Šta je novo?

Kakva je vaša soba u kojoj vam je komp (2015)?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Za bolove sam siguran.
Pojavili su se ubrzo nakon menjanja stola.
Inace i fotelja je DiY
tj. samo su noge/drzaci sa fotelje
Deo za sedenje sam pravio po meri starog stola.
za sedenje 10+ sati itekako igra ulogu udobnost.
 

Prilozi

  • 20150203_185301.jpg
    20150203_185301.jpg
    751.7 KB · Pregleda: 606
  • 20150203_185327.jpg
    20150203_185327.jpg
    846.9 KB · Pregleda: 717
Jesi 100% siguran da ti monitor nije za nijansu previsoko?
Meni licno deluje da ti je fotelja niska. Mislim da bi trebao da napravis neki oslonac za glavu ako te vec vrat boli, naslon mi deluje suvise zabacen pozadi.
Hajde okaci sliku sa strane dok sedis u toj fotelji. Slazem se da treba biti udobna ali treba imati i dobar ugao i visinu ako zelis da provedes 10h u njoj.
 
^+1 mislim da je ova fotelja promasaj cist. Stradaces zdravlje.
 
Pa ni noge ti ne mogu stati lepo na toj visini stolice. Ne želimo ti loše, baš suprotno, nemoj pogrešno da nas shvatiš. Ali tu stolicu zameni pod hitno. Bilo koja stolica sa podešavanjem visinie bi ti bolja bila od ove.
 
bas lep i cist setup, imamo slican radni sto i masine :)

Hvala! Sto je custom made inspirisan IKEA Malm stolom i veoma je stabilan. Težak, ali stabilan. Fiokar je IKEA Alex 5 sa kojim sam prezadovoljan, kao i IKEA Signum za sređivanje kablova. Pokrenuo sam temu na Redditu gde sam napisao sve detalje setupa. Ostatak sobe je u sličnom fazonu, ali to ću okačiti drugom prilikom. :)
 
Hvala na zabrinutosti.
Izgleda na slici nize ali deo za sedenje je 43cm od poda a nizi deo je 40cm.
Problem je bio u polozaju ruke. (ukocenost desne strane vrata)
Bez fioke ruka skoro ispruzena do misa (obicno sedim 20-ak cm od stola)
A sad fioku privucem i ruka je uz telo opustena a mis taman di treba.
 
Poslednja izmena:
Hvala! Sto je custom made inspirisan IKEA Malm stolom i veoma je stabilan. Težak, ali stabilan. Fiokar je IKEA Alex 5 sa kojim sam prezadovoljan, kao i IKEA Signum za sređivanje kablova. Pokrenuo sam temu na Redditu gde sam napisao sve detalje setupa. Ostatak sobe je u sličnom fazonu, ali to ću okačiti drugom prilikom. :)

moj sto je takodje custom made, debljina ploca je 36mm i takodje je jako tezak i stabilan. nije bilo puno mesta mastanju posto je sa leve strane bila supljina predvidjena za americki plakar i od nje krece radni sto i ide do desnog zida. komforan je i sasvim dovoljan ali mi je nekada zao sto nije jos malko siri kada vidim neke slike :)

fiokar deluje stvarno lepo, umesto Signum-a sam odradio kao neki box u samom radnom stolu, nalazi se izmedju ove zadnje ploce i zida. tu sam spakovao apc i sve kablove a moze jos puno toga da stane ako zatreba. takodje vec duze vreme planiram jednu led traku negde kod radnog stola ili mozda tv-a...

okaci ostatak sobe kada budes mogao da ukradem neku ideju :)

nemam dobar aparat da uslikam kao ti i soba mi je tamnija jer imam puno sivih i crnih stvari ali evo jedne slike trenutnog setup-a cisto poredjenja radi:
 

Prilozi

  • setup.jpg
    setup.jpg
    627.3 KB · Pregleda: 767
@ercim, jesu li to companion 3/5 zvucnici na stolu? kako si zadovoljan sa njima ako poredimo cenu/kvalitet?
 
companion 3, jedva sam ih nasao kod nas pre skoro 5 godina... ja sam prezadovoljan njima, najvise mi odgovara neki kvalitetan 2.1 setup pored kompa i mogu reci da je skroz ozbiljno ozvucenje u pitanju koje pokriva ceo stan. najbolje je da ih sam poslusas kod nekoga ako mozes i uveris se...

kvalitetni svakako jesu a sto se cene tice mislim da su kod nas cak poprilicno poskupeli od perioda kada sam ih ja uzeo pa je najbolje ako imas nekoga da ti donese od preko...
 
