Šta je novo?

Izolacija krova ili izolacija ploče tavana.

Ni letve u celoj priči nisu naivna cena, da si mislio na vreme nakupio bi do sad bilo nevreme pa letelo je na sve strane. Samo ruke nisu ispod 1Ke, i jedino tu možeš da skineš cenu ako angažuješ jednog majstora a ti zavrneš rukave i pokupiš familiju i prijatelje pa na fax da studirate fiziku.
 
Kolika je kuca, samo crep je skup, pa jos dodatni elementi, izolacija... Tesko ces se uklopiti sa budzetom.

Krov 10.4 x 10.4 x 30 stepeni je oko 125 kvadrata.


Sutra idem na stovarište, ako se dogovorim sa čovekom za 270000 da uzmem sve, još 110000 imam za majstora.

Možda se i uklopim.

Ako ne, onda ću da uradim samo krov sve novo. Bez izolacije.

+ Neće da propušta kišu.
-nema izolaciju
 
@MilanBre
I da je 50k din razlika u ceni materijala bolje ti je pozajmi, krov se jednom sredjuje a svaka naredna intervencija je dupli posao (skidaj crep pa redjaj ponovo) poješće samo majstori više od tih 50k. Ono što sam napisao za studiranje fizike možda nisi shvatio angažuješ jednog majstora a ti sa familijom ili prijateljima budete pomoćni radnici pa ćeš tu da uštineš bar 400e.
 
Elem.

Ovo je konačna računica.

Majstor 90000 za pet dana rada uz moju pomoć, hranu i piće.


Crep 115 kvadrata,
Crep sa snegobranom 8 kvadrata,
Ventilacioni crep 2 kvadrata,
Poklopci 28 komada + kopče
Opšivni crepovi levi i desni
Letve i kontra letve 505 metara.
Folija 150 metara kvadratna ( višak će da ostane)
Ekseri 20 kg ( višak takodje)
Ventilaciona mreža za greben 12 metara.
Mreža protiv ptica za ventilaciju 25 metara.

Ovo je cena bez izolacije i sa majstorom.

Cena 364000 dinara.

Sa izolacijom i sa majstorom.

Cena 419000 dinara.


Cena sa majstorom bez izolacije i opšivnih crepova.

Cena: 349000 dinara.


Cena sa majstorom sa izolacijom i brz opšivnih crepova.


Cena: 402000 dinara.
 
Ako si mislio da staviš paropropusnu foliji bez podascavanja krova, to tako ne može da se radi jedino ako imaš lebdeće majstore ili da neko radi sa dizalice inače je teško izvodljivo da se ne pocepa folija.

Ja bi preporučio podascavanja krova stavljanje paropropusne folije i izmedju rogova izolacija vunom i ispod paronepropusna folija. Ta izolacija izmedju rogova zaista ne košta puno a mnogo vredi.
A takodje bi izolovao i ploču kako si već zamislio

Ovaj dupli posao možeš da odradi i u dve etape, prvo izoluj krov a ploču kasnije.
Podascavanja krova je cisto bacanje para, i potencijalno stetno.
 
@MilanBre
I još skineš majstora jedan dan sa kašike i dnevnicu manje, sam poskidaš crep, i u budžetu si.
 
Elem.

Ovo je konačna računica.

Majstor 90000 za pet dana rada uz moju pomoć, hranu i piće.


Crep 115 kvadrata,
Crep sa snegobranom 8 kvadrata,
Ventilacioni crep 2 kvadrata,
Poklopci 28 komada + kopče
Opšivni crepovi levi i desni
Letve i kontra letve 505 metara.
Folija 150 metara kvadratna ( višak će da ostane)
Ekseri 20 kg ( višak takodje)
Ventilaciona mreža za greben 12 metara.
Mreža protiv ptica za ventilaciju 25 metara.

Ovo je cena bez izolacije i sa majstorom.

Cena 364000 dinara.

Sa izolacijom i sa majstorom.

Cena 419000 dinara.


Cena sa majstorom bez izolacije i opšivnih crepova.

Cena: 349000 dinara.


