Šta je novo?

iPhone u Srbiji - diskusija o ponudi

Vidim da su HR cene odlične. Za paket 1600din mesečno, iPhone za 35000 din.
 
Iz dobro obaveštenih izvora saznajemo :)... da će sva tri operatora promocije iPhone održati istog dana 31.10. (zašto baš na ovaj "strani" praznik? :) ).

@Nikola76
Telekom će ponuditi takođe iPhone6-16 za oko 35000 din uz najskuplji paket (ne znam koji, samo tako sam čuo) mada možda bude i za 12000 neka opcija, šuška se :)
 
35k uz najveci paket ? 7700din mesecno ?

I 12k da bude uz taj paket opet je brutalno
 
Nigde u svetu ne postoji iphone 6 kamoli 6 plus (niti neki drugi aktuelni android flagship) za 21 evra mesecno na 2 godine.

Novim zakonima, potrazivanja se u veoma kratkom roku pretvore u blokade racuna, uzimanja od plate itd. Moze onda neko da kupi, proda, ne placa, ali cim jednog dana nesto legne na racun, cap I ode. A sada oni imaju foru da ne zastareva potrazivanje ako je kod izvrsitelja. Ako danas zeznete provajdera, slobodno se iskjucite iz regularnih tokova nekolicinu godina, inace naplatice vam sa kamatom (njihov lobi oko prinudne naplate je jaci od bilo kog drugog, nisu oni najlikvidnije firme u Srbiji za dzabe...). Tako da ce ponovo liberalinije da daju telefone...

Nije to baš tako...ima načina da te niko ne dira i da ti dugove ''oproste'' po zakonu ;) ali za to ti treba ''iskustvo'' :D imao sam prilike da vidim kako ta procedura funkcioniše u više navrata...
 
Kung Foo Monkey mislim da je u pravu oko 10k za 6 i oko 20k za 6+
 
Pa iphone i nije mob za svakog u srbiji. Ne mogu svi da nose najbolje mobove ,sto je i normalno. Sta sada,radis kao kasir u tempu za 20k i hoces da furas ip6 ? Jeste.. treba da bude skup..
 
Moze i on kao kasir u Maxiu da nosi iPhone, samo nek uzme kredit da plati dugove za struju, vodu, .....
 
Pa iphone i nije mob za svakog u srbiji. Ne mogu svi da nose najbolje mobove ,sto je i normalno. Sta sada,radis kao kasir u tempu za 20k i hoces da furas ip6 ? Jeste.. treba da bude skup..

Zašto ne mogu svi da imaju ako hoće??? Malo ti je bez veze konstatacija...po tebi taj nesretnik koji radi za 20k nema pravo da radi dodatni posao ili uštedi za telefon???
 
Ti koji rade za 20k najredovnije izmiruju svoje obaveze ;) a budžovani se bahate...
 
Link potvrđuje ono što sam napisao. Dodatak ne moraš uzeti.

Kako ne, pise 2300 kuna odma, 100 kuna mesecno rata za telefon +150 kuna paket. Na kraju te izadje 255 kuna iduce 2 godine, sto dodje oko 4000 mesecno plus odma das 35500 dinara. Plus toga taj paket je stvarno nista specijalno.
 
Poslednja izmena:
A zasto da radi dodatni posao, ? Ako plati 7000za pretplatu i dobije iPhone, ostaje mu jos 13000din za potrepstine, sto je sasvim dovoljno:D
 
Dajte bre..nije iphone luksuz nego su kod nas male plate...na zapadu ga nema samo onaj ko ga neće...
 
Dolazi se do resenja, sto iPhone, nije ni dolazio do sad, i brzo će i otići sa tom cenom.... kod nas.... ipak smo mi daleko od toga.... 20 000 + 168 000, pretpata.... ma idi bre.... za 2 godine....
 
Zašto ne mogu svi da imaju ako hoće??? Malo ti je bez veze konstatacija...po tebi taj nesretnik koji radi za 20k nema pravo da radi dodatni posao ili uštedi za telefon???
Ne,nego bolje te pare da iskoristi na pametnije stvari. Da plati struju npr a da je ne krade itd itd.ili da se lepo obuce,ode na neki kurs. Pokusa da unapredi zivot ako moze.

Jurnjava najboljeg moba po svaku cenu je bolest u srbiji.

