Šta je novo?

Jotel

Narode, treba da uvedem internet u stan i gledam sve provajdere, jedino mi je Orion optika bila isplativa ali nema je na mojoj adresi (ul. Nikole Pašića). Od ostalih sve mi je skupo jedino Jotelov oi1 deluje prihvatljivo. Stalno slušam kako je najgori internet, pa rekoh da pitam vas, dugogodišnje korisnike za iskustva i preporuke. Takođe, postoji li varijanta da tražim 5ghz ruter sa najjeftinijm paketom?
Nisam trazio ruter sa 5ghz, koristim samo internet oi1, istice mi ugovor od 2 godine marta, na internet nikakve zamerke, kablovska je druga opcija, nisam je ni uzimao u razmatranje dok mi nisu optiku uveli.
 
Brzina je prihvatljiva ako je ta koja piše, veći je problem stabilnost s obzirom da koristim laptop i ne mogu da se nakačim kablom(zbog rasporeda sobe), 5ghz ruter bi me, valjda, spasio nepodnošljivih lag spike-ova koje sam dosad imao sa Supernovom.
 
Koliko i kakvih zidova bi imao između pozicije rutera i pozicije laptopa? Takođe, koja bi bila udaljenost?
 
Koliko i kakvih zidova bi imao između pozicije rutera i pozicije laptopa? Takođe, koja bi bila udaljenost?
Nula zidova, garsonjera od 20m² je u pitanju. Doduše koristio sam neki shit tp-link ruter, mada neće ni oni bolji da mi daju sigurno... Mala latencija mi je presudna jer igram igrice jelte.
 
Ne bi trebao da imas problem, tjs ako budes imao problem trazis zamenu modema.
Nije bas stabilna prica ali radi, ja u kuci ne koristim kablove, samo wifi, imam 4 rutera, jedan je uz pc (dakle na pc ide net preko rutera koji dobija wifi od modema) ostali rasporedjeni po kuci da svuda imam net.. Desava se kad kad da pukne veza na kratko ali ne smeta mi toliko da bih razvlacio kabal i testirao da li je zbog ovog sistema koji koristim ili do neta..

Nego nikako da pitam ovde, kako vama ucitava jotelov sajt (msm na brzinu)?
 
Samo da javim, u ponedeljak sam poslao mejl podrsci, danas su mi zamenili ruter, sada sam dobio 5GHz, brzina jeste preko WiFi-a dosta brza, u sobi gde je ruter, dok je u sobi van, drasticno sporija, da li je moguce da je toliko slabog dometa 5GHz WiFi ?
 
Veci problem su zidovi jer signali većih frekvencija teše prolaze kroz njih.
 
5GHz kroz prepreke kao što su zid od pune cigle, ili još gore armirani betonski zid, teško prolazi, tako da to što ti vidiš jeste realnost.
 
Gde je povecanje brzine, tu je i povecanje cene paketa za 200 dinara ;)
 
Kakva je Jotelu ponuda za nove korisnike?
 
Ako se dobro secam bilo je 6 meseci 50% popust ili 3 meseca gratis, ja izabrao popust oni mi sami zamenili na gratis 3m.. Mozda je sad drugacija ponuda..

Edit: U ugovoru pise da imaju pravu da povecavaju cene, medjutim jel ima osnova da se ipak raskine ugovor zbog ovoga sto rade?
 
Ako se dobro secam bilo je 6 meseci 50% popust ili 3 meseca gratis, ja izabrao popust oni mi sami zamenili na gratis 3m.. Mozda je sad drugacija ponuda..

Edit: U ugovoru pise da imaju pravu da povecavaju cene, medjutim jel ima osnova da se ipak raskine ugovor zbog ovoga sto rade?
Ne, meni uskoro istice ugovor pa sam bio da se raspitam. Ako se dobro secam, do 6 meseci gratisa ili 12 meseci 50% popusta za NOVE korisnike. A kao postojecem, meni nude 4 meseca gratis.
 
Sad sam uzeo da pogledam, ja sam imao dve opcije ili 50% na 10 meseci ili 100% na 5 meseci ali kako se secam to zavisi i od duzine ugovora i od paketa sta se uzima..

Kada sam potpisao ugovor za moj paket je cena bila 1695 din (100/30mbs) onda su povecali cenu za 300 din a sad kako vidim jos 100, navodno su povecali na 150/50 ali u praksi nisu ni blizu. CAK sta vise sada mi je i sporiji net, ranije sam imao 70/40 a sada jedva navucem 50/45 a ping nikad da bude ni priblizan, jos od polovine januara mi se cini da sve cesce postaje nestabilan.
Jedino me zanima da li sada kada raskinem ugovor pa za 2-3-4 godine ponovo dodjem kod njih, jel sam tada stari-novi ili samo stari ili samo novi klijent? o_O
 
Sad sam uzeo da pogledam, ja sam imao dve opcije ili 50% na 10 meseci ili 100% na 5 meseci ali kako se secam to zavisi i od duzine ugovora i od paketa sta se uzima..

