Šta je novo?

Jeftine klime

11 kvadrata će da greje bilo koji inverter, bez obzira na izolaciju, mala je to kvadratura.
 
TCL nije proveren na minusima, vanjska je bez grejaca, i sama po sebi prilicno laksa nego kod vivaxa. Kad zagusti (-15-20) vivax 9ka ce i dalje da radi bez problema sa ledjenjem i da daje minimum 1kW pa makar joj cop bio 1, dok tcl pitanje da li ce konstantno ici u defrost.
A sta je sa 12-kom venting? Radi kao on/off pa ne moze da zagreje zimi ili ledi?
 
TCL nije proveren na minusima, vanjska je bez grejaca, i sama po sebi prilicno laksa nego kod vivaxa. Kad zagusti (-15-20) vivax 9ka ce i dalje da radi bez problema sa ledjenjem i da daje minimum 1kW pa makar joj cop bio 1, dok tcl pitanje da li ce konstantno ici u defrost.
A sta je sa 12-kom venting? Radi kao on/off pa ne moze da zagreje zimi ili ledi?
Da li mozes da posaljes link za tu vivax devetku koju preporucujes, ne snalazim se najbolje sa modelima.


Sto se moje klime tice uzeo sam ovu venting klimu.
Koristim je u dnevnoj sobi od 24 kvadrata sa isto slabom izolacijom i dva spoljna zida. Ubedjivali me majstori sa ce biti sasvim dovoljno medjutim kada temperatura padne na recimo 5 stepeni ona krece da se muci.
Pali se defrost, duva mlako i ne moze da digne temperaturu kako treba.

Najgore je bilo kad bio sneg i minus napolju. Vise je provodila u defrostu nego sto je radila i nije mogla nikako da ugreje sobu iznad recimo 18 stepeni.
Najvise iz tog straha da se ne zeznem opet gledam jacu klimu za ovu 2,5 puta manju sobu.
 
Pa bas taj venting ti je upravo sa fabrike TCL. O cemu i pricam - nije to za minus.
Specifikacije vivax najbolje gledati u njihovom katalogu:


Samo prolistaj do R+ design. Tamo su ti Aeri+ modeli. Kod aeri+ su 9, 12 pa i 24 ok klime, jedino 18 je za izbegavanje.

Oznaka za 9ku ACP-09CH25AERI+ (https://ananas.rs/proizvod/vivax-inverter-klima-acp-09ch25aeri-bela/856245)
Oznaka za 12ku ACP-12CH35AERI+

Mozda taj venting prebaciti u malu sobu, a u vecu uzeti 12ku vivax aeri i resiti se muke.
 
Poslednja izmena:
Po specifikacijama dosta slicne 9 i 12 btu mada bih pre izabrao 12 cisto da mi bude mirna glava pa nek i trosi vise i gasi se cesce.

Za sada definitivno najbolji izbor koliko vidim. Imam jos samo dva pitanja:
1. Pretragom po eponudi i u domacim prodavnicama vidim da ima dve razlicite oznake za naizgled isti klimu.

ACP-12CH35AERI​

I
ACP-12CH35AERI+R32
Ima li razlike izmedju ove dve oznake posto su cena i izgled isti.

2.
Vidim da pise wifi ready što pretpostavljam da znaci da dolaze bez wifi modula i da se on kupuje dodatno sto nije problem.
Zanima me da ali sa wifi adapterom moze da se kontrolise i van kucne mreze tj preko podataka?
 
Mislim da svuda idu sad aeri+ (njega trazi), aeri je vec star model. 12ka je ~43-44k rsd. WiFi modul je 2,4k koliko sam video.
Razmisli da venting (upravo tcl) prebacis u malu sobu (nju bi trebao da moze da zagreje, jer taj tcl/venting realno vise lici na 7-9ku nego na 12ku), a u veliku uzmes aeri+ 12 i uzivas.
 
Vidis to uopste nije losa ideja, mada cu verovatno za dnevnu uzeti 18ku neku a ovu venting cu videti sta cu sa njom.
Hvala ti puno!
 
TCL nije proveren na minusima, vanjska je bez grejaca, i sama po sebi prilicno laksa nego kod vivaxa. Kad zagusti (-15-20) vivax 9ka ce i dalje da radi bez problema sa ledjenjem i da daje minimum 1kW pa makar joj cop bio 1, dok tcl pitanje da li ce konstantno ici u defrost.
A sta je sa 12-kom venting? Radi kao on/off pa ne moze da zagreje zimi ili ledi?
TCL TAC-12CHSD/LFI ima grijac i vanjska je 22KG tako da nista to nije losije od tih vivaxa i voxova jeftinih. Nisam imao nizih od -1 tako da je na minusima neisprobana ali na preko 10 stepeni radi na 120w najurednije (cemu se ja nikako prestati cuditi) evo sad je oko 7-8 stepeni i odrzava 23.5 stepeni i radi na 170w. Ja se preporodio kako sam je stavio u manju djeciju sobu
 
