Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

Zopo c2 koji si ti dzeksone imao nije ni pola n4 u svakom pogledu ( iako znam da hejtujes zapad jer se bavis popravkom mobova i tacno znas kakvu fuls izradu turaju unutra ) Drugo,jos nisi odgovorio za bateriju od laganih 2 dana.. Par puta si dobio pitanje za sot i lagano iskulirao,toliko o zopu
 
Poslednja izmena:
@Dzekson Gde sam pomenuo ZP988 i S4? Ja govorim o toj kanti sto ti pominjes i c2, ne o tome sto ti pises sad. Jos jednom Igore, govorim o Socu c2 iskljucivo. Nemam n4 ali koliko se secam kada sam ga koristio nista od navedenog nije stucalo, na c2 jeste. O tome je samo stvar, nemam nameru da opet ulazim u tu diskusiju. Za fhd nije, to je poenta. Nit je los telefon nit je soc los, to nije tema, vec 6589 i 1080p ne idu zajedno.

@sale Ne znam pretpostavio sam jer je platinum u pitanju. Ona bese ima 2gb i t proc, mada ovaj je crn sto opet ne bi trebao da bude platinum.
 
Poslednja izmena:
fkloznica - LG pogotovo vise od svih ostalih ima krljavu izradu iznutrica telefona. Zapravo jedini koji obracaju paznju na svaki detalj, rade oficijelne service manual-e, i dizajniraju kvalitetna prostorna i termalna resenja unutar telefona su Sony. Htc oce al ne ume, Samsung fura identican princip na svemu sto napravi (iako nisu bez faila, poput overheat-a na S2 i S3) ali LG to radi lose. Nebrojeno LG-a koje jesam popravljao crkavaju jer je unutra usla vlaga, jer je pregoreo CPU/NAND i tako dalje.

Sto se tice korisnosti, ajde da nisam imao i N4 i C2, al posto jesam ne mogu da skapiram cemu bacanje hejta. jer to sto pricate jednostavno nije istina. mozda prva verzija 6589 koji ima manji takt i drasticno losiji GPU, ali 6589T u C2 telefonu je bolji chipset od Qualcomm APQ8064. I pritom N4 radi na 720p sto je SoC za Soc poredjenje stavka koja dodaje na MTK kvalitet.

kamango064 - ako je stucalo, onda je nesto drugo u pitanju , a ne MTK SoC - cinjenica da ZOPO jos nije premium izrada kakve su izrade zapadni brendovi. Telefoni su jako komplikovana stvar i lose sastavljen jedan deo poput jako sitnih poluprovodnika mogu da daju osecaj "da radi" ali da smanjuju preformanse samog uredjaja. HTC HD2 je svojevremeno imao lose sastavljen procesor na ploci koji propada vremenom zbog loseg BGA spoja i to je bio bukvalno telefon koji po kupovini radi super a godinu dana nakon toga sa ogromnom temperaturom i sa primetnim problemima u radu. Ako si imao primerak koji "stuca" onda nije kriv MTK nego ZOPO koji jos mora da se kali u svetu telefona.
 
MTK6589 može bez problema da zadovolji full HD za nekoga ko ne se igra. Zopo C2 sa Dezman romom radi sasvim pristojno (razgovor, sms, internet, fotkanje i galerija, facebook, viber i sl.). Mislim da više štucanja imam na Galaxy S3 zbog Samsungovog smeća što napuni memoriju. Što se izrade Zopo C2 tiče, meni je sasvim običan i prosečan, nikakav utisak nije ostavio, koliko para toliko muzike..
 
@miksan
Pa, mislim da je kvalitet izrade tu negde, ne verujem da je nesto spektakularno bolji ZOPO. Telefon kupujem za drugaricu, ona ne vidi bas najbolje i ekran joj je najbitnija stavka, a tu je iocean bolji, nije zahtevan korisnik i ne drnda telefon toliko sa aplikacijama, a trajanje baterije joj je moze se reci bitno, a i tu je iocen malo bolji. Sto se tice GPS-a, ona ne vozi cesto van grada, pitanje je koliko ce joj to ikada trebati i da li ce ikada koristiti. Ja cu joj svakako instalirati neku navigaciju. Znaci narucio sam joj iocean najvise zbog ekrana.
 
@dzekson
Ako se ovaj tvoj telefon bude dobar, ja se prijavljujem za 2 komada, ali nema govora da mi to prodajes po nabavnoj ceni, mora nesto da se baci za ovoliki trud :), u svakom slucaju lako cemo se dogovoriti oko novca. Jedva cekam da stigne i da ga bacis na "muke", hehehe

