Šta je novo?

iPhone 6S / 6S Plus

Vrh mi ovi za siri da je non stop ukljucena...sad samo cekam neko da izbaci pesmu hej Siri :d
 
Hmm, koliko jos uvek ne razumem zasto je technical breaktrough i najave da ce je svi koristiti ubrzo, zvuci mnogo komplikovanije nego sto mi se to cinilo u prvi mah :)
Pa za mnoge stvari ljudi tako misle, a opet imas gomilu proizvodjaca koji bi tako nesto "izumeli", ali ne bi odradili posao kao treba i onda otprilike ne bi mogao da koristis telefon u pokretu, u autu/busu, jer ne bi detektovao kao treba...
 
Siri od sada reaguje samo na glas vlasnika telefona.
Yeap, videćemo kako će to da funkcioniše u praksi...
hey_siri_setup.jpg
 
pfff ne moze ni telefon da resetuje :)

Photo%209-19-15%2C%2019%2020%2010.png
 
ali iphone nije premium proizvod (nesto sto se prodaje na stotine miliona nemoze nikako biti premium prozivod). to sto koriste skuplji alu 7000 ih ne cini premium proizvodom :)



Masovna proizvodnja neka veze sa premium proizvodom tj premium nije uslovljen kolicinom komada nego opcijama i kvalitetom koji daje.



Nema nista od redukovanja kriterijuma i ocekivanja! Od kompanije kao sto je Apple se ocekuje HIGH END PREMIUM proizvod i tacka. Ovo je 21. vijek gdje je konkurencija jaca nego ikad i mjesta za prastanje nema, mjesta za popustanje nema, mjesta za spustanje kriterijuma ili ocekivanja jednostavno n.e.m.a.! :)

P.S. Molim vas ostavite se prica "ako ti se ne dopada taj i taj brand onda predji na drugi" jer je to jednostavno ultra-demagoski stav koji samom tom recenicom ombanjuje i uopste ne dozvoljava kritiku...
Ljudi placaju premium i ima da dobiju premium od iste te kompanije koja se i kune u sopstveni premium, tacka!

Upravo tako...
A sto se tice kritika: modovi i ostali fun boy evi bi trebali da shvate da je ovo forum i svako moze da iskaze svoju kriticku misao.Nije ovo Apple members only...
 
Poslednja izmena:
ali cemu kritika ako si kategorican prema tom brendu, ne odgovara ti, ne planiras da ga koristis ili imas averziju prema brendu, ljubitelj si konkurenata i drugih sistema itd..

kritika treba da bude usmerena od strane korisnika..
 
ali cemu kritika ako si kategorican prema tom brendu, ne odgovara ti, ne planiras da ga koristis ili imas averziju prema brendu, ljubitelj si konkurenata i drugih sistema itd..

kritika treba da bude usmerena od strane korisnika..
To nije tačno, evo, ja sam potencijalni korisnik...čekam solidan iphone za normalne pare...Recimo, cena 5c za karakteristike 5s, to kad se desi, biće mi prvi izbor. Inače, imao sam 5c i koristio ga 3 meseca, video da to još nije to, i nastavio dalje. I, nastaviću da ih kritikujem, ali među grupom ljudi do kojih to može da dopre, ovde je to smešno činiti...
 
Dzabe cekas, osnovni koncept kod iphone-a je premium telefon i premium cena, na tome se zasniva i ceo brend. To sto ti zelis moze da ti ponudi samo neka firma u usponu, citaj 1+1, meizu itd.
 
Hajmo svi nazad na temu, a to je iPhone 6s. Ako neko ima neke korisne informacije...
 
Gde ces cenu kad jos ne znaju datum i ne znaju dal ce spustiti cenu obicne sestice.
 
Cenim da će biti skuplji 50-ak € od 6-ice
 
Sto bi cak bilo i sasvim prihvatljivo.
 
Koja je sansa da ce ovo moci da se kupi day 1 u Nemackoj bez rezervacije :) ?
 
Zavisi gde si i koliko ce doci ljudi. Za day one bas i ne verujem da nece biti interesovanja, pa i ovda je prvi dan bio sa nekim nebuloznim cekanjem pa nisu svi usluzeni. Verujem da je u nemackoj velika vecina vec rezervisala. Ako si tamo taj dan ne kosta te da pogledas i probas da kupis :)
 
Bicu u Ajndhovenu, Dizeldorf mi je na 90 minuta, pa se razmisljam vredi li se uopste cimati.
 
Koja je sansa da ce ovo moci da se kupi day 1 u Nemackoj bez rezervacije :) ?
Vrlo mala; prosle godine sam bio u Berlinu i red je bio bolesno dugacak...sumnjam da su dobar deo njih stigli prvog dana da rese.
Sto se theverge reviewa tice, necu ni da komentarisem..deo gde pominju note 6 (i slovima sest) i kako ni jedan tel verovatno nikad nece imati kameru kao iphone je posebno zanimljiv.
 
