Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

35 је 12, 25 је 9. Нисам у току са ценама, у Норвешкој изувају само тако и за климе и за уградњу. Ту су ти Хухо, Лукас и можда још неко ко је у току са ценама. Пардон, Хухо је из ЦГ...
 
Uzeću Japanaca 12 u dnevnu sobu.Koji model mi preporučujete?
Pitao sam i na drugom forumu
Rekoše dvije 12 da će bit dovoljno.
Zgrada je novo gradnja valjda ima dobru izolaciju.
Daikin 12 bi trebalo da je oko 700e. To je taj najjeftiniji model ali svi ga hvale koliko znam, ja takodje. Zasad kod mene sve radi pod konac. Malo se kupila prasina na turbini pa je znao da duva neravnomjerno na nalete ali to je vjetar rijesio. U pocetku grijanja na klimu previse se kupilo prasine na filterima, sad vise ne opste, zanemarljivo. Takodje df kad radi pod opterecenjem, veci prostor, zna dosta zuborenje da se cuje na 18-cu, ali to sve traje 5 minuta. Oko nule ni ne radi df u 20 neizolavanih kvadrata. Iznad nule jos nijedan defrost nije uradio.
Tako da za sobu ja bih se drzao onog sto kaze Mitar. Ljepse i grijalicu ili jorgan pa da spavam kao top, nego df da mi radi iznad glave i zuborenje da me budi.

Ukucani malo pojacaju, a stare navike (drva) ne mijenjaju se lako. 😃
 

Prilozi

  • IMG_20231221_231754.jpg
    IMG_20231221_231754.jpg
    86.8 KB · Pregleda: 83
  • Screenshot_2023-12-21-23-20-35-396_com.daikineurope.online.controller.jpg
    Screenshot_2023-12-21-23-20-35-396_com.daikineurope.online.controller.jpg
    54.2 KB · Pregleda: 31
Poslednja izmena:
Off topic.
Da li je neko kupovao tehniku preko shoppster sajta, konkretno klime i kako ste zadovoljni, kako ide overa garancije itd?
 
Kupovao sam ja tehniku, ali ne klime. E sad, u mom slucaju sve stvari su bile sa podrazumijevanom garancijom od 2 godine, pa je tu isao samo fiskalni racun, posalju digitalnu kopiju na e-mail i to je to. Generalno su jako pouzdani, bar u mom slucaju, ne sjecam se da je bilo otkaza posiljke ikada (istina, potraje i do 10-ak dana, ali stigne).

Nazalost, za dodatnu garanciju ti ne znam reci nista, a to te vjerovatno najvise i zanimalo... Mozda neko drugi podijeli iskustva.
 
Proljece 👀
Screenshot_2023-12-22-10-11-03-723_com.windyty.android.jpg
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-12-22-10-14-56-384_com.windyty.android.jpg
    Screenshot_2023-12-22-10-14-56-384_com.windyty.android.jpg
    111.7 KB · Pregleda: 33
Čini mi se da se ovaj Daikin FTXF35D opet čudno čuje, pala potrosnja na 170-200w i tad se najvise primeti, a na toj potrosnji mi uglavnom radi, da li mi se samo čini ili opet da reklamiram? Majstor dotegao sve srafove, stavio jedan koji falio ali se ovo opet cuje, kao da udara neki lim. Da li moze bilo ko da snimi neki Daikin kako radi, da ne bude da se zalim bez veze ako on treba tako da radi. Ne mogu da nadjem na YouTube neki snimak spoljne kako radi.
 
Тражи да ти мењају то, на 200-300 вати клима треба да је скоро нечујна, евентуално мало да се чује шуштање вентилатора кад се скроз приближиш.
 
Čini mi se da se ovaj Daikin FTXF35D opet čudno čuje, pala potrosnja na 170-200w i tad se najvise primeti, a na toj potrosnji mi uglavnom radi, da li mi se samo čini ili opet da reklamiram? Majstor dotegao sve srafove, stavio jedan koji falio ali se ovo opet cuje, kao da udara neki lim. Da li moze bilo ko da snimi neki Daikin kako radi, da ne bude da se zalim bez veze ako on treba tako da radi. Ne mogu da nadjem na YouTube neki snimak spoljne kako radi.

Nije to 100% uredu, ja nebi vise dao da ista diraju tu klimu, samo zamjena.
 
Ja sam se iznenadio da radi na FTXF35D, mislio sam da je to za skuplje modele. Jedino nema trenutnu potrošnju. Kod tebe precizno održava temperaturu, kod mene maši za 2 stepena, zadam 21, greje 23, drzim ventilator na automatski, tako mi nabolje modulira, ne gasi se uopste, niti ulazi i defrost. Pojačao sam ventilator na max kad je bilo oko nule i isla je na svako sat u defrost po 4-5 minuta, kad sam vratio na automatski ventilator vise nije isla uopste i spustila je potrosnju drastično.
I moje obe FTXC35 se ponašaju na isti na način, u odnosu na zadatu temperaturu pokazuju za 2C veću ambijentalnu.
Takođe držim fan na AUTO.
 