Cena sa majstorom sa izolacijom i brz opšivnih crepova.


Cena: 402000 dinara.
Ovo mi ne deluje skupo
 
Majstor je bas "povoljan".
 
Ja sam zbog takvih ''majstora'' sam odradio sve što je trebalo...kad sam skupio i sabrao ispalo je da je majstor skuplji od materijala. Lepo ujutru ustanem, dok se doručak sprema naučim teorijski šta tog dana radim pa na praksu :) ! Prilično sam naučio stvari koje sad mogu da upotrebim a 1k+ eura je otišlo na bolju izolaciju i bolju klimu.
 
Da nije taj majstor ako prodje proslo je?
Juce mi bas prica badza kako je odrao za mali krovcic, nikakav posao a lepe pare, ne znaju ljudi cene, jos dosli iz inostrasntva pa bi da se zve zavrsi dok su tu.
 
Najbolji su "majstori" što prvo dogovaraju hranu i piće pa onda posao. Ceo taj posao je 4 dana za jednog ko je bar jednom postavljao letve i 3 čoveka koji opslužuju. Za jedan dan se poskidaju crep i letve sa najobičnijom koturačom i kanapom, dan 2. folija i podletve i letve uz postavljanje izolacije na nepristupačnim mestima ako je podna izolacija, dan 3. crep ako je uradjen plan redjanja i dan 4. izolacija. Dan 5. je gazda ajde pajceka uradio si krov i ako je ostao neki rep od posla :ROFLMAO:
 
Nema ljudi koji hoce da rade gradjevinu. Svi bi office posao, zato je i ta cena.
Mislim da je pravljenje kuhinja doslo na skoro 50-50 materijal - ruke
 
Nema ljudi koji hoce da rade gradjevinu. Svi bi office posao, zato je i ta cena.
Mislim da je pravljenje kuhinja doslo na skoro 50-50 materijal - ruke
Jako malo ima pravih tesara sa iskustvom, i to što ima su odavno penzioneri, danas su većinom "majstori" oni koji su do juče trčali da fizikališu za 15e.
To je kao što je pre 20 i kusur god. bilo sa molerima, ko nema šta da radi valjak i četku u ruke i ja sam moler, bilo ih je i "školovanih" u Zabeli i sličnim ustanovama pomagali majstorima.
 
Meni je materijal iznosio 300.000 komplet od poda do plafona. ''majstor'' je tražio bezmalo 1850e samo za ruke. I to radi se u stanu koji je u funkciji...sređuje se gornji deo stana, dakle pokriveno, klimatizovano, uredno sve bez tačke bez izlaska na krov, hrana i prevoz moji. Lik 200.000 dinara za ruke...reko nećeš ga majci!

Sad znam kako da postavim patos, kako da postavim gips ploče, kako da napravim pregradne zidove, kako da ugradim sobna vrata...uradio sam potpuno sam oko 120kvm komplet krovne izolacije uz postavljanje gips ploča komplet plafon i zidovi. Sve kroz vikend rad...bukvalno doručak YT tutorijali i vozi!
 
Ja sam od muke sam namestao oluke pre 3 vikenda, mislim oluke, imao sam jednu vertikalu oc 4m da zamenim, da na nju namestiv vertikalu i jos jednu vertikalu da namestim na drugu stranu kuce.
Morao da kupim, brusilicu, pistolj za silikon, jos neke sitnice. Izgubio ceo dan da namestim ali bar ne mora cekam vise majstora
Sad imam od alata, brusilicu, cekicarku, trebam aku srafilicu da uzmem, pistolje za silikon i pur penu imam, treba jos neke sitnice kao npr alat za vodu onu peglu i jos par vecih kljuceva.
Dokurcilo mi da cekam majstore a imam ih u familiji 3 komada i da moljakam. Za neke stvai moram da ih zovem, saad je u planu da si sam okrecim pa kako bude ionako ce malecka da sara zidove

