Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

To je puno. Ne dajem više od 250-300 na telefon :)

Moracu da vidim, mada sam više za Meizu posle ovog dobrog iskustva sa M2N

Jesam i tad su bili krševi realno sa MTK 6577 i ostalim MTK procesorima, SW im je bio loš, kamere loše, ništa nije bilo dobro na tim telefonima, bili su jeftiniji. Sad je za 200e dobiješ mnogo više nego tad za 200e.

Ja sam uzeo Meizu samo zato što je BG electronic servis, inače ne bih uzeo ništa drugo pogotovo doge, letve i tako to.

I tad sam ja pričao za Xiaomi i za Meizu da su jedini koji vrede (po meni) ostali mi nekako ne ulivaju poverenje.

I nisam ja nikog oterao. Koliko su puta banovali Igoritzu, pa je čovek iznova dolazio. Ne mogu ja nikog da oteram.

Koliko su pre bila prepucavanja iOS vs Android, pa niko nije otišao sa foruma zbog nekih rasprava.

Nije tacno, tada su vec bili aktuelni 6589 procesori, a napadao si sve moguce brendove i bio si toliko napadan sa samsung s2 koji si tada posedovao, da je par ljudi medju kojima je i dukeofserbia odustao od foruma. Nisi ti hvalio ni meizu ni xaiomi vec si masovno odvracao ljude od kupovine istih zbog garancije, kvaliteta...
Doduse ni sada Kinezi bas nemaju neku garanciju, a vidim bas si se zagrejao za Kineze, pa me cisto zanima kako od onolikog hejtera postade "Kinez"?
 
Ja sam dva takva HomTom HT7 porucio za prijatelje i kada su stigli sam se malo igrao sa telefonima, mogu ti reci da je telefon uzivo mnogo lepsi a kada se uzme u ruke imas osecaj cvrstine i kvalitetne izrade. Zadnji poklopac je kao sto si video podeljen u delove i ima nazubljenu povrsinu i kao takva mozes ga stavljati svuda bez bojazni da ce se izgrebati a same ivice tacnije stranice leva i desna su metalne ili tako neki materijal je upitanju. Sam telefon nema da krcka ili da se uvija nego je bas cvrst imas osecaj tezine kada ga uzems u ruke jer telefon je tezak 170 grama. Telefon radi jako brzo i prosto sam se zacudio da je takav kakav jeste ali jedna stavr me je odvratila od kupovine a to je sto mi je bas glomazan. Dok je bio kod mene sam mu instalirao 4-5 igrica i namerno sam pokrenuo jednu pa izadjem napolje pa pokrenem drugu pa tako dok nisam pokrenuo sve da ostanu da rade u pozadini i mogu reci tek kada sam zadnju igru pokrenuo sam video da je krenuo da trza ali ovako od 1 gb za rad nikada nije vise uzeo od 400-500 mb.

Ono sto sam jos primetio je da nisam naisao na informaciju koji vid zastite ima na ekranu ali zato ako budes kupovao HT& obrati dobro paznju kada budes skidao prvu foliju jer je ispod zastitna folija koja je zalepljna na ekran i desi ce se neki put da odziv komandi nece biti uvek iz prve nego dok se ne privikne da stisne malo jace ekran za ono sto joj bude trebalo ili eventualno poruciti onu zastitnu masku na preklop a foliju onda skinuti i onda ce ti sve fercera iz prve. A za HT3 sam procitao da ima 2.5D Curvy Glass.

Sada sam porucio HomTom HT3 pa cekam da stigne i on da vidim kakav je ali generalno su isti osim sto je HT 7 5.5 inca ekran dok je ovaj HT3 5.0, pogledaj pa ga uzmi u razmatranje mozda se tvojoj majci vise dopadne taj model jer je sav zaobljen i odaje utisak kao da je mnogo skuplji model nego sto je inace. Ja sam ga porucio odavde, mislim da od te trenutne cene nemas nigde jeftinije:

http://www.banggood.com/HOMTOM-HT3-5-Inch-Android-5_1-1GB-RAM-8GB-ROM-MTK6580-Quad-core-Smartphone-p-1028515.html
 
Poslednja izmena:
Nije tacno, tada su vec bili aktuelni 6589 procesori, a napadao si sve moguce brendove i bio si toliko napadan sa samsung s2 koji si tada posedovao, da je par ljudi medju kojima je i dukeofserbia odustao od foruma. Nisi ti hvalio ni meizu ni xaiomi vec si masovno odvracao ljude od kupovine istih zbog garancije, kvaliteta...
Doduse ni sada Kinezi bas nemaju neku garanciju, a vidim bas si se zagrejao za Kineze, pa me cisto zanima kako od onolikog hejtera postade "Kinez"?
Servis za Meizu je BG electronics. Samsungov ovlašćeni servis. Meni dosta da je ozbiljno.

