Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

Svaka cast 'ritzi na ponudi, ali ja nemam obraza, a 250 je puno ;)

Jel' skup let do Kine i prenociste tamo?
 
Lepo izgleda ZP780, šteta što nema bolji ekran, za 5" bi trebalo bar HD da ima. Ja sam se na kraju odlučio za Huawei Honor 3C. Za sad nema mnogo utisaka i snimaka, ali na osnovu dosadašnjih saznanja telefon deluje sjajno. Huawei sa njim pokušava da obori rekorde prodaje koje je postavio Hongmi. Telefon ima dobro izbalansiran hardver, zvučno ime, i mislim da na njega treba obratiti pažnju, bez obzira na ovih dana aktuelne bajkovite Ukingove..
 
Lepo izgleda ZP780, šteta što nema bolji ekran, za 5" bi trebalo bar HD da ima. Ja sam se na kraju odlučio za Huawei Honor 3C. Za sad nema mnogo utisaka i snimaka, ali na osnovu dosadašnjih saznanja telefon deluje sjajno. Huawei sa njim pokušava da obori rekorde prodaje koje je postavio Hongmi. Telefon ima dobro izbalansiran hardver, zvučno ime, i mislim da na njega treba obratiti pažnju, bez obzira na ovih dana aktuelne bajkovite Ukingove..

Sjajno izgleda daj Huawei... Možda ga čak i bude kod nekog domaćeg operatera?
 
Svaka cast 'ritzi na ponudi, ali ja nemam obraza, a 250 je puno ;)

Jel' skup let do Kine i prenociste tamo?

Nije uopste, imas qatar airways 12-19 mart BEG-PEK za 500eur ili BUD-PEK za 430EUR, a hotela (losih) i hostela/guesthousa imas od 5 (dorm room krevet) do 20eur (single room - shared bathroom) za noc, a imas i ozbiljnih hotela za xyz eur za noc, pa kako hoces. A ostalo vidi sa sensei Igoritzom gde sta i kako :)
 
Poslednja izmena:
OK, hvala. Ja mislio nekad turisticki otici, ako uspem da nagovorim zenu. Ali tesko, nema tu plaza i suncobrana :D

Ne smem senseia nista da pitam. Ja i on kad bi zajedno otisli, vratili bi se sa nuklearnim reaktorom u koferu :D
 
Ti zenu posalji u Hainan province (Sanya city) ili u Xiamen, tamo ima dosta dobrih plaza kada je Kina u pitanju, a ti i Igoritza u avanturu po Kini.
Dvoje su se tako smuvali .... :)
 
ako ispadne fin telefoncic, uzeo bi i ja jedan :)

btw ajde sto je jiayu 120e za koji 95% ljudi u Srbiji nije čulo, a ostalih 5% je čulo al je verovatno skeptično, nego što za iste pare ima i lenovo 5.5" za koji je sigurno preko 60% ljudi čulo...i koji se regularno kod nas prodaje za skoro 300e...
 
Lepo izgleda ZP780, šteta što nema bolji ekran, za 5" bi trebalo bar HD da ima. Ja sam se na kraju odlučio za Huawei Honor 3C. Za sad nema mnogo utisaka i snimaka, ali na osnovu dosadašnjih saznanja telefon deluje sjajno. Huawei sa njim pokušava da obori rekorde prodaje koje je postavio Hongmi. Telefon ima dobro izbalansiran hardver, zvučno ime, i mislim da na njega treba obratiti pažnju, bez obzira na ovih dana aktuelne bajkovite Ukingove..

Pogledah taj honor malo.. Ozbiljan telefon na prvu ruku,ali.. Sa svim dazbinama ( pdv plus carina ) on ispada oko 200e,sto je poprilicno visoka cena. Za tu cenu ovde mozes da kupis l9 2 ili n4.
 
