Šta je novo?

iPhone 6S / 6S Plus

c4665c569db669828bc228018ee60b3b.jpg

cfe0a38609e7196e9b57843f5ecb50fa.jpg

Iloome + spigen ultra hybrid
Odlično staklo, tzv. case friendly edge to edge! Jedina mana je da je providni deo stakla za nijansu manjih dimenzija od samog ekrana,nije puno ali ako se zagleda vidi se. Mislim da može i da se vidi na slikama.
Moshi je odlično staklo,ali mislim da je znatno deblje i da ide skroz do ivice tako da je kompatibilnost sa case-om teško izvodljiva. Ima ga moja sestra na 6-ici i oseti se da je deblje.
Dosta ljudi hvali cinder,tako da treba i njega uzeti u razmatranje!
Na slikam je iPhone 6 plus.
 
Poslednja izmena:
Je li ima neko igottech? Svidja mi se zato sto je edge to edge a svuda je staklo, nema ovog tamnog dela
 
Moshi pravi odlične folije i ja sam mislio da uzmem ovu.Možda ima kod nas u macoli.Tu sam par puta uzeo za prethodne modele.

Ako nema,jel šalju za Sr.?

Kao što rekoh, folije imaju ali stakla ne. A koliko znam, folija štiti od grebanja ali ne i od lomljenja (barem ne koliko i staklo, ni blizu)

@zvecka

Da li postoje u Srbiji da se nabave ta stakla koja si nabrojao?
 
meni je i dalje go,pošto kinezi nikako da dostave folije koje sam naručio. :)

Moraću da odem i uzmem nešto ozbiljnije ovde :)
 
Ja sam supruzi stavio obicnu foliju obzirom da koristi futrolu koja pokriva ekran tj na preklop je.nisam hteo staklo jer nisam siguran oko 3d touch
 
Poslednja izmena:
Sestra je uzela moshi ovde kod nas, iloome naručite sa njihovog sajta dostavljaju u SRB. Cinder koliko znam samo US za sada!
I Spigen isporučuje za SRB.
 
Poslednja izmena:
pu bre, bas sam se nalozio za cinder :(

uuuu, salju - dhlom 10$ otprilike.
 
Poslednja izmena:
Jel neko probao ovaj cinder? Mnogo skup da se poruci na slepo...
 
Pa teško da je ovde neko probao. Ja ću probati ovde da nabavim taj moshi, ako ne uspem, naručiću cinder pa kad stigne stigne
 
Budi strpljiv, nova je stvar, siguran sam da će poslati. Eventualno ih podseti mejlom ili tako nešto
 
Ima li kakva "staklena" futrola za nega, odnosno plastična ali skroz providna? Da nije savitljiva....
 
Boga mi, ovo sto citam na netu za Cinder....samo cigo svog konja hvali. Na amazonu gomila review sa negativnim ocenama. Ovo je kao i Nillkin CP+, jedino ako je neznatno manjih dimenzija, pa bolje naleze. Inace, ako ide uz neki case sa ivicima koje idu iznad ekrana, onda nece odgovarati. U suprotnom, ako koristite neke minimalisticke futrole, onda je ok.

Vidim ja da cu ipak uzeti neko "klasicno" staklo koje pokriva samo ravan deo ekrana i to je to. Ruzno ko k...., ali krastavac....bitno mi je da ga zastitim, zato sam i odustao od nekih tankih futrola. Narucio sam neka 2 noname sa E-bay, pa cemo videti, a kad mi paypal refundira novac, onda cu uzeti i Nillkin H+ PRO 0.20mm... (licno sam se uverio u kvalitet Nillkin stakla).

Malo sam testirao ovo CP+ sto mi je stiglo osteceno. Mlatio sam ga onim velikim makazama, pokusavao da izgrebem skalpelom, stomatoloskom sondom, makazama i nista. Bez najmanje ogrebotine. Pocelo je da puca tek posle 6-7 zaista jacih udaraca vrhom makaza. Koliko sam udarao, siguran sam da ne bi puklo kad bi tel pao direktno na kamen sa visine pojasa.
 
Koje staklo je kompatibilno po gabaritima sa apple leather case?
 
