Šta je novo?

iPhone 6 / 6 Plus

Još jedna preporuka za Outlook aplikaciju. Ubacih gmail i apple account, za sada sve radi savrseno. Svidja mi se sto ima integrisan kalendar, ubacivanje attachment-a je dosta olakšano.

Definitivno su dobar posao napravili. Rešio je Microsoft da se vrati. I office aplikacije super šljakaju.
 
To vam je nekadasnja Acompli aplikacija, samo sto ju je M$ kupio i evo kako sad izgleda (uglavnom se promena svela na ikonicu [emoji23]).
 
i naziv aplikacije :)
 
Narode nisam pratio...nikako da pronađem stranicu.Koliko vam ide trajanje baterije?Sasvim slučajno pogledah i vidim da je produženo vreme u odnosu na pre recimo 2 meseca.Ja sad izvlačim 7,5h...
 
Ja ga više i ne punim, tek sam posle mesec dana izvalio.







































:d
 
??? hajde kad se zevzečimo...daj dokaz!!!! :D
 
pa moze da izdrzi mesec dana bez punjenja
















































ugasen
 
Meni izvlaci oko 10h usage na dan koriscenja. Doduse, tokom radne nedelje ga punim svako vece jer mi treba funkcionalan telefon tokom dana, ali vikendom mogu da se igram i da ga praznim, testiram.
 
Ova tema je citanija bolje da i ovde napisem :)

Da ne otvaram novu temu, moj kolega ima problem sa logovanjem na icloud. Evo sta se desilo:

pustio je update iPhone 6 preko itunes-a na novu verziju i imao je razgovor tokom update-a. Telefon se loopovao u iTunes logo (recovery mode). Ja nisam nista uspeo da uradim (probao restore preko iTunes bezuspesno). Odneo je telefon u servis i uspeli su da podignu sistem ali je sada telefon dosao do iCloud logina i ne prihvata sifru. Promenili smo sifru za AppleID nekoliko puta i nijedan put iCloud nece da prihvati sifru, kaze da preko tog ID-a ne moze da pokrene taj telefon. AppleID mu je gmail nalog, telefon je kupio nov, ali ne u Srbiji.

U cemu moze biti problem? Da li je iCloud nalog isto sto i AppleID? Na Apple sajt se loguje sa AppleID-jem i tom sifrom ali ne i na icloud.com
 
Vidis pocetno slovo AppleID naloga sa kojim je ulogovan iCloud. Nisu ti zar na servisu zakljucali telefon tudjim iCloud nalogom.
 
Gde je kupio telefon? Nov ili polovan?
 
Mozda nije pitanje za ovu temu, ali da li i vi imate problema sa aktivacijom imsg i facetime na mts. Sve mi radilo i odradim reset telefona i sada kada pokusam da namestim imsg i facetime izbaci gresku i naplati 10din po pokusaju. Probao i na 6 i na 5s isto mts i nece. Sve ostalo radi, sms, net.
 
@patka29: da nema možda veze sa ovom tvojom lokacijom u potpisu (Dubai)? Znaš da je Facetime zabranjen u Emiratima i da ga telefoni kupljeni tamo ne podržavaju?

za one koji se dvoume između 6 i 6 plus, još jedno poređenje posle 4 meseca korišćenja:
http://www.gizmag.com/iphone-6-vs-iphone-6-plus/35880/

slepo poređenje kvaliteta zvuka: PonoPlayer (192 kHz/24bit FLAC) vs iPhone (iTunes)
[video]https://screen.yahoo.com/pogue-review-ponoplayer-171032215.html[/video]
 
Poslednja izmena:
izvini sto te gnjavim, ali vidim da se razumes pa bih t zamolio da mi pomognes. Uzeo sam tel preko Mts-a i imam utisak kao da staklo nelezi kako treba jer kad telefon pritisnem u donjem desno uglu kvrce kao da nije lepo sklopljeno. da li je to samo kod mene problem ili se desavalo i na drugim telefonima i ima li to neke veze sa krivljnjem telefona. Telefon je kod mene tek dva dana i nije ispadao...
 
Mozda nije pitanje za ovu temu, ali da li i vi imate problema sa aktivacijom imsg i facetime na mts. Sve mi radilo i odradim reset telefona i sada kada pokusam da namestim imsg i facetime izbaci gresku i naplati 10din po pokusaju. Probao i na 6 i na 5s isto mts i nece. Sve ostalo radi, sms, net.

