Šta je novo?

iPhone 15

pozdrav svima, da li neko ima iskustva sa kupovinom iPhone-a u UAE, konkretno u Dubaiu? Izletila mi je mogucnost da ga dobijem otamo, pa me zanima da li i sad za njihovo trziste dolazi bez FaceTime-a i slicno, ili je to promijenjeno? Hvala svima unaprijed :)
Možda je kasno ali evo primer iz prve ruke.
Kupio sam u Dubaiju kolegi 15 pro max, bio je nešto baš povoljan na aerodromu.
Apsolutno nikakva ograničenja nema.
 
Bitno je samo da je punjač od nekog normalnog proizvodjača a ne neki kineski no name ……
 
Moj savet svima je da kupe anker punjače.
Em su jako dobri em su provereni i koliko znam sertifikovani za apple uređaje.
 
U prodavnici Fonly je Apple punjač od 20w 3100. Nema poštarine. Ja sam naručio. Sve ok. To je inače A1 prodavnica za opremu za telefone, tako da je sigurno original.
 
Ljudi jedno pitanje, drugarica je kupila novi 15 pro i ne moze da podesi viber nikako. Naime notifikacije o porukama stizu samo kad se udje u aplikaciju. Pokusan restart, brisanje vibera, podesavanja, ali nema leka?Ima li neko predlog sta jos moze da uradi.
 
U prodavnici Fonly je Apple punjač od 20w 3100. Nema poštarine. Ja sam naručio. Sve ok. To je inače A1 prodavnica za opremu za telefone, tako da je sigurno original.
Ja sam narucio sa amazon.de dva punjaca iz apple prodavnice, bili nesto na popustu 19 gbp komad. Ne znam da li ima dostava za Srbiju.
Tel sam kupio u Uk ali nisam hteo ovaj njihov punjac.
 
Pa imate temu za to, zar je toliki problem malo potraziti
 
^ ali ovo je daleko od realnog poredjenja. Svaki premijum telefon ce izvuci veliki SOT na ovaj nacin
 
Da