Skoro ce proci dvije godine od mog M8, to znaci samo jedno - a to je da je vrijeme za upgrade. Od Izlaska S2 imam Android i sve zivo sam prosao, rootovanje masu telefona, flesovanje svega i svacega overclock CPU-a i sve to je prouzrokovalo jedno - zasicenost od Androida. U kuci mi je jedan Edge+, znaci telefon je iz posmatranja wau, ali pri vecem koristenju samo jos jedan Android a i odavno nisam ljubitelj Samsunga tako da se uzelim mojoj M8-mici. Ne znam samo kakav ce M10 biti, ali nekako me sve privlaci na 6s ili +. E sad posto je cijena 150e visa zanima me kakva je razlika izmedju ova dva modela? Posto je 6 i 6+ bila uocljiva razlika od baterije pa to svega ostalog kako je na ovim uredjajima, isplati li se puknuti toliko vise para? I ove dvije vrste cipa, Samsung i TSMC, citao sam da su takodje razlike veoma uocljive dje se prvi grije? Imam neki osecaj samo da mi je bacit Android i probat nesto novo, stvarno me smorilo, ali me strah da HTC ne izbaci neku azdaju kao sto je bio M8 u svoje vrijeme pa opet ne pohrlim ka open source-u .
 
Da li slušaš muziku? Znaj da 6s nije kao M8, M8 nema zamenu po tom pitanju. Na 6s je slabiji zvuk (i na zvucniku, i u toku razgovora i na slusalicama). Dobar je zvuk na 6s ako ga poredim sa drugim android uređajima, od nekih dosta bolji, ali sa M8 kada se poredi je slab. Recimo, 6s na slušalicama je dosta bolji od S6, ali jačina i kvalitet razgovora je na strani S6... Znači, dobijaš bolju kameru, skener otiska prsta, 3D dodir i iOS. Poredim trenutno S6 i 6s, gledam koji da ostavim, ali me tuga uhvati kada pustim muziku. M8 je tata.
 
Samsung nije u opticaju nikako, od Androida bi uzeo u razmatranje samo M10, jer poslije faila sa M9 nova greska bi im bila cijena kompanije. Fanboy neceg nisam, pa da uzimam nesto i trpim nedostatke zbog nekih kompleksa, harduser za nista nisam, vec mi sve podjednako treba. Kamera zadnja mi treba bolja, ali opet naravno ne nesto full control custom fotografisanje. Rijetko kad slusam ista na zvucnik a na slusalice stvarno M8 ima veoma lijep zvuk, sto bi mi malo nedostajalo. Znaci sve mi u nekim prilikama treba, ali ne sad da mi nesto posebno treba vec sve da radi lijepo kad treba.
 
Opet kazem to je pure android, koji se meni dosadio a i po dizajnu mi se ne svidja, naravno mislim na user interface. Ima li ko da zna nesto za ono sto sam naveo u svom prvom postu?
 
Razlika je u OIS (plus ga ima, drugi ga nema), razlika je u bateriji kao i na proslogodisnjim, ako imaa priliku i mozes pre kupovine da proveris onda vijaj TSMC cip (neznatno manje se greje i kazu da je manji potrosac baterije kada se telefon maksimlno optereti). Osim toga na + imas i landacape na homescreen i to bi bilo to otprilike. Da li je vredna razlika, to samo od tebe i tvojih finansijskih mogucnosti zavisi. Ja vec godinu dana vozim 6 od 64gb (16 je premalo) i ne planiram prelazak na S verziju. Cekam 7 pa cu da lomim sta je ciniti.
 
Da li neko ima info koji su čipovi u Telenoru, Samsung ili TSMC ?
 
Da gadjaš konkretno Samsung ili TSMC možeš samo ako kupuješ polovan: u protivnom ne možeš da znaš. Veća šansa je da dobiješ TSMC jer ih ima više. Ja mislim da je razlika samo pri heavy heavy upotrebi, jer imam Samsung i nisam primetio da se greje ni u jednom trenutku, šta god mu radio. Od igrica samo Real Racing 3. Smatram da se ne treba previše opterećivati zbog toga, tim pre što ne postoji način da utičeš na to koji ćeš dobiti.

Što se HTC-a tiče, iako su mi najdraži od svih Android proizvođača, ne verujem da će napraviti nešto posebno sa M10. Previše puta su imali priliku da naprave savršen uređaj, i svaki put su nešto omanuli (čitaj: kameru). A posle M9 i E9, ne verujem više da su u stanju da naprave ni dobar dizajn.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno