Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

U stvari ovo čudo ima Quick charging, NFC, fingerprint reader.
Jel to ove funkcije postaju mainstream za kineske telefone oko 200$?
Kontam da X10 nije podržavao ništa od toga.

Kako X10 ne podrzava kada letv x500, redmi note 3, meizu m1 metal imaju fingerprint. HTC One ME, HTC One E9, Htc One M9s/M9+, gionee e8. Xperia M5 svi sa X10 i svi imaju NFC. A evo i ovde dokaz da X10 poseduje Pump express plus http://www.mediatek.com/en/features/power-management/pump-express/
 
Poslednja izmena:
Ako je sve nebitno, i kamera i procesor i ostale specifikacije, koja je konkretna prednost umi iron telefona sem sto je metalan(iako i dalje 90% telefona koji su proizvedeni nisu metalni, cak i oni premium od 500+ eur) ?

Pa jel moraju da budu metalni? Da neces da se bijes sa njime kada ti je to tako bitno ili nekome drugome? Pa ajde reci ti meni sto vam je toliko bitno da imate sto brzi procesor u telefonu i sto bolju kameru? Ajde za kameru jos mogu da razumem all in one ali ne razumem za taj procesor sto patite od toga? Jel onaj procesor sto je u doogee x5 nece odratiti isti posao kao i taj letv? Ili vam je bitno koju cete kranju cifru dobiti na antutu pa da ga siljite i merite ko ima veci.
 
Pa jel moraju da budu metalni? Da neces da se bijes sa njime kada ti je to tako bitno ili nekome drugome? Pa ajde reci ti meni sto vam je toliko bitno da imate sto brzi procesor u telefonu i sto bolju kameru? Ajde za kameru jos mogu da razumem all in one ali ne razumem za taj procesor sto patite od toga? Jel onaj procesor sto je u doogee x5 nece odratiti isti posao kao i taj letv? Ili vam je bitno koju cete kranju cifru dobiti na antutu pa da ga siljite i merite ko ima veci.

Zato nije svaki korisnik isti. Ja doduse ne igram igrice ili nesto slicno zahtevno, ali ocekujem od svog telefona da ne koci i da nema potrebu da konstantno ucitava neku aplikaciju koju sam ostavio u pozadini. Isto tako ocekujem da brzo ucitava stranice bez seckanja i da ne bude nevidljivih dodira pa da mi ucita neku stranicu koju nisam stisnuo. Sve to vodi do toga da smartfon mora da ima brzi i bolji procesor u svakoj novoj generaciji, kao i da moraju da se unapredjuju komponente. Uzmi situaciju sa S3 kada je izasao, nije bilo problema, niti koci, nista, jedan od najboljih smartfonova tada. Danas uzmi isto to i pokusaj da ga koristis svakodnevno. Sve se toliko promenilo, stranice su teze, aplikacije zahtevnije, sistem zahtevniji, odmah bi ga bacio u zid kada te iznervira svojom nepouzdanoscu.
 
S3 je najveće đubre od flagship telefona ikada! Toliko spor telefon, loša baterija, loša izrada, dno dna.
Imao sam ga 2,5 godine nijednog trenutka nisam bio zadovoljan sa njim.
Npr S5 mi se extra od prvog dana.
Kao ili ovaj LeTv x600 što mi se sviđa.
Nexus 4,5 su mi bili shit iskreno teški, ekrani loši,kamera loša, ali je bar sistem kidao kako dobro radi.
 
Jel može mala pomoć, imam prijatelja koji hoće telefon do 50 evra sa pristojnim ekranom i kamerom. Pronašao sam Lenovo A399 za 50 evra - link i sad me interesuje da li ima nešto bolje za te pare ili je ovo trenutno best buy?
 
Pa jel moraju da budu metalni? Da neces da se bijes sa njime kada ti je to tako bitno ili nekome drugome? Pa ajde reci ti meni sto vam je toliko bitno da imate sto brzi procesor u telefonu i sto bolju kameru? Ajde za kameru jos mogu da razumem all in one ali ne razumem za taj procesor sto patite od toga? Jel onaj procesor sto je u doogee x5 nece odratiti isti posao kao i taj letv? Ili vam je bitno koju cete kranju cifru dobiti na antutu pa da ga siljite i merite ko ima veci.