Za zte v967s je bilo oko 3400. Procenjen na 130usd. Red rice procenjen na 120usd, carina i pdv oko 3100 din. Lenovo a516 placen 113usd,procenjen na 110, carina oko 2700. Sve u svemu korektno osim sto su me lepo castili za hongmi.
 
Poslednja izmena:
Za zte v967s je bilo oko 3400. Procenjen na 130usd. Red rice procenjen na 120usd, carina i pdv oko 3100 din. Lenovo a516 placen 113usd,procenjen na 110, carina oko 2700. Sve u svemu korektno osim sto su me lepo castili za hongmi.

Koliko ti na kraju izasao red rice kada se sve sabere ? I kakvi su utisci generalno,radi li ovde normalno 3g mreza na njemu
 
Kostao me 210usd sa Nilkin flip +3100 din. Sto se tice utisaka ima posebna tema pa ne bih da ponavljam.
3g radi bez problema. Jedino nisam mogao da podesim internet rucno pa sam se malo mucio dok nisam instalirao hiapn.
 
Poslednja izmena:
Znaci oko 185e.. Hvala na odgovoru
 
Poslednja izmena:
Jel dual sim?
 
Pogledah taj honor malo.. Ozbiljan telefon na prvu ruku,ali.. Sa svim dazbinama ( pdv plus carina ) on ispada oko 200e,sto je poprilicno visoka cena. Za tu cenu ovde mozes da kupis l9 2 ili n4.

Cena će mu pasti sigurno, tek se pojavio na tržištu. Košta 150e, znači sa maksimalno razrezanom carinom i PDV biće oko 200e. L9 II može da se kupi za te pare, ali ima samo 1GB rama, N4 je još uvek skuplji. Nebitno, nijedan ni drugi mi ne znače ništa, treba mi dual sim telefon, jer trenutno koristim dva telefona, i poenta kupovine je bila da umesto dva pređem na jedan telefon. Hardverske mogućnosti mi nisu bile prioritetne, imao sam neke kriterijume koji su mi bili bitni, npr da ima 2GB rama (trenutno i nije skroz neophodno, ali radi nekog komfora ubuduće), da ima funkcionalan GPS, i da nije prevelik, tj do 5". Da nisam odabrao Honor 3C, tj. da sam hteo telefon sa 1GB, naručio bih Hongmi. Osim ovoga, ostaje još da se naviknem na Emotion UI, ali kad sam već toliko dugo koristio Touchwiz, nadam se da ni Emotion neće da bude bauk.
Motorola Moto G Dual SIM bi mogao da bude eventualna alternativa ovome što sam gledao, i to samo zbog vanila androida.
 
upravo. Za benchmark zajednicu ce da bude popust u vidu pre-ordera u iznosu tacno one cene koliko telefon kosta (ne ugradjujem se) jer cu sigurno ici po kolicinu ako telefon valja i mogli bi neki "Igoritza shopping spree farewell party" da napravimo :) Kad vec jedan od nas ide moze da izadje ostatku zajednice u susret. Ja cu eventualnu zaradu od vas imati u smislu sto na Lot nece da me kosta 60 evra nego 50 tako da cu da vam se ugradim po 10 evra :)

/QUOTE]
Ja bih uzeo i futrolu. ovaj paket #2 crni.
 
Mene kod Uking-a jedino strasno ubada u oci GPU na Antutu benchmarku,kaze da je nVidia AP,sto po meni nema nikakve logike,s obzirom da mt6592 koristi mali-450 mp GPU... :trust:
 
Ako je ovo tacno za ovaj tel sto dzekson ceka, i nije neka macka u dzaku, od toga nema dalje.
 
@Dzekson

Nisi bas precizirao pa me zanima da li bi ti kad bi otisao u Kinu kupio telefone i slao svakome na adresu preko Sing Posta ili kojeg vec?

