Šta je novo?

iPhone 6 / 6 Plus

Dakle to je za JB uredjaje. Ja moj jos nisam izbavio iz zatvora.

Moze i za uredjaje koji nisu JB, ides na App File Sharing i sa desne strane ce ti prikazati sve aplikacije koje podrzavaju rad sa fajlovima (vidi sliku).
Samo udjes u odgovarajuci app folder i onda uradis drag'n'drop fajlova i foldera sa kompa na telefon.
Inace, preporuka za GoodReader koji je odlican file manager (trenutno samo $1 na App Storeu), moze cak i muziku da pusta u pozadini dok pregledavas slike, pdf-ove i druge podrzane fajlove.
 

Prilozi

  • iFunbox.png
    iFunbox.png
    106.9 KB · Pregleda: 258
iPhone 6 / iPhone 6 Plus

Mozda ja i ne znam, ali ako treba da instaliram 10 aplikacija da bi jednu pesmu ili jednu sliku ili neki dokument i da ih pritom vidi samo ta aplikacija e.... ti sve to.
Android. Na komjuteru u Aimpu napravim play listu ubacim u folder sa muzikom, sve to zveknem na Z1 u bilo koji folder i Walkmen sve to lepo ucita.
Slike jos lakse, pisi-brisi, prebacuj iz jednog foldera u drugi, bilo gde album sve to lepo vidi i sortira. Nema nikakve gimnastike.
Da skratim, telefon treba da sluzi meni a ne ja njemu.

Ljudi vi stvarno ne znate da koristite najprostiji program. iTunes je jedna od prednosti iPhone-a.

Kako se to radi na iTunes: napravis plej listu, stikliras je i sync. Gotovo.

Dok npr Androidu udjes u root a tamo isto kao da si u C:\Windows.
 
Не мора ни плејлиста, само drag and drop из виндовса у ајтјунс на телефон... Дакле дође исто.
 
Sto bi to hteo? Ne kapiram? Ides nosis kabl sa sobom pa kad naletis na neki racunar kod ortaka ajd da prebacis neku pesmu? Skroz realna situacija. Ili da prebacis muziku sa ajfona na racunar? Wtf? Opet nosis kabl i koristis fon kao flash? Za to postoji usb flash, 10x bolje jeftinije i lakse. Sa druge strane u doba interneta je izlisno nekome presnimavati muziku..

Za sve operacije sa telefonom iTunes je najlaksa varijanta barem za 90% korisnika. Samo stikliras i sync.. Nema copy/paste, nema zongliranja sa folderima kao na androidu. Pogotovo sto treba znati u onom haosu koji za sta sluzi. Dovoljno da moze da se kaze da je bolje od total commandera.

Primer, imas na komjuteru 10 foldera sa razvrstanom muzikom, hoces da prebacis iz nekoliko njih po 4-5 pesme, Sync-kuj iz iTunesa
Meni je 1000 puta lakse copy/paste.
A koje zongliranje po folderima??? Pa i na kompu valjda imas foldere pa znas gde sta drzis, jedino ako nisu New folder :)
 
Ja sam sa itunesom vazda imao problema na windowsu, onda sam presao na mac i desilo mi se par puta isto, prilikom sinhronizovanja pobrisao mi je sve iz telefona, i od tada imam zescu paranoju od itunesa. Ne koristim ga ni na macu nizasta. I tunes je strava ako nikad u zivotu nisi imao komp, sve aplikacije i muzika su ti legalni, ne znas cemu sluze folderi i fajlovi, popiso si sav pr gimmick bulshit sa keynota, i nemas jb na fonu. Recimo da je i za slusanje muzike na macu Decibel 100x bolji od djubreta zvanog itunes.
 
iPhone 6 / iPhone 6 Plus

Primer, imas na komjuteru 10 foldera sa razvrstanom muzikom, hoces da prebacis iz nekoliko njih po 4-5 pesme, Sync-kuj iz iTunesa
Meni je 1000 puta lakse copy/paste.
A koje zongliranje po folderima??? Pa i na kompu valjda imas foldere pa znas gde sta drzis, jedino ako nisu New folder :)

A jao pa vi i dalje tako drzite muziku? Po folderima? Ja foldere ne koristim, imam iTunes.

U itunesu imas muziku ubacenu, imas sve pesme izlistane (i kategorisane po artistu, zanru, godini il kako god vec zelis), selektujes ih sve koje zelis odjednom prevuces u plejlistu, stikliras plejlistu i sync. Gotovo. 3 sekunde.

