Šta je novo?

iznajmljivanje/izdavanje smeštaja (Booking.com, Airbnb...)

Ma samo su te slagali...

Oni su već pristali da plate 40eur, nema nikakve logike da se gazda odrekao zarade čak i da ne plati proviziju bookingu.

A drugo ispada da je taj Crnogorac toliko dobar čovek da ih je castio 100eur ako su ostali bar 7 dana....šuplja priča.

Čak i da su izbegli booking razlika u ceni ne može da bude više od 10 -20%
 
15% je provizija booking.com
Ako je i napravio razliku ne bi trebala biti od ovog procenta.
E sad ako gost ima i Genius popust onda je procenat i veći
 
U Grckoj smo platili smestaj preko booking-a, izaslo 660e za 11 nocenja. Posle kada sam pricao sa domacinom, kaze da bi nas izaslo oko 580e da smo direkt kod njih preko sajta rezervisali.
 
U Grckoj smo platili smestaj preko booking-a, izaslo 660e za 11 nocenja. Posle kada sam pricao sa domacinom, kaze da bi nas izaslo oko 580e da smo direkt kod njih preko sajta rezervisali.
Gde si tačno bio, ima li mesta? Ja bih išao u Grčku, ali nisam nigde rezervisao, te ne znam smem li da krenem tako, tamo da tražim na licu mesta? Dvokrevetni apartman.
 
Rezervises preko booking-a i ne razmisljas?
 
Gde si tačno bio, ima li mesta? Ja bih išao u Grčku, ali nisam nigde rezervisao, te ne znam smem li da krenem tako, tamo da tražim na licu mesta? Dvokrevetni apartman.
Lefkada, House of Garden… čisto sumnjam da ima šta slobodno ali možeš pustiti mejl.

Vrv zavisi od mesta do mesta, pretpostavljam da negde možeš i samo da banes i da tražiš na licu mesta. Ali kao sto je Duke rekao, bolje rezervisati preko booking-a i ne razmišljati. Ili u krajnjem slučaju, nadji preko booking-a pa vidi imaju li neki svoj sajt/kontakt ako bi da izbegnes da te skuplje izađe zbog provizije booking-a.
 
Iz iskustva, na duze staze se provizija Booking-a itekako isplati cak i za gosta. Ubedljivo "najgospodskija" korisnička podrska sa kojom sam se susreo u zivotu. Koristim ih preko 10 godina i Genius Level 3 sam. Vise puta su me spasili od kojekakvih nedaća na putu i uvek sve u moju korist. Da ne navodim sada konkretne primere sta se desavalo, samo cu reci da mi je komentar posle svakog telefonskog razgovora sa njima bio "vau, j*t, svaka cast!"
 
Znaci svi smo u pravu :)
 
Iz iskustva, na duze staze se provizija Booking-a itekako isplati cak i za gosta. Ubedljivo "najgospodskija" korisnička podrska sa kojom sam se susreo u zivotu. Koristim ih preko 10 godina i Genius Level 3 sam. Vise puta su me spasili od kojekakvih nedaća na putu i uvek sve u moju korist. Da ne navodim sada konkretne primere sta se desavalo, samo cu reci da mi je komentar posle svakog telefonskog razgovora sa njima bio "vau, j*t, svaka cast!"
Potvrđujem. Neverovatna korisnička podrška. Nikad nijedno loše iskustvo sa njima.
 
Pre neki dan sam rezervisao apartman preko booking sajta za novu godinu na zlatiboru. Od sajta sam dobio potvrdu da je apartman rezervisan da bi me juce zvao vlasnik apartmana da mi kaze da ta cena za koju sam ja rezerviso nije ok i da ce za te datume biti veca i da ako hocu moram doplatiti i ako necu da doplatim oni ce mi otkazati rezervaciju. Potreban mi je svet sta da radim i kakva su moja prava kao korisnika booking sajta.
 
Pa sta si ocekivao da ces za docek da budes tamo za saku evra? Za docek su cene ogromne, i normalno da se ocekuje doplata.
Tvoje je samo da prihvatis, naravno da ti kaze koliko ce biti a ne random cena, ili da trazis drugi smestaj.

Ja sam zimus platio 500e kucu za dva nocenja. (31 i 01)
 
Ocekujem da platim onu cenu koja je u izlogu u ovom slucaju cenu koja je na sajtu za te dane koje sam izabrao, nisam ja postavljao cene nego oni koji izdaju. Da li postoji neko pravilo za to na sajtu?
 