Kada sam potpisao ugovor za moj paket je cena bila 1695 din (100/30mbs) onda su povecali cenu za 300 din a sad kako vidim jos 100, navodno su povecali na 150/50 ali u praksi nisu ni blizu. CAK sta vise sada mi je i sporiji net, ranije sam imao 70/40 a sada jedva navucem 50/45 a ping nikad da bude ni priblizan, jos od polovine januara mi se cini da sve cesce postaje nestabilan.
Jedino me zanima da li sada kada raskinem ugovor pa za 2-3-4 godine ponovo dodjem kod njih, jel sam tada stari-novi ili samo stari ili samo novi klijent? o_O
Pa sada, sta je "stari" a sta "novi" korisnik to je misterija. Ali pitanje je da li ce uopste biti akcija kroz godinu, dve ili vise za nove korisnike. Svi provajderi pa i Jotel prate velike sa akcijama, konkretno najvise telekom koji je krenuo sa tim sa onih 18/24 meseci gratisa, evo sada smo dosli na 6 i manje. Mislim da se to nikome ne isplati.
 
A kakav je taj HFC? Kako sam ja shvatio to ide prepaid, bez ugovorne obaveze? Kakav je što se tiče stabilnosti i pinga?
 
Sad su povecali i cenu korisnicima koji su potpisali da zadrzavaju stare cene,i od jednom povecanje, zvao ih danas, operater je bio toliko neljubazan,da je poceo da mi se dere,kako moram da platim i da su oni zakon, ne mogu da raskinem,imao pravo da povecaju koliko zele ,pise sitnim slovima,taj ugovor sto sam potpisao je vazi..ja slusam i je verujem kakvo ponasanje.. ccc izdrzacu ja do kraja UO,ali ce i ratel da radi. Sramota
 
Sad su povecali i cenu korisnicima koji su potpisali da zadrzavaju stare cene,i od jednom povecanje, zvao ih danas, operater je bio toliko neljubazan,da je poceo da mi se dere,kako moram da platim i da su oni zakon, ne mogu da raskinem,imao pravo da povecaju koliko zele ,pise sitnim slovima,taj ugovor sto sam potpisao je vazi..ja slusam i je verujem kakvo ponasanje.. ccc izdrzacu ja do kraja UO,ali ce i ratel da radi. Sramota
Zvao sam bas da proverim jer me jos nesto pored toga interesovalo, nikakvih povecanja cena osim januarskih (standardno) nema. Normalan razgovor sa operatorom, sve mi lepo odgovorili ljudi.
Ne kazem da su idealni, ali ja sam do sada jako zadovoljan njihovom uslugom. Opticki internet je odlican sto je meni primarno. Ima detalja na kojima treba jos da porade ali je generalno ok.
 
Zvao sam bas da proverim jer me jos nesto pored toga interesovalo, nikakvih povecanja cena osim januarskih (standardno) nema. Normalan razgovor sa operatorom, sve mi lepo odgovorili ljudi.
Ne kazem da su idealni, ali ja sam do sada jako zadovoljan njihovom uslugom. Opticki internet je odlican sto je meni primarno. Ima detalja na kojima treba jos da porade ali je generalno ok.
Ne kazem da nisam zadovoljan uslogom, ali meni je racun bio za 400 din manji od januara do ovog pospednjeg koji je vec,tada sam potpisao da ne prihvatam promenu cene do kraja UO sto su odobrili,a sada stigo sa povecanjem, zvao da pitam ,ako zelis mozes dobiti i audio zapis kakvo je ono ponasanje bilo, ni neprijatelji se ne bi onako drao ,i na sta lici da se on nekome dere, kao ko ste vi da smanjujemo cene. Mislim mozes ih braniti,ali ono sto sam juce cuo . Nikad vise Jotel pored dobre usluge. To je moje iskusvo ,sad sto je tebi drugacije ne znaci da je idealno. Svako dobro
 
Ne kazem da nisam zadovoljan uslogom, ali meni je racun bio za 400 din manji od januara do ovog pospednjeg koji je vec,tada sam potpisao da ne prihvatam promenu cene do kraja UO sto su odobrili,a sada stigo sa povecanjem, zvao da pitam ,ako zelis mozes dobiti i audio zapis kakvo je ono ponasanje bilo, ni neprijatelji se ne bi onako drao ,i na sta lici da se on nekome dere, kao ko ste vi da smanjujemo cene. Mislim mozes ih braniti,ali ono sto sam juce cuo . Nikad vise Jotel pored dobre usluge. To je moje iskusvo ,sad sto je tebi drugacije ne znaci da je idealno. Svako dobro
Moguce... A sto ih opet ne pozoves da ti pojasne poskupljenje? Koji paket imas? Znam da su svi paketi poskupeli 100-200 din, toliko je i meni. Pisali su vec ljudi o tome ovde. Cudno mi je da je kod tebe 400 din...
 
