Šta je novo?

iPhone 6 / 6 Plus

Ni ja ne razumem tu trku sa debljinom. Meni je sasvim ok da mi je telefon 7-8-9 mm i ne bih se bunio ako bi to značilo veću bateriju.
 
Uradio clean na 812,izašao update 813 i onda sam samo uradio update.

Javljanje,odnosno onaj kružić se sad mnogo brže okreće i nema tolikog zastoja da kažem.Sve mi brže radi.Dužina trajanja baterije mi je ostala ista koliko vidim na osnovu prvog punjenja od tad (oko 7h usage i 1.5 dan stand by).

Nisam dobijao nešto sms ovih dana,tako da ne znam da li sam rešio / su rešili problem sa tonom koji sam imao.

Ekran se i dalje zatamljuje kod sata i to me nervira i dalje,al našao sam na netu da su to valjda uveli sa 7.1.Mnogi to ni ne primećuju,a ja sam izoštrio oko dizajnirajući i primećujem samo tako taj crni overlay.Igrao sam se sa time na različitim slikama i različito sam zumira slike da kažem.Pravilo je da kad je čista bela pozadina bez detalja,obavezno ide jak overlay,a ovako zavisi od situacije do situacije.Na nekim slikama sam uspeo da namestim određeni zum i da taj overlay totalno nestane.

Eto toliko od mene za sad.Zaboravih da kažem da je i6 u pitanju.
 
Poslednja izmena:
I ja sam dizajner i nemam overlay preko sata tj oko sata i postavio sam ti ss kao dokaz postavi ss da vidimo svi .
 
Stvarno, daj da vidimo taj SS dark overlay-a posto sam i ja dizajner (doduse ne Junior kao ti :D) i nikako da uhvatim taj overlay :D
 
Si radio ota ili restore ? Meni se tel brze pali i to dosta brze.
 
Toliko savršeno radi, tako da nema tu ništa novo
 
nema nikakvih.Prsti su bangavi očigledno :)

Sačekaću da se "smire" i unormale :D
 
Drugari, stigao iPhone 6 i sa njim MNOGO pitanja pošto je ovo moj prvi Apple uređaj :) Prvo da kažem da sam oduševljen kvalitetom izrade i fluidnošću samog uređaja. Trenutno koristim Nexus 4 pa sa njim poredim.

Ovako, pošto na netu nisam pronašao neki video tutorial kako podesiti icloud i itunes pa reko ajde ovde da pitam sve što me zanima :wave:

Slike su mi problem. Negde sam pročitao da se icloud photo stream čuva 30 dana. Kako ja da podesim da mi se sve slike čuvaju non stop? Gde se one čuvaju? Šta je taj "My Photo Stream" i čemu on služi? Vidim da na računaru imam folder iCloud photos i podfolder My Photo Stream, da li će se ove slike obrisati nakon 30 dana?

U čemu je razlika između icloud backupa i itunes backupa?
Kako preko itunes da vidim slike na telefonu?

Kada odem u Settings>iCloud>Photos>On imam opcije:
1. iCloud Photo Library Beta - uključeno
2. Download and keep originals - uključeno (gde da uradi download, ne kontam ovo?
3. Upload to my photo stream - uključeno (šta dobijam ovim?)
4. Upload burst photos - isključeno (ako uključim, gde on radi upload burst slika?)
5. iCloud photo sharing - isključeno

Imam tri opcije:
icloud photo library - upload my photo stream - icloud photo sharing - u čemu je razlika ovih servisa?
 
Poslednja izmena:
Uzivaj u telefonu.
Za slike imas bezbroj mogućnosti. Dropbox. Onedrive.
 
Ja koristim sopstveni racunar za backup realno 10TB mislim da je dovoljno :-D Salu na stranu, kopiras fotke kao i sa svakog P&P uredjaja :) Ps nek te lepo sluzi zverka :)
 
Nek ti je sa srecom.
 
