Šta je novo?

Jeftine klime

Namesnik

Zapažen
Učlanjen(a)
09.01.2023
Poruke
12
Poena
14
Cao drugari. Ja sam pobornik skupih japanskih klima i to posedujem. E sad, drugar hoce da ugradi neki kinesku klimu i treba mu prvenstveno zbog grejanja. Nema novca za kvalitetnu klimu.
Ja nemam iskusta sa Kinezima. Ako neko ima iskustva kako greju na -10 i koju preporucujete ? Tipa Vox, Fox, Vivax, Hansens, Midea, ta klasa. Koja dobro greje na mrazu?
 
Cao drugari. Ja sam pobornik skupih japanskih klima i to posedujem. E sad, drugar hoce da ugradi neki kinesku klimu i treba mu prvenstveno zbog grejanja. Nema novca za kvalitetnu klimu.
Ja nemam iskusta sa Kinezima. Ako neko ima iskustva kako greju na -10 i koju preporucujete ? Tipa Vox, Fox, Vivax, Hansens, Midea, ta klasa. Koja dobro greje na mrazu?
Zemljak,od tih jeftinijih Hisense ili Midea.Ja imam energy pro plus model greje i hladi super.Neka ti vise kazu ovi sto imaju istu kako radi posto ja uglavnom koristim u prelaznom i jednom je radila na minusu.
 
Ja bih uzeo Gree Soyal ili Amber Ultra recimo.
 
renutno 2 best buy (specifikacije/tezina spolje jedinice) 12ice za grejanje su


1. https://rs.hisense.com/uredjaji/kli...ONDITIONER-QG35XV0EG-HSN/p/000000000020009606
Oko 62k din
Iskusvo korisnika 👇

forum.benchmark.rs

Hisense Energy Pro Plus QG35XVOEG -12ka

Pozdrav svima, od prije par dana imam klimu Hisense Energy Pro Plus QG35XVOEG. Vec postoji tema sa klimom energy pro hi nano ali ova moja je kao navodno novi model pa sam mislio povremeno izvjestavati o njoj jer se planiram grijati na nju i jos jednu klimu koju imam od ranije. Po...
forum.benchmark.rs
forum.benchmark.rs



2. https://vivax.hr/products/vivax-w-design-klima-acp-12ch35rewi-r32-42kw/
Oko 58k din
Iskusvo korisnika 👇

forum.benchmark.rs

Klima uredjaji - opšta diskusija

Od danas moja Vox Iva 12 i zvanicno pocela sezonu defrosta.Naravno da mi ide na zivce kad krene da pravi pauze jer nekako u kuci postane blago neprijatno. Cim temp.opadne na ispod 5C a napolju veca vlaga i maglustina krece i ona da se gusi.
forum.benchmark.rs
forum.benchmark.rs

vivax je stvarno 100% kopija, cak je daljinski isti samo vivax nalepnica

1691761989201.jpeg
 
Podrzavam. Bas me cudi da ima tako jeftino ta klima.
Ko ne zna, Midea Oasis Plus je Mideina varijanta Gree Amber Ultra klime.
 
Podrzavam. Bas me cudi da ima tako jeftino ta klima.
Ko ne zna, Midea Oasis Plus je Mideina varijanta Gree Amber Ultra klime.
Nije bas jaka ko Amber, slabiji je kompresor(msm da je gmcc od 10.2 cm3) ima i nesto manji izmjenjivac. Kod mene prijatelj ima proslu verziju 36 kg vanjska. Ova nova je 32 kg.
Ipak je Amber Ultra zivotinja za sebe.

Unutrasnja je ogromna i nekakva kockasta, 3 reda izmjenjivaca u njoj.

Ali da je jaka jaka je, kod njega u minusima vreo zrak tuce.
Kod nas u BiH je bila na akciji kratko oko 700 eura. Inace je oko 1000.

Evo je otvorena



Da dodam, po finskim testovima na -15 izbacuje oko 4 kwh toplote. U maxu moze povuci oko 2.6 kwh struje. Ima snage definitivno
 
Dobro, to jeste solidno slabije od Ambera, ali je i dalje na nivou Fujitsu LT-a, sto je zaista super.
 


Najverovatnije je ovakav REWI onda

 
Poslednja izmena:



Detaljni pregled Vivax AERI ali na makedonskom, neko rece da su ugradili 40kom do sada i nije bilo problema.
GMCC kompresor
 
To su i meni rekli u radnji na "M". Dosta su ih prodali i dobro su se pokazali AERI+ modeli kojima je cena ispod 50k. Pitanje je kakva je modulacija i kako greje oko nule i kada je minus.
 
Da li ti stvarno veruješ da u radnji na "M" ili bilo kojoj drugoj radnji imaju bilo kakvu povratnu informaciju o bilo kom proizvodu?
 
Da li ti stvarno veruješ da u radnji na "M" ili bilo kojoj drugoj radnji imaju bilo kakvu povratnu informaciju o bilo kom proizvodu?
Potpuno se slažem sa ovim. Oni u radnji nemaju blage veze. Trgovci uvaljuju sve to.... Više puta sam otisao u ranju i trazio nesto kao da mi materija nije poznata... Ne da su mi pricali bajke. Jednom sam u radnji na "G" otisao i kupio kafu sa automata i rekao,svaka ti čast brate ti si za menađžera ne za prodavca. Tako je lepo pricao o aparatu za kafu da samo nije apararrt koristio mleko od price trkacice iz crtaca...neverovatno... Inace Srbija je malo trziste, uvek ce biti fuš robe koje uvoznici prodaju jer nabavljaju po bagatela cenama,e sad nekad sklope lep uredjaj a nekad se zj*** zeskoto pa to prebace na jadne pojednice... Klasican primer je sa gree i energylow--- toliko su usr** te uredjaje da je cudo.... samo zarade radi,ali moze im se....
 
