Šta je novo?

iPhone 6 / 6 Plus

Ako si zastao na tim sitnim stvarima...ne znam šta da ti kažem osim srećno sa nečim drugim.Ja lično ne sećam se kad sam koristio iTunes.U današnje vreme iOS nije više toliko zatvoren,jeste da ima nekih stvari koje i dalje forsiraju ali rock stabille sistem je nekome važniji od tih sitnica...makar meni.
Nije problem da se na iosu odrade skoro sve stvari, kao i na androidu, ali je zato potrebno mnogo više koraka i peripetije nego na androidu. zato i mislim da se čoveku smučilo. ja imam ipad 4 i supruzi sam dao iphone 5 zajedno sa njim, baš zbog toga što me sve to smara. jer mi nije dovoljno user friendly.sony z1,2 i pogotovo 3 su fluidni kao i ios.imam z3c.jako brz fon jer nema mnogo smeća u njemu.
 
Poslednja izmena:
Pazi...u odnosu na iOS 3,4,5 sada je skoro pa sve izjednačeno.Razlika još postoji u nekim ograničenjima i u aplikacijama kojih ima manje u free varijanti od androida.Inače dok sam bio ''mlađi'' :) cimao sam se sa JB pa me je to nerviralo i prelazio sam na Android.Ali na Androidu me je uvek nerviralo lagovanje,pa cimanje sa zamrzavanjem aplikacija,pa celog telefona,pa vađenje baterije da se odbaguje i td...

Što se mene tiče trenutno 6-ica je za mene bolja opcija od Androida i ako smatram da Android ima svetliju budućnost u odnosu na iOS.Baterija je najzad kako treba,sistem stabilan,nema gorenavedenih problema...telefon koristim najviše za klasične stvari uz internet,kamera mi je važna i softver za kameru,nije mi potreban JB...i td.
Za sad mi je sasvim dobar i dovoljan...
 
Nije problem da se na iosu odrade skoro sve stvari, kao i na androidu, ali je zato potrebno mnogo više koraka i peripetije nego na androidu. zato i mislim da se čoveku smučilo. ja imam ipad 4 i supruzi sam dao iphone 5 zajedno sa njim, baš zbog toga što me sve to smara. jer mi nije dovoljno user friendly.sony z1,2 i pogotovo 3 su fluidni kao i ios.imam z3c.jako brz fon jer nema mnogo smeća u njemu.
Nije, nego ne zna, uzeo je iOS pa školski, smorio se pa kuka :) nema rutinu, može sve brzo i lako, ja koristim paralelno i iOS i Android pa mi sve jedno šta uhvatim, navikao sam se i na jedno i na drugo.

Kada smo kod juser frendli meni čak ni prebacivanje muzike nije juser frendli (na bilo kom sistemu), zato koristim Spotifaj (ili Dizer). Mnogo fleksibilnije, brže, produktivnije :) Opcije za brže, bolje lakše uvek postoje samo treba znati :p
 
Nije, nego ne zna, uzeo je iOS pa školski, smorio se pa kuka :) nema rutinu, može sve brzo i lako, ja koristim paralelno i iOS i Android pa mi sve jedno šta uhvatim, navikao sam se i na jedno i na drugo.

Kada smo kod juser frendli meni čak ni prebacivanje muzike nije juser frendli (na bilo kom sistemu), zato koristim Spotifaj (ili Dizer). Mnogo fleksibilnije, brže, produktivnije :) Opcije za brže, bolje lakše uvek postoje samo treba znati :p
nisi čitao.covek je pisao o prebacivanju muzike sa kompa na iphone.a ne o skidanju muzike sa neta na fon.
 
Mozda ja i ne znam, ali ako treba da instaliram 10 aplikacija da bi jednu pesmu ili jednu sliku ili neki dokument i da ih pritom vidi samo ta aplikacija e.... ti sve to.
Android. Na komjuteru u Aimpu napravim play listu ubacim u folder sa muzikom, sve to zveknem na Z1 u bilo koji folder i Walkmen sve to lepo ucita.
Slike jos lakse, pisi-brisi, prebacuj iz jednog foldera u drugi, bilo gde album sve to lepo vidi i sortira. Nema nikakve gimnastike.
Da skratim, telefon treba da sluzi meni a ne ja njemu.
 
Препоручујете ли какву фолију за екран? Видим има и неко стакло, јако сам скептичан по том питању. Има ли ко каквих искустава? Или да одем до рандом мобил шопа и тражим најобичнију.
 
Ja sam stavio običnu foliju za prvu pomoć...dok se ne nakanim za tempered glass.Možeš bilo šta od te dve stvari nije na odmet.I obavezno futrola,leđa,silikon...da ne izleti iz ruku :D
 
Mozda ja i ne znam, ali ako treba da instaliram 10 aplikacija da bi jednu pesmu ili jednu sliku ili neki dokument i da ih pritom vidi samo ta aplikacija e.... ti sve to.
Android. Na komjuteru u Aimpu napravim play listu ubacim u folder sa muzikom, sve to zveknem na Z1 u bilo koji folder i Walkmen sve to lepo ucita.
Slike jos lakse, pisi-brisi, prebacuj iz jednog foldera u drugi, bilo gde album sve to lepo vidi i sortira. Nema nikakve gimnastike.
Da skratim, telefon treba da sluzi meni a ne ja njemu.