Mislim valjda kapirate da je nemoguce izneti iz zemlje 40ak telefona, tj mozda izneti da ali kako na carini kod nas? Zar ne bi trazili dozvolu za uvoz, onda onaj Ratel dozvole ili ko to vec radi da prodju testiranje telefoni i tako to. Tako da meni kao jedino resenje se namece kupovina 40ak komada i lepo slanje iz Sing Poste svakome pa koga sta zalomi sa dazbinama.
 
ostaje još da se naviknem na Emotion UI, ali kad sam već toliko dugo koristio Touchwiz, nadam se da ni Emotion neće da bude bauk.

Emui je skoro pa vanila.Umesto par aplikacija googlea(curents, play magazines, games, nesto za slike, google drive i jos koja) ima par svojih (movie maker, huawei music, backup, dlna, browser i power manager) koje taman zamene te googleove, pa je skoro na istom.a od dodataka je jedino opcija u recent apps da mozes sve da ih obrises umesto jednu po jednu, huawei keyboard uz google i malo bogatiji launcer sa aplikacijom me widget.Kinezi imaju ogromnu prednost jer softver ne opterecuju nimalo, pa je smim tim izuzetno stabilan poput nexusa.
Launcer je jedino meni nezanimjiv, al to se zameni lako.
 
E super, hvala za ovu informaciju. Vizuelno mi izgleda kao vašar, ali je sjajno ako ne opterećuje telefon mnogo.
 
Ljudi, malo sam istraziovao po netu, sta mislite o ovim telefonima :

http://www.pandawill.com/zopo-zp780...d-42-50-inch-wcdma-90019002100mhz-p85729.html
http://www.pandawill.com/cubot-one-...-core-47-inch-hd-ips-screen-white-p76649.html
http://www.pandawill.com/huawei-hon...-screen-50mp-front-camera-2300mah-p84621.html
Izjalovila mi se kupovina UMI S1, nisu ga imali na stanju pa sam trazio i dobio povracaj novca. Sada sam izabrao jos par modela slicnog cenovnog ranga, hocu da porucim drugarici, a nisam siguran sta je najpametnije da izaberem.
Meni je favorit ovaj cubot one, od 5-8 marta ce biti na snizenju i kosta 156USD, mislim da ima dobar odnos cena kvalitet, ovaj Huawei honor 3C je skuplji 30USD i ne znam da li opravdava toliku cenu, a ovaj ZOPO je tu negde sa Cubot-om. Ima li neko mozda jos neki model da mi preporuci, ja sam trazio na pandi i mermobiles-u jer su najpouzdaniji prodavci i imam pozitivna iskustva sa njima? Izbor je jako veliki i tesko je sve pregledati, pa bi mi pomoc itekako dobro dosla. Ima li neko na forumu mozda neki od ovih modela?
 
Sada je aktuelan ovaj "no name" mob kod Igoritze akka Džeksona.
 
Za zte v967s je bilo oko 3400. Procenjen na 130usd. Red rice procenjen na 120usd, carina i pdv oko 3100 din. Lenovo a516 placen 113usd,procenjen na 110, carina oko 2700. Sve u svemu korektno osim sto su me lepo castili za hongmi.

Da kazem i ja. Charpmin g7 placen 10500 carina i pdv 3349. Vazi formula +30% na cenu
 
Ljudi, malo sam istraziovao po netu, sta mislite o ovim telefonima :

http://www.pandawill.com/zopo-zp780...d-42-50-inch-wcdma-90019002100mhz-p85729.html
http://www.pandawill.com/cubot-one-...-core-47-inch-hd-ips-screen-white-p76649.html
http://www.pandawill.com/huawei-hon...-screen-50mp-front-camera-2300mah-p84621.html

Pa, po meni, je najbolji Cubot One, od ova tri ima dve najbolje stvari, prvo najbolji procesor 6589 i najbolju kameru Sony 13 mpix sa wide angle 28 mm sto je veoma dobro + ima IPS ekran ... zbog svega je manja dijagonala 4.7"

Zatim ova dvojica, mrtva trka, s tim sto bi ja pre uzeo Huawei zbog Sony 8mpix 28 mm kamere.
 
Vrh Dno