Ako neko oce da sam majstorise oko oluka, dobro razmislite ako treba da nastavljate neki oluk (horizontalu) koji je manji od 6m(toliko se prodaje na 6m najvise) da li vam se isplati da nastavljate ili po meri uzmete na kraju krajeva ako nece na tacnu meru da seku, seku na okruglu brojku. Razlog je silikon koji se koristi za spajanje oluka ide od 1300 pa navise.
Meni je vertikala bila problem dok sam skontao da ne mogu da udju jedna u drugu(mogu ali treba obe da se zaseku pa jedna skupi druga prosiri pa se zeza sa silikonom), mogu da se laske spoje ali kada se koristi original cevka od 6m jer ona je na jednom kraju malo sira.
U principu dosta majstra limara uzima veliku lovu na vertikale, namerno psotavljaju vise vertikala jer oni na materjal ne mogu da se ugrade, zato nekoliko eura po m vertikale deru.
 
Poslednja izmena:
Moj cale, armirac jes da tek sad ana kraju radnog veka ima satnicu od 5e, eno ga zet pravi prozore i vrata od PVCa, 5e ima satnicu. Sasvim pristojno, keramicari to doslo do 15e minimum po m2
 
Brate ovi majstori da imaju znanje koje mi imamo (IT) bi trazili 10x vece pare.

Ja ne mogu da nadjem za sanaciju krova ljude, posao od jednog popodneva.... limarski pretezno i po neki crep i greda da se saniraju. Dakle cak su mi oni rekli da je posao mali i da zato ims se ne isplati da se bakcu sa mnom, kad mogu da ugovore ovo full podascavanje i folije i picke materine.

Srbijo medju sljivama kad nemas reseno odrzavanje krovova.
 
Znam za tu situaciju, tako zeta zvali za sitne popravke oko roletni, kanapa itd, covek kaze kako da naplatim, radio sam sat vremena, nemam na osnovu cega da naplatim a trosim vreme, trosim gorivo i batalio da ide na tako sitne poslove.
 
Znam za tu situaciju, tako zeta zvali za sitne popravke oko roletni, kanapa itd, covek kaze kako da naplatim, radio sam sat vremena, nemam na osnovu cega da naplatim a trosim vreme, trosim gorivo i batalio da ide na tako sitne poslove.
Nikad mi takav stav nece biti jasan - pa neka naplati adekvatno koliko smatra da mu odgovara i ako se stranka slozi, ne vidim problem. "Trosim gorivo" - to kad cujem tacno cu se usrati.... :poop:
 
Nije mu do goriva, nego ga sramota da naplati neku glupost, on za takve stvari uvek gleda da doe kada su mu uz put.
Desavalo se ranije da dodje masjtor i kaze za gorivo toliko i toliko, ruke toliko...
 
Nije sramota naplatiti znanje, dolazak na adresu i resavanje problema. Sve je to posteno. A kome je mnogo neka sam radi.
Sustina je da ne treba kaznjavati ljude "jery mali poso" - nekome to znaci i zeli da resi, i voljan je da plati.
 
Oluci samo pocinkovani, i da se leme spojevi. Sad neko hoce ove plasticifirane zbog boje kuce ili crepa.
 
Nazovi disciplinu kako hoces, vukli smo bocu sa plinom, kalaj ide neka kiselina(zaboravio kako se zove) pre spajanja.
Radio sa komsijom koji je majstor preko 30 godina u tome kod mene kuci. Svaki spoj(nastavak), zavrsetak oluka onaj poklopac smo radili tako. Stave se nitne, plus kalaj. Nema greske. Silikon nismo koristili.
 
Nazovi disciplinu kako hoces, vukli smo bocu sa plinom, kalaj ide neka kiselina(zaboravio kako se zove) pre spajanja.
Radio sa komsijom koji je majstor preko 30 godina u tome kod mene kuci. Svaki spoj(nastavak), zavrsetak oluka onaj poklopac smo radili tako. Stave se nitne, plus kalaj. Nema greske. Silikon nismo koristili.
Da nije ta kiselina zelene boje? Koristio se salzgajs (valjda sam pravilno napisao) veoma jaka kiselina koja je čistila od oksida i odmašćivala. Inače ljubitelji čašice kad im se ponudi nešta za piće su vikali daj šta daš samo da nije salzgajs.
 
Vrh Dno