Šta je novo?

iskustva sa garancijom u manjim radnjama?

Grinl

Zapažen
Učlanjen(a)
09.08.2023
Poruke
5
Poena
2
Svi znamo priče o tehnomaniji i njihovim prevarama sa garancijom, zanima me da li neko ima iskustva sa reklamacijama u "manjim" radnjama kao što su monitor, viphouse itd...
 
Reklamaciju uz fiskalni račun uvek rešavam direktno kod uvoznika.
 
Odlično.
 
Monitor je ok, daje sve legit i fiskalni i garanciju, nekoliko puta su mi i izašli u susret i oko cena. VipHouse radi one fore "znamo preko serijskog" i daje fiskalni čak i za više godina (bez dodatne garancije). Par puta se naticao sa njima oko toga pa sad uzimam sporadično. A šteta, likovi su sasvim korektni i radnja i sve...
 
Monitor je ok, daje sve legit i fiskalni i garanciju, nekoliko puta su mi i izašli u susret i oko cena. VipHouse radi one fore "znamo preko serijskog" i daje fiskalni čak i za više godina (bez dodatne garancije). Par puta se naticao sa njima oko toga pa sad uzimam sporadično. A šteta, likovi su sasvim korektni i radnja i sve...
Ja sam u viphouse uzeo napajanje koje ima 10 godina garancije, dobio fiskalni i garantni list, na šta misliš kad kažeš "znamo preko seriskog" jedini koji nikad ne daju garantni list su bc group.
 
Svi znamo priče o tehnomaniji i njihovim prevarama sa garancijom, zanima me da li neko ima iskustva sa reklamacijama u "manjim" radnjama kao što su monitor, viphouse itd...
Kakve prevare? Ne znamo svi.
Ja sam u viphouse uzeo napajanje koje ima 10 godina garancije, dobio fiskalni i garantni list, na šta misliš kad kažeš "znamo preko seriskog" jedini koji nikad ne daju garantni list su bc group.
Ja uzeo APC UPS pre 10ak dana u BC Group i dali su mi pismenu garanciju.
 
Kakve prevare? Ne znamo svi.
Sva najgora iskustva ljudi uglavnom imaju sa njima, ja sam na primer kupovao neke sitnice tamo, fiskalni nikad nije stizao uz posiljku nego samo online na sajtu možeš da ga pogledaš, medjutim provalim da mi je nalog na sajtu izbrisan sam od sebe, ne postoji nalog na taj mail. Tako da i u slučaju da mi zatreba reklamacija, nemam nikakav dokaz da sam proizvod kupio od njih.
Ja uzeo APC UPS pre 10ak dana u BC Group i dali su mi pismenu garanciju.
Daju oni fiskalni i izjavu o saobraznosti, ali nikad garantni list od uvoznika koji se treba dobiti na svaki proizvod koji ima garanciju dužu od 2 godine, što znači da najverovatnije ne mogu obaviti reklamaciju direktno kod uvoznika kao što je član iznad pomenuo, nego bi moralo direktno kod njih uvek.
 
Sa Monitorom sam imao nekoliko iskustava sa garancijama nekada davno i nisam imao problema.
Realno mi je žao što su se ovako "skupili", a nekada (dok nije bilo velikih lanaca) su bili jedna od jačih firmi.
Kod njih sam kupio svoj prvi računar 1998-9 godine.
 
Ako ima neko da ne zna kakvi su muljatori Tehnomanija dovoljno je samo da progugla loša iskustva . Na svim forumima ih im.gomila a i ovde..

Meni su u zameni za neispravni grafiku dali polovnu korišćenu grafiku i komanter je bio uzmi ili ostavi... Ja ostavio i tužio ih ali je bila fora što je grafika iz Winwin bila a Tehnomanija ih kupila. Ali samo prostor robu i sve.. formalno Winwin je ostao kao firma bez kapitala. I onda sam mogao da tuzim samo firmu koja nema kapitala i kad dobijem da ne mogu da se naplatim...
Pa sam odustao tj prekinuo suđenje i uzeo polovnu grafiku .. a sam sudija kad je video ovo sve - je na kraju dosudio da oni meni ipak plate troškove spora do tada jer se vidi koja je murljavina... I moj advokat se iznenadio.. i sad su se žalili na to i par godina stoji ta žalba nerešena...