Slike su mi problem. Negde sam pročitao da se icloud photo stream čuva 30 dana. Kako ja da podesim da mi se sve slike čuvaju non stop? Gde se one čuvaju? Šta je taj "My Photo Stream" i čemu on služi? Vidim da na računaru imam folder iCloud photos i podfolder My Photo Stream, da li će se ove slike obrisati nakon 30 dana?
to je za slike koje obrises, dok ih ne obrises, cuvaju se non stop... My Photo Stream je zaostavstina od pre iOS8, vidim da si upalio iCloud Photo Library tako da ces sve odgovore na svoja pitanja lako naci na:

www.icloud.com

uputstvo je ovde: https://www.apple.com/icloud/
U čemu je razlika između icloud backupa i itunes backupa?
Kako preko itunes da vidim slike na telefonu?
Prvi je na apple serveru, dakle online, time i ogranicen na free 5GB prostora koji imas. Drugi je lokalna kopija na tvom racunaru.

Kada odem u Settings>iCloud>Photos>On imam opcije:
1. iCloud Photo Library Beta - uključeno
2. Download and keep originals - uključeno (gde da uradi download, ne kontam ovo?
3. Upload to my photo stream - uključeno (šta dobijam ovim?)
4. Upload burst photos - isključeno (ako uključim, gde on radi upload burst slika?)
5. iCloud photo sharing - isključeno

Imam tri opcije:
icloud photo library - upload my photo stream - icloud photo sharing - u čemu je razlika ovih servisa?
prva je vezana za nov icloud drive servis, koji sad pokusavaju da nametnu, jer ako zelis vise od 5gb prostora, onda mora da placas mesecnu rentu. Dobra strana je sto je taj iCloud jako korisna stvar tako da to i nije tako lose :D, mislim na samu uslugu.

druga je ovaj stari upload, tu se uploaduju slike koje delis medju svim apple uredjajima sa istim accountom.

treci servis je deljenje sa drugima, ja to ne koristim, mozes iskljuciti ako vec ne znas cemu sluzi. mozda je dobra fora, ja ga licno ne koristim, nisam istrazivao koliko je to dobra stvar, poenta je da za to vec ima fb, instagram i slicno... ko zeli da deli svoje fotke sa drugima.


evo jos
http://support.apple.com/en-us/HT6378
 
Poslednja izmena:
Ja od backup rešenja za fotke najviše volim g+. On mi taman malo i dotera sličice a i zgodno mi je za šerovanje onih koje bi podelio.
 
U čemu je razlika između icloud backupa i itunes backupa?

Razliku je vec objasnio neko pre mene, ali nije preporucio koji da koristis.
Po meni je bolji icloud backupu, jer ga i sam apple prepourucuje kao bolju opciju (manje su sanse da ti zezne sistem posle restora), i plus cuva vise stvari? Meni npr itunes backup nikad nije cuvao pdf-ove iz ibook-a, dok ih icloud normalno povrati posle restora.

Ovaj buckup cuva samo podatke iz aplikacija (ne i same aplikacije = njih skida naknadno sa appstora) tako da ne moras da se brines za taj prostor (ja na 5gb bakapujem tri uredjaja).

Kada odem u Settings>iCloud>Photos>On imam opcije:
1. iCloud Photo Library Beta - uključeno
2. Download and keep originals - uključeno (gde da uradi download, ne kontam ovo?
3. Upload to my photo stream - uključeno (šta dobijam ovim?)
4. Upload burst photos - isključeno (ako uključim, gde on radi upload burst slika?)
5. iCloud photo sharing - isključeno

E sad, ovo ne znam mozda ni ja sasvim, ali evo kako sam ja razumeo sta je sta:

1) kod mene je ovo iskljuceno, i ovo je fora da imas album sa slikama sa svim uredjajima (na kojima si ulogovan sa svojim icloud nalogom). Npr, slikas nesto na telefonu, dodjes kuci i otvoris mac ili ipad, i ta slika vec stoji tamo (na internetu). Ja sam ovo iskljucio jer zauzima dosta prostora na icloudu (slike se prakticno cuvaju dva puta - jednom kao backup i jednom u ovom albumu), a realno nemam nikakvu potrebu za ovom funkcijom.