To je isto kao da ja radim za 70k din i kupim kucu na dedinju. Prosto neka svako deluje prema svojim trenutnim mogucnostima
 
Dajte ljudi, iPhone je premium uredjaj kao sto su Note 4, HTC m8, xperia z3, zato je i ta cena. Mozda su neki od ovih nabrojanih jeftiniji, ali to je jer su vec duze na trzistu. Ali nisu jeftiniji preterano, ipak je apple, apple. Sto se tice , verujem da ce biti za svagog po nesto od iP5c do iP5s do iP6 do iP6+ pa nek bira ko i kome sta odgovara

Ja se licno dvoumim izmedju 5s i 6, ako mi bude povoljan uz paket iPhone6 uzimam njga ako ne onda iPhone5s
 
Poslednja izmena:
Naravno,bitno da je dosao :) "konkurencija" je po udzbenicima i teoriji dobra za potrosaca ;)
 
naravno, najbitnije je da su oni na trzistu, mozda ce neki novi model biti povoljniji :)
 
Loznice, malo su mi cudne ove tvoje izjave o tome ko treba da ima iPhone...previse su ti elitisticke. Da pricamo o Vertu telefonima i zlatnim iPhone-ovima pa da razumem, a ovako telefon je isti kao i neki drugi high-end telefon Samsunga, HTCa, LGa, Sony-ja i sl. Ne bih ulazio u pricu oko toga kako i na koji nacin ljudi kupuju te skupe telefone ovde u Srbiji, ali uvek postoji varijanta stednje i odvajanja za neki telefon, tako da ne cudi da neko sa malom platom kupi neki skuplji telefon, bez da gladuje sledecih mesec dana..ima i toga, naravno
 
Znači oni sa 20k platama su ljudi nižeg reda za vas dvojicu???? Ma daajjjj,ne glupirajte se! I ne vređajte nesrećan narod! Ja ti garantujem da će taj sa 20k ako želi telefon pre otplatiti sa sve plaćanjem kako vi kažete struje i komunalijama nego neki koji imaju keša koji im iz ušiju viri!
Toliko mi je ljudi prošlo kroz moj posao koji su bili službenici u bankama,dobrostojeći lovatori,truli bogataši itd...A jajarili su i molili da ih sud ne osudi zbog pronevera,kupovanja telefona(po 20 komada tih ''premijum uređaja'' o kojima pričate...uzmu najjače pakete i telefone..telefone prodaju stave sebi keš u džep) pa su tako dolazili kod mene da im se nešto ''napiše'' kako bi izbegli sve....vidi se da pojima nemate

Ne vređajte ljude koji rade za male pare jer su oni 1000x pošteniji od ostalih...i ti koji kradu struju nikad nisu bili siromašni...
 
Ne vredjam. Imamo samo drugacija iskustva i shvatanja. Meni je suludo da ne kazem bolesno da covek koji ima platu 20k din placa racun za telefon 7k.
Po meni to nije normalno razmisljanje.. Napominjem PO MENI
 
Ne pričam ja o računu za telefon...on je *****an u kompletu :) već govorim o priči da iPhone nije za svakog...to je bez veze izjava,izvini ali zaista jeste.
 
Niko ih ne vredja. Samo misle na te najugrozenije kako da kupe iPhone.
 
Nisu elitističke, već realne. Jasno je da postoji jedan krug ljudi kojima nije nikakvo finansijsko opterećenje da uzme novi ajfon, ali trenutna cena ajfona je u potpunoj nesrazmeri sa trenutnim standardom i prosekom u Srbiji. Pri čemu telefon kao konkretan model nije neophodan skoro nikome, sem malom broju developera i sl. koji će ga u svakom slučaju kupiti ako im treba zbog posla. Ostali koji bi da se ponove sa novom igračkom će morati adekvatno da plate to zadovoljstvo. Meni ne bi bilo ni na kraj pameti, ali naravno nemam ništa protiv da neko ko ima 20.000 platu nosi novi ajfon, ako njemu nije problem da radi 6 meseci isključivo za to.

edit: odgovarao sam na zechsovu poruku
 
U Srbiji uskoro ni parizer nece biti za svakog...
 
I svi znamo da je iPhone u ovom trenutku navlakuša za budžovane...to sam rekao nekoliko postova u nazad.Generalno nadam se da će za dve-tri godine da se sredi stanje sa cenama pa će moći svi ako ništa da razmisle o kupovini...jer dati 35k+190k za dve godine trajanja ugovora a realno neće niko baš iskoristiti komplet toliki paket je suludo....
 
Nazad
Vrh Dno