Активирао, наплатило ми 10 дин, нема грешке...
 
ImageUploadedByTapatalk1423039292.369406.jpg

iP 6, svakodnevno koristenje. Edge (3G iskljucen) + wi-fi.
 
U srbiji sam sada i nece imsg i facetime da aktivira. Telefoni kupljeni u usa. Sve radilo super dok nisam resetovao i odradio update i sada stalno izbacuje gresku. Na drugom radilo i iskljucim imsg i da probam da aktiviram i nece
 
Drugari, da li je istina da neće svaki lightning kabel da radi sa iphone 6 telefonima? Gledam po amazonu i vidim za Belkin kablove da ih pljuju, da neće da rade sa iphonom 6. Kako je to moguće? Da li u kablu ima neka elektronika ili nešto slično? Ovaj što ide uz telefon je baš kratak i hoću neki duži a sad me strah. Gledam po amazonu sve neke slike istopljenih kablova i štete na telefonima...
 
izvini sto te gnjavim, ali vidim da se razumes pa bih t zamolio da mi pomognes. Uzeo sam tel preko Mts-a i imam utisak kao da staklo nelezi kako treba jer kad telefon pritisnem u donjem desno uglu kvrce kao da nije lepo sklopljeno. da li je to samo kod mene problem ili se desavalo i na drugim telefonima i ima li to neke veze sa krivljnjem telefona. Telefon je kod mene tek dva dana i nije ispadao...
naketano: http://www.isrbija.net/showthread.php/49241-Gornji-deo-displeja-se-odvaja-od-telefona
 
Drugari, da li je istina da neće svaki lightning kabel da radi sa iphone 6 telefonima? Gledam po amazonu i vidim za Belkin kablove da ih pljuju, da neće da rade sa iphonom 6. Kako je to moguće? Da li u kablu ima neka elektronika ili nešto slično? Ovaj što ide uz telefon je baš kratak i hoću neki duži a sad me strah. Gledam po amazonu sve neke slike istopljenih kablova i štete na telefonima...

Nažalost to je posledica izdarija koje Apple forsira sa patentima i licenciranjem. Ne rade svi...
 
@patka29, ne prolazi aktivacija svaki put. Idi u poslovnicu i trazi da ti aktiviraju. Problem je u mts-u, pa ce ti svaki pokusaj uredno naplatiti dok kad se obi igraju onda ce ti i stornirati te pokusaje aktivacije.

@onua, postoji original od 2m i cena mu je oko 40€ u ns kod reseller-a ili u iStyle u bg. Ovi ostali mogu uopste da ne rade ili da rade i prosto prestanu. Meni je jedan takav radio dok sam bio na 8.1.2 ali cim sam ga digao ma 8.1.3 prestao je da radi. Dakle, samo i iskljuvo original kupi, ovo ostalo je kocka i bacanje para.
 
Meni jedan od 2m prestane da puni iz čista mira, samo stoji kod baterije Not charging.
Od 1m (3 kom) mi svi za sada rade (pričam o 3rd party kablovima).
 
Dakle neki mozda znaju reklamirao sam nov ip6 zbog displeja koji nije lezao lepo. Odvajao se kod volume digmica.

Danas mi na Zlatibor stigao novi, odnosno nov u folijama u mojoj kutiji. Detaljnim pregledom ustanovim da ovaj novi ima isti problem samo na drugoj strani kod power dugmeta. Plus ustanovim da mu socivo kamere zvecka ko ludo.
Odmah se vratim u telekom gde i radnik ustanovi isto. Kaze saljmo ga odma u servis. Sve ista procedura bla bla bla. Zvace me cim sazna nesto a kao moralo bi da se resi u roku od 14 dana po njemu.

Ne znam sta apple radi ali ovo je sramota. Ako mi kojem slucajem ne zamene idem pravo u drustvo za zastitu potrosaca i trazim raskid ugovora. Ne pada mi napamet da mi telefon od 700 eura zvecka i da mi se displej savija.
 
Ili je mts dobio sve neke fus refurbished modele ili bas imaju puno problema u proizvodnji.
 
Sta god da je ako mi ne rese ovo ostade i telekom bez dugogodisnjeg korisnika, a i apple. A taman sam razmisljao da predjem na OSX.
 
Nazad
Vrh Dno