Šta je novo?

Kampovanje 2023..... Sator, Kamp prikolica, Kamper....

Hvala za detaljan info, uzecu ga. Ima dve verzije ovog satora moguce da ti imas ovaj:

Za ovaj skuplji pise : Patentiran spoljni materijal Fresh & Black: 99% mraka, čak i po danu.

Dok je kod jeftinijeg modela: Materijal sa UPF 30. Propušta sunčevu svetlost i filtrira deo UV zraka.

Da ja imam taj Fresh&Black za 3 osobe.
 
Ekstra tema,bukvalno sam razmisljao je otvorim ovih dana :) kako je klinac vec porastao (4.5god) planiram da uzmem neki sator za 3 ili 4 osobe,pa da se okusam malo u kampovanju,kapiram da ce nam biti svima interesantno,pogotovo klincu koji obozava prirodu. Sta uzeti od satora,a da nije nesto preskupo?
 
^
Pa eto preporuke odmah gore, par postova... za tebe i klinca sasvim dovoljno.
Ja imam isti, ali za 2 osobe, i taj racunam da je za jednu. Ovaj "za 3" je po meni za dve, itd.

Mozda nije lose ni da svako ima svoj sator, pa da ih zajedno postavljate... to vec prema mogucnostima, posto se duplira i podloga i jos svasta nesto (svetla itd)

Inace, od skora imam i malu mackicu u stanu, pa za nju spremam nesto ovako - da se polako navikava:
viber_image_2023-08-12_11-20-04-498.jpg
 
Poslednja izmena:
Ekstra tema,bukvalno sam razmisljao je otvorim ovih dana :) kako je klinac vec porastao (4.5god) planiram da uzmem neki sator za 3 ili 4 osobe,pa da se okusam malo u kampovanju,kapiram da ce nam biti svima interesantno,pogotovo klincu koji obozava prirodu. Sta uzeti od satora,a da nije nesto preskupo?
Ako neces biti daleko od kola u po nekim planincinama u sumetini i kamenjaru Decathlon i McKinley sasvim dovoljno. Gledaj i da ne uzimas sator sa 1 ulazom, a spava se bocno od ulaza da se ne preskacete kad god neko hoce da izadje. I uzimaj za +1 osobu kao sto preporucuje Gorr. Spavanje kao sardina je ok dan 2 posle nije osim ako ne mora.
 
Da li mozete navesti neke lepe predele i lokacije gde se moze s porodicom kampovati, a da moze kolima blizu da se pridje. Dok klinci ne porastu mora tako...
 
Bilo danas na nekom tv kanalu o firmi koja iznajmljuje (i prodaje) kampere u Srbiji. To vozilo mi je uvek bilo san za imati, ali je preskupo. Dan iznajmljivanje je preko 100 evrića van sezone, a oko 17 iljada dinara leti. Malo puno. Ko hoće da vidi etno kamp je adresa. Nije nikakva reklama, pošto ne znam za druge koji se bave iznajmljivanjem ovakvih vozila.
 
Bili su i na auto moto berzi prosli vikend u NS. Mislim da ima jos par firmi koje iznajmljuju, a vidjao sam i neke sto su tipa sami radili topa T3 i jos neke kombije, prilagodjavali za kampovanje, koliko se secam bese od 70e dnevno.
 

Prilozi

  • 20230909_135845.jpg
    20230909_135845.jpg
    356 KB · Pregleda: 120
Човече за те паре типа ако хоћеш 5 дана купиш врхунски шатор са све опремом. Превише пара искрено, плус гориво... Баш много. Иначе сјајна тема.
 
Komfor čoveče 🙂
Klima, TV, kujna, kupatilo, soba ova, soba ona... Komarci napolje a gori svetlo...
Ne ko ja. Raskrći malo šumu, iskopaj rupu, popali one spirale okolo i što brže možeš obavi... 🙂
Inače ne znam kolko ste primetiti kako se hvale da nema komaraca. Uređeno, ovako i onako... Onda odeš i ubiju ti volju za životom. Te ne prskaju zbog pčela, te zbog vukodlaka...
 
Klima, TV, kujna, kupatilo, soba ova, soba ona... Komarci napolje a gori svetlo...pa to i jeste razlika izmedje kampovanja u satora i sa kamperom i ta da kazem draz, neko to dvoje ni u ludilu ne bi menjao, neko bi pre dao 100e za apartman umesto za kamper,ali po meni to opet nije za poredjenje,zato i ima vise opcija,pa ko sta voli....znam bas ljude koji su prilicno opremljeni za kampovanje,ali su letos bas iz znatizelje rentirali kamper da i tu varijantu isprobaju.
 
