Šta je novo?

Klima Gree Inverter MUSE GWH12QC/AFC neće da greje kada je napolju iznad 10 stepeni

Galea

Zapažen
Učlanjen(a)
09.11.2023
Poruke
12
Poena
5
Imam problem sa klima uređajem. Čim je napolju malo viša temperatura, kao na primer 15 ili 16 stepeni, ne mogu da zagrejem jednu prostoriju na 23 ili 24 stepena. Klima uređaj pređe u neki "safe mod" i prikaže grešku E28. Ta greška znači da se klima „deaktivirala“ zbog pregrevanja spoljašnje jedinice, odnosno da bi je zaštitila od pregrevanja. To sam uspeo da saznam – nadam se da ne grešim. Podigne krilce na gore, i na svakih 5 minuta pocne ekstremno slabo da duva 10-ak sekundi, prestane, pa opet miruje 5-10 minuta. Za to vreme ne greje nista. Kada je napolju veoma niska temperatura, radi bez problema i dobro greje. Isto tako nema problema ni leti – odlično hladi. Međutim, ja sam klimu kupio upravo zbog ovog prelaznog perioda, kako ne bih ložio centralno grejanje zbog jedne sobe, pošto uglavnom u prelaznom periodu grejem samo jednu sobu 3.6x3.6 sa malo višim plafonom, što nije prevelika kubikaža za nju. Klima kupljena krajem 2020. godine, servisirana poslednji put krajem 2022. godine, ali ovaj problem se javljao i ranije, mada zbog raznih razloga nisam obraćao toliku pažnju na to, da ne komplikujem. Uglavnom, sad me baš iritira. Klima je Gree Inverter MUSE GWH12QC/AFC (u papirima), a na samoj klimi piše: GWH12AFC-K6DNA1D/I. Zna li neko da li je ovo normalno ponašanje za klimu ili postoji neki problem? Ugradnju je obavio ovlašćeni servis, a garancija je istekla, tako da ću morati sam da platim ako nešto treba da se popravlja.
I zaboravih - ona greje na primer 15 ili 20 minuta, a to zavisi od toga kolika je temperatura napolju i na koliko sam podesio unutra. Što je napolju toplije i što višu temperaturu ja postavim unutra brže će da izbaci grešku i da prestane da greje.
 
Nisam nikada pokusavao da grejem na toj temperaturi.
Ne shvatam zasto bi neko grejao na 15/16 stepeni osim ako nije strasno zimogrozljiv ili je zasao u pozne godine pa mu je uvek zima bez obzira na spoljnu temperaturu.
Evo ja sada sedim u sobi na 16 stepeni i osecam se sasvim prijatno.
 
To je već pitanje medicinske prirode. U to nema potrebe da ulazimo. Meni je važno da znam da li se svaka klima tako ponaša u takvoj situaciji ili nešto nije u redu sa ovom mojom klimom? Ako je nerealno očekivati da klima greje kada je napolju 15 stepeni, voleo bih da sam to ranije znao. Što se tiče zimogrožljivosti, ja ove zime bukvalno nisam obukao jaknu - samo duks sa kapuljačom i dobar sam. A ljudi u jaknama na autobuskoj stanici me gledaju kao ludaka. Ali to je totalno nebitno u ovoj priči.
 
Sutra najavljuju 11 stepeni smrznuces se , mora da ima neka fora ja kineza favorit non inverter mogu da pustim da greje i kad je 20 stepeni napolju. Mada sad imam problem tandrce samo tako i sada i neku gresku izbacuje mislim da je P6
 
Ja sa Muse Comfort 12(2023) grejem 48m2
Kad je spolja +15c onda isto kad tad ugasi kao on/off klima a kod tebe @Galea je mnogo mala kvadratura 12-13m2 i zato non stop pali/gasi a i svakako sto ne modulira ispod 500w
 
Nisam nikada pokusavao da grejem na toj temperaturi.
Ne shvatam zasto bi neko grejao na 15/16 stepeni osim ako nije strasno zimogrozljiv ili je zasao u pozne godine pa mu je uvek zima bez obzira na spoljnu temperaturu.
Evo ja sada sedim u sobi na 16 stepeni i osecam se sasvim prijatno.
Nisi ženjen 100%.