Opet kažem, razlika je velika, tad stvarno nisu bili ništa "kinezi" stojim i dalje iza toga. Danas su već mnogo kvalitetniji za 150-200 eura.
 
Meni se baš sviđa zadnja strana na tom HomTom HT7 jer ne moraš da paziš na telefon.
Super stvarno na slikama izgleda ovaj HT3.
Verovatno ću oba da poručim pa koji mi se manje svidi ide u oglase.
Još razmišljam i o Umi Rome X i onaj Bluboo Fire 2 koji isto deluje super.
Sad me brine kakva su ova zadnja 2 u praksi, za HomTom (Doogee) znam da su naši uglavnom veoma zadovoljni sa uređajima.
 
Nemoj UMI ROME (X), zvučnik na telefonu je očajan a to je jako bitna stvar za telefon.
 
Aj ovako, kupio sam telefon sa jd.com,
Order Time: Nov 28,2015

i nije mi stigao jos, sa tracking brojem dobijam

Number: UF403822942SE
Package Status: In Transit
Destination Country: Serbia
Origin Country: Sweden
2015-12-28 02:45 Order departed on flight from origin
2015-12-18 10:38 Item received for processing
2015-12-17 15:00 Item pre-advice received
======================================
Powered by www.17track.net

pa je moje pitanje da li da trazim dispute, preko paypala direktno ako nije istekao rok ili preko JD.com?, ako mi stigne fon vraticu mu pare, ili da sacekam jos malo
Ako ti nesto znaci, meni su oba telefona, narucena 31.12.2015 stigla. Jedan pre dve nedelje, drugi pre par dana.
Iscimaj se i vidi gde ti je telefon, otvori dispute ako mozes.
 
Lopusina solidne specifikacije? :) Ja sam kupio onaj kupon "Platis 5 dobijes popust 50$" na Antelife-u. Do kraja februara je ta akcija. Onda od 1. do 15.marta mora da se iskoristi kupon i obavi kupovina. Antelife mi je pouzdan, jer kad sam narucivao Bluboo Xtouch u presale-u, rekli su mi da slanje pocinje od 22.novembra, a poslali su ga 24. Dakle, P9000Lite sada kosta 220$, minus tih 50, ispasce 170$. Za 160€ 4GB RAM-a i Xelio10 nema nigde! Jedino me izludjuje sto su Lite verziji skinuli LED notifikacije, dok bez ostalih funkcija na full verziji mogu da prezivim (NFC, Wireless charging) pa se dvoumim, mada s druge strane mi se ne daje 50$ vise za full verziju samo zbog toga.
Marko_ns evo ja merkam vec nekoliko dana ovaj tel za oko 70€ za strica, pa ako ti nije to mnogo http://m.gearbest.com/cell-phones/pp_273259.html?utm_source=tt
Mislio sam da od Doogee X5Pro ne moze bolje za te pare, ali izgleda da moze :) Kad se narucuje preko GearBest aplikacije kosta manje.
 
Lopusina solidne specifikacije? :) Ja sam kupio onaj kupon "Platis 5 dobijes popust 50$" na Antelife-u. Do kraja februara je ta akcija. Onda od 1. do 15.marta mora da se iskoristi kupon i obavi kupovina. Antelife mi je pouzdan, jer kad sam narucivao Bluboo Xtouch u presale-u, rekli su mi da slanje pocinje od 22.novembra, a poslali su ga 24. Dakle, P9000Lite sada kosta 220$, minus tih 50, ispasce 170$. Za 160€ 4GB RAM-a i Xelio10 nema nigde! Jedino me izludjuje sto su Lite verziji skinuli LED notifikacije, dok bez ostalih funkcija na full verziji mogu da prezivim (NFC, Wireless charging) pa se dvoumim, mada s druge strane mi se ne daje 50$ vise za full verziju samo zbog toga.

Pa da, solidne jedino ga 4GB rama izdvaja, koliko vidim p10 koji je u njemu je slabiji od helio x10 čisto da znaš. Da sam na tvom mestu sačekao bih malo sa kupovinom tog kupona, pošto oko 20 februara izlaze najave novih telefona, čisto da se ne kaješ posle.
 