To je tacno sto si rekao za doogee x5, slazem se, ali razlika je npr, evo konkretno kod desktop racunara, i3 procesor (uz odgovarajuce druge komponente, mada to je nebitno trenutno,pricam samo o procesoru) moze da gura 99% igara, makar i na low podesavanjima, dok npr i7 procesor moze sve to na ultra high, a moci ce i za 2 godine makar na low, dok i3 nema sanse za 2 god......tako da je to pogodnost za one koji zele dobar telefon, a ne planiraju da ga menjaju neki duzi period, da ne moraju da razmisljaju da li ce moci sve da guraju onda, kao sto mogu sada.... A naravno siljenje i merenje ko ima veci nije na odmet :d

@tjox
http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_218483.html
 
Poslednja izmena:
Čoveče ovakav LG ili Šljamsung rang košta oko 120-150 evra kod nas. I verovatno gore radi sistem od ovog HOMTOM
 
Do sada sam porucio dva homtom ht7, za te pare ne treba ocekivati cudo ali za ono sta je prijateljima trebalo je vise nego odlicno. Jer da su ovde kupovali telefone ne bi mogli nista slicno da kupe po toj ceni i da bude novo. Za cenu koliko je placen 59.99 dolara i 2600 carine telefon je super. Sada sam jednom drugom porucio homtom ht3 pa cekam da i on stigne, cak ht3 sam uzeo na extra popustu pa me je izasao 45 evra.
 
Kada poredimo Iron i x600, mogu realno da kazem sledece: Iron je definitivno lepsi, laksi, tanji (x600 ima skoro 1cm debljine!). Na materijal izrade nemam zamerke - metal + plastika pri dnu i vrhu zbog boljeg prijema signala (to su uradili, jer su imali lose iskustvo sa Zero modelom koji je ceo bio metal+staklo; licno sam ga imao pa znam da je imao problem sa GPS-om, dok je recimo sa mreznim sugnalom sve bilo savrseno). Ima lep osecaj drzanja u ruci. Procesor i grafika naravno bolji kod x600. Dve najvaznije komponente hardvera kod bilo kog Android tel su procesor i RAM, tako da je uvek vazno imati sto bolji procesor i vise RAM-a sta god da radili na tel. Sto se kamere tice, fabricka je stvarno ispod ocekivanja kod Iron-a, ali od izlaska na trziste do danas, Umi je izbacio 3 update-a za ovaj model, cime su dosta bagova i problema resili. Pulsirajuce LED notifikacije su nesto posebno na Iron-u. Niko tako dobro nije uradio tu "sitnicu" kao oni. Kada zasvetli bilo kojom bojom, vidi se sa 2 3m razdaljine i definitivno privlaci paznju. Sestra ne ispusta tel iz ruku i znam da joj baterija izgura lagano ceo dan (otprilike joj ostane 20-25% kad ga uvece stavi na punjenje), tako da je ovih 3350mAh stvarnih, sto npr kod Zero modela nije bio slucaj. U to sam najvise sumnjao kada sam porucivao Iron, ali su me pozitivno iznenadili. Verujem i da su kod x600 stavili realnih 3000mAh zbog debljine i tezine samog uredjaja. Kad se sve sabere i oduzme, kome je prioritet dizajn, a da pri tome ima sasvim solidan hardver, treba da uzme Iron. Kome su performanse i jaci hardver prioritet, dizajn na drugom mestu (ne osporavam ga, samo naglasavam da je akcenat na hardveru), onda treba da uzme x600. Razlika u ceni je 15-20$ u korist Iron-a, sto bi eto moglo da se oslika u boljem procesoru i grafici. Zbog lepseg dizajna i "sjaja" Iron mi je vise zenski, dok mi je x600 zbog boljeg hardvera vise muski tel. Rukovodeci se cinjenicom da je zenama ipak dizajn na prvom mestu, da se na lazemo :)
 
Ja ne znam sta je vama toliko dobro kod x600...uzeo ga pre neki dan, citao toliko hvalospeva o njemu...i mogu reci da je losiji nego RN3...Telefon je zavrsio kod devojke, nisam ga ostavio sebi jer je losiji od RN3 koji i dalje koristim...Jedino sto bolje radi kod x600 je multitasking..sve ostalo na strani kod RN3...
 
Vidimo se sutra, javljam ti se... :) ne kazem ja da je x600 los telefon, daleko od toga...slazem se da i opravdava cenu...ali ipak je RN3 po meni bolji izbor :)
 
Ja nisam video da je neko rekao da je x600 bolji od rn3?

Al kad si vec rekao da je losiji, mogao si napisati sta je to losije?
 
Pisano je vise puta, samo ne znam po kojim temama...Losija je kamera, sporija takodje...bela boja na RN3 je bela, dok kod letve vuce na zuto, osvetljenje je takodje mnogo bolje na RN3, bateriju necu ni da poredim...sto se tice estetike, to je subjektivna stvar...ne bih da poredim...
 