Da se i ja malo ukljucim u raspravu
@kamango604
@fkloznica
Imam druga koji cesto menja telefone, i "pati" od brendova. Kroz ruke su mi prosli skoro svi najpopularniji telefoni kod nas, izmedju ostalih i taj nexus 4. Narucio sam 3 ZTE v967s i testirao sam te telefone, kao i Lenovo p780 i s820. Sto se tice kvaliteta izrade niste u pravu, ovaj zte v967s kostao je tada 100e, ja sam bio prijatno iznenadjen upravo kvalitetom izrade kod tog telefona za te pare, cackao sam samsung S3, S4, HTC one, one S, one X LG p780, LG l9...
Obicni plastikaneri, pogotovu samsung, da ne zna covek o kojem se telefonu radi nikada ne bi pomislio da kosta toliko, da ne pricam o softveru...
Ako se dobro prodje na carini, ovi Kinezi jednostavno nemaju konkurenciju kod nas, da je n4 dva puta bolji od ovog ZOPO C2 moze da kaze neko ko je zaista subjektivan. Ima ovde ljudi koji su imali prilike da koriste vise ovih Kineza i svi kazu da je ZOPO bolji od svih sto se kvaliteta izrade tice, tako da stvarno ne mogu da poverujem da je nexus, koji sam imao u rukama toliko bolji, taj telefon stvarno nije los za ono sto nudi, narocito na nasem trzistu, ali nije nista spektakulano. Na primer ja sam bio odusevljen sa kvalitetom izrade LenovoP780, idite do winwin-a da vidite sta je kvalitetno izradjen telefon, a kosta kao i taj nexus, cak i manje ako se na carini dobro prodje. Zapadni brendovi bezobrazno deru na brendu, ja nemam nista protiv da neko kupuje ime i da to dobro plati, ali o nekom kvalitetu izrade tih brendova je izlisno pricati, pre neki dan cackam note2 pa to je pijacarska plastika pozadi, da ne pricam da se rasklimao poklopac, odem u servis kod poznanika, cujem da je dobio note 3, malo bolje odradjen nego 2-jka, slicna fora kao i kod ZOPO-a, imitacija koze pozadi, ona lajsna sa strane plasticna, obojena da bi izgledala kao metalna, a kosta 500e...
 
Poslednja izmena:
Zajebte sa tim novim spiskovima ko se prijavio ovde prijavio se :)
 
Ajde lepo od sada da pravite "spiskove" preko PM-a. ;)
 
hvala SS upravo tedo da kazem - ne zalecite se dok meni ne stigne UKING pa cemo da vidimo dalje. Veca je sansa da je ćorak nego koristan telefon, ja sam ga uzeo jer imam coveka u kini koji moze da ga uzme po toj ceni sa TaoBao i unapred sam se pripremio na bacenih 60e + 30e za postarinu (otprlike tolko kad salje priv lice preko poste) tako da strpite se :)

Ako bude valjao - Nije Uking jedini. Ima zapravo Octa core ponude na TaoBao koja bude ujutru i nestane uvece, stock od 50ak telefona koji neki kinez "topi" jer je iz posla, vamo namo .. to je zemlja 108.61 puta veca od srbije i tamo ima, kad ovde kazes "svega" e tih nasih svega puta milion. Ja pronadjo' pre neki dan oglas, 45 evra za 5.5 inch 6592 telefon, zalete se da okacim na bench - mrtav link, sold out. A dobar seller, ima "diamond" preporuke. Skoro je ovaj moj kolega iz kine naleteo na Lot novih tableta, komplet lot za 400 evra, 200 tableta. bilo svega od kontenjera do Quad core tableta svi u kutiji. Nema covek zivaca da ih rasprodaje, okacio, oce da uzme 3500 juana da izvede dve ruskinje na dejt.
 
Da li je neko kupovao telefon sa banggood sajta,posto sam primetio da ga dosta pominju na hrvatskim forumima?:)
 
hvala SS upravo tedo da kazem - ne zalecite se dok meni ne stigne UKING pa cemo da vidimo dalje. Veca je sansa da je ćorak nego koristan telefon, ja sam ga uzeo jer imam coveka u kini koji moze da ga uzme po toj ceni sa TaoBao i unapred sam se pripremio na bacenih 60e + 30e za postarinu (otprlike tolko kad salje priv lice preko poste) tako da strpite se :)

Ako bude valjao - Nije Uking jedini. Ima zapravo Octa core ponude na TaoBao koja bude ujutru i nestane uvece, stock od 50ak telefona koji neki kinez "topi" jer je iz posla, vamo namo .. to je zemlja 108.61 puta veca od srbije i tamo ima, kad ovde kazes "svega" e tih nasih svega puta milion. Ja pronadjo' pre neki dan oglas, 45 evra za 5.5 inch 6592 telefon, zalete se da okacim na bench - mrtav link, sold out. A dobar seller, ima "diamond" preporuke. Skoro je ovaj moj kolega iz kine naleteo na Lot novih tableta, komplet lot za 400 evra, 200 tableta. bilo svega od kontenjera do Quad core tableta svi u kutiji. Nema covek zivaca da ih rasprodaje, okacio, oce da uzme 3500 juana da izvede dve ruskinje na dejt.

Pa, ako možeš jeftinije da prodješ ja bih pristao za tu cenu i na fon sa mt6582-89 čipsetom.Opet,se isplati do 80-ak €.
 