Poslednja izmena:
One iPhone 6s gets delivered early, and it benchmarks like a champ

Apple's new iPhone 6s and iPhone 6s Plus will become available this Friday, on September 25, but that apparently hasn't stopped the company and its carrier partners from sending out pre-ordered units early.

One AT&T customer in the US was happy to receive her rose gold iPhone 6s today. She shared a few pictures of the phone and its box to prove that what she's saying is true, but thankfully she also decided to benchmark the new handset.

http://www.gsmarena.com/one_iphone_6s_gets_delivered_early_immediately_benchmarked-news-14119.php


Zverski.
 
Pošto je ZlajoX stavio Marcusov klip, evo i jednog screenshota iz istog klipa, odličan rezultat i ubedljivo najbolje single core performanse:
img0066-1.png


Mashable je uradio 2 detaljna reviewa, posebno za 6S i 6S Plus:
6S: http://mashable.com/2015/09/22/iphone-6s-review-apple/#3BTnt1jWEkkI
6S Plus: http://mashable.com/2015/09/22/appl...w/?utm_cid=mash-com-Tw-main-link#3BTnt1jWEkkI
Palo je i poređenje kamera na 6S i S6 Edge Plus. Generalno daju prednost 6S kameri, a evo što kažu o kvalitetu 4K videa:
When I shot 4K video on both the iPhone 6S Plus and the Samsung Galaxy S6 Edge+, there was no contest.
Where the Samsung phone tends to distort the image, oversaturate colors and introduce an unpleasant distortion at the frame edge, the iPhone 6S Plus's 4K imagery is stunning.
evo i video reviewa:
[YOUTUBE]ox9r2hCGSRA[/YOUTUBE]
[YOUTUBE]4CnteTw1RtQ[/YOUTUBE]

fkloznica je stavio link na Verge review, evo video reviewa:
[YOUTUBE]HpQXyELG_CI[/YOUTUBE]

TechCrunch review: http://techcrunch.com/2015/09/22/review-apples-iphone-6s-and-6s-plus-go-tick/#.zhvoq9:y3sU
i video review:
[YOUTUBE]YRxZGYKR3-0[/YOUTUBE]
kažu da je touch id drastično ubrzan:
Apple says its new Touch ID sensor is twice the speed of the one in the iPhone 6/6 Plus.
I’m sure someone will try to measure it, but I think this one metric is enough: the new fingerprint sensor is so fast that you can no longer tap the home button to wake your screen, because it will unlock instantly.
I pull my iPhone out of my pocket with my finger on the home button to tap it and check my notifications.
That behavior is out the window now, because by the time it’s out of my pocket, it’s unlocked. It’s incredibly quick. So quick that I think some people will have issues adjusting.
Eventually I had to switch to tapping the power button to wake it so I wouldn’t miss my notifications.

Pocket-Lint review: http://www.pocket-lint.com/review/135252-apple-iphone-6s-review-is-3d-touch-worth-the-upgrade

TechRadar review: http://www.techradar.com/reviews/phones/mobile-phones/iphone-6s-1303758/review/1

Walt Mossberg:
[YOUTUBE]7CE-ogCoNAE[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Koji ovo test ip6 imaju :p meni ip6 single 1630 nikada nije ispod 1620 ko da je test radjen na 5S, a multi mi je 2925...
 
Ne , porucen je 6S (i ako nije drasticno bolji) :-D Jedino sto cu ga u rukama imati tek sredinom okt :-( mozda i Novembar...
 
Poslednja izmena:
Meni je gori rezultat na 6+ od navedenih.
 
Celu godinu si objasnjavao da je 6 mnogo bolji od 5S iako je razlika u singl scoru bila 200 a u multi 400.Sad kad je razlika izmedju 6s i 6 1000 u singl i 1500 u multi to za tebe nije nesto.Vrlo si realan i bilo kakva prica sa tobom je besmislena.
 
@nikolaj pa da 6+ ima losiji skor zbog rez ekrana... Inace caco ili kako god bolji ekran, bolji zvucnik, bolji odziv ekran i touch id, bolji prikaz ekrana, daleko bolji na suncu... Cekaj druze ono sto je najbitbije kod telefona je daleko bolje nego na 5s a od toga 6s ima samo bolji tid... Bista vise (sto je potrebno za svaki dan) uzimam ga samo jer mi se moze:-D eto iskreno realno upgrade je samo za igrice koje nemam bameru da igram na telefonu za to imam pc i ipad ako zelim u pokretu. Inace batt je losija na 6s i ne bi me cudilo da me to izbervira kod istog( nadam se da gresim)
 
Nazad
Vrh Dno