Eto samo jedan primer muljanja tehnomanije i bivšeg Winwin.. uvek se iznenadim kad i na ovom forumu ima ljudi koji ne znaju o Tehnomanija... Svakako nije loše uvek napomenuti koliko su loši.. ja kao i hiljade "zadovoljnih korisnika" im rado dajem besplatnu negativnu reklamu.. zaslužili su je :)
Sa Monitorom sam imao nekoliko iskustava sa garancijama nekada davno i nisam imao problema.
Realno mi je žao što su se ovako "skupili", a nekada (dok nije bilo velikih lanaca) su bili jedna od jačih firmi.
Kod njih sam kupio svoj prvi računar 1998-9 godine.

Monitor, atom, exceed, amaze I sl stare firme koje dugo postoje su za primer. Neke nažalost nema mogu da se izbore i nemaju ni dobre cene ali to su firme koje brinu o mušterijama
 
Overavanje garancije, nije samo do prodavca, već zavisi više da li je uvoznik stavio garantni list u kutiju ili na drugi način prikačio i dostavio uz proizvod, jer ima slučajeva da je prodavac voljan da overi ali nema šta.
 
Overavanje garancije, nije samo do prodavca, već zavisi više da li je uvoznik stavio garantni list u kutiju ili na drugi način prikačio i dostavio uz proizvod, jer ima slučajeva da je prodavac voljan da overi ali nema šta.
Imam 3 iskustva gde mi bc group nije dao garantni list, svi ostali prodavci koji naravno uzimaju od istog uvoznika su uvek dostavljali overeni garantni list, tako da stvarno ne znam šta je u pitanju.
 
Imam 3 iskustva gde mi bc group nije dao garantni list, svi ostali prodavci koji naravno uzimaju od istog uvoznika su uvek dostavljali overeni garantni list, tako da stvarno ne znam šta je u pitanju.
Dobih ja od njih garantni list za epson štampač. Bila je neka akcija na sajtu epsona gde su reklamirali 3 godine za neke modele. Pozovem BC grup, kaži mi ne znamo mi ništa o tome bla bla bla, ja svakako naručim i stigne garantni list zalepljen za kutiju. Kontam da je distributer to uradio
 
Ja sam u viphouse uzeo napajanje koje ima 10 godina garancije, dobio fiskalni i garantni list, na šta misliš kad kažeš "znamo preko seriskog" jedini koji nikad ne daju garantni list su bc group.
VIP даје неку фабричку гаранцију од увозника, са печатом увозника, барем ми је последња поруџбина од њих тако стигла пре пар месеци.
Sa Monitorom sam imao nekoliko iskustava sa garancijama nekada davno i nisam imao problema.
Realno mi je žao što su se ovako "skupili", a nekada (dok nije bilo velikih lanaca) su bili jedna od jačih firmi.
Kod njih sam kupio svoj prvi računar 1998-9 godine.
Не дају гарантни лист од увозника за робу са гаранцијом од 5 година.
Али одговарају на мејлове и коректни су са ценама, то им је предност.
Monitor, atom, exceed, amaze I sl stare firme koje dugo postoje su za primer. Neke nažalost nema mogu da se izbore i nemaju ni dobre cene ali to su firme koje brinu o mušterijama
Атом су симпатична фирма, једино што их омета (као и друге фирме наравно) што продају refurbished робу без ознаке.
Иначе одговарају често на мејлове (не баш на све мејлове, али у већини пута одговоре).
Склапају повољне конфигурације (чак и за лаптоп).
Гаранције су им одличне.
Али нису више најјефтинији. Можда највећа мана.
 
Poslednja izmena:
Mislim da sam vec negde pisao o refurbished robi i da samo utvrdili da se ne radi ni o kakvoj repariranoj robi, vec o starim artiklima koji odavno nisu u ponudi a greskom su jos uvek aktivni na sajtu.

Najjeftiniji i dobra usluga je skoro nemoguce.
 