Po meni je taj Elephone P9000 preskup, kontam da će mu brzo pasti cena na 150-170$.
Nije mi jasan baš onaj Umi Touch, vrhunski deluje telefon, ali što ne stave bar X10 chipset?
 
Da dodam, glavne razlike između p9000 i p9000 lite verzija možete pogledati OVDE

Što se tiče Umi-ja i Iron je delovao vrhunski, i onda se desi da gizchina ne objavi review da ih ne pokopa. Njihov telefon ne uzimam više dok nije dobrano proveren.
 
Koliko god da cekam, tel sa 4GB RAM-a necu naci za 160€ sigurno. Znam, gledao sam poredjenja X10 i P10. U single coru su skoro isti, ali u multi-coru X10 je bolji 50%. Ali to ti je to, za ove pare ne moze i 4GB i X10. Gledam da se uklopim sa budzetom do 200€ sa carinom i pdv-om, a ovo mi se cini best buy za te novce. Koliko ja znam, jos uvek nije izasao tel sa 4GB RAM-a i X10 procesorom, a i kad bude izasao, nece biti ispod 200€ u presale-u. Sa 3GB RAM-a i X10 procesorom do 160€ imam da biram x500 x600 i RN3, tako da mi je P9000Lite najbolja opcija.
 
Ima li negde geekbench i antutu p10 ?

Ima na youtube, uglavnom rade antutu https://www.youtube.com/watch?v=CpADt1bvDL8

Koliko god da cekam, tel sa 4GB RAM-a necu naci za 160€ sigurno. Znam, gledao sam poredjenja X10 i P10. U single coru su skoro isti, ali u multi-coru X10 je bolji 50%. Ali to ti je to, za ove pare ne moze i 4GB i X10. Gledam da se uklopim sa budzetom do 200€ sa carinom i pdv-om, a ovo mi se cini best buy za te novce. Koliko ja znam, jos uvek nije izasao tel sa 4GB RAM-a i X10 procesorom, a i kad bude izasao, nece biti ispod 200€ u presale-u. Sa 3GB RAM-a i X10 procesorom do 160€ imam da biram x500 x600 i RN3, tako da mi je P9000Lite najbolja opcija.

U svakom slučaju ti plaćaš i za svoje pare se ti pitaš, verovatno i sam znaš zašto ti je bitno da telefon ima baš 4GB RAM-a.
 
Poslednja izmena:
Mislim da je taj P10 jako sličan po performansama MT6752 procesoru.
 
Rekao bih ipak da je nešto slabiji, 6752 je bio toliko jak da je ugrožavao x10, nije ni čudo što su prestali da ga proizvode. :/

P10 mi deluje nekako između 6753 i 6752, iskreno očekivao sam više od tog procesora, tj. da bude jači od x10.
 
Samo po pitanju procesora, mislim da nema neke velike dobiti ako se sa telefona koji ima MT6752 pređe na drugi koji ima X10. Možda je bolje sačekati neki model sa X20 ili npr. Snapdragon 650. Sa telefona koji ima MT6753, bilo bi dobiti i prelaskom na drugi koji ima X10.
 
Poslednja izmena:
Aj ovako, kupio sam telefon sa jd.com,
Order Time: Nov 28,2015

i nije mi stigao jos, sa tracking brojem dobijam

Number: UF403822942SE
Package Status: In Transit
Destination Country: Serbia
Origin Country: Sweden
2015-12-28 02:45 Order departed on flight from origin
2015-12-18 10:38 Item received for processing
2015-12-17 15:00 Item pre-advice received
======================================
Powered by www.17track.net

pa je moje pitanje da li da trazim dispute, preko paypala direktno ako nije istekao rok ili preko JD.com?, ako mi stigne fon vraticu mu pare, ili da sacekam jos malo

Ово "pre-advice" ти значи да телефон још није стигао до фирме која транспортује пакет (пошта и сл), већ је само резервисан број (trucking number) за ту пошиљку а сам пакет још није ни кренуо. Ја сам тако прошле године чекао месец дана па отишао на диспјут (сећам се да се продавац звао "Hope team"), узео паре и купио телефон код другог продавца, tj. на Everbying.
 
Cvijo da si gledao pažljivo video bi da je paket napustio Kinu 28. decembra. . ..
 
Stigao Doogee X6 Pro za drugara pre neki dan, jako lep fon. Mnogo lepsi uzivo nego na slikama
 
Gde si poručio i kada? Koliko je bio na carini?
 
Preko alija pre 3 nedelje. Bio je 1 dan na carini, 4100din harac.
 
Nazad
Vrh Dno