Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

Bo5e da ga odlože i ispeglaju no da puste u promet bagovit i faličan telefon, kao što mnogi rade...Profesionalan potez Umija. Deluje kao da su uložili dosta u promociju Irona, ne bi želeli da prokockaju to...
 
Umi redovno puca sebi u nogu posle odlicnog pocetka. Jednostavno nikako da isporuce sve sto su hteli. Meni je uzasno zao sto Zero nije imao noviji cip jer bi bio mnogo bolji telefon. Ima odlican dizajn i amoled ekran (btw, nije mi jasno zasto ih vise proizvodjaca ne ubacuje jer ocigledno nije nemoguce).

BTW, da li se neko igrao sa wireless charger kitovima?
Porucujem sebi jedan ovakav kombo cisto da isprobam kako funkcionise.
http://www.dx.com/p/a5-qi-micro-usb-wireless-charger-receiver-module-black-white-286342#.VbUD6EDFxNA
http://www.dx.com/p/q9-qi-wireless-...-2g-nokia-lumia-920-white-318660#.VbUD6UDFxNA

Za sgs telefone postoje cak i bolje kombinacije jer imaju unutrasnje pinove za punjenje pa ne mora da viri konektor.
 
I ja sam hteo poruciti tako neki univerzalni qi receiver, ali niko nije ranije napisao iskustvo sa tim pa sam odustao. Kontam da nije losa stvar, samo ne znam koja je brzina punjenja?
 
Prijemnici su uglavnom 1A, mada neki korisnici kazu 500mA. Ne znam kako oni to mogu da znaju osim po brzini, mada ni to ne mora da bude merodavno.
Predajnika ima od 1A i 2A, ali je potpuno nebitno ako je prijemnik na 1A.

Ja cu poruciti pa cemo da vidimo sta i kako. Osim toga, moram da kupim i dodatnu zadnju masku za slucaj da moram da secem. Samo da nadjem najjeftiniji cover za s3.
 
Zavisi na kom procentu puni bateriju. Moze da gruva preko 1000ma (telefon i baterija se greju besno) a moze i da ide oko 600.
Brzinu punjenja proveravas preko ampere programa
 
Poslednja izmena:
Ja sam koristio baš ovakav sa linka za Lumiu, vrši posao potpuno, sa originalnim punjačem je tačno vukao 70% jačine struje kao što je po specifikacijama znači, duže vreme punjenja. Ono što mi se nije svidelo je poprilično zagrevanje telefona dok se puni ali svakako sam koristio, dobra je fora kad noću ne moram da se patim sa ubadanjem micro usb džeka.
 
Zna li neko sta se dogadja sa Jiayu novim telefonima ima li ko neki rumour?
S3 je valjda zadnji koji je izasao jos vec odavno, a bio je planiran S4 (usb-c) sa 4.7" ekranom, posle su se ipak opredelili na 5", sta li se desava sa ovim modelom i inace Jiayu-om?
 
Bo5e da ga odlože i ispeglaju no da puste u promet bagovit i faličan telefon, kao što mnogi rade...Profesionalan potez Umija. Deluje kao da su uložili dosta u promociju Irona, ne bi želeli da prokockaju to...
Naravno! Ali vrujem da će dosta njih odložiti porudžbine zbog produzavanja roka. Ali njih nije briga, očigledno drže do kvaliteta i Iron je sigurno premašio njihova očekivanja prodaje. Ja čekam kolko god bude, ali verujem da će se na kraju isplatiti.
 
stigao mi4 sa aliexpresa. oko 20dana od parudzbine. goldway valja telefona za indijsko trziste,samo mi nije jasno odakle ih nabavlja.

3600din dazbine drzavi
 
stigao mi4 sa aliexpresa. oko 20dana od parudzbine. goldway valja telefona za indijsko trziste,samo mi nije jasno odakle ih nabavlja.

3600din dazbine drzavi
Isto uzimaju za telefone od 70 i od 270eur.
 
^^ jeste on

kinez napisao 80 oni preskrabali i cepili 100. cenim da im je trenutna mera 100$. :)
 
Sada je malo više od 100e a plaćen 81e pa nisam hteo da čekam (gospođa)još mjesec dana za 5e
 
^^ jeste on

kinez napisao 80 oni preskrabali i cepili 100. cenim da im je trenutna mera 100$. :)
Kazi nam malo tvoje utiske o Mi4 na prvu ruku, kakav je jel si ocekivao da je takav i takav?

