Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

Sad ce me neki ovde napasti ali ono sto znam to je T11 ima led notification uz SW fix.
Za druge nisam siguran ali ce se verovatno neko javiti da zna za druge.
 
moze li neko da mi kaze sta je alibaba,nesto kao aliexpress ali nije nema feedback nema ocjena,al kad vidim nesto da porucim sve stize u roku od 2-5 dana smije li im se vjerovat il su ovo neki prevaranti?
 
znaci kod njih nema kupis jedan telefon i to ?cudno mi to sto nemaju ocjena nikakvih
 
istrazujemo malo i ove,interensatni su sve salju u roku 3-4 dana a dhl ne prelazi 20e
 
moze li neko da mi kaze sta je alibaba,nesto kao aliexpress ali nije nema feedback nema ocjena,al kad vidim nesto da porucim sve stize u roku od 2-5 dana smije li im se vjerovat il su ovo neki prevaranti?

Alibaba je osnivac Aliexpressa, isti vlasnici samo ovo na malo ovo na veliko, ali mozes i na Alibabi da kupis na malo, ne kod svih ali neki daju na komad sto se kaze, malo ih i prevashodno je namenje za kupovinu na veliko.
BTW, a Aliexpress-u imas skoro sve te prodavce sa Alibabe samo sto mozes da kupis na malo.
Znaci ista firma koja prodaje na jednom ima i na drugom sajtu samo ovde na malo tamo na veliko, eto to je to.
 
Samo što Alibaba nije "retail" sajt - tamo se "dogovara" sa proizvođačem oko cene, nema nikakve garancije od strane samog sajta.

Pre par nedelja je bila priča da je ovde jedan preduzetnik u Srbiji prevaren jer je naručio neki repromaterijal vrednosti 60.000€ od proizvođača koga je kontaktirao na Alibabi, a stigao mu pesak u džakovima.
 
Imaju na Alibabi neke sigurnosne opcije kao recimo escrow ili tako nesto, samo se dodatno placa.
 
Razmisljam se da kupim Cube Talk 9X (3g, 16gb, 210$) ili Pipo P1 (WIFI, 16gb, 245$) i nikako da se odlucim koji, nikako. Na papiru mi deluje bolji P1 osim 3g (trenutno imam karticu viska sa 2gb (za dinar mesecno) ali to je samo do nove godine, sumnjam da cu nadalje imati) ali nesto citam da je bolji ekran na Cube, pa nije sw najbolje optimizovan na P1...
Jel neko cuo jos nesto sto bi me resilo dileme?

Cube talk 9x. Najbolji kineski tablet. Meni stigao pre 10ak dana i prezadovoljan. On je kopija Ipad Air-a na kome što je najbitnije sve radi. Postaviću temu kada budem imao vremena sa opisom i utiscima.
 
Otišla danas keva u china-shop da kupi futrolu za kineza kojim sam je častio...

Vraća se kući raspoložena - kupila je neki silicon case i plus uklopila boje (crveno na crveno). Ja gledam - stvarno lepo izgleda. Okrenem pozadi - naravno, rupica za kameru "niđe veze" sa modelom... Citat: "Jao, pa ja skroz zaboravila na to... A jel' može kamera ovako da radi preko te futrole?" :D :D :D
 
Pa uvalili joj futrolu, al` ima ona i prednju kameru :D
 
E, ako budete uzimali Lenovo, racunajte da cete platiti carinu i vecu od 1/3 cene, jer na carini gledaju koje su cene tog telefona na nasem trzistu, dok za ove manje poznate marke vaze malo drugacija pravila :p
 
18.08.2014 17:16
Departure from border point of origin country
18.08.2014 17:16
Arrival at border point of origin country
18.08.2014 17:16
Mailed
zna li ko da mi kaze koja ce biti sledeca poruka,u pitanju je swiss post
 
A što ne stave carinu koliko je platio lokalni uvoznik (verovatno ništa)!

Ali, naravno, zbog toga i izbegavam brendove kojih ima i ovde.
 
Pre par meseci sam poručio Lenovo telefon i carinili ga na 100$, a plaćen je 145$. A kad sam uzimao Coolpad njega carinili na pravu cenu,pa ajd ti sad budi pametan. Izgleda da je to samo na kakvog carinika naletiš.
 
E, ako budete uzimali Lenovo, racunajte da cete platiti carinu i vecu od 1/3 cene, jer na carini gledaju koje su cene tog telefona na nasem trzistu, dok za ove manje poznate marke vaze malo drugacija pravila :p

Meni Lenovo s650 procenili na $120 a bio je placen $155 a u Win-winu je bio 30k dinara tako da to nema veze.
Kako ce proci na carini najvise zavisi od kutije tj ako je na kineskom dobro prolazi jer ih mrzi traziti sta je to
 
Definitivno cekajuci novi tablet nexus koji ce biti ko zna kada i po ko zna kojoj ceni i kada ce moci uopste da se kupi kod nas,odlucio sam da kupim xiaomi mipad e sada nisam bez tableta koristim nexus 7 moze li se ocekivati da ce cena ovo xiaomia mipada jos padati ili da ga porucim odma sada za nekih 215evra,i da, narucio bi mi ga buraz iz drzave iz komsiluka gde bi izbegao dazbine 99%
I ako moze neki link od nekog proverenog prodavca kod kojeg ste vi kupovali i koji to odma poslao;)
 
Poslednja izmena:
Bez ljutnje ljudi, ali što diskutujete o tabletima u temi o mobilnim telefonima? Juče vidim čovek čak i otvorio temu u ovoj sobi - a Tableti imaju svoju zasebnu sobu...
 
Slabo nesto ima informacija o njima po netu. Barem koliko sam ja pretcao sada na brzaka.
 
Vrh Dno