2) ovo je fora da na 1) cuva i raw fotografije. Mada nisam siguran. Dakle, ako ti se ne svidja kako iphone procesira slike, i mislis da mozes bolje da ih obradis, onda ovo ukljuci (ali vec sada svaku sliku cuva tri puta?).

3) ovo je valjda isto kao i 1). Samo sto tamo sve slike duplira sa uredjaja i cuva u albumu na interenetu, a ovde ih automatski downloduje na sve tvoje uredjaje? Dakle, 1) zauzima prostor na icloudu i mozes da mu pristupis i sa tudjih uredjaja (odes na icloud.com), a 3) cuva slike na tvojim uredjajima (ne zazuzima dodatni prostor na icloudu).

4) ovde te valjda pita da li hoces da kod burst fotografija uploaduje samo onu koju su izabrao kao najbolju, ili da ih uploaduje sve.

5) photo stream je valjda nacin da podelis slike sa drugim (ne tvojim) uredjajima. Recimo imas druga koji ima isto iphone, i zelis da podelis sa njim neke zajednicke slike. Slektujes te slike, dodas nejgov id u photo stream i one se pojave kod njega (mada i kod njega mora biti ukljucen photo stream). On u ovaj album takodje moze da dodaje neke svoje slike koje ce se pojaviti kod tebe itd.
 
Poslednja izmena:
Apsolutno. Veoma su konzervativni kad je trošenje novca u pitanju.
Za sada im je najveće ulaganje kupovina Beats kompanije, gde još uvek nema nikakve vidljive koristi od te transakcije i tek treba da vidimo kako planiraju to da iskoriste u budućnosti...
Google mnogo agresivnije ulaže svoj kapital i kupuje kompanije koje imaju dobre ideje.

Moze Google agresivno da ulaze koliko hoce, i dalje im je 90% prihoda samo od reklama. Isto tako google ima ogromnu listu fail projekata. Poslednji od failova su google cvike. Dok apple sa druge strane, zaradjuje na konkretnim proizvodima. Mislim da im je dosadasnja strategija donela samo najbolje moguce rezultate, nema razloga da nesto radikalno menjaju.
 
Moze Google agresivno da ulaze koliko hoce, i dalje im je 90% prihoda samo od reklama. Isto tako google ima ogromnu listu fail projekata. Poslednji od failova su google cvike. Dok apple sa druge strane, zaradjuje na konkretnim proizvodima. Mislim da im je dosadasnja strategija donela samo najbolje moguce rezultate, nema razloga da nesto radikalno menjaju.
Ne kažem da nije tako, ali neke od najboljih proizvoda u svom portfoliu Google je kupio.
Najbolji primer je Youtube. Google je imao konkurentski servis, Google Video, nije išlo, Youtube je bio popularniji. Kupili su Youtube, integrisali Google Video u YT i rezultat je ono što imamo danas.
Evo par primera iz novijeg vremena i vezanih za Android. Nisu imali kvalitetnu Office aplikaciju za Android. Kupili su (prilično loš) Quickoffice, nastavili da ga unapređuju i danas imaju Google Docs.
Za iOS je postojala veoma kvalitetna mail aplikacija Sparrow. Google je kupio tim koji stoji iza Sparrow, integrisao ih u Gmail tim, rezultat je bolji Gmail za android a Sparrow za iOS je prestao da se razvija.
U današnje vreme mobilni operativni sistemi se šire u nekoliko pravaca - health & fitness, wearables, integracija sa automobilima i home automation. Sve ovo je još u povoju.
Kako je Google "rešio" home automation - kupovinom Nest, kompanije bivšeg potpresednika Apple-a, koji se dotad bavio ovom oblašću za iOS uređaje. Itd itd.
Dakle ne možemo reći da im ova strategija kupovine perspektivnih i talentovanih kompanija i integrisanja njihovih proizvoda nije bila uspešna.