TCL TAC-12CHSD/LFI ima grijac i vanjska je 22KG tako da nista to nije losije od tih vivaxa i voxova jeftinih. Nisam imao nizih od -1 tako da je na minusima neisprobana ali na preko 10 stepeni radi na 120w najurednije (cemu se ja nikako prestati cuditi) evo sad je oko 7-8 stepeni i odrzava 23.5 stepeni i radi na 170w. Ja se preporodio kako sam je stavio u manju djeciju sobu
Pa covek ima venting/tcl 12 (sa r32) pa ima problem 24m2 da zagreje sa njom vec na +5. Sa druge strane kod tebe u manjem prostoru se izgleda ponasa ok. Zato i kazem - vise lici da je to neka 7-9, nego 12. Onda se uklapa i sa modulacijom i sa ostalim. Ali zasto onda uzimati takav tcl 12, kad za 37k ima vivax aeri+ 9, koja dokazano ima grejac i tezu vanjsku. A i kod ovih modela TCL u Srbiji se nigde ne pominje grejac.
 
Poslednja izmena:
B

Kada su jeftini brendovi u pitanju, najbolje se drzati kopija

Da li znas koja je kopija mozda AEEI?

AERI je MDV/Midea

REWI je Haier

VOX IHD12 je AUX HALO
Isto Midea a koji tacno model Midee ne znam, u svakom slucaju posle Aeyi-a najbolja jeftinija kineska klima, po specifikaciji, u praksi ne znam!
 
TCL je ok kompanija, bave se dugo klimatizacijom a u zadnje vrijeme imaju televizore i stosta. TCL kopije pravi frozini i tesla
 
TCL odavno proizvodi panele za TV. Ja mislim da su navjeći proizvođač panela u svijetu. Još se nijedan njihov TV nije vratio na servis kod nas u firmi.
 
TCL odavno proizvodi panele za TV. Ja mislim da su navjeći proizvođač panela u svijetu. Još se nijedan njihov TV nije vratio na servis kod nas u firmi.
Ja sam iskreno bio sumnjicav za klimu ali mi je hitno i povoljno trebalo bilo sta za sobu od 15kv.
Ubjedjen sam bio da ce katastrofalno neprecizno odrzavati i lose modulirati.

Nisam ni sanjao da cu za 300e dobiti preciznu klimu sa grijacem tacne i wifi koja je jako tiha i moze modulirati na 120w, temperatura jutrosnja 5 stepeni a sada 13 stepeni za 9h rada potrošila 1.7kw

Inace vrata od te sobe se nikada ne zatvaraju jer su djeca mala a u produzetku je spavaća soba isto konstantno otvorena...

Jedva cekam da vidim kako radi na minusima, ne ocekujem cuda ali ako bude mogla gurati kako tako bice premija
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-03-18-14-48-21-020_com.tuya.smart.jpg
    Screenshot_2024-03-18-14-48-21-020_com.tuya.smart.jpg
    40.4 KB · Pregleda: 21
Šta mislite o ovoj TCL
Vredi li to uzimati 30-35kvm ili preporucite nešto oko 40-45k rsd (zimi se grejemo na kotao, ali bi bilo dobro da može da gura prelazni period i leti da hladi, kuca je izolovana stiropor 10cm i PVC stolarija)
 
Poslednja izmena:
Šta mislite o ovoj TCL
Vredi li to uzimati 30-35kvm ili preporucite nešto oko 40-45k rsd (zimi se grejemo na kotao, ali bi bilo dobro da može da gura prelazni period i leti da hladi, kuca je izolovana stiropor 10cm i PVC stolarija)
To bi trebalo da je ista klima kao sto ima @LukasP , samo da se proveri da li ima i grejač. @Golden je poručio pa čekamo da nam kaže kad mu stigne jel ista ili nije. Na ovom sajtu ista klima a dve različite cene, 40k i 46k.
https://www.shoppster.rs/p/3791083
Inače ima je i za 34400 dinara
https://www.eponuda.com/inverter-klime-cene/tcl-tac-12chsd-xa73if-elite-lite-inverter-cena-17685245
 
Poručen REWI , 59k

6 meseci na 10 čekova 👌

Tako im je najbolje za plaćanje pošto sam se bacio u traženje klime za grejanje za nekog drugog.

1000030720.jpg
Kakav tajming 😎

Prosla zima, ljudi prezadovoljni klimom, kada je bio veliki minus su lozili u svakom slučaju jer kuca nije izolavana, takođe i kuvaju na smederevac i klima im je super varijanta za održavanje toplote i grejanje.. U svakom slučaju 5x su mi rekli spasila nas klima inače morali bi non stop da trčimo oko lozenja.
 

TCL Inverter klima TAC-12CHSD XA73IF Elite lite + TCL Prečišćivač vazduha Breeva A3B​

napisah nesto ovde o ovom kompletu
 
Ja pored nekoliko midea mission i TCL ocarina bi se zakleo da je VOX iva 6 najtisa.
Ima li TCL ocarina grejač tacne, kako modulira, imaš li taj podatak, koji prostor greje, kakva je na minusima?
 
Zdravo, neka preporuka jeftinije klime za nekih 40-45 kvm? Prvenstveno za hladjenje i za prelazni period. Izolacija je odlicna
 
Nazad
Vrh Dno