Šta je novo?

iPhone 6S / 6S Plus

Desava li vam se kada palite camera app (ovo mi se desi retko ali desi se po nekada) da stoji zamrnuta slika neka 1s pa onda sve ok ? Citam na netu da je izgleda neki ios bug ?
 
meni se desava to.
 
Za sad na 6s nisam primetio, ali na 5s je bio osetan lag prilikom "hladnog" otvaranja kamere posle update-a na ios 9.
 
Ja ni na petici nisam primetio lag sa ptvaranjem kamere kamoli 5s,6, 6s hahahah
 
Nije to lag kao lag. App se otvori ali slika sta kamera vidi bude zamrznuta sekudnu ili manje od sekunde. Ja pricam onako kako jeste ima i na apple support forumima. Jel moze email od apple supporta neko je bio sherovao pre ?
 
kako se krece cena iphone 6s plus 64gb?moja supruga kupuje a ja pojma nemam kako se krecu cene..tj za koliko da prodam bubreg...
 
Hvala na odgovorima
Elem poručio sam sinoć direktno sa sajta applea,jeb šta će doći ...
Al sam skontao da sam se zaj ... Ovde kod nas košta oko 1000e a mogu da odbijem pdv,znači oko 800e a imaš i 2 god garanciju
Još ako imaš ikakav paket superiska..

Kako odbijas pdv? :)
 
^ Zapravo, shvatio sam da ženama više leže phableti. Uvek nose tašne, a i smartfone standardne veličine svakako koriste sa 2 ruke (zbog noktiju i manjih šaka).
 
zene ne koriste torbe za telefone.

Uvek nose telefon u ruci (kao da prose)
 
zene ne koriste torbe za telefone.

Uvek nose telefon u ruci (kao da prose)

Pogodio si bas za pozu, ali to je samo kada ga koriste, a ovako ga nose u torbi. Neke vole vece telefone, neke ne podnose, sve zavisi od zene do zene (slicno kao sto je kod nas muskaraca).
 
Gde ćeš tako velik telefon za ženu? Na kraju ćeš morati ti da ga nosiš :)
Bolje joj uzmi zlatni Galaxy S6 Edge i neka uživa ;)
ma ne pitaj me ništa...danas stiže...rozi, 6plus s 64gb.nov,naravno.nije sa mreže i sl..... mene je kostao 830eu.Nagovarao sam je da joj ne kupujem iphone, jer mi i dalje IOS i druga aplikacijska rešenja debelo idu na nerve kod tupavog Apple...Ali sektaš neće ni da čuje ni za šta drugo osim za Iphone i to plus verziju.Takodje neda mi ni da prodam njen ipad 4.... sekta... užas ..
E sad, nije loše za proučavanje kupaca: njena sestra ima ip6 s rozi..bla,bla...Mojoj primadoni se ne svidja.Kaze da u tom slucaju bi ostala na iphone 5...[emoji15] Iskljucivo želi plus verziju.Telefon isključivo nosi u torbi.Pa joj ta veličina i odgovara, plus daleko bolja baterija, jer koristi 3g a shizi kakva je baterija na iphone 5 sa 3G uključenim. .Aj, javiću kakvi su utisci,mada vam ja nisam neki geek za IOS...ali ako nešto predložite da testiram i slično, odradicu.... pozzzz


zene ne koriste torbe za telefone.

Uvek nose telefon u ruci (kao da prose)
sve žene koje znam,nose ih u torbi i nikada ne mogu da ga pronadju dok zvoni...kao ni kljuceve [emoji35]
 
Poslednja izmena:
Jel moguce da se namesti u safariju da kad brzo slide-ujem prst po ekranu, on nastavi da skroluje po inerciji a ne da odmah stane. Tako radi i u settingsu, tapatalku, messages, ma svugde osim tamo gde mi najvise treba :(
 
Jel moguce da se namesti u safariju da kad brzo slide-ujem prst po ekranu, on nastavi da skroluje po inerciji a ne da odmah stane. Tako radi i u settingsu, tapatalku, messages, ma svugde osim tamo gde mi najvise treba :(
na ios 6 u safari ide po inerciji jos par scroll cm i stane.ne koči odmah...ne znam kako je to kod tebe...ako sam te dobro razumeo
 
Jel mozes da snimis kako izgleda i okacis?
 
Prvi put čujem. iPad a2 ios9.1 normalno skroluje, cak i vrlo mali pomak prstom skrol nastavlja po inerciji.
 
Ios nema skrol kao android pa da reaguje po jačini kojom povučeš prstom već uvek isto skroluje.
 
Jel moguce da se namesti u safariju da kad brzo slide-ujem prst po ekranu, on nastavi da skroluje po inerciji a ne da odmah stane. Tako radi i u settingsu, tapatalku, messages, ma svugde osim tamo gde mi najvise treba :(

Znam na sta misliš, nije moguće to promeniti. (Iskreno nisam ranije obratio pažnju da nije isti scroll u safariju i settings-u). U safariju (i bilo gde drugo) tap-om na vreme u gornjem delu ekrana brzo vraća na početak sadržaja. Na dole nema slične opcije.
 
Ios nema skrol kao android pa da reaguje po jačini kojom povučeš prstom već uvek isto skroluje.

Nije tacno komso ;)
Upravo sam probao. Ako sporije prevlacim prstom i "gurnem" tabove na gore/dole oni ce nastaviti po inerciji da klize jos malo. Ako isto to uradim brzo onda ce ih izvrteti do poslednjeg.
IOS 9.2 beta 3.
 
I kod mene je isto tako na 5S, iOS 9.1
 
Svima je tako, i na iOS8 i pre toga, tako radi scroll kod sajtova u Safariju, veoma brzo uspori bez obzira na brzinu skrola. Ako treba nesto brzo da skrolujes do dole, koristi dva prsta naizmenicno.

Ali developeri mogu veoma jednostavno da koriste touch scroll pri izradi sajta, onda ce imati momentum/inertia scroll. Recimo ovde je primer Scroll
 
Poslednja izmena:
Prezadovoljan baterijom, bolja mi je na 6S nego na 6+ dok sam imao!

d6a099f86dff81d94f76bc91ab01a1e1.jpg
 
Poslednja izmena:
Stigao iphone 6s plus 64gb...pink...supruga happy... malo sam se mantao dok sam podigao sve..malo je lagovao a posle,kada odradio sve instalacije,je poleteo.Ako neko hoce da mu nešto proverim,testiram,neka javi.pozzzzuploadfromtaptalk1447348355257.jpgiuploadfromtaptalk1447348433226.jpg
 
Nije tacno komso ;)
Upravo sam probao. Ako sporije prevlacim prstom i "gurnem" tabove na gore/dole oni ce nastaviti po inerciji da klize jos malo. Ako isto to uradim brzo onda ce ih izvrteti do poslednjeg.
IOS 9.2 beta 3.
Kako nije tačno, vidiš da je ljudima skrol užasno spor, to jest ima neku zadatu brzinu i to je to.
 
Auhh..ovaj 3D Touch mi je cudan.i na light posesavanju trazi solidan pritisak.
 
Vrh Dno