Šta je novo?

iPhone 6S / 6S Plus

OK, red bi bio da se apsolvira ova pisanje ciji je veci, nego jel ima nekih relevantnih testova novog modela i testova trajanja baterije? Ja se po prvi put ozbiljno razmisljam o kupovini modela 6s+ sa 64bg, tj prvog Iphone modela u karijeri, ali otom potom :)
 
Prodaja počinje 25. septembra, pa će se prvi reviewi pojaviti verovatno početkom sledeće sedmice, to su reviewi za odabrane američke medije koji dobiju telefone ranije (Bloomberg, Yahoo, itd. Od nama poznatih dobija jedino Verge).
Onda posle početka prodaje kreće poplava ovih youtubera...
Jedini relevantan test je onaj Anandov, a on bude dosta kasnije, par nedelja posle početka prodaje, baš zato što moraju sve da istestiraju...
 
Poslednja izmena:
OK, red bi bio da se apsolvira ova pisanje ciji je veci, nego jel ima nekih relevantnih testova novog modela i testova trajanja baterije? Ja se po prvi put ozbiljno razmisljam o kupovini modela 6s+ sa 64bg, tj prvog Iphone modela u karijeri, ali otom potom :)

Ja jos nemam smartphone i ovo je takodje jedna od opcija kupovine. Jedino mozda bude manji model ali me kapacitet baterije odbija.
 
Iphone 6s sa 4k video opcijom i pocetni model od 16 gb.Pa to je 40 minuta hd videa bez operativnog sistema...glupost.
 
Zato se uzme model od 64 gigs. Ili snima u 1080p.
 
Nesto mi pade na pamet. Zavrsili smo sa Nillkin i slicnim staklima. Vracamo se na foliju :)
 
Upravo tako.

Ne pamtim kad sam snimio neki video sa telefonom.

Uglavnom slikam panorame i ovako neka okupljanja i to je to.

Za ozbiljne stvari,tu je fotoaparat,za sve ostalo telefon.

Da se ne ponavljam,16gb je sasvim dovoljno za normalno korišćenje telefona,pogotovo kad sad postoje svi ti "oblaci",a i kad nisu postojali,meni je opet bilo dovoljno.

Deezer za muziku,Capture za slike i memorija telefona za aplikacije.

Telefon je telefon.
 
Poslednja izmena:
3D touch me jako interesuje i to me je pored live photo najviše oduševilo.

Nadam se i da je Touch ID unapređen za bangave prste poput mojih.

Prodao sam 6,tako da nema nazad :D
 
Koliko si dobio? Ja sam razmisljao da usmem 6s zbog cpu i ram
 
Zar nisi rekao da 100000% ostajes na 6 i da ce upgrade biti u nijansama.
 
Pa nijanse jesu, ali opet dvoumljenje je tu prisutno :-D dal je upgrade vredan davanja jos 200evra za novi model :-D
 
iPad mini 4, po meni sasvim dovoljan apgrejd. krastavac kapiram da A8x srce struju, a A8 je sasvim jaka masina, plus 2GB i nema greske.
 
Stvar je u tome što se u ovom trenutku ni najmanje ne oseća ni sporost ni tromost šestice. Mene npr trenutno nedovoljno nervira šestica da bi je zamenio :D
 
http://www.phonearena.com/news/The-...e-only-234-in-components-say-analysts_id73795

All in all, the 64 GB iPhone 6s costs Apple roughly $234 to produce, plus some R&D and distribution costs tacked on, which in the case of Apple are not a big percentage of the whole. The phone retails for $750, and keeps its value more than any other brand, and that margin is all you need to show when someone asks you why Apple is the most profitable company in the world.
 
http://www.phonearena.com/news/The-...e-only-234-in-components-say-analysts_id73795

All in all, the 64 GB iPhone 6s costs Apple roughly $234 to produce, plus some R&D and distribution costs tacked on, which in the case of Apple are not a big percentage of the whole. The phone retails for $750, and keeps its value more than any other brand, and that margin is all you need to show when someone asks you why Apple is the most profitable company in the world.

Prilicno glupav quote s obzirom da manje vise svi high end telefoni kostaju slicno u proizvodnji a slicno i u prodaji a koliko vidim Apple je daleko profitabilniji od ostalih. Mozda zato sto high end modele i prodaje za razliku od konkurencije?
 
Poslednja izmena:
Pokusao sam da izvucem sustinu tog teksta pa sam zato to kopirao.. Zanimljivo da su navodno uracunali i r&d deo troskova i deo distribucije u taj satro proracun.