Naleteh bas na Ulefone Power (6200mAh) koji tek treba da se pojavi uskoro na online prodaji.
http://www.gizchina.com/2015/07/06/...e-power-to-pack-6200mah-battery-first-images/
https://www.fastcardtech.com/uleFone-Power.html
Ovo ce biti jako zanimljivo, samo sto se jos ne znaju dimenzije telefona...
 
odlican telefon nema sta.. prosto je neverovatno kako su ga sastavili. a jos neverovatnije da ovako izradjen telefon moze da se kupi za 210e bez pdv i carine.
miui za divno cudo odlican,manual mod kamere veoma zanimljiv.

mada meni ima jednu ogromnu manu. mislio sam da su sredili ocajan zvuk u slusalici pri razgovoru sa nekim. ali njih zabole za to :) redmi 1s mi je bolovao od toga sada boluje mi4. npr sigurno 2 puta je slabiji zvuk u slusalici u poredjenju sa galaxy s3. da sve bude smesnije kada se prica preko WhatsAppa odlicno se cuje.. [emoji15] znaci do njihovog miui je,zvucnik je dobar.

druga manja mana je da zna da se zagreje. u balans rezimu ne toliko jer je underklokovan na 1.5ghz ali na performanse divlja :)

baterija dosta dobra.
 
odlican telefon nema sta.. prosto je neverovatno kako su ga sastavili. a jos neverovatnije da ovako izradjen telefon moze da se kupi za 210e bez pdv i carine.
miui za divno cudo odlican,manual mod kamere veoma zanimljiv.

mada meni ima jednu ogromnu manu. mislio sam da su sredili ocajan zvuk u slusalici pri razgovoru sa nekim. ali njih zabole za to :) redmi 1s mi je bolovao od toga sada boluje mi4. npr sigurno 2 puta je slabiji zvuk u slusalici u poredjenju sa galaxy s3. da sve bude smesnije kada se prica preko WhatsAppa odlicno se cuje.. [emoji15] znaci do njihovog miui je,zvucnik je dobar.

druga manja mana je da zna da se zagreje. u balans rezimu ne toliko jer je underklokovan na 1.5ghz ali na performanse divlja :)

baterija dosta dobra.
E bas sam hteo da cujem tvoje misljenje o cuvenom Mi4, pa i ovako ukratko dobro je :)
 
@fkloznica a koja je razlika između Mi4 i Mi4i. Što se tiče zvuka u slušalicama, ako je do ROM-a, vidim na XDA da ima ParanoidAndroid, Aroma, Unofficial Cyanogen Mod 12 i dr. da probaš?

I ako vam nije problem da pogledate i odgovorite mi na pitanje za neki kineski tablet. Nisam hteo da pitam ovde jer nije tema, a tamo niko ne odgovara.
 
Kakva su vam iskustva sa Coolicool?
Poručio sam UMI Iron preko njih i sad UMI kaže da će shipping početi 15.08. a coolicool tvrdi da će početi 31.07.?
 
Ja sam isto naručio, ali nešto ne verujem da će kod njih da krene dve nedelje pre ostalih.
 
@fkloznica a koja je razlika između Mi4 i Mi4i. Što se tiče zvuka u slušalicama, ako je do ROM-a, vidim na XDA da ima ParanoidAndroid, Aroma, Unofficial Cyanogen Mod 12 i dr. da probaš?

I ako vam nije problem da pogledate i odgovorite mi na pitanje za neki kineski tablet. Nisam hteo da pitam ovde jer nije tema, a tamo niko ne odgovara.
iskreno mrzi me da probam aosp romove. sacekacu miui 7(cenim da ce izaci za mesec dana) pa ako me poprave zvuk onda cu na njih.

ne znam kakav je zvuk na mi4i,nisam ga pratio.
 
Poslednja izmena:
Kakva su vam iskustva sa Coolicool?
Poručio sam UMI Iron preko njih i sad UMI kaže da će shipping početi 15.08. a coolicool tvrdi da će početi 31.07.?
Porucio sam jedan telefon preko njih, salju Holandskom postom sto je dobro zbog carine. Sve je proslo bez problema, zadovoljan sam. Kod njih stalno imas neke akcije, pojuri neke kupone, generalno su dobra trgovina, vidim da u Hrvatskoj dosta porucuju preko njih.
 
Nema veze sto je holandska posta, meni fon stigao snjom i pukli me punu cenu. Jedino sto je jako brza, za nedelju dana mi stiglo.
 
^^ jeste on

kinez napisao 80 oni preskrabali i cepili 100. cenim da im je trenutna mera 100$. :)
Na posiljci pisalo 80? Nije bilo racuna u kutiji? Pitam zato sto moj kinez napisao suvise nisku vrednost - 22, a za naredni put bi trazio 50 - 80 i racun u kutiji. Pomaze li kad ide i racun uz posiljku?
 
Vrh Dno