Атом су симпатична фирма, једино што их омета (као и друге фирме наравно) што продају refurbished робу без ознаке.
Иначе одговарају често на мејлове (не баш на све мејлове, али у већини пута одговоре).
Склапају повољне конфигурације (чак и за лаптоп).
Гаранције су им одличне.
Али нису више најјефтинији. Можда највећа мана.

Meni su poslali juče jedan KC3000. Stigao je normalno disk, u fabričkom pakovanju, pisana garancija na 60 meseci. Na moju molbu, poslali su mi i tri različita šrafa za ploču i NVME. To što nisu najjeftiniji za par stotina dinara je apsolutno nebitno, naspram toga da za garanciju ne moram da se natežem. Moji živci koštaju više.
Nemam neke negativne stavove. Njihov radnik Marko se iscimao da mi pomogne da pronađem odgovarajući M2 za laptop. Pisao je čak i Lenovo servisu. Isto tako, i ako nisu imali na stanju, pronašli su mi CM kuler od 20 cm po super ceni. E da, možda je negatno to, što ne primaju čekove od nas iz unutrašnjosti. Za sve ostalo su samo reči hvale.
 

Prilozi

  • CamScanner 10-06-2023 18.37.pdf
    1.2 MB · Pregleda: 24
Mislim da sam vec negde pisao o refurbished robi i da samo utvrdili da se ne radi ni o kakvoj repariranoj robi, vec o starim artiklima koji odavno nisu u ponudi a greskom su jos uvek aktivni na sajtu.

Najjeftiniji i dobra usluga je skoro nemoguce.
Писао сам ти преко приватне поруке везано за хард диск који је застарео модел и не увози се више. Избрисао си понуду са сајта и рекао си да у питању није refurbished ?
Многе фирме (не мислим конкретно на Атом) продају Exos модел са две године гаранције. Неко нагласи да је refirbished, неко не. У томе и јесте проблем, потребно је написати у декларацији. Као Hitachi хард дискови који су преплавили тржиште и многи од њих су фабрички сертификовани - refurbished.
Najjeftiniji i dobra usluga je skoro nemoguce.
Нисам рекао да треба да будете најјефтинији, али није ни битно сад, свака фирма формира цене како мисли да треба и то је у реду.
Везано за тему, гаранције на мале производе су шарене. Неке фирме за SD картицу од 2000 динара неће да дају 5 година гаранције, док други немају проблем са давањем дуже гаранције.
 
Poslednja izmena:
Porcuo sam oled tv i m2 ssd u bc group. Za tv pitao ide li fiskalni i sve uredno poslali. Za ssd nije stiglo nista, ali su kasnije poslali na mejl i fiskalni i garantni list. Što se mene tice sve ok i opet cu uzimati kod njih.
 
Писао сам ти преко приватне поруке везано за хард диск који је застарео модел и не увози се више. Избрисао си понуду са сајта и рекао си да у питању није refurbished ?
Многе фирме (не мислим конкретно на Атом) продају Exos модел са две године гаранције. Неко нагласи да је refirbished, неко не. У томе и јесте проблем, потребно је написати у декларацији. Као Hitachi хард дискови који су преплавили тржиште и многи од њих су фабрички сертификовани - refurbished.

Нисам рекао да треба да будете најјефтинији, али није ни битно сад, свака фирма формира цене како мисли да треба и то је у реду.
Везано за тему, гаранције на мале производе су шарене. Неке фирме за SD картицу од 2000 динара неће да дају 5 година гаранције, док други немају проблем са давањем дуже гаранције.

Pa i nije bio refurbished, radi se konkrento o modelu 1TB Seagate 2.5' SATA2 5400rpm, 8MB, Spinpoint M8, ST1000LM024 i cena je bila 8.280 din. Vec i sama cena govori da nije rec o refurbished robi vec o necemu sto je ostalo greskom aktivno na sajtu. Nakon skretanja paznje disk je uklonjen iz ponude.

Na osnovu duzine trajanja garancije na neki proizvod, ne moze se tvrditi da je nesto refurbished. O cemu se ovde zapravo radi? Svaki uvoznik moze sam odrediti duzinu trajanja garancije. Imamo vise uvoznika i neko nudi 5 neko 3 neko 2 godine. Mislim da ni jedna MP nece, ako od uvoznika dobije tipa 2 godine garancije, sama o svom trosku ponuditi 5 godina.