Nije normalno a Muse je do sad dokazani krs od klime. Vecina klima po specifikaciji greje do 24C spoljne, ja sam Fujitsu probao i iznad i greje normalno.

Izbegavajte ovu klimu a i brend, svi ih forsiraju jer im uvoznik daje nerealnih 30% rabat (znači na 1000e cenu 300e zarada plus ugradnja). Većini ne rešavaju probleme koje prijavljuju, ne mora da vam pričam onda ko je vlasnik uvoza.
 
Videću sutra kako će biti. Imam ja centralno grejanje na drva u kući, tako da smrzavanje nije problem. Nego mi je ova klima na prvom mestu da je koristim kad nije dovoljno hladno da ložim vatru, a opet treba malo da se zagreje. Peć u podrumu, pa treba ići stalno dole da se kontroliše da ne bude ni prejaka ni preslaba vatra da se ne ugasi... Imam u drugoj sobi staru non inverter klimu koja isto greje odlično i bez prestanka kolika god da je temperatura napolju.
 
Ja sa Muse Comfort 12(2023) grejem 48m2
Kad je spolja +15c onda isto kad tad ugasi kao on/off klima a kod tebe @Galea je mnogo mala kvadratura 12-13m2 i zato non stop pali/gasi a i svakako sto ne modulira ispod 500w
Znači džaba uzeh inverter? I to 12-icu? A ovo za moduliranje ne razumem - čitao samo to o potrošnji, ali nikako da pohvatam konce po pitanju potrošnje, tj. kad koliko troši, zašto, u kojim uslovima, itd.
 
Evo moja radi na zadatu 22c
Screenshot_20240420-201957~2.png

I vuce 500-550w
Screenshot_20240420-202033~2.png

Poceo sam tek od cetvrtak ponovo da grejem... Sto kad je spolja 20+ meni sigurno ne treba u kucu 25c
 
Poslednja izmena:
Nisi ženjen 100%.

Nije normalno a Muse je do sad dokazani krs od klime. Vecina klima po specifikaciji greje do 24C spoljne, ja sam Fujitsu probao i iznad i greje normalno.

Izbegavajte ovu klimu a i brend, svi ih forsiraju jer im uvoznik daje nerealnih 30% rabat (znači na 1000e cenu 300e zarada plus ugradnja). Većini ne rešavaju probleme koje prijavljuju, ne mora da vam pričam onda ko je vlasnik uvoza.
Ja kad sam kupovao ljudi hvalili Gree i to Muse. Ili sam ja čitao sve pogrešne forume/postove ili je neko bio plaćen da bi forsirao tu priču. Bio sam ubeđen da sam kupio relativno kvalitetnu klimu. Sad vidim da je ljudi pljuju... Bem ti život.
 
Ja imam 4 slucaja lokalno za taj model sa problemima oko modulacije i preterane potrosnje.
Hvalili dok nije pocela zima ili prelazni period, kako kome se zalomilo da zeza. Prijatelj ima Amber Premium 12 i Violu 12, zadovoljan, rade ok vec godinama. Onda naravno dodao Muse posto Viole vise nije bilo da se kupi i mucak.
 
Na 15 C mora da greje i ne sme da prijavljuje nikakvu grešku.
Nisam nikada pokusavao da grejem na toj temperaturi.
Ne shvatam zasto bi neko grejao na 15/16 stepeni osim ako nije strasno zimogrozljiv ili je zasao u pozne godine pa mu je uvek zima bez obzira na spoljnu temperaturu.
Evo ja sada sedim u sobi na 16 stepeni i osecam se sasvim prijatno.
Najnormalnije je da se greje na toj temp.
 
A merač potrošnje - ima li smisla da kupujem to, pa da vidim šta će da pokaže u različitim uslovima? I koji da uzmem, pošto vidim da ih ima raznoraznih? A Energy Net zovem u ponedeljak da vidim šta će oni da kažu. Znam da će da me otkače, u fazonu "zovi servis i neka serviser proveri", ali hoću ipak da čujem koja je njihova priča.
 