To su i meni rekli u radnji na "M". Dosta su ih prodali i dobro su se pokazali AERI+ modeli kojima je cena ispod 50k. Pitanje je kakva je modulacija i kako greje oko nule i kada je minus.
To modulacija mislim da ima milion faktora.. Ja to ne gledam.


Jedino da imamo dve iste prostorije bukvalno sa dve različite klime da moze da se uporedi.

Koliko sam video čak za hlađenje kada je u pitanju ima razlike kada je spoljna jedinica na suncu 16h ili u hladu.
U hladu bolje radi modulaciju.
Zimi, da li je do klime ili to sto je mozda na strani gde duva vetar zimi i navejava malo sneg .. Dok je nekom drugom ušuškana negde ispod terase niti vetra niti snega... Ko to da zna online ..
Da li ti stvarno veruješ da u radnji na "M" ili bilo kojoj drugoj radnji imaju bilo kakvu povratnu informaciju o bilo kom proizvodu?
Ma kakvi..

Zato je bolje preko servisa da se uzimaju klime nego ovako radnja pa onda servis... Bar servis razmišlja o onom delu da ti ne preporuci nesto sto ce morati da skida besplatno jer ne radi kako treba .

Vidim vecina servisa daje 2000-3000 popust na ugradnju ako se uzima preko njih klima.

Uzeo si povoljnije online ali platis skuplje ugradnju.
 
Poslednja izmena:
Da li ti stvarno veruješ da u radnji na "M" ili bilo kojoj drugoj radnji imaju bilo kakvu povratnu informaciju o bilo kom proizvodu?
U suštini i jeste tako, da se ne lažemo. Ne mogu oni da znaju "iz prve ruke", ali barem su rekli da su dosta i prodali AERI+ model, šta god to značilo.
 
Obično znači da ono što stoji na lageru treba i da se proda.
 
Cao, klima je stvarno jako dobra, funkcionise besprekorno. Wi fi se lako povezuje, grejanje na 1 mestu i naravno hladjenje. Imam je oko godinu dana.
Nisam nesto na forumu, pa tek sad vidim poruku.
Dakle, ne krcka, jako je tiha na 2 brzinu, sto je meni makar jako bitno. 41kvadrat uz jedan mali radijator u hodniku koji je na najudaljenijoj tacki od klime kod ulaza i koji se pali jako retko, vise kao rezerva. Kuca je samostalna prizemna, bez izolacije, duplih zidova i visokih plafona pvc.. zimi je prosek temperature oko 23-23.5 na kojoj se mi grejemo. Svaka preporuka.

Za REWI od strane korisnika @Coka04
 
Presekao si 😁

laptopcentar , najjeftiniji za cekove jer to je uslov za finansije bio

Njihov poznanik im radi ugradnju ali ne radi sa cekovima pa nisu mogli preko njega da kupe.
 
Mene samo boja koci, mozda bude Midea Extreme, stoji mi nad glavom ova kupovina :)
 
Ja bih je najvise zbog dizajna i uzeo :)
Smorile su me ove mrtve bele klime do zla Boga :)
Resio sam da mi vise nikada nijedna klima nece biti bela.
 

Prilozi

  • 20210516_105254.jpg
    20210516_105254.jpg
    116.3 KB · Pregleda: 164
  • 20211016_142855.jpg
    20211016_142855.jpg
    93.6 KB · Pregleda: 165
Ako je zbog boje, ondaK Vivax AERI+. Pored bele ima srebrno siva, zlatna, ogledalo siva i (moja omiljena boja) crvena, na radost 😁
Ako je zbog grejanja ondaK AEYI ili REWI
 
Meni je ova REWI lepa, metalic siva.

Bele, kada pozute bude muka..ovo ce biti novo godinama 😁
 
Ako je zbog boje, ondaK Vivax AERI+. Pored bele ima srebrno siva, zlatna, ogledalo siva i (moja omiljena boja) crvena, na radost 😁
Ako je zbog grejanja ondaK AEYI ili REWI
A to je samo prednja maska u drugoj boji, bzvz izgleda :)

Generalno, uvek volim nestandardno dizajnirane stvari.
 
Sta je najbolje od ovoga uzeti, cene su +- gore dole, uskoro kupujem
LG S12EQ
Vivax REWI ( da zanemarim boju)
Vivax Aeri +
Midea Xtreme ili All Easy Pro (ako nadjem)
Hisense Energy Pro Plus
 
Sta je najbolje od ovoga uzeti, cene su +- gore dole, uskoro kupujem
LG S12EQ
Vivax REWI ( da zanemarim boju)
Vivax Aeri +
Midea Xtreme ili All Easy Pro (ako nadjem)
Hisense Energy Pro Plus
Ovaj spisak može odmah svina koji pitaju predlog za kvalitetnu 12 da nije puno skupa 😁

Jedino mi je AERI+ tu najslabiji i najpovoljniji

Ja sam se lomio oko LG i REWI ali presudilo je bilo mogućnost plaćanja čekovima/cena.

Hisense koliko sam video minimalno greje 1600w, mozda ti je to previše.
 
Nazad
Vrh Dno