Moguce da se stvarno radi o refurbished diskovima, ali to se ne moze zakljuciti na osnovu toga sto imaju garanciju od 2 godine.

Refurbished roba obicno ima 12 meseci garancije. Sto se tice Atoma ako je nesto refurbished onda je to i naglaseno u samom nazivu, generalno mislim da duzi niz godina uopste nema takvih artikala u nasoj ponudi.
 
Pa i nije bio refurbished, radi se konkrento o modelu 1TB Seagate 2.5' SATA2 5400rpm, 8MB, Spinpoint M8, ST1000LM024 i cena je bila 8.280 din. Vec i sama cena govori da nije rec o refurbished robi vec o necemu sto je ostalo greskom aktivno na sajtu. Nakon skretanja paznje disk je uklonjen iz ponude.
Поента приче да је био застарели модел, што јасно говори о томе да се тај модел не може увозити као нов производ.
Na osnovu duzine trajanja garancije na neki proizvod, ne moze se tvrditi da je nesto refurbished.

Dell Latitude 7430, i7-1270P, 16GB RAM, 512GB NVMe, Win 11 Pro, 3 Year Warranty

Овде се продаје refurbished лаптоп са три године гаранције. Свакако да тога нема код нас, али поента приче је да дужина гаранције од три године не мора да значи да нешто није refurbished.
Moguce da se stvarno radi o refurbished diskovima, ali to se ne moze zakljuciti na osnovu toga sto imaju garanciju od 2 godine.
Сваки нови Exos се продаје са 5 година гаранције, зар не ?
Осим појединих модела са 2. И онда је могуће да су ти са 2 године refurbished ?
Refurbished roba obicno ima 12 meseci garancije. Sto se tice Atoma ako je nesto refurbished onda je to i naglaseno u samom nazivu, generalno mislim da duzi niz godina uopste nema takvih artikala u nasoj ponudi.
Половна роба по закону може да има 12 месеци гаранције. Као што смо видели у малопре наведеном примеру, у свету се продају уређаји који имају и до 3 године гаранције, а у питању су refurbished.
Не знам за понуду Атома, видим да неке фирме наглашавају шта је refurbished, неке не. Тако да то остаје отворено, да сад не идемо у детаље.
 
Od kad je sveta i veka mnogi uvoznici u srbiji(namerno malim slovom) ne daju garanciju kao na sajtu proizvodjaca.
Razlog?
Pa objasnicu ti, uvoznik kad dogovara kontigent ,"dobije" 5% vise robe da ne cima proizvodjaca za garanciju kod tipa hdd/ssd/ram kod artikala koji se menjaju svakako.
I zasto bi uvoznik rizikovao onda da probije kvotu ili ne bi "dodatno zaradio", lepo ispostuje garanciju 2 godine i kraj.
Sa druge strane apple svuda u svetu daje 1 godinu, i recimo istyle iz svog dzhepa pokriva drugu godinu garancije otud i jace cene i bolja garancija u prvoj godini na apple.
Sama duzina garancije nikako ne ukazuje dal je nesto novo, polovno refurbished nego sam dogovor proizvodjaca, uvoznika i maloprodaje u datom trenutku.
Kako je joka rekao za proizvode koji imaju vise uvoznika varira i sama ponuda garancije od svakog od njih, zbog nenormalno niskih marzi maloprodaja (neke rade sa 3% verovao ili ne) nemaju nikako racunicu da same pokrivaju dodatnu garanciju koju ti zelis, ali zato neke maloprodaje (ima jedna na G, a mozda i neke druge) ti omogucava da ti doplatis garanciju od osiguravajuce kuce i da ne brines. Ja sam recimo za svoj tv doplatio 2 godine da mirno spavam.
 