A merač potrošnje - ima li smisla da kupujem to, pa da vidim šta će da pokaže u različitim uslovima? I koji da uzmem, pošto vidim da ih ima raznoraznih? A Energy Net zovem u ponedeljak da vidim šta će oni da kažu. Znam da će da me otkače, u fazonu "zovi servis i neka serviser proveri", ali hoću ipak da čujem koja je njihova priča.
Sta se tice energy neta bice tacno tako nema te vise garanciju... Pozovite servisera itd
 
A merač potrošnje - ima li smisla da kupujem to, pa da vidim šta će da pokaže u različitim uslovima? I koji da uzmem, pošto vidim da ih ima raznoraznih?
TP-Link Tapo P115

 
Ipak mi je klima pod garancijom, moja greška pošto nisam shvatio dobro garantne uslove. Tako da će doći serviser da proveri. Ne znam tačno kad. U međuvremenu sam pozvao jedan ovlašćeni servis da se raspitam o konkretno ovom modelu klime i problemima, uveravali su me da je Gree Muse fantastična klima i da su ih prodali hiljade i da se retko ko žalio. A i kada postoje problemi, to je uglavnom neispravna ugradnja. Ja pitah kako je onda ozloglašena ta klima, i dobio sam uveravanja da je klima odlična, a da se po internetu svašta piše... E sad, videćemo kad dođe serviser. E da, i na jednom drugom mestu su mi rekli da je bila jedna loša serija, ali da ova moja klima nije u toj seriji. Dobio sam instrukcije da očistim filtere i isključim iz struje na pola sata, pa ako se ponovi problem, da zovem ponovo - problem se ponovio i zvao sam ponovo. Videćemo šta će biti dalje. Uglavnom, prodavci i dalje tvrde da je klima fantastična iako meni kida nerve a i mnogim drugima i to ne samo u Srbiji. I poručio sam merač potrošnje struje, pa ćemo videti i to...
 
I kada dođe serviser - pošto ukoliko u specifikacijama piše "Temperaturni opseg rada - grejanje: -22°C~+24°C", da li to znači da klima mora da greje i kada je napolju npr. 23 ili 24 stepena, a ja namestim u sobi da hoću 28 stepeni? Da znam da mi ne bi serviser rekao - e pa ne može da greje kad je napolju 23 stepena, logično da će da se pregreje...
 
I kada dođe serviser - pošto ukoliko u specifikacijama piše "Temperaturni opseg rada - grejanje: -22°C~+24°C", da li to znači da klima mora da greje i kada je napolju npr. 23 ili 24 stepena, a ja namestim u sobi da hoću 28 stepeni? Da znam da mi ne bi serviser rekao - e pa ne može da greje kad je napolju 23 stepena, logično da će da se pregreje...
Mora da bude kao sto je u specifikaciji
 
Ipak mi je klima pod garancijom, moja greška pošto nisam shvatio dobro garantne uslove. Tako da će doći serviser da proveri. Ne znam tačno kad. U međuvremenu sam pozvao jedan ovlašćeni servis da se raspitam o konkretno ovom modelu klime i problemima, uveravali su me da je Gree Muse fantastična klima i da su ih prodali hiljade i da se retko ko žalio. A i kada postoje problemi, to je uglavnom neispravna ugradnja. Ja pitah kako je onda ozloglašena ta klima, i dobio sam uveravanja da je klima odlična, a da se po internetu svašta piše... E sad, videćemo kad dođe serviser. E da, i na jednom drugom mestu su mi rekli da je bila jedna loša serija, ali da ova moja klima nije u toj seriji. Dobio sam instrukcije da očistim filtere i isključim iz struje na pola sata, pa ako se ponovi problem, da zovem ponovo - problem se ponovio i zvao sam ponovo. Videćemo šta će biti dalje. Uglavnom, prodavci i dalje tvrde da je klima fantastična iako meni kida nerve a i mnogim drugima i to ne samo u Srbiji. I poručio sam merač potrošnje struje, pa ćemo videti i to...
Pa jok ce da kazu prodali smo vam krs i na nasu stetu dacemo vam Amber premium.
Srbija brale.
 