Ja sam ih otkacio. Njihovi "majstori" su 4 puta dolazili da mi rese problem. Naime gasiio mi se modem. Dosli prvi put doneli dva rezervna i kazu to je napajanje, rekoh kad vec imas dva modema za koja znas da su dobri zameni jedna,ali ne... zamene napajanje naravno sad nema da se ugasi nego se restartuje... zovi opet, idi dodju ono radi sve... kao bio je šum na mreži. posle 2 sata opet ne radi. zadnji put odem do krajnje neljubazne šalteruše i kažem danas da opravite ovo ili Vam sutra vraćam opremu.A da zaboravih da mi nisu rekli da su mi automatski produzili ugovor na još dve godine... redovno placam i niko se nije setio da mi to kaže. i dodje to podpone decko opet sa modemom i kao proveri parametre sve je ok radi. evo ti broj zovi me ako nesto zeza da promenim modem...u 22h otkaze modem. e tu je već bilo. uzmem ja modem i ujutru kod tetke vracam trazim raskid. naplate mi oni gratis sto su mi dali dva i po meseca i kraj. ma ti mene zezas a ja sam kod vas 11 godina...
 
Tako cu i ja, podrsak 0, bili nekoliko puta, doneli polovno modem,aj sto je polovno ,ceo crn katastrofa. Ali ovo je prevrsilo svaku meru, za moje pare da mi se neko ponasa onako ,sad vidim da sam preko Hleb trazio pogacu.
@Leleputanac Ne znam da li si lepo procitao,na moje pitanje o pojasnjenju,sam dobio vikanje kao da sam najveci olos, ne zeli da ti objasni covek,nego citiram,sta hocete vi vise ,poskupelo je i to je cena koju ces da placas ,i nemoj da si pitao dok ja pricam. Kultura.
 
Šalji taj audio zapis RATELu, Efektivi na fejsbuku slobodno neka se raširi javno da vide ljudi sa kakvim ološima imaju posla, a tom nekome da se spremi jedan fin otkaz, pa pretplatnici nisu stoka, ja sada u Supernovi nikakve takve razgovore sa operaterima nisam imao uvek su bili prijatni, Yettel isto, a dok sam u Jotelu bio kad god ih dobijem oni nadrkani, kratko odgovaraju, nezainteresovano, to govori mnogo o njima...
Poslao sam ratelu, danas sam zvao prepodne da dobijem drugog operatera,medjutim ... 30 poziva, svaki put me iskljuce...zanimljivo.
 
Mislim da takve stvari ne treba generalizovati na nivou operatera. Ove kompanije imaju hiljade korisnika, postoji verovatnoca da se nekom tako nesto dogodi, kod svakog operatora. Ja opet kazem, nisam imao takvo iskustvo.
@wadevr92 sta rece, koji paket imas pa toliko poskupeo?
 
Nije toliko poskupeo, nisi citao i predhodne postove moje, ja sam na 1495 uzeo ugovor,pa posle na 1795 su digli cenu ,tako nesto bilo i tad popunio zahtev da zadrzavam cenu do kraja UO, sad je dosao racun na 1995. Paket je oti1.
 
Pozdrav. Imam jotel internet 150/50 paket. Nakacen sam na huawei HG8245Q2, ali brzina ne prelazi 100 mb/s preko lan kabla.

Konfiguracija je sledeca:

1. Ukljucen je 1.0 gbps full duplex mode u windowsu network adapter settings
2. Iskljucen power saving mode
3. Povezan je cat 6 kablovima t-568b
4. Iskljucen je power management mode u win-u
5. Preko wifi 5ghz imam 150 mb/s download
6. Kacen je lan kabl na svim portovima na ruteru i na svim ne prelazi 100 mb/s download
7. Lan kartica je Realtek PCIe GbE Family Controler i podrzava brzine vece od 100 mb/s
8. Ruter konfiguracija Etherner port information status: full-duplex, speed 100mb/s


Sve zivo sam probao i nece da mi prebaci 100 mb/s download. Jel ima neko posebno stelovanje u ruteru ili ako imate jos neki savet? Kablove sam kupio nove, isprobao 2 komada, razlicite marke i dobio isti rezultat. Hvala!
 
Nije toliko poskupeo, nisi citao i predhodne postove moje, ja sam na 1495 uzeo ugovor,pa posle na 1795 su digli cenu ,tako nesto bilo i tad popunio zahtev da zadrzavam cenu do kraja UO, sad je dosao racun na 1995. Paket je oti1.
Ok, nismo se razumeli. Napisao si: "ali meni je racun bio za 400 din manji od januara do ovog pospednjeg koji je vec". Ja sam ukapirao da su ti podigli 400 din cenu u odnosu na januar😅
 
Nazad
Vrh Dno