Od kad je sveta i veka mnogi uvoznici u srbiji(namerno malim slovom) ne daju garanciju kao na sajtu proizvodjaca.
Кад роба кошта 2 000 динара, свакако да не дају сви 5 година гаранције.
Али на уређаје од 10 000 динара ако не сви барем већина даје 5 година гаранције (ако је даје произвођач).
Нетачно је да роба са две године гаранције није refurbished. Код нас постоји refurbished роба са 24 месеца гаранције. Дакле као да је нова.
Што се доплате тиче, неко се прави луд и неће да продужи гаранцију, друге фирме продужују гаранцију без проблема. Мислим на малопродају, не на увознике.
 
Poslednja izmena:
nemaju nikako racunicu da same pokrivaju dodatnu garanciju koju ti zelis,
Не причам о додатној гаранцији. Већ о мањој гаранцији него је даје произвођач, што опет као што сам кажеш важи од много фактора, да сад не идемо у ширину
 
Sa druge strane apple svuda u svetu daje 1 godinu,
u dobrom delu Evrope mora 2 godine (saobraznost)

no, da ne vrtimo priču o refubrished i ponudama u malim radnjama nego da se vratimo na temu: iskustva sa garancijom kod malih radnji
 
Ja sam od Atoma za napajanja dobio overenu garanciju na 10 godina ( u stvari 120 meseci ) gde stoje podaci i serijski broj i za to priheftana neka "reklamaciona izjava" od " COMTRADE DISTRIBUTION" gde ima pečat Atom-a i Comtrade-a. I fiskalni račun. Kada sam to dobio sa napajanjem sam ih pozvao i rekli su mi da to tako ide i da tako treba.
 
Od kad je sveta i veka mnogi uvoznici u srbiji(namerno malim slovom) ne daju garanciju kao na sajtu proizvodjaca.
Razlog?
Pa objasnicu ti, uvoznik kad dogovara kontigent ,"dobije" 5% vise robe da ne cima proizvodjaca za garanciju kod tipa hdd/ssd/ram kod artikala koji se menjaju svakako.
I zasto bi uvoznik rizikovao onda da probije kvotu ili ne bi "dodatno zaradio", lepo ispostuje garanciju 2 godine i kraj.
Sa druge strane apple svuda u svetu daje 1 godinu, i recimo istyle iz svog dzhepa pokriva drugu godinu garancije otud i jace cene i bolja garancija u prvoj godini na apple.
Sama duzina garancije nikako ne ukazuje dal je nesto novo, polovno refurbished nego sam dogovor proizvodjaca, uvoznika i maloprodaje u datom trenutku.
Kako je joka rekao za proizvode koji imaju vise uvoznika varira i sama ponuda garancije od svakog od njih, zbog nenormalno niskih marzi maloprodaja (neke rade sa 3% verovao ili ne) nemaju nikako racunicu da same pokrivaju dodatnu garanciju koju ti zelis, ali zato neke maloprodaje (ima jedna na G, a mozda i neke druge) ti omogucava da ti doplatis garanciju od osiguravajuce kuce i da ne brines. Ja sam recimo za svoj tv doplatio 2 godine da mirno spavam.
Znači kod nas su problem uvoznici a ne trgovci?
Ako neko može da mi objasni kako Mađari sa većim svim porezima i doprinosima za zaposlene, platama i sl. i opštim troškovima poslovanja (lokal, komunalije i sl), mogu da imaju znatno bolje cene HW i tehnike uopšte... Ispada da ako ovi naši zarađuju samo 3% da su mađari u debelom minusu.

A to sa mirnim spavanjem nakon produžene garancije je komsi komsa, pogotovo ako za realizaciju polise garantuje Uniqa.
 
Pogledaj na youtube dule-axe delimicno objasni.
Ali ozb maloprodaje najjeftinije na eponudi rade sa3%.
 
Ja sad gledam komponente od bcgroupa, dobio sam fisklani i otpremnicu ikao pola robe ima na sajtu garanciju 60 meseci, da li je to praksa kod njih da ne stampaju taj dodatni papir gde pise za komponente gde je garanciju duza od 24 meseca?
atom salje dodatni papir, kod jos jedne firme nisam odbio, obrazlozenje je bilo da se po zakonu srbije dodatna garancija ne stampa a da je imam?!
 
Nazad
Vrh Dno