Bravo, ali, zaista BRAVO!
 
Препоручујете ли какву фолију за екран? Видим има и неко стакло, јако сам скептичан по том питању. Има ли ко каквих искустава? Или да одем до рандом мобил шопа и тражим најобичнију.

Tempered Glass, moja preporuka...
 
Ima i ono "ko umije njemu dvije"... Mislim pored svega zali se na phonebook, ubacim karticu povuce sve sa google naloga i cao za 3 sekunde. Prosto ljudi imaju sistem koji im je omiljen i onda je lako naci mane ako ih trazis, a cinjenica je prosta sve tri aktuelna sistema WP, IOS, Android su vrlo dobra trenutno, i imaju mane, kao sto ce ih imati jos dugo dugo...
 
Kad smo već kod iTunesa i muzike: Na pesmama koje sam kupio na iTunesu mi se, sa vremena na vreme, pojavi cloud ikonica i moram da sačekam par sekundi pre nego što ih pusti ili moram ponovo da ih downloadujem. O čemu se tu radi?
 
Mozda ja i ne znam, ali ako treba da instaliram 10 aplikacija da bi jednu pesmu ili jednu sliku ili neki dokument i da ih pritom vidi samo ta aplikacija e.... ti sve to.
Android. Na komjuteru u Aimpu napravim play listu ubacim u folder sa muzikom, sve to zveknem na Z1 u bilo koji folder i Walkmen sve to lepo ucita.
Slike jos lakse, pisi-brisi, prebacuj iz jednog foldera u drugi, bilo gde album sve to lepo vidi i sortira. Nema nikakve gimnastike.
Da skratim, telefon treba da sluzi meni a ne ja njemu.

Za slike imas veoma inventivno resenje. iCloud. Instaliras ga na Windows i pojavljuje se novi folder u Favorites, iCloud Photos. Slike se automatski skidaju preko interneta. Dok stignes kuci, nakon fotkanja, one su vec u folderu ;) Bez kabla, njakanja i slanja od tvoje strane.
 
iPhone 6 / iPhone 6 Plus

Ljudi ocigledno ne znaju da koriste iTunes :) A vidim da vecina nije ni probala IOS8 u kombinaciji sa Yosemite.

A u krajnjem slucaju, postoji vise programa koji direktno pristupaju fajlovima i fajl sistemu na iPhoneu, bas kao sto se to radilo pre 10 godina :)
 
Poslednja izmena:
Nisam hteo da update-ujem na yosemite, cuo sam da jos uvek ima nekih bagova, ostao sam na 10.9 dok se to ne sredi..
 
nisi čitao.covek je pisao o prebacivanju muzike sa kompa na iphone.a ne o skidanju muzike sa neta na fon.
Čit'o sam pa i komentarišem, po meni je prebacivanje muzike sa kompa na iphone (ili android) truba, out, passe... zato i ne radim to, prešao sam na cloud muziku (promenim uređaj, muzika je tu, liste su tu). I preporučujem svima. Naravno, ko ne nalazi manu takvom načinu :)
 
jel si probao iCloud Photo Library (beta) i kako se pokazao, jel onda sadrzaj dostupan u iCloud Drive-u?
 
Ja sam stavio običnu foliju za prvu pomoć...dok se ne nakanim za tempered glass.Možeš bilo šta od te dve stvari nije na odmet.I obavezno futrola,leđa,silikon...da ne izleti iz ruku :D

Uzeo sam elago futrolu, predobra je. Tu za prvu pomoc foliju unistih nazalost, pokusavajuci sam da je stavim :) Znaci tempered glass?
Futrola je must have, telefon je klizaviji nego suv sapun :D
 
Heheheh sve znam i ja sam napravio dva balončića sa folijom ali kad stigne tempered biće sve ok....Baš me čudi da nisu ubacili malo ako ne gumiranog materijala po ivicama makar mat
 
Imam jedno "noob" pitanje posto stvarno ne koristim niti sam ikada koristio bilo kakav smartphone.
Ako uzmem iphone u USA, sim free, da li mogu normalno da ga koristim ovde u Srbiji, bez ikakvog xsim-a ili cega god?
 
Da. Uz zamenu punjaca ili koriscenja adaptera.
 
Čit'o sam pa i komentarišem, po meni je prebacivanje muzike sa kompa na iphone (ili android) truba, out, passe... zato i ne radim to, prešao sam na cloud muziku (promenim uređaj, muzika je tu, liste su tu). I preporučujem svima. Naravno, ko ne nalazi manu takvom načinu :)
Pa mana ti je ako neko slusa flac..sta ce on da radi..ne znam za servis koji nudi lossless streaming?
 
Hocu da prebacim jedan zip fajl od 500mb na phone. Vidim da ima vise programa za wifi transfer, koji mi preporucujete? Cloud mi ne odgovara imam ogranicen internet kuci.
 
Imaš ifile, jedini je problem sto samo sa njim možeš da vidiš taj fajl.
 
Da li neko koristi ifunbox? Da li je proverena aplikacija?
 
Dakle to je za JB uredjaje. Ja moj jos nisam izbavio iz zatvora.
 
Nazad
Vrh Dno