moj sto je takodje custom made, debljina ploca je 36mm i takodje je jako tezak i stabilan. nije bilo puno mesta mastanju posto je sa leve strane bila supljina predvidjena za americki plakar i od nje krece radni sto i ide do desnog zida. komforan je i sasvim dovoljan ali mi je nekada zao sto nije jos malko siri kada vidim neke slike :)

fiokar deluje stvarno lepo, umesto Signum-a sam odradio kao neki box u samom radnom stolu, nalazi se izmedju ove zadnje ploce i zida. tu sam spakovao apc i sve kablove a moze jos puno toga da stane ako zatreba. takodje vec duze vreme planiram jednu led traku negde kod radnog stola ili mozda tv-a...

okaci ostatak sobe kada budes mogao da ukradem neku ideju :)

nemam dobar aparat da uslikam kao ti i soba mi je tamnija jer imam puno sivih i crnih stvari ali evo jedne slike trenutnog setup-a cisto poredjenja radi:

Baš fino i ušuškano izgleda. Inače, definitivno ti treba LED rasveta tu kod stola. LED sistem je relativno jeftin i za male pare (3000-4000 dinara) možeš uzeti 2m jake RGB LED trake, kvalitetno napajanje, kontrolu plus dodatke za spajanje, a zauzvrat dobijaš eye-candy efekat. Ja sam se na taj način otarasio stolne lampe (koja mi je ionako služila kao ambijentalna rasveta) zarad prostora na radnoj površini, plus dobio mogućnost kontrolisanja rasvete.
 
da, znam da mi bas fali jedna led traka... na svega par metara od ulaza imam radnju sa led rasvetom pa cu pogledati lepo kod njih i javljam se ponovo nakon apdejta kad sve osmislim i odradim :)
 
Za sad to izgleda ovako
1.jpg
3.jpg
3.jpg
Prva slika je slikana u nocnim uslovima pa je malo losija.
 
Poslednja izmena:
makiacaveki jel ti to legrandov produzni dole levo? Gde si ga nabavio?
 
Jeste, prošle godine sam kupio u Sarajevskoj ulici u Beogradu.
 
Која перверзија од продужног кабла :D
 
@zduhac

Nemoj me držati za reč ali mislim da je cena bila oko tri hiljade.
 
A jel video neko proudzni gde su rupe u ravnini na sam produzni. Ja bar nisam video dosad, uvek su pod 45 ili 90...pa kad ubodes jedan kabl od frizidera, odmah zauzme 2 rupe kraj sebe...
 
Koliko videh u reklami za ovaj gore Legrand, ima mogucnost rotacije svake uticnice, to je prilicno korisno.
 
kod mene pala izmena

uzeo druge zvucnike posto su bili na nekom suludom zimskom snizenju, koliko sam ih uzeo odmah posle 3-4 dana skocila cena vec za 80e po komadu prednjih samo :p... Sad ne smem ni da gledam dalje hehehe... Zvuk sada i sa prethodnim sistemom, well mislim da slike govore sve...

Stalke za zadnje sam pravio, treba da uzmem da napravim i policu ispod TV-a, posto mi ova staklena nesto ide na zivce zbog prasine samo i sto se vide zice pozadi...

img_20150215_112051cvsgx.jpg

img_20150215_112116g2sem.jpg

img_20150215_11241594si4.jpg

img_20150215_1124324is7m.jpg

img_20150215_112500iksv2.jpg

img_20150215_112618tpsg1.jpg

img_20150215_1126426ys2b.jpg

img_20150215_112132sosyp.jpg

img_20150215_112141cgs7g.jpg
 
Fino ovo izgleda. Odakle si nabavio petodelnu sliku na zidu? Da nije možda sa Slikomanije? Kako si zadovoljan sa kvalitetom platna i štampe?
 
nisam lud nasima da placam paprene svote, u sustini maltene sve od tehnike a i ta slika je sa www.amazon.de

slika je bila 28e sa prevozom

kvalitet je extra, neko kao gumirano platno, porucivao sam jos neke i na njima je bio obican papir, sve zavisi kako rade koju, od iste firme sam npr uzimao sve
 
Realno, cene su da padneš u nesvest. Kao da prodaju tehniku a ne običnu štampu na platnu... Hvala za tip, čekiraću Amazon/eBay. :)
 
evo banalan primer, ruter koji sam uzeo preko, 54e je kostao, TP LINK WDR-4300... Cena kod nas, okruglo 100e, posle ovog poskupljenja od pre par dana verovatno da je 150 :D
 
Studiovpc, po meni jedna od najlepsih soba :)
Reci mi koje visine su ti stalci za zadnje zvucnike?
 
Poslednja izmena:
uf gledaj ja sam pravio da budu sa sve zvucnikom jednaki visinski prednjima, prednji su 1.08m od poda do vrha, tako sam napravio i zadnji stalak da ide od poda do kraja sa sve zvucnikom da je 1.08m... Visina zvucnika je 35.5cm sto bi znacilo da je stalak 108-35.5 = 72.5 cm
 
Studio, koja firma i model je hdd dock ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno