Šta je novo?

Kako kupovati aplikacije na Google Play?

Zbunilo me sto kod druga i njegovog druga radi, a sad sam saznao da ima custom rom pa verovatno zato radi.
Bez veze ali sta da se radi, skinucu pirata.
 
Ni ja nisam znao da imaju In-App purchase, dok nisam juče skinuo kod sebe da bih prebacio bratu. Onda videh da za neku banalnu opciju traži da se plati. Onda sam shvatio zbog čega je nisam mogao naći na njegovom telefonu.
 
Sta je preporuka, svuci apk ili instalirati kroz vpn pa jednom mesecno odraditi update kroz isti?
 
Ti možeš i instalirati apk, pa posle raditi update preko VPN-a po potrebi. U suštini, kako je tebi lakše.
 
Imam note 2, i pokusavao sam par dana da namestim Play Store i ponekad hoce preko VPN softwera da vidi placene aplikacije a ponekad ne...njakao sam sva upustva ne netu i na XDA ali me zeza strava
naravno
ponekad, kad sam uspeo Google Walet nece da mi registruje Intesinu Internet karticu :p koja provereno radi i ima novca na racunu...

U google Walet ima opcija Srbija i Crna Gora i RS (Republic of Serbia)...Ma sta god ukucam, nece pa nece...
Ustvari
Kad dodje do broja telefona nema Srbije tj +381 i tu sam probavao Bosnu i ko zna sta jos i nema sanse :( on prihvati broj neki bezveze iz BH ali opet i uvek izbacuje:
" problem authorizing your card contact your bank "
naravno zvao sam banku oni nemaju pojima sta je google walet!?

Kako da kupim neke aplikacije na Play Store??? :wall::wall::wall:

HELP

ps:Na iTunes kupujem redovno softwere za iPad ali sa Qvaucherom :trust: sa ovom (zeninom) Intesinom internet karticom danas sam kupio knjigu na netu i vidim skinuo mi sa racuna...znaci kartica Intesina radi ali...
 
Da li si probao iz telefona i google play aplikacije da dodaš karticu?
 
da, izbacuje eror :(
upravo sam na Amazon AppStore-u kupio softwer jedan bez problema ali nema Usb audio recorder pro :( koji meni treba jer zelim bas njega da bih mogao gurati Focusrite muzicku ;)
 
Poslednja izmena:
Probao AndroidPIT app store?
 
da i AndroidPIT store radi odlicno, kupio sam juce par programa na njemu ;)
ali
Usb Audio Recorder pro nema tamo :( ustvari nema placene verzije...
Nebudem lenj i obratim se tvorcima te aplikacije i objasnim da Play Store zeza :)
ubrzo sam dobio odgovor:

We are planning to sell it through Android PIT, just as our other app Audio
Evolution Mobile, but that can take some time before it is available. There are
currently no other choices unfortunately.


znaci bice uskoro na AndroidPIT-u :guitar:

jedino nikako Google Walet da mi prihvati Intesinu internet kartu, pisao sam i gugletu medjutim odgovora nema...
elem
Totalno je glupo i konfuzno da na Wallet-u imas Republic of Serbia i Serba&Montenegro ali kad dodje do broja telefona Srbije nigde!?Nema +381!?A broj telefona obavezan :(
Ako stavis RS postanski broj za BG recimo mora da bude 011000 ili 110000 inace nece da ga prihvati ako ne dodas nulu o_O
Ako se stavi Srbija i Crna Gora onda prihvata originalni postanski broj ali opet nema +381 i lazirao sam tu brojeve...nevredi!!!
Ako neko uspe u skorije vreme da se registruje na Wallet voleo bih da mi pojasni kako??? :)
 
Ja sam još zimus registrovao karticu na wallet i znam da san stavljao SCG, za telefon ne znam. Jesi pokušao bez +381? Samo 063xxxxxx ili 63xxxxx npr.
A to za poštanski broj kada se stavi RS mislim da može da prođe i PAK kod jer je meni na jednom drugom google servisu samo prihvatalo taj kod.
 
Nešto se promenilo, jednostavno nema naše zemlje u listi telefonskih kodova..ne možeš da upišeš broj bez tog koda..apsurdno jer ima naše zemlje u listi za adresu
Jedino probati, poslati im mail, možda su jednostavno prevideli..
 
Da li je ikom' Google odgovorio na neki mail? Ja sam poslao barem 5 komada i digao sam ruke...
 
jeste meni kad nisam mogao da dodam karticu. posle 15 robota javila mi se ziva osoba. sad ne znam da li je do njih ili je bio neki problem globalno ali posle par dana sam mogao da dodam karticu. a njihovi odgovori su bili ono....smesni
 
Samo da napisem kako ja kupujem na marketu stvari: Prvo pobrisem Cache i Data za obe Google Play Store aplikacije; Pokrenem aplikaciju Hideman, pokrenem prvi sat subscription-a, ima ih 5 u pocetku (obnovljivi su); izaberem USA medju zemljama i direkt na Play Store sve je otkljucano i najnormalnije se kupuje. Uspeva uvek.

PS. Karticu sam jos pre godinu i po dana registrovao na neku fake adresu u hrvatskoj. Nikakav problem do dan danas...
 
U hrvatskoj ubačena hrvatska prepaid kartica i mogu da kupujem aplikacije, ništa u podešavanjima nisam menjao. Videću kada se vratim u Srbiju da li ću sa tom karticom u roamingu u Srbiji moći kupovati aplikacije.
 
Jedno pitanje u vezi Google Walleta. Kod registrovanja, pored upisivanja broja kartice i slicno, potrebno je upisati i ime i prezime i adresu. Jel mogu tu da upisem bilo sta, ili mora da stoji ime i adresa vlasnika kartice? Mislim, imaju li nacina da provere to? Imam razloga sto ne bih da upisujem svoje podatke.
 
Mislim da je meni Srecko Sreckovic :) Ali ne znam da li se situacija promenila sada.
 
:) Ajde neka jos neko potvrdi. Mislim, treba im 48h da aktiviraju nalog, tj. da procesuiraju uplatu, reko mozda proveravaju da li se slaze upisano ime sa onim na koga se vodi kartica.
 
Ja mislim, a to je moje misljenje, da se proveravaju podaci prilikom transakcija sa karticama..tako da se ja ne bih upustao u to
 
I ja to mislim, ali ako moze neko jos iz prakse to da potvrdi ili ne potvrdi.

Mada kada malo razmislim, imaju kartice koje nisu personalizovane, cak i kod nas, a u Americi se na veliko koriste. Kako njih proveravaju?
 
Pa verovatno se iz broja kartice vidi da nije personalizovana...to najbolje da pitas nekoga u banci ili ako neko na forumu radi u banci pa da ti kaze 100%
 
Ljudi, mala pomoc. Kupio sam ovu erste gift card i instalirao tunnel bear. Kada sam pokusao da registrujem karticu, nema Srbije. Kako da resim ovaj problem?
Jos jedna stvarcica, da li se app koje se ovako kupe najnormalnije updatuju?
 
Jedino kad upalis ponovo TB kako bi ih video u my apps sekciji..
 
Jesi li siguran da mora da pali TB da bi ih video u My Apps sekciji? Imam par aplikacija (tačnije igara) koje su za evropsko tržište, dok za USA moram opet da ih kupim. Ali ih ima u My Apps sekciji i skidam ih normalno.
 
A kako resiti registraciju kartice? Proverio sam sa bankom, nije vezana za moje ime, pa pretpostavljam da mogu da je registrujem na John Doe, sa Aljaske ili tako nesto sa izmisljenim brjem telefona i adresom?
 
Jesi li siguran da mora da pali TB da bi ih video u My Apps sekciji? Imam par aplikacija (tačnije igara) koje su za evropsko tržište, dok za USA moram opet da ih kupim. Ali ih ima u My Apps sekciji i skidam ih normalno.

Kako bi se pojavile u sekciji Installed i da bi kliknuo na Update all mora...ne mora ako odes u sekciju All pa tamo vidis kod koje aplikacije pise Update, onda mozes rucno da kliknes na nju i odradis update

@nemanja

Pa jedino ti ostaje da probas, ali imaj na umu sta ces da radis ako ti google bude trazio dokaze da si to ti, jer ce ti zamrznuti taj wallet nalog..ne znam da li ces izgubiti i sam google nalog..neko je imao taj problem dal' u ovoj temi ili nekoj drugoj
 
Poslednja izmena:
Dobro, to mora. Mislio sam da pričaš za "All" deo My Apps-a. :)
 
A ne, tu se sve vidi :)
 
Kako bi se pojavile u sekciji Installed i da bi kliknuo na Update all mora...ne mora ako odes u sekciju All pa tamo vidis kod koje aplikacije pise Update, onda mozes rucno da kliknes na nju i odradis update

@nemanja

Pa jedino ti ostaje da probas, ali imaj na umu sta ces da radis ako ti google bude trazio dokaze da si to ti, jer ce ti zamrznuti taj wallet nalog..ne znam da li ces izgubiti i sam google nalog..neko je imao taj problem dal' u ovoj temi ili nekoj drugoj

Pa sta onda raditi, kako su svi zivi na ovoj temi?
Polako pizdim, posto je bila frka za paypal, frka za playsore...
 
Nazad
Vrh Dno