat-ovima? I koji Motivi? 1 ,2 ili 3, ili ovi noviji SX?
Ja nešto ta slušanja po salonima i show roomovima ne mogu da upotrebim da steknem pravi utisak. :(

Naravno, secam se kao da sam juce bio, jer je utisak jos uvek prisutan, iako sam bio pre oko 2god. Bio je neat motive 2, jer 1 nije bio na lageru, rado bih njega cuo i SX. Neverovatno je kada vidis taj zvucnik, steknes utisak na prvi pogled da obzirom na velicinu koja je mala ne moze da zvuci nesto ekstremno WOW. Medjutim, kad cujes, vidis da si se prevario, sjajno odradjen zvucnik.

Evo ovako, Hegel H80 je vrhunsko pojacalo i njegova velika prednost je sto ima odlican DAC, dakle dobijas 2 u jednom. Stvarno sa njim sjajno zvuce, Neat je vrlo specifican na jako dobar nacin, kada slusas recimo rock, gitara je izrazenija, zatim bas je onako malo zivlji, ukupno neat svira zivlje, to se vidi lepo u live stvarima. Meni licno, bolje su zvucali sa Exposure 3010 u odnosu na Hegel H80, sto je i logicno, jer H80 je slabije pojacalo, vizuelno takodje mi se dopada vise Exposure, sa njim su nekako jos zivlji. Takodje, vrlo precizni. Slusao sam ih takodje sa Creek-om i takodje lepo zvuci, ali posto je to bilo najmanje, ne mogu da se setim, znam samo da je bilo vrlo prijatno, tako da kad bih isao na Neat, morao bih opet da preslusam sa ove 3 varijante da bih odlucio, jer ipak je i cena bitna, pogotovo ako neko nema DAC. Doduse, novi modeli Exposure imaju i DAC.

Sto se tice utisaka po salonima, takodje vrlo tesko se stice pravi utisak, jer ti kad odlusas pesmu-dve-tri na brzaka, nije to to, ali je s druge strane dovoljno da napravis neku minimalnu sliku i poredjenje sa ostalim sistemima koje si cuo u slicnim uslovima, ali opet, treba za tako nesto ipak izdvojiti vreme i strpljenje. Po meni, potrebno je izdvojiti jedno 45min. kada ides negde, pod uslovom da tamo to dozvoljavaju i ne pozuruju, da lepo sednes ko covek, cujes mogucnosti sistema i onda imas pravu sliku. Ako pravis izbor, prvo su to zvucnici, jedan ili dva modela, zatim pojacalo, prvo, drugo, trece. To je samo na jednom mestu, ja sam tako nesto mogao da dozivim samo u AV impulsu sa Simom. Zna se, zakazes, dodjes, niko sa strane ne smeta, popricas o svemu sto te zanima, najopustenije.
Eto, to su moji utisci, po meni, posle ovog vrlo dobro se moze steci pravi utisak.
 
Cao ljudi :)

Planiram da pazarim neki AV risiver sa network mogucnostima i 2.0 sistem, pa reko da pitam pametnije da li ispravno razmisljam.

Sto se tice risivera ono sto mi odgovara i da se lako najde je Yamaha R-N402d.
Planiram ga za TV/NAS/ eventualno i spotify.

Upario bih ga sa nekim od sledecih zvucnika:

1. monitor audio bronze 2
2. monitor audio MR2 (mozda cak i MR4 ukoliko su stojeci bolji?)
3. Wharfedale Diamond 220 (zbog jako dobrih review-ova na netu).

Jel sam nabasao na nesto sto je ok ili sam failovao skroz?

Jedino sto znam je da je bitno cuti kombinaciju u radnji pre kupovine.
Na sta jos obracati paznju?
 
Naravno, secam se kao da sam juce bio, jer je utisak jos uvek prisutan...

Ok, hvala. Pitam iz radoznalosti.

Imam Motive 2 i Naim uređaje, a reko da vidim šta još kažu iskustva drugih, sa čime još lepo rade. Što jes jes, Exposure im je jako dobar match.
...jednog dana, kada budem imao vremena i para, da možda nešto menjam.
 
Exposure i Neat se meni nikako nisu dopali kao kombinacija. To svira dosta oštro i agresivno, i prilično zamarajuce za duže slušanje. Iako nisam slušao, a znajući karaktere oba, siguran sam da su Naim/Neat daleko bolja kombinacija. Tako da, dok ne rešiš da menjaš zvučnike ne diraj ništa.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Exposure i Neat se meni nikako nisu dopali kao kombinacija. To svira dosta oštro i agresivno, i prilično zamarajuce za duže slušanje. Iako nisam slušao, a znajući karaktere oba, siguran sam da su Naim/Neat daleko bolja kombinacija. Tako da, dok ne rešiš da menjaš zvučnike ne diraj ništa.


Sent from my iPad using Tapatalk

Mozda si u pravu, mada mozda i zavisi kako kome prija kad se slusa malo duze. Meni se recimo nije dopala sledeca kombinacija, Harbeth 7(3nesto) sa naim integralnim pojacalom, nekako mi je bilo tunjavo, neubedljivo, covek me gledao belo u fazonu "jesi li ti normalan", sta da radim kad je stvarno tako zvucalo, bez obzira na naim, verovatno je ili bilo previse slabo da ih vozi, ili se nisu slagali, konkretno taj model. Posto nisam bio zadovoljan, predlagali su mi da cujem Sonuse sa reakcijom "sad ces da vidis sta je zvuk", medjutim nisam video, tj. cuo. Promenili su pojacalo i stavili Linn Majic, to je bilo losije, ali ocekivano. Cuo sam i Linn zvucnike, nije mi se dopalo.
 
Poslednja izmena:
Exposure i Neat se meni nikako nisu dopali kao kombinacija. To svira dosta oštro i agresivno, i prilično zamarajuce za duže slušanje...

E? Nisam slušao tu kombinaciju, ali Exposure jeste dosta hvaljen sa Motivima.
Ok, sa Naimom ga hvale još više, jel...

Radi ovo moje jako lepo, a ja sada malo kada sam dokon (čekam majstore), izučavam neki budući sistem. U dalekoj budućnosti... :p
 
  • Like
Reagovanja: NAS
E? Nisam slušao tu kombinaciju, ali Exposure jeste dosta hvaljen sa Motivima.
Ok, sa Naimom ga hvale još više, jel...

Radi ovo moje jako lepo, a ja sada malo kada sam dokon (čekam majstore), izučavam neki budući sistem. U dalekoj budućnosti... :p

Pazi, meni se ta kombinacija jako dopala, drugaru se dosta vise dopala u odnosu na Spendor, jer naginje ka elektronskoj i house muzici, pronasao se sa zvukom sa Neat-a/Exposure 2010. Licno vise volim zvuk Spendora. Obavezno je da moras da cujes i sam ocenis za svoj ukus, ovako mozemo da ti pisemo licne utiske koji mozda ne piju vodu iz tvog ugla.

Exposure po meni je bolji izbor nego Naim u svakom smislu, jer kosta manje, a pruza vise, opet, dosta ljudi se ne slaze s tim, ali mislim da je to manjina :).
 
Ne slažem se sa tom ocenom. Expo je dosta sirovo pojačalo, a ne rasipa se ni nekim detaljima. Rekao bih da košta koliko i vredi ili čak malo više. Možda je dobra kombinacija sa Neatom ali samo u slučaju elektronske muzike. Nešto je zahvalniji za slušanje u kombinaciji sa Spendorom. Pozitivne strane Expa su sto je relativno neutralan i sto svira drcno i brzo, ali to je sve. Po mom mišljenju nije neka konkurencija Naimu. Na kraju, tu je i resale value, gde ne može ni priči Naimu, sto nije slučajno, a to nije stvar koju treba zanemariti na danasnju skupocu.

Slažem se sa tobom za kombinaciju Harbeth/Naim, prilično mrtvo svira.
 
Ne slažem se sa tom ocenom. Expo je dosta sirovo pojačalo, a ne rasipa se ni nekim detaljima. Rekao bih da košta koliko i vredi ili čak malo više. Možda je dobra kombinacija sa Neatom ali samo u slučaju elektronske muzike. Nešto je zahvalniji za slušanje u kombinaciji sa Spendorom. Pozitivne strane Expa su sto je relativno neutralan i sto svira drcno i brzo, ali to je sve. Po mom mišljenju nije neka konkurencija Naimu. Na kraju, tu je i resale value, gde ne može ni priči Naimu, sto nije slučajno, a to nije stvar koju treba zanemariti na danasnju skupocu.

Slažem se sa tobom za kombinaciju Harbeth/Naim, prilično mrtvo svira.

Ok, ako se ne slazes, to je ok, ali ako Expo ne rasipa detalje, onda ne znam sta rasipa, poznato je da Expo daje izuzetnu muzikalnost, detalje i sve ostalo, a ne mora da znaci da nuzno pojacalo treba da pruza onoliko koliko kosta, ja sam se uverio bas u suprotno, presudio je Exposure i to je to, magija za moje usi, srecan sam sto nisam morao da puknem recimo za Musical Fidelity, ili Hegel H100, nego sam dobio ovo koje se nosi veoma dobro sa mnogim zahtevnim zvucnicima. Definitivno ne moze da se definise na sledeci nacin: "svira drcno i brzo, ali to je sve", jer pruza daleko vise, treba da se cuje.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Preporučio bih google chromecast audio, jeftin je, ima prstojan dac (a i optički izlaz pa kasnije možeš da staviš neki pravi dac), a najbitnije možeš sve isto da nastaviš da puštaš sa telefona, koji postaje nešto kao daljinski upravljač a stream ide sa chromecasta. Može da pušta i flac, kada shvatiš da je mp3 bezveze :)

Ti zvučnici su dosta osetljivi tako da u teoriji ne treba mnogo snažno pojačalo da bi bili dovoljno glasni, mada ja podržavam teoriju da pojačalo treba da ima 2x max snage koliko zvučnici mogu da izdrže nominalno, tako da po tome treba nešto 2x300w rms na 8 oma :)

Od polovnih Yamaha preporuka za ax1070, ax1050, ax870 .. uklapaju se u tu cenu, kvalitetno su uradjena

Hvala na savetu, pogledao sam taj Chromecast audio i odlučio da probam kako radi.
Pokušaću danas da poručim jedan komad, pa da vidim kako će raditi.
Hvala još jednom na savetu!
 
phantomr@
Moj brat ima mislim bas taj model klipsch rf-82 i koristi ih u kombinaciji sa onkyo avr risiverom.Model risivera je tx-sr875.Malo stariji risiver ali i dalje dobra sprava.To zvuci pristojno.Filmove pusta sa sony bluray playera 7200 a muziku u stereo formatu sa nekog technics cd playera.
U playery su mu rekli da je proverena kombinacija onkyo sa klipsch zvucnicima.Sad ne znam da li te interesuje samo stereo zvuk ili bi mozda isao na 5.1 zvuk?
Ako bi isao na 5.1 zvuk a ne zelis da pucas neku veliku lovu mozes pogledati onkyo tx-sr876 malo novija sprava od one koju ima moj brat.Ima malo bolji mikrofon za kalibraciju zvuka u odnosu na 875 model.Cena je mislim na oglasima oko 250 eura.
Ne znam kako bi se yamaha uklopila sa klipsch rf-82 zvucnicima?
Moras poslusati pa sam doneti odluku.

Trenutno bi bio zadovoljan sa stereo zvukom, jer imam samo 1 par zvučnika, i više me interesuje audio nego filmovi. Možda u nekoj budučnosti bi voleo da ubacim subwoofer, ali to nije sada imperativ.
Za te zvučnike su mi preporučili da gledam Yamahu ili Onkyo, u skladu sa novcem koji sa u mogućnosti da odvojim za pojačalo. (oko 200-250e).
Kum ima isto neku Onkyo, 7.1 je sistem, i zadovoljan je. Moram da proverim koji je njegov model.
 
Ok, ako se ne slazes, to je ok, ali ako Expo ne rasipa detalje, onda ne znam sta rasipa, poznato je da Expo daje izuzetnu muzikalnost, detalje i sve ostalo, a ne mora da znaci da nuzno pojacalo treba da pruza onoliko koliko kosta, ja sam se uverio bas u suprotno, presudio je Exposure i to je to, magija za moje usi, srecan sam sto nisam morao da puknem recimo za Musical Fidelity, ili Hegel H100, nego sam dobio ovo koje se nosi veoma dobro sa mnogim zahtevnim zvucnicima. Definitivno ne moze da se definise na sledeci nacin: "svira drcno i brzo, ali to je sve", jer pruza daleko vise, treba da se cuje.

Zavisi šta ti je referenca. Može ti se ciniti da Expo svira detaljno dok ne čuješ malo ozbiljnije uređaje pa tek onda primetiš šta sve fali. U konkurenciji sličnih cena, mislim da Naim ipak pruža više i zvuci "skuplje" ako može tako da se kaže. Samim tim bolje pravda cenu (plus pomenuti "resale value, gde takođe dosta bolje stoji). Doduše Naim pravi i uređaje daleko više klase, u koje Expo ne zalazi, sto bi značilo da raspolaže tehnologijama kojima Expo ne raspolaže.

Ne kažem da je Expo loš, daleko od toga, nemoj pogrešno da me razumeš. Samo smatram da ne treba preterivati sa ocenama "pruža više nego sto košta" i sl. Davno je proslo vreme kada je Expo bio jeftin, na žalost.

No, nije to sve toliko važno, važno je da si ti zadovoljan i da uzivas u svom izboru.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Cao ljudi :)

Planiram da pazarim neki AV risiver sa network mogucnostima i 2.0 sistem, pa reko da pitam pametnije da li ispravno razmisljam.

Sto se tice risivera ono sto mi odgovara i da se lako najde je Yamaha R-N402d.
Planiram ga za TV/NAS/ eventualno i spotify.

Upario bih ga sa nekim od sledecih zvucnika:

1. monitor audio bronze 2
2. monitor audio MR2 (mozda cak i MR4 ukoliko su stojeci bolji?)
3. Wharfedale Diamond 220 (zbog jako dobrih review-ova na netu).

Jel sam nabasao na nesto sto je ok ili sam failovao skroz?

Jedino sto znam je da je bitno cuti kombinaciju u radnji pre kupovine.
Na sta jos obracati paznju?

OK je izbor risivera, ali obavezno moraš da čuješ kombinacije. Bronze 2 je najverovatnije tu najbolji, MR2/4 teško da su optimalan izbor, jedan član foruma je slušao Diamonde 220 sa Marantz PM5005 i nije mu se uopšte dopao zvuk. Dali Zensor 1 ili 3 bi možda bili idealni ali ih nema više kod nas. Pokušaj da čuješ i PSB Alpha B1 i Q Acoustic 3020. Nema pristojnih podnostojećih za taj budžet. Poslušaj i PSB Imagine XB ako imaš mogućnosti.
 
Poslednja izmena:
Stigao Chromecast Audio, preko KP, ya 4000 din.
Sada se zezam sa share dir. na lokslnoj mreži... igram se:)
Odmah je proradio, ok se čuje , ali još nisam ozbiljnije slušao.
Spominjali ste i neki dac, nisam skapirao baš da li mi je to neophodno, koliko košta i šta bi dobio :)
 
  • Like
Reagovanja: NAS
U podešavanjima uključi ‘high dynamic range’.

DAC ti nije neophodan ako si zadovoljan kvalitetom zvuka koji dobijaš ovako, a postoji mogućnost da ga priključiš na optički izlaz u budućnosti. Košta od nekih ~60-80e (FX Audio X3 i X6, SMSL M3) pa na gore.
 
Poslednja izmena:
OK je izbor risivera, ali obavezno moraš da čuješ kombinacije. Bronze 2 je najverovatnije tu najbolji, MR2/4 teško da su optimalan izbor, jedan član foruma je slušao Diamonde 220 sa Marantz PM5005 i nije mu se uopšte dopao zvuk. Dali Zensor 1 ili 3 bi možda bili idealni ali ih nema više kod nas. Pokušaj da čuješ i PSB Alpha B1 i Q Acoustic 3020. Nema pristojnih podnostojećih za taj budžet. Poslušaj i PSB Imagine XB ako imaš mogućnosti.

Hvala na sugetijama, videcu sta mogu da cujem u radnji :)

Ako bi duplirao budzet, koliko bi 'bolje' resenjeo dobio? Nisam ogranicen parama, vise sam gledao da nadjem solidnu kombijaciju kvaliteta zvucnika i risivera.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Nazad
Vrh Dno