Najbolje je da proveris sa booking.com podrskom. To sto apartman/hotel nije stavili tacnu cenu nije tvoj problem. Svi znamo kada je NG to sto oni nisu planirali nije tvoj problem. Ako si platio po ceni koja je na sajtu onda bi trebalo da ti daju uslugu po toj ceni. Ako je sam rezervacija onda krastavac verovatno mogu samo da otkazu ali moraju da daju razlog... pretpoatavljam da nemgu tek tako da otkazuju rezervaciju. Ako je placeno onda tu vec imas jacu pomoc(podrsku) od bookinga. Ja mislim.

Pa sta si ocekivao da ces za docek da budes tamo za saku evra? Za docek su cene ogromne, i normalno da se ocekuje doplata.
Tvoje je samo da prihvatis, naravno da ti kaze koliko ce biti a ne random cena, ili da trazis drugi smestaj.

Ja sam zimus platio 500e kucu za dva nocenja. (31 i 01)
On je samo platio/rezervisao po ceni koja je na sajtu. Nije na pijaci. Problem je sto vlasnik nije na vreme stavi cenu koju zeli. Nije on hteo da plati manje, vec samo onoliko koliko su trazili.
 
Salis se?

Pa ti možeš da mu bukiras iduću novu godinu sada a on nema mogućnosti da utiče na to...
Eto koliko je taj sistem razvijen, te cene se prenose automatski na celu godinu
 
Otkažeš rezervaciju, a njega prijaviš administraciji.
Neka mu hotel otkaze rezervaciju. Nikako on sam.
Salis se?

Pa ti možeš da mu bukiras iduću novu godinu sada a on nema mogućnosti da utiče na to...
Eto koliko je taj sistem razvijen, te cene se prenose automatski na celu godinu
Sistem radi odlicno. Svaki hotel/apartman definise cene i dostupnost za svaki dana. Tako da ta prica automacki nesto nije tacna. On definisa sta je dostupno ako je stavio da je sve dostupno do kraja 2025. A nije promenio cene njegov problem. A ne kupca. To je kao kad bi otiso u maxi platio mleko 120 din a onda me kasirka juri da kaze da nije promenila cenu u kasi! Pa nije moji problem.
 
Jel ti to znaš ili misliš da tako funkcioniše?
Ja ti kažem da ne funkcioniše tako...

Host ni ne može da otkaže rezervaciju može samo da te obavesti o tome.
 
OK. Ja znam kako funkcionise. I host naravno da MOZE da otkaze rezervaciju. Taj deo sam 100% siguran. Ono sto nisma jeste da li ima neka pomoc od strane booking-a obzirom na razlog otkazivanja. Ovde je razlog sto on nije na vreme definiso cenu sto mislim da nije opravdan razlog.
 
Hoćeš screenshoot da ti pokažem da ne može?
Ali mora da platis piće 😉
Hahaha moze naravno! Ali bez screenshoot-a moze jedna rezervacija za mene ako je naka lepa destinacina! Pa da vidim uzivo! A onda moze pice 😬 naravno ta rezervaciju mora da bude free 😂😂😂, ali sam siguran 100% da su meni otkazali rezervaciju preko bookinga pre jedno 3-4 godina. Ako vise nije tako izvinjavam se!
 
Ovo je moguće samo kod nas, ja već godinama unazad rezervišem hotele i kupujem avio karte za NG u ovo doba godine i nikad mi niko nije tražio doplatu jer NG.
 
Da nisam rezervisao hotel, rezervisao sam apartman, i ispostovao sam sve sto je trazeno, da se uradi prilikom rezervacije, tacnije da je trazeno da se uplati neki novac uplatio bih, da je trazeno da se da kreditna kartica dao bih ne bi bio problem. sve sam uradio kako je najmodavac stavio kao pravila, da bi dobio poziv da to ne vazi.
 
To je cista greska izdavaca apartmana.
Kada sam trazio smestaj za ovu letnju sezonu, cena se menjala u odnosu na period sezone.
Prijavi bookingu da si dobio poziv od izdavaca sa ss poziva sa telefona.
 
Hrvati su masovno otkazivali rezervacije na bookingu prošle godine, a mislim i ove. Prosto izbace cenu u martu, april maj podivljaju rezervacije, i čak i da plate penal bookingu, isplati Im se (izdaju za 70 umesto 40e).
 
Nazad
Vrh Dno