Ja i dalje idem pod šator u stare dane. Da se samo razumemo.
I dalje radije dam te pare za apartman.
Ali, postoje prelepa mesta. Na obalama civilizovanog sveta gde ne sme da se gradi i gde je kamp jedina opcija.
Tu uskače ova opcija koja nudi komfor.
I dalje bio bio lično pod šatorom ali ima ljudi kao što kažeš...
Ne spavam inače na podu zadnjih 20 godina. Kreveta imaš od nivoa daska do bolji od mog kući 🙂
Baš lepo ulaze u šatore.
Wc mi je stvarno problem. Dve operacije kuka u detinjstvu, ne gine veštački izgleda. Tako da je to meni veoma bitna opcija ako postoji. Ako ne sklepaću nešto.
Nešto mislim da ako budem kupio mobilni wc onda više nema ni kampovanja. To je stvar koja nije opcija po meni uz šator.
 
Par problema vidim u vezi sa odmorom u kamperu (na stranu cena). Ako hoćeš da obilaziš plaže ili druge lokalitete, vučeš sa sobom celu kuću. To znači ponovo upakuj sve što si raspakovao, zaveži, dotegni da ne padne, složi... Odeš, vidiš, vratiš se, i onda ponovo raspakivanje. Dakle kamper je za nekoga ko ne luta previše, doveze se na neku lokaciju i tu bude par dana (nedelja) i onda ide dalje. Ko voli da obilazi i istražuje lokaciju gde dođe, kamper nije dobra opcija. Drugi problem je što su kamperi veliki, nezgrapni, teško ih je svuda provući... Negde je auto mnogo bolja solucija. Naravno i potrošnja je veća. Istina, većina ljudi sa kamperima vuku i bicikle sa sobom, ali to ponekad nije dobra opcija za obilazak (mi se upravo vratismo sa Lefkade, tamo biciklom ne možeš ništa da vidiš).

Druga, slična opcija je kamp kućica (prikolica). I ona je problematična za dovući gde treba, ali je izvodljivo, a prednost je što kad je parkiraš, postaješ slobodan kao da si došao samo kolima. Sad smo upoznali ljude koji imaju vrhunsku prikolicu i koriste je čak i za zimovanja (lepo izolovana, grejana). Ladno odu ljudi na skijanje sa kamp kućicom.
 
K'o što reče Daxyco, kamp prikolica ima nebrojane prednosti nad kamperom.

Za početak, kamper je kamion. Ok, ovi osnovni jesu B kategorija, ali je to i dalje kamion koji vam van sezone stoji na nekom parkingu.
Cena samog kamiona, održavanje, servisi, registracija, kao da ste autoprevoznik.

Prikolica je sa druge strane, daleko pogodnija opcija.
Kao prvo, jeftinija je, mnogo. Odlični skroz isrpavni i potpuno opremljeni polovnjaci su 6-8000€. Što je nekoliko puta jeftinije od slično opremljenog kampera u iole valjanom stanju.
Nema zamene ulja, velikog malog servisa, majstora dizni i protokomera...

Prikolicu kada negde pozicionirate, i dalje imate slobodan automobil.
Kamper je zarobljen dok se potpuno ne spakujete.

Kamper je odličan za one što mogu da priušte par meseci skitnji i odmora godišnje.
Prikolica je za one što povremeno kampuju.
 
Poslednja izmena:
Pa evo tast se počeo interesovati pošto mu prepričavamo svoja iskustva sa kampovanja pa se može desiti da kupi neku prikolicu, i recimo početkom juna je odveze(m) u neki kamp, polovinom septembra je vratim. U međuvremenu cela porodica se kroz nju prošeta. Nije nikakav luksuz, ali za 30-ak evra dnevno je sasvim fino. Kada nema nikoga, plaća se dosta manje, 10-15e uglavnom.
 
Da, u Grčkim kampovima ima opcija da postavite prikolicu celu sezonu.
Odlična opcija za familiy-friends time sharing.
 
Da, uz dodatnu naplatu. Svako osim najuže porodice se računa kao gost i plaća boravak. Uz prikolicu samo mama, tata i deca.

Razlikuje se od kampa do kampa ali mislim da svuda košta
 
 
Meni su cool cak i ove varijante mini kampera.


 
Ima li neko iskustva sa kamp prikolicama? Dosta su jeftinije od kampera. Neki savet pri kupovini, na sta obratiti paznju.
 
18.-24.4. , Ruma
Sajam kampera

izvor
 
Preporuka za mesto za kamp ili druzenje u prirodi na planini Bukulji.
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    633.5 KB · Pregleda: 49
  • 2.jpg
    2.jpg
    719.7 KB · Pregleda: 54
otvorio sezonu :) voznja na severozapad Vojvodine, iznad Sombora, skoro do granice sa HU :)

wild camping

viber_image_2024-05-10_17-06-33-344.jpg

viber_image_2024-05-11_10-26-22-911.jpg
 
Nazad
Vrh Dno