Šta je novo?

iPhone SE

Imam 6s a kolega z5c tako da znam o čemu pričam.Doduše, probali smo na auto modu a znam da sony nije baš sjajan što se toga tiče.Ali da ne ulazimo u raspravu koja je bolja, obe su odlične.Slažem se da tu ima mnogo mesta naročito gore i da su proširili kućište na recimo 60mm lagano mogli da uguraju 4,3.Možda bude na nekom 7se(c)
 
Poslednja izmena:
A ja sam 6s direktno poredio sa Z2 (manual, SA nikada ne koristim jer radi nepredvidivo, lose) i razlike su male (Z5 je logicno bolja od Z2) s tim sto stvarno mislim da nijedna android/m$ kamera nema tako dobru dinamiku na dnevnom svetlu kao ajfon kamere :) Jednostavno nebo, ''hajlajti'', senke.. tu ajfoni kidaju dok androidi cesto sprze nebo, preeksponiraju ostale delove fotki.

Eto, stvarno mislim da je SE odlican fon za svaciji dzep i ruku ali isto tako imam utisak da bi se skoro svi ajfon fanovi odusevili sa 4.3'' IPS-om u za nijansu (neprimetno) sirem i debljem kucistu. Uz to bi i sama kompanija verovatno imala bolju prodaju jer sam ubedjen da bi 5/s/c korisnici imali razlog vise da se apgrejduju sa SE modelom :)
 
Poslednja izmena:
Kad se opet budes poigrao sa 6s-om skini camera+ aplikaciju sa stora.Probaj manuelna podesavanja pa vidi kakve ces fotografije dobiti.
 
Pa meni su vec odlicne fotografije koje snima 6s a ta aplikacija mozda ima neke filtere koji mi ne trebaju i podesavanja brzine zatvaraca a to podesavanje mi u uslovima koje sam probao kameru (park/kuca-slava, kafana) ne znace nista :) Mozda za neku fontanu, vodopad i slicno, tu bi znacila ta podesavanja koje Z2 nema niti je moguce koristiti ih kroz neku aplikaciju jer je mogucnost zakljucana.
 
Problem sa povecanjem ekrana i kucista je profit. Jabuka uvek ide na ogromnu marginu, a ovde im to omogucava vec postojece kuciste i ekran (5s) i manji redizajn unutrasnjosti. Prakticno od vec postojecih komponenti su napravili nov model i na taj nacin mu spustili cenu i zadrzali ogromnu zaradu.
 
Videćemo još koliko dugo će moći da posluju sa takvom filozofijom.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
A to tebe duboko pogadja, imas neke akcije u Applu.
 
Problem sa povecanjem ekrana i kucista je profit. Jabuka uvek ide na ogromnu marginu, a ovde im to omogucava vec postojece kuciste i ekran (5s) i manji redizajn unutrasnjosti. Prakticno od vec postojecih komponenti su napravili nov model i na taj nacin mu spustili cenu i zadrzali ogromnu zaradu.

U pravu si, verovatno im je to bio prioritet :D
Uglavnom bolje je sto su zadrzali 5/5s recept nego da su predstavili 4'' verziju sa 6/6s dizajnom.. ovo mi je pravi ajfon ali opet kazem, da je 4.3'' u slicnim dimenzijama to bi bilo savrseno :)
 
@RingeRaja

Nije valjda da još nisi dobio uredjaj?
Ja pitao u telenoru, ali izgleda da nemaju 64GB verziju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Izgleda da niko jos od mts-a nije dobio SE...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Izgleda da njima jos nisu ni stigli telefoni, na twitteru mi odgovorise da cekaju Apple sta god to znacilo.
 
Ja sam rezervisao, cekam da me zovnu da potvrde registraciju jer mi kazu u call centru da i dalje cekaju aparate da stignu.
 
A vidi se da je državna firma [emoji3]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Danas sam zvao call centar, prebacili me na prodaju (na moje insistiranje) i evo informacije iz prve ruke.

Da, aparati još uvek nisu stigli.:D Na moje pitanje kada mogu da očekujem da krene isporuka, da li imaju neki orijentacioni datum, devojčica mi je rekla da će isporuka krenuti kada iPhone SE bude u prodaji, a to još nije - na sajtu stoji još uvek opcija rezerviši. Kada sam je pitao kada će to biti, da li u maju, junu...rekla mi je da ne zna, ali na osnovu iskustva sa sličnom akcijom, kada je bila rezervacija Samsung S7 modela, koja je trajala oko mesec dana, a s obzirom da je akcija za iPhone SE počela tačno 11. aprila, pretpostavlja da bi za koji dan trebala da počne i isporuka.

Svako će biti pozvan od strane mts-a, isporuka ide post express-om, pa ako neko nije tog dana kod kuće i ne može da preuzme aparat (MORA LIČNO DA SE PREUZME), moćiće to da uradi u narednih 5 dana u pošti gde preuzima post express pakete (moja je na Dedinju, preko puta kružnog toka).

Eto, to je za sada najkompletnija informacija.
 
Ja ga čekam u Vip-u i nadam se da u ovoj drugoj turi imaju Silver :)
 
Ja ga čekam u Vip-u i nadam se da u ovoj drugoj turi imaju Silver :)

Nadam se i da cemo da ga docekamo ;)

Svaki put kad pitam u nekoj poslovnici, kazu da jos nije stigao i da bi trebao za dve nedelje.

Uz ovo, pokusavaju stalno da mi uvale 5s, sa pricom kako je to skoro isti telefon, plus jos jeftiniji.

Ako se secate, Vip je jedini koji nije upeo da uveze 5s kad su to uradili mts i Telenor, nije mi uopste jasno sta im je sad to trebalo, kad je specifikacija telefona stara 3 godine.

Plasim se da se ne desi isto i sa SE. Jer mi nije jasna poslovna logika sa prodajom 5s (telefona koji je Apple povukao iz prodaje, pre nego sto su ga oni nabavili).

Da je neka veca cenovna razlika, bilo bi u redu, ali razlika je na istom paketu oko 90-tak EUR-a.

Sta ce se desiti kada oba aparata budu dostupna, ne verujem da ce odmah skloniti 5s (ima ih skoro svugde i to u sve tri boje.) A ako ga ne skolne, dovesce mnogo ljudi koji nisu informisani u zabludu.

Sad sam video na sajtu da za SE pise rasprodato!!! A za 5s NOVO!!! :mad:

Sad mi je ovo sve jos sumljivije. Kao da im je cilj da uvale stari model za velike pare. :trust:
 
Mene su danas zvali, stize sutra SE, proverili da nisam odustao. Iskreno, ne verujem dok ga ne dobijem :)
 
Mislim da je ipak u pitanju VIP.
 
Ja sam sad zvao mts kaze mi operater da uredjaji jos nisu stigli i da ne mogu da mi preciziraju kada ce to biti..
 
Stigao, gold 16Gb, ne znam koja je fora i zasto ocigledno nisu krenuli svima da salju. Mada, meni sad nije ni vazno :)
 
koja mislite da će biti neka realna cena na oglasima posle leta recimo? Zamenio bih S6 za manji pa mi SE deluje kao pun pogodak a ios svakako gotivim...opet ne bih da doplaćujem ovako ******ski veliku razliku
 
Ja cenim da ispod 400 neće padati, jedino neki polovan da nadješ!
 
Trebalo bi da idu nize telefoni sa mreze.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Tesko, zato sto telefoni sa mreze imaju godinu dana garancije vise pa su uvek tu negde po ceni
 
ovi preko oglasa imaju godinu dana garanciju, ovi od operatora dve
 
Nazad
Vrh Dno