Šta je novo?

iPhone 6 / 6 Plus

+1 zato je moj sl. telefon tek 6s, da safari prodise, (imam 5s).
 
Ja se sve nadam da ce sa iosom to da srede jer 1GB nikako nije malo... W7 radi solidno sa 1GB o XP da ne pricam... ocekujem da ce srediti to malo i da ce 1GB biti sasvim dovoljno... Meni W7 sa 50 tabova opera vuce 1.5GB (od 16)....
 
Koliko ti traje baterija?

a501fb40ffebecba7e10e93249446e98.jpg


Dvaput sam trebao danas da punim. Bas slabo..
 
^ i to ni malo zahtevne upotrebe ... bas lose, jel to 8.2?
 
Da. Juce je bilo najkriticnije do sada. Koliko primecujem sa svakim updateom se i brightness povecava, sad sam kalibrisao i brigthness pa cemo videti koliko utice na bateriju. Bas sam bio zadovoljan do sada sa baterijom bez problema sam izvlacio dan koriscenja sa mojom uobicajenom potrosnjom.
 
Tu fali jos najmanje sat vremena usage vremena....Nesto ti mozda vuce iz pozadinskih procesa ..mozda gps neki program u pozadini koristi...Probaj brightnes na auto mozda pomogne...
 
U firmi gde sam radio smo imali na odrzavanju nekoliko hiljada racunara,vecinom tih leseva sa 1gb rama i single core proc.
Takva masina nema teorije da pusta yt kako treba a da nije u pitanju teska gimnastika
Dual core je minimum za tako nesto,ali necu da ulazim u dalju raspravu posto vidim da si ubedjen u to sto pises.
Pozdrav.

Ne znam zasto se uopste ubedjujes sa doticnim. Njemu racunari sa single core procesorom i 1GB Rama rade savrseno, iPhone mu nema nikakvu manu itd...
 
I meni se subjektivno cini da manje traje baterija na Ios 8.2...
 
Widim da se pojavljuje maps u listi. Da ti se ne aktivira gps u pozadini? Proveri u podesavanjima. Ja sam stavio da se poziva samo kada je program aktivan. Pre toga je bilo da se poziva bilo kada.
 
Meni traje sigurno krace . Nista nisam menjao od rutine ... uvece moram da dopunim , nesto nije kako treba.
 
Tu fali jos najmanje sat vremena usage vremena....Nesto ti mozda vuce iz pozadinskih procesa ..mozda gps neki program u pozadini koristi...Probaj brightnes na auto mozda pomogne...

Ti verujes usage-u???
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    127.1 KB · Pregleda: 210
Brightness je na auto oduvek. Gps sam koristio nesto sitno inace je locations podesen da se koristi samo kad to trazi navigacija. Danas mi je situacija nesto bolja, ali ne zadovoljavajuca.
 
Možda šuštanje uzima bateriju xD Nisam uspio da provalim šemu po kojoj šušti, osim da to radi kada je tel otključan, ali ne uvjek... Očigledno nešto ne uspjeva da isključi zvučnik. Nebitno, zaboravio sam da bug i postoji.

Meni se čini malo manjom baterijom, ali koristim čak 4 messenger aplikacije, pa nije ni čudo .:D

Zadnjih 7 dana, meni facebook 30% baterije, a siguran sam da ga nisam toliko koristio... Očigledno aplikacija vuče više nego što bi trebalo.

Zašto bih isključivao health app?

Je li ovo lux smart phone ili nije? Zašto bih isključivao bilo šta?

AKo hoću bateriju, uzeo bih neku socijalnu Nokiju. MAkse tamo.
 
Poslednja izmena:
To sto se zvucnik ne iskljucuje kad bi trebalo (ili se ukljucuje kad ne treba) sigurno dodatno iscrpljuje bateriju, mislim da je to striktno bug u iOS-u, vidjecemo kakva ce poboljsanja donijeti 8.3. Bacili su se na zestoku optimizaciju 100%.
 
Jel ste sigurni da tog suma nije bilo i ranije? Ne znam kako je neko i otkrio to, bas treba da je tisina, da se telefon prisloni uvetu i onda se posle otkljucavanja čuje na par sekundi, bar je tako kod mene (5s). Inače, ja nisam primetio da brze troši bateriju. Jedino onaj bag sto sam opisao u temi ios 8, kad mi nije zapamtio fotografije
 
To sto se zvucnik ne iskljucuje kad bi trebalo (ili se ukljucuje kad ne treba) sigurno dodatno iscrpljuje bateriju, mislim da je to striktno bug u iOS-u, vidjecemo kakva ce poboljsanja donijeti 8.3. Bacili su se na zestoku optimizaciju 100%.
Mislim da ce optimizacija doci tek sa iOS 9.1 iskren da budem, mislim da ce 9 odraditi posao kako treba ali da ce 9.1 tek biti ispeglan i kompletan os... ovo ostalo mrka kapa... inace kitcamera SRCE batt :-D 10% za 10 min iphone 6... :-D

^ ne cuje se kod mene na 813 nista... a ni ipad 8.2
 
Poslednja izmena:
Postoji li neka aplikacija koja moze da mi izracuna koliko sam ukupno presao u km iz Health app?
Najbilze sto sam nasao je Stepz ali on racuna samo korake u stats...

Edit: uspeo sam Stepz nekako da natjeram. Ako ko nadje kakvu alternativu neka javi :D
 
Poslednja izmena:
Зашто се људи овом телефону клањају као божанству? Јесте врхунски, али реално, ништа толико специјално. Багова и грешака барем исто колико и 4.4 скупи андроид :Д Осим што љепушкасто изгледа. Небитно.

Елаго маска ме спашава, иначе баш користим телефон интезивно и у екстремним условима... Више не мислим хоће ли се поломити или не :Д

Успио сам да направим са AVPLayerom да гледам филмове са UPnP сервера, али нема шансе да ми превод проради :(

Modern Combat 5 postao besplatan, ko hoće da proba grafičke mogućnosti iPH 6, neka proba :)
 
Probaj plex ako hoces sa prevodom iz lokalne mreze...
 
Samo da se pohvalim da sam uzeo Iphon6 i za sada sam zadovoljan. Sto mi je bilo naj bitnije, telefon mi se ne greje kao galaxy s 4. Ima par stvari koje me nerviraju na primer:phone book ne mogu da na pravim grupe i jos neke stvari na koje sam navikao u androidu. Sve u svemu telefon je lep, lepo lezi u ruci i mnogo je kvalitetnija izrada telefona za razliku od galaxy s4. Cak i baterija dugo traje.
Za sada sam zadovoljan
 
Poslednja izmena:
Ниси играо Modern Combat 5 кад тврдиш да се не грије х)))
Јест мало јаднија контакт апликација, али мислим да су све остале default боље...

Срећно и добродошао у клуб :)
 
iPhone 6 / iPhone 6 Plus

Ili HOC ako npr partija traje oko 40 min :). Neka je sa srećom i da te dugo sluzi.
 
Nazad
Vrh Dno