Drag n drop?? pa tu moras da juris svaku pesmu u svakom folderu pa prebacis pa opet iz drugog pa iz treceg itd itd.

Sto rece Driver vi ni ne znate da koristite iTunes.

@Misko
Pa da, zato ga i volim jer je sve prosto. :)
 
A jao pa vi i dalje tako drzite muziku? Po folderima? Ja foldere ne koristim, imam iTunes.

U itunesu imas muziku ubacenu, imas sve pesme izlistane (i kategorisane po artistu, zanru, godini il kako god vec zelis), selektujes ih sve koje zelis odjednom prevuces u plejlistu, stikliras plejlistu i sync. Gotovo. 3 sekunde.

Drag n drop?? pa tu moras da juris svaku pesmu u svakom folderu pa prebacis pa opet iz drugog pa iz treceg itd itd.

Sto rece Driver vi ni ne znate da koristite iTunes.

@Misko
Pa da, zato ga i volim jer je sve prosto. :)

Ipak ja vise volim da sam sortiram muziku u foldere, po zanrovima, bpm-u... nego da to umesto mene rade "pametni" programi :)
 
iPhone 6 / iPhone 6 Plus

stoji da je itunes i dalje uzasan smor za prebacivanje muzike i da je ta procedura komplikovanija od obicnog prevlacenja.

Ja koristim deezer i od tad nemam ni pesmu na hddu
 
iPhone 6 / iPhone 6 Plus

Okeeeeej znaci slusas ziku tako sto udjes u folder i pustas pesme? lol btw ti fajlovi ako su ti bas bitni gde stoje (sortirani?) mogu da stoje na istom mestu gde i do sada cak i posto ih ubacis u iTunes dakle on nista ne "sortira automatski". Izgleda da vam treba neki tutorial za iTunes.

Ja vam opet kazem klik na playlistu/artist/album i drugi klik na sync. Gotovo.

Nema sta bilo kakvo "prevlacenje" u neki tamo folder, da moze da bude brze od dva klika. A jos treba da juris muziku po raznoraznim folderima pa "prevlacis" svaki put.
 
Poslednja izmena:
iPhone 6 / iPhone 6 Plus

Necu ja tebe nista da ucim ali ti kao da iTunes video nisi. I kakve ti programi imaju veze sa folderima? I kakve veze iTunes ima sa tvojim rasporedom foldera?
 
Drag n drop radi na iphoneu, cita li iko sta pisem... Samo sto se ne dropuje u folder vec na playlistu u itunesu, kao na aimpu da dodajete muziku na play listu...
 
Necu ja tebe nista da ucim ali ti kao da iTunes video nisi. I kakve ti programi imaju veze sa folderima? I kakve veze iTunes ima sa tvojim rasporedom foldera?
Pa vidiš da niko ne taguje muziku, tagovanje izmišljeno još pre 10 godina :) Kad je taguješ (središ) možeš da je držiš gde hoćeš ali kada vidim da neko od ortaka i dalje koristi Winamp dobijem nervni napad! To je ono što pričam stalno, naš "mindset" je ovde potpuno drugačiji. Mi i dalje ovde pričamo o pripejdu, slabom netu ili "nemam net", prebacivanje fajlova sa tel na tel, nelegalnoj muzici po diskovima... Naravno da u takvoj postavci stvari svakome nešto fali pa i mene stalno smaraju ortaci da im "nešto napravim za Ajfonu".

Ajfon je vezan za Eplov ekosistem i predviđeno je da muziku kupuješ i sinhronizuješ tako da se to u startu zna, ne ulazim u to koliko je lako koristiti Ajtjuns. Kome se ne sviđa ili neće da se prilagodi (makar da pročita ili odgleda video uputstvo a ne da klikće i "proba" pa viče da nešto ne može) takvom načinu razmišljanja ima Android, naravno!
 
Poslednja izmena:
Hahaha, iskreno ne zelim da verujem da danas neko ne koristi tagove, jer cak sada sta god da skines sa neta je sredjeno i tagovano. Ja npr ne mogu ni bez covera. A winamp, ne znam sta da kazem, antika najstrasnija, mozda jedino onaj foobar je gori.

Uglavnom, opsti je utisak da je jurcanje po folderima "lakse i brze" od dva klika. Ali sad kapiram da je to zato sto Track1 i Track2 nisu sa istog albuma :D
 
Zašto bi se bilo ko prilagođavao bilo kom "načinu razmišljanja", nevezano za Apple? To je robovanje stvarima i situacija gde su one gazda a ti ih slušaš i pratiš. Treba da bude obrnuto.
 
Bilo koji iPhone kod bilo kog operatera je zaključan, ne znam da li postoji izuzetak.
 
Uzeh pro verziju Framatica za 2$... Preko qvouchera... KO bi rekao da ću počet da plaćam aplikacije, hah
 
Kako do tog vaučera i šta si stavio na ityunes koju karticu

qvoucher.rs i samo će ti se kazati...

Ušao u menjačnicu, uplatio tačan iznos. Posle toga dobiješ SMS poruku sa šifrom, uloguješ se na njihov sajt, klikneš na iTunes gift koji želiš (ja uzeo 15$, 1700 din) i kupiš... Kod koji dobiješ reedemuješ na App store na telefonu.

Ja sam doduše imao problem da mi ne dolaze SMS poruke jer sam promenio operatera a broj mi ostao isti, ali su bili predustretljivi, u pola 10 uveče sam ih zvao da mi izdikitrao password i kodove :D

Zaista mi je ovo 3x lakše nego da kupujem sa karticom sa hrvatskog app storea... A ne moram ni red u banci da čekam..

Ostalo mi 13$ svrbe me pare, ne znam šta da uzmem :D
 
Poslednja izmena:
qvoucher.rs i samo će ti se kazati...

Ušao u menjačnicu, uplatio tačan iznos. Posle toga dobiješ SMS poruku sa šifrom, uloguješ se na njihov sajt, klikneš na iTunes gift koji želiš (ja uzeo 15$, 1700 din) i kupiš... Kod koji dobiješ reedemuješ na App store na telefonu.

Ja sam doduše imao problem da mi ne dolaze SMS poruke jer sam promenio operatera a broj mi ostao isti, ali su bili predustretljivi, u pola 10 uveče sam ih zvao da mi izdikitrao password i kodove :D

Zaista mi je ovo 3x lakše nego da kupujem sa karticom sa hrvatskog app storea... A ne moram ni red u banci da čekam..

Ostalo mi 13$ svrbe me pare, ne znam šta da uzmem :D

Hvala .... kupuj.... da ne svrbe....
 
Hvala .... kupuj.... da ne svrbe....

hahah.... Ma neka stoje, valjaće.

Mislio sam da uzmem neki dobar workout ili fitness program za po kući, ali nemam pojma šta da uzmem.
Tapatalk me smara. Mislio sam sa ovim vaučerom da uzmem ovo što mi je stvarno trebalo, a ostalo da štedim ako naleti šta dobro...
 
@NjegovaWisost: ja tako kupujem aplikacije već godinama na US store-u. Krajnje je jednostavna metoda, a ne zahteva korištenje kreditne kartice.
Ajfon mi trenutno uopšte nije jailbreakovan, volim da imam zadnju verziju OS-a, a sve aplikacije koje mi trebaju sam već kupio ;)

Pazi, da su skuplje od par dolara, ne bih razmišljao. Ovako, telefon od 800 evra a cicijašenje za 15 evra za sve aplikacije koje mi trebaju nije puno stvarno =)
 
@NjegovaWisost: ja tako kupujem aplikacije već godinama na US store-u. Krajnje je jednostavna metoda, a ne zahteva korištenje kreditne kartice.
Ajfon mi trenutno uopšte nije jailbreakovan, volim da imam zadnju verziju OS-a, a sve aplikacije koje mi trebaju sam već kupio ;)

Isto i kod mene - od 4s nisam uradio jb na svom mobu. Pokupovao aplikacije koje koristim za nekih 130$, tako da mi jb i ne treba. Jedino sto mi nedostaje je 3g on/of switch ili da se Apple konacno smiluje i stavi krstenu bateriju u 6s koja moze izgurati citav dan sa ukljucenim 3G-om :).
 
Kako to mislis nedostaje ti 3G on/off? Toga nije bilo samo u 8.0 sad je sve ok.
 
Mozda je mislio na 3g on/off u donjem meniju gde je i wifi/BT switch, posto i mene uzasno nervira da moram svaki put da kopam po podesavanjima da bi po potrebi palio/gasio 3g.
Uzasno retardirano sa njihove strane sto jednu takvu prostu funkciju nisu stavili da bude pri ruci.
I ne, ne pada mi napamet da drzim 3g non stop ukljucen.
 
Nazad
Vrh Dno