Poslednja izmena:
Da li je neko kupovao telefon sa banggood sajta,posto sam primetio da ga dosta pominju na hrvatskim forumima?:)

Ja mislim da niko nije ali hrvati ga mnogo hvale siguran je sajt. Zasto oni kupuju sa tog sajta evo sad cu da ti kazem. Kinezi sa tog sajta salju pakete Svedskom postom i to se Hrvatima isplati jel su deo EU i tako im se ne naplacuju porezi. Jer se smatra da je roba dosla iz EU cija je Svedska clan kao i CRO i samim tim nema naplate poreza.
To je jedini razlog zasto Hrvati kupuju sa tog sajta inace je kao i svaki Kineski sajt, nama to nista ne znaci dok ne budemo clanica EU(a verovatno necemo nikada- a i ja bih voleo :D ).
 
Ne prolazi vise ova shema preko banggooda, porez se izbjegne jedino ako se ima super sreca. Uglavnom stranica je sigurna, imao i jednu reklamaciju kod njih i sve proslo brzo i po mene zadovoljavajuce.
 
Ja sam naručio usb wifi adaper i čekao i čekao, već podigao i claim kod PP i napokon je stiglo, posle 50 dana.
 
Vid sad, utihnula prica ... ceke se UKING :banana::banana::banana::banana:
 
Vid sad, utihnula prica ... ceke se UKING :banana::banana::banana::banana:
+1
Da malo osvezimo pricu... ,)

Samo da dodam jos da sam malo pretrazivao taobao,i nasao isti telefon kod drugih prodavaca (mada mislim da je velicina 5",a ne 4.7"),takodje sa velikom reputacijom (nekoliko onih dijamanata)i isto 25k+ skor na slikama,a posle sam citao komentare gde su dosta njih zadovoljni,a par njih je okacilo skor sa antutu benchmark-a koji pokazuje skor od 7k+ i procesor MTK6572...,a kao sto sam rekao i ranije,nije mi jasan nVidia GPU na onim slikama,a treba da stoji mali-450,i koliko sam video svi stavljaju staru verziju antutu benchmark-a... :trust:
 
Poslednja izmena:
Pa izvesno je da ima 6572, mada i za 55e ni to nije toliko lose.

A to za cudne specifikacije nije cudno da se kinezi igrali sa buildpropom.
 
Sto se tice Mali-ja i i grafike, zanimljivo je da pise Nvidia - jer postoje zapravo verzije MT6592 sa Mali 450, kao i sa PowerVR SGX544MP4 sto je retko objavljena vest na netu. Naredna generacija MT6595 ce imati PowerVR, dok neke standalone verzije procesora, takodje najavljene za buducnost, ostaju na Mali-ju. Al nijedan nije Nvidia :)
 
Mislim da je 480x854,a za ram ne znam...
Evo ovde mozete da pogledate to o cemu sam pricao,ima i video,a u komentarima je slika sa specifikacijama....
 
Poslednja izmena:
Narucih Jiayu G4T Advanced. Stize za 25 dana (doduse, tamo stoji 25 radnih dana). Nadam se da ce da bidne sve ok. Telefon sam imao prilike da koristim, odusevljen sam...samo da ne bude neka gov***ija sa prodavcem i transportom. Mada, placanje odradio preko PayPal-a (ovo mi je prvi shoping uz upotreby PP-a)...nadam se da necu zazaliti...
 
Poslednja izmena:
Srecno i ocekujemo neki review :) Ja imam G3T i jako sam zadovoljan i mislim da cu ostati Jiayu korisnik i kada odlucim da menjam ovaj, mada ne planiram skoro.
 
Srecno i ocekujemo neki review :) Ja imam G3T i jako sam zadovoljan i mislim da cu ostati Jiayu korisnik i kada odlucim da menjam ovaj, mada ne planiram skoro.

Samo da stigne sve kako treba....i doktorat o njemu cu da napisem :)

P.S. hvala ;)
 
Pa gde si naručio? Slobodno stavi link.
 
Ja preksinoc naručih Huawei honor 3c, 2 giga ramai 8 giga prostora za 153 eura i vec juce dobih mail da je poslat, to mi se do sada nije dešavalo tako brzo na aliju. A sinockod istog prodavca poskupeo na 170 eura.
 
izvinjvam se ako ime negde,velika je tema...a malo imam vremena ovih dana.....
ima li neko ovaj telefon...'Cube TALK 5H 5.5 inch A5300 MT6589 Quad '....sada valjda nosi naziv...'Wayteq talk 5h dual sim'...dobija se garancija 12 meseci...
nadam se da mi nece odgovor dati prodavac...:)
pozdrav
 
Ja preksinoc naručih Huawei honor 3c, 2 giga ramai 8 giga prostora za 153 eura i vec juce dobih mail da je poslat, to mi se do sada nije dešavalo tako brzo na aliju. A sinockod istog prodavca poskupeo na 170 eura.

Fantacy tehnology? :) Ja sam naručio pre neki dan, i meni je poslao juče, znači da je slao celu turu. A cenu će verovatno opet spustiti, vidim da su stalno neke akcije tamo.
 
Nazad
Vrh Dno