Cenim da je to bitnije nego koliko kosta displej ram memorija itd itd

Edit: ili ipak nisu.? Ali pise da su mali procenat cene. Neka bude oko 70$ po proizvodu opet se ima nekakav uvid u cenu kostanja proizvoda..
 
Poslednja izmena:
Nisu sada sam bolje procitao..udario sam edit.
Ali su napisali da je mali deo.
Sve u svemu kosta verovatno cirke ~300$ da se proizvede ,razvije i distribuira.

Sto da dodam nikako nije mala cena u startu.
 
Poslednja izmena:
Najvise volim kada neka phone ili gsm arena tako izbaci cenu za bilo koji telefon, a ne uracunaju najbitnije - razvoj istog, a u to nikako ne mozes imati uvid. Ovo ne govorim za iPhone samo, vec generalno za flagship-ove, jer takvim sajtovima je ta glupa cinjenica najbitnija prica kako bi je neko kao ovde okacio i onda namamio jos naivnih ljudi da pogleda i kaze vidi jbte al deru, a vlasnici sajta samo trljaju rucice kako kaplje kinta od reklama. :)

Dakle batalite te cene proizvodnje za bilo koji uredjaj, jer to niko ne moze da zna tacnu cenu sem samog proizvodjaca.
 
Zato se uzme model od 64 gigs. Ili snima u 1080p.
Zato sam i napisao da je 16gb iphone6s njesra opcija....
Glupost je 4K snimanje na senzorima mobilnih telefona.
Onda je glupost to stavljati u telefon kao opciju? To je tvoja logika....:laugh:

Upravo tako.

Ne pamtim kad sam snimio neki video sa telefonom.

Uglavnom slikam panorame i ovako neka okupljanja i to je to.

Za ozbiljne stvari,tu je fotoaparat,za sve ostalo telefon.

Da se ne ponavljam,16gb je sasvim dovoljno za normalno korišćenje telefona,pogotovo kad sad postoje svi ti "oblaci",a i kad nisu postojali,meni je opet bilo dovoljno.

Deezer za muziku,Capture za slike i memorija telefona za aplikacije.

Telefon je telefon.
Očigledno ne shvataš....Onda je glupost konstruisati fon sa video snimanjem uopšte a kamoli sa 4k? Ja imam nikon dslr...Ali on je glomazan i ne nosim ga non stop sa sobom..A telefon je uvek tu i neke trenutke treba zabeležiti neplanirano... O tome sam i pisao...16gb...Nije mi jasno kada će odustati od te opcije kada toliko toga oduzima memoriju.,...premalo je...
 
Da, glupost je stavljati 4K recording i playback na ekranu dijagonale 5", cisti gimmick za navlacenje sirokih narodnih masa u nedostatku inovacija. 4K playback je maltene smijesan na tvu od 42", a on pravda 4K na telefonu.
 
Najvise volim kada neka phone ili gsm arena tako izbaci cenu za bilo koji telefon, a ne uracunaju najbitnije - razvoj istog, a u to nikako ne mozes imati uvid. Ovo ne govorim za iPhone samo, vec generalno za flagship-ove, jer takvim sajtovima je ta glupa cinjenica najbitnija prica kako bi je neko kao ovde okacio i onda namamio jos naivnih ljudi da pogleda i kaze vidi jbte al deru, a vlasnici sajta samo trljaju rucice kako kaplje kinta od reklama. :)

Dakle batalite te cene proizvodnje za bilo koji uredjaj, jer to niko ne moze da zna tacnu cenu sem samog proizvodjaca.

Upravo tako! Konacno neko sa malo sirom slikom.
 
Ima istine u tome sto nitro pise ali ovde je vise ciljano na okvirnu cenu. Naravno da niko u $ ne moze da zna koliko kosta proizvodnja po jedinici proizvoda ali ako neko misli da je ta cifra npr blizu 450-500 $ taj covek nije pri sebi, da prostite
 
Pa u cenu ulaze i svi zaposleni u kompaniji - racunovodje i finansije, marketing odeljenje, HR, pa store, app i OS developeri, logistika i transport, support sluzbe i customer care.. nije samo R&D i troskovi proizvodnje.

Sve u svemu, cena je takva da omogucava ubedljivo najveci profit u industriji. Ali su u mogucnosti da stave premium cenu jer ide kao alva. I treba, kada su ubedljivo najkvalitetniji.
 
Vrh Dno