Ti mora da si imao fush model pa rn3 ima veću bateriju ali kod mene ide od 4,5 -6 i kusur SOT zavisno šta koristim ,kamera je odlična i tu za žuto ne stoji a kako to misliš spora .Ima tema o rn3 i tamo baš suprotnom piše i to od ponosnih vlasnika.Jedino rn3 pro ako je u pitanju.
 
RN3 ima bat od 4000mah, a X600 od 3000mah...pa uzmi RN pa slikaj, pa ce ti biti jasno...
 
Pa oni i ne kostaju isto, tj. ako poredis modele koji isto kostaju mozes da gledas samo RN3 sa 2gb rama
kamera takodje ne bi smela biti bolja, pa i ekran...bas cu da uporedim

Mada to si prilicno slicni telefona, tesko da je bilo koji od ta dva mnogo losiji.
 
Nigde se nije niko žalio na kameru za letv x600 a pratim sve živo tj ni jedan jedini post ,letv x500 je već nešto sasvim drugo i možda si pomešao.Veća baterija = više sot to je ok.Izgled= subjektivno i to je ok.
 
Pa ja imam model 16/2 i sa njim sam poredio x600 i sve ovo napisao...Ne pljujem ja x600, daleko od toga...telefon je lep, izrada odlicna, kamera dobra, ekran isto...vredi tih para...ali u poredjenju sa RN3 za mene losiji...
 
Da li neko ima iskustva sa Umi Rome? Brzina,kamera,baterija? I da li ima neke razlike izmedju redmi note2 i 3 osim u izradi i fingerprintu i bateriji? U dilemi sam sta da uzmem od telefona. Ili opet letv, nemam pojma...:(
 
Ne pljujem ja x600, daleko od toga...telefon je lep, izrada odlicna, kamera dobra, ekran isto...vredi tih para...ali u poredjenju sa RN3 za mene losiji...
Rn3 je izuzetan telefon i teško je bilo koji telefon u sličnoj cenovnoj kategoriji direktno porediti sa njim.
 
Poslednja izmena:
Pa ja imam model 16/2 i sa njim sam poredio x600 i sve ovo napisao...Ne pljujem ja x600, daleko od toga...telefon je lep, izrada odlicna, kamera dobra, ekran isto...vredi tih para...ali u poredjenju sa RN3 za mene losiji...

Dok je za mene prelazak sa RN2 na x600 bilo pravo iznenađenje, u pogledu kvaliteta, i mnogo sitnih detalja kojim se x600 isticao, ne znam da li si primetio u podešavanjima imaš podešavanja boja kod x600 pa namestiš po svom ukusu. RN3 nisam imao pa ne mogu da pričam, ali znam da bi bar za mene baterija kod njega bila veliki plus. Kad bi neko bacio u prodaju bateriju od 4A za x600 odmah bi uzeo da je zamenim.
 
Rn3 je izuzetan telefon i teško je bilo koji telefon u sličnoj cenovnoj kategoriji direktno porediti sa njim.

A zašto bi neko poredio telefon od124$ i 200+$, i ja da sam našao RN3 za 120-130$, uzeo bih njega.
Kada se porede telefoni, treba postaviti neku granicu u ceni, do 100, do 150, do 200, 200+,300...
 
Ja i dalje ne znam sta da uzmem... Mada sam u EU još 2 meseca tako da... Možda mi se razbistri :D
 
Ja i dalje ne znam sta da uzmem... Mada sam u EU još 2 meseca tako da... Možda mi se razbistri :D
Zar ti nisi bio zestok protivnik Kineskih telefona i veliki pobornik brendiranih telefona? Cini mi se da si ulazio u zestoke rasprave sa nama koji smo na samom zacetku ove teme savetovali ljudima da uzimaju Kineske telefone jer za mnogo manje para nude vise od poznatijih brendova. Cak si uspeo da oteras dukeofserbia, koji je uvek imao dobre informacije, cudi me ta tvoja naprasna katarza [emoji1] .
 
A zašto bi neko poredio telefon od124$ i 200+$, i ja da sam našao RN3 za 120-130$, uzeo bih njega.
Kada se porede telefoni, treba postaviti neku granicu u ceni, do 100, do 150, do 200, 200+,300...
Pa dobro, recimo x500 košta oko 170eur, x600 oko 150eur, Rn3 3/32 oko 180eur. Bio je x600 na sniženju, ali to ga ne čini da se svrstava u tu kategoriju. A za 120-130$ verovatno nije bilo bolje ponude.
 
Poslednja izmena:
Pa zato smo i kupovali LeTv na JD. Za te pare nije bilo boljih telefona.
Sad da uzimam skoro sigurno bi i ja uzeo Redmi Note 3 i to ovde za 180 evra.
 
Vrh Dno