Elem, posle objave dobrih poslovnih rezultata, vrednost deonica Apple dostigla je jučer novi rekord, a vrednost kompanije na berzi se približila cifri od 700 milijardi dolara:
http://www.macrumors.com/2015/01/30/aapl-jan-2015-record/
 
Poslednja izmena:
Slazem se kupovina drugih je ok, ali npr oni su prvo failovali sa google video, pa onda uzeli vec razradjen Youtube kojem nisu nista izmenili epohalno i bi bio uspesan i bez njih. Ista stvar sa google +, chrome OS, Google glass, a za android imaju samo srece (iskreno kriv je samo microsoft sto je android uspesan), a ima negde i cela lista fail pokusaja da sami naprave nesto. Izgleda da umeju samo kupovinom vec uspesnih kompanija i njihovih projekata da imaju nesto sa trzisnim uspehom. Za sada su jedino neprikosnoveni u searchu/reklamama i to je to.
 
Da li i drugima icloud account jako kasni sa mailovima? Evo probao sam da pošaljem sebi test mail pre 30 minuta i još mi nije stigla notifikacija da imam mail. Gmail account radi kako treba tj instant.
 
Ja ga nd koristim ali zadnji put kad sam nešto slao bilo je sve ok...do duše to je bilo na iOS6-ici
 
Zavisi na koliko si stavio da proverava mejlove. Email client za google ne podrzava fatch
 
Kako nema? Ima... kada zvoni tel sa desne strane se pojavi Message. Klikom se otvaraju predefinisane poruke. A predefinisane poruke menjaš u Settings > Phone > Respond with text

Znam za to ali da ip sam automatski pošalje sms, kad sam na sastanku i tel. u torbi, recimo ...
Generalno izgleda da kod ip nema mogućnosti podešavanja raznih settings-a ... doduše ima don't disturb sistemski i podešavanja mobil data po aplikacija što kod androida zahteva dodatne aplikacije ...
Sve sam podesio kako mi odgovara i prema potrebi i baterija je krajnje korektna ...
Krajnji utisak prelaska na ip je skroz pozitivan i jedna od bitnih, zbog toga što zbog tih stvari koje nema u odnosu na android, je što se mnogo manje igram telefonom.
 
Zavisi na koliko si stavio da proverava mejlove. Email client za google ne podrzava fatch

Uključen je push. Backgroud refresh uključen i opet kasni. Gmail aplikacija radi instant a Mail app ne radi ni sa icloud nalogom ni sa gmail nalogom... Da li je to normalno ponašanje ili nije?
 
iPhone 6 / iPhone 6 Plus

Meni je sve ok sa mejlom. Jedino mi kasne notifikacije sa Skajp.

Btw on proverava samo inbox, ostale filtere ne gleda.
 
Poslednja izmena:
Uključen je push. Backgroud refresh uključen i opet kasni. Gmail aplikacija radi instant a Mail app ne radi ni sa icloud nalogom ni sa gmail nalogom... Da li je to normalno ponašanje ili nije?
iCloud mail ne koristim pa ne znam. Push za gmail nalog na default mail aplikaciji je radio dok Google nije ukinuo podršku.
Push na default mailu radi za yahoo, baš me čudi da ne bi obezbedili podršku za icloud mejl.
Za Gmail aplikaciju kažu da je bez veze, Inbox ima svojih nedostataka...
Moj savet je da instaliraš odličnu Outlook aplikaciju, dodaš oba naloga, pa probaš jel radi push za iCloud (za gmail radi sigurno). Druga opcija je možda Cloud Magic.

Kad smo već kod maila, evo par opcija default mail aplikacije:
http://www.imore.com/secret-mail-shortcuts-ten-gestures-speed-your-iphone-email
 
Uključen je push. Backgroud refresh uključen i opet kasni. Gmail aplikacija radi instant a Mail app ne radi ni sa icloud nalogom ni sa gmail nalogom... Da li je to normalno ponašanje ili nije?

Mozda im se serveri malo zaglupe-preopterete. Znalo se to i meni desavati.
 
Još jedna preporuka za Outlook aplikaciju. Ubacih gmail i apple account, za sada sve radi savrseno. Svidja mi se sto ima integrisan kalendar, ubacivanje attachment-a je dosta olakšano.
 
Nazad
Vrh Dno