Imam problem sa klima uređajem. Čim je napolju malo viša temperatura, kao na primer 15 ili 16 stepeni, ne mogu da zagrejem jednu prostoriju na 23 ili 24 stepena. Klima uređaj pređe u neki "safe mod" i prikaže grešku E28. Ta greška znači da se klima „deaktivirala“ zbog pregrevanja spoljašnje jedinice, odnosno da bi je zaštitila od pregrevanja. To sam uspeo da saznam – nadam se da ne grešim. Podigne krilce na gore, i na svakih 5 minuta pocne ekstremno slabo da duva 10-ak sekundi, prestane, pa opet miruje 5-10 minuta. Za to vreme ne greje nista. Kada je napolju veoma niska temperatura, radi bez problema i dobro greje. Isto tako nema problema ni leti – odlično hladi. Međutim, ja sam klimu kupio upravo zbog ovog prelaznog perioda, kako ne bih ložio centralno grejanje zbog jedne sobe, pošto uglavnom u prelaznom periodu grejem samo jednu sobu 3.6x3.6 sa malo višim plafonom, što nije prevelika kubikaža za nju. Klima kupljena krajem 2020. godine, servisirana poslednji put krajem 2022. godine, ali ovaj problem se javljao i ranije, mada zbog raznih razloga nisam obraćao toliku pažnju na to, da ne komplikujem. Uglavnom, sad me baš iritira. Klima je Gree Inverter MUSE GWH12QC/AFC (u papirima), a na samoj klimi piše: GWH12AFC-K6DNA1D/I. Zna li neko da li je ovo normalno ponašanje za klimu ili postoji neki problem? Ugradnju je obavio ovlašćeni servis, a garancija je istekla, tako da ću morati sam da platim ako nešto treba da se popravlja.
I zaboravih - ona greje na primer 15 ili 20 minuta, a to zavisi od toga kolika je temperatura napolju i na koliko sam podesio unutra. Što je napolju toplije i što višu temperaturu ja postavim unutra brže će da izbaci grešku i da prestane da greje.
Kupio Amber Ultru, najbolju Gree klimu valjda koja postoji. Kad je vani preko 20°C pojavi se na njoj greška e0 ili oE, tako nešto. Pošto radim u radnji tehnike čuo sam se sa serviserima i oni kažu da klima ne može da grije ako se spoljna jedinica ugrije na preko 30°C. Mislim da je kod mene problem sa senzorom temperature jer ona vjerovatno "misli" da ima više stepeni nego što stvarno ima. Moguće da je kod tebe isti problem.
 
Obratite samo paznju da ako vam je klima na suncu, kod nje nije 20c.
Staviti termometar na klimu i videti pravu temperaturu kod iste.
Amber je propisan da greje dok je napolju 24c.
 
Moj problem izgleda rešen. Kako mi je rečeno, očistio sam filtere i isključio klimu na pola sata. Nakon prvog puta se opet javio isti problem. Pošto mi je muka od svega, pokušao sam ponovo i nakon 2. 3. ili 4. puta problem se nije ponovio, ne bih smeo da se zakunem. Onda sam počeo baš da forsiram i podizao sam temperaturu sve do maksimalne temperature. I sve je radilo normalno. Posle sam testirao i na spoljašnjoj temperaturi iznad 24 stepena i klima greje. Ja iskreno ne znam šta da mislim. Testirao sam je 30 puta u poslednjih 15 dana i sve radi normalno. Iskreno, ne znam šta da mislim. Javio sam uvozniku da je sve OK i šta drugo mogu da uradim? A potrošio sam gomilu nerava. Mislim, i dalje ne znam šta i kako u vezi one priče sa paljenjem i gašenjem, ali bar je ovo rešeno...
Obratite samo paznju da ako vam je klima na suncu, kod nje nije 20c.
Staviti termometar na klimu i videti pravu temperaturu kod iste.
Amber je propisan da greje dok je napolju 24c.
Meni je samo rano ujutro na suncu. Posle 11 sunce ode iza kuće i tu stalno duva vetar, tako da je po pitanju hladnjenja mirna.
 
Nazad
Vrh Dno