Prilozi

  • IMG_9684.png
    IMG_9684.png
    143.3 KB · Pregleda: 20
  • IMG_9685.png
    IMG_9685.png
    144.2 KB · Pregleda: 62
I moje obe FTXC35 se ponašaju na isti na način, u odnosu na zadatu temperaturu pokazuju za 2C veću ambijentalnu.
Takođe držim fan na AUTO.
Mozes li da snimis kako radi spoljna jedinica ako ti nije problem?
 
Mozes li da snimis kako radi spoljna jedinica ako ti nije problem?
Ja se nalazim u prometnoj ulici, snimak koji bi napravio ne bi značio ništa jer se SJ ne čuje ništa tj na snimku bi se čuo samo saobraćaj. Jedino da pokušam u nedelju kada je slaba frekvenca saobraćaja.
 
Čini mi se da se ovaj Daikin FTXF35D opet čudno čuje, pala potrosnja na 170-200w i tad se najvise primeti, a na toj potrosnji mi uglavnom radi, da li mi se samo čini ili opet da reklamiram? Majstor dotegao sve srafove, stavio jedan koji falio ali se ovo opet cuje, kao da udara neki lim. Da li moze bilo ko da snimi neki Daikin kako radi, da ne bude da se zalim bez veze ako on treba tako da radi. Ne mogu da nadjem na YouTube neki snimak spoljne kako radi

Insistiraj da ti zamene celu spoljnu jedinicu, ovo nije u redu, ne treba tako da radi. Ne daj više da ti popravljaju. Po zakonu imaš pravo da u roku od 6 meseci od kupovine zameniš uređaj ili tražiš povraćaj novca. Uređaj može biti popravljan samo uz tvoju izričitu saglasnost. Probaću da snimim kako moja radi, mada je kod mene u pitanju Daikin FTXC25C.
 
I meni curi da ovo obiljezeno mjesto. Velite da je crijevo zaledilo? Kako rjesavate problem? Klima ima grijace tacne i kompresora. Nema leda nigdje, samo kaplje mimo crijeva, moram poturiti kantu. Volio bih kad bi se moglo nekako elegantnije rijesiti, ima li ideja?
 

Prilozi

  • IMG_20231218_123939.jpg
    IMG_20231218_123939.jpg
    161.6 KB · Pregleda: 61
Mozes li da snimis kako radi spoljna jedinica ako ti nije problem?
A nema sto da ti snima niko. To je totalni promasaj kako radi. Zovni kazi trazim zamjenu, imam ponovo isti problem i kraj. Dajte mi ispravni uredjaj ili pare. Pa neka je kod sebe ispituju.

Sad cu ti poslati moju.
 
Poslednja izmena:
U trenutku snimanja povukla je 700w, rad pod opterecenjem, setovana u kuci bez izolacije 26.
Napolju 5 stepeni i magla (100% vlaznost). Iz lule voda kapa non stop. Snimak je 4K tako da se cuje isto kao da si bio pored mene.

 
Ako vrdaju pozovi se na zakon o zastiti potrosaca i na nadlezne inspekcije, a na kraju naravno na tuzbu i to ne samo zbog neispravnog uredjaja vec i zbog stresa itd, znace advokat to fino da sroci.
 
Hvala, zovem ih ujutru da mi zamene. Na trenutke radi kao mlin za kukuruz pa onda kao traktor. Ja im kazem da je neispravna, oni kazu pa mora kompresor da se cuje. Ovde se cuje sve zivo, ne samo kompresor. Zovem ujutru pa cu da javim sta je bilo.
Brate kod mene kompresor kad radi samo cujes zvuk blagog zujanja kad povuce struju, to traje nekoliko trenutaka i onda se na isti nacin ugasi. Evo bas je sad pojacao komresor cuo se zvuk 30 sekundi i nestane. A zamisli kako se cuje kompresor kad taj zvuk uopste ne bude iritirajuc. Ovo kod tebe je jasan problem. Ako budu insistirali da to tako treba, nemoj nista da se nerviras. Samo kazi da li vi zelite da izvrsite zamjenu ili da se obratim drugim adresama. Pa proizvodjac je naznacio koliko decimala proizvodi spoljna jedinica. Ta proizvodi duplo vise.
 
Polomili ti resetku, a klima tandrce i dalje.
Neka menjaju celu SJ koliko juce.

Evo 5-6 godina stara klima, nikada ciscena, nikada nista taknuto:
 
Neko je spomenuo prije dali vetar smeta radu klime.... Ja sam to isto primjetio a nocas je bas jaka bura i vidim da mi se klima vrti oko 700-900w a vanjska temp je oko 6c. Inace na toj temp netrosi ni blizu toliko. Klima je zaklonjena sa dve strane i bura duva paralelno uz klimu, znaci nije ni direkt u nju, mislim na ventilator. Opet kao sto rekoh ima komsinska vikendica pa i to malo sacuva klimu. Fasada nije bas toliko suplja da imam gubitke, sto znaci da joj jak vjetar smeta.
 
Јак ветар додатно хлади кућу и одвлачи топлоту чак и ако не смета самој клими.
 
Јак ветар додатно хлади кућу и одвлачи топлоту чак и ако не смета самој клими.
Neznam... I ja sam pomislio ali ako nisu niske temp ... Razumijem kad je bas hladno pa dodatno rashladjuje, sve to ima logike sto kazes ali kao da joj smetaju jake bure jel trosi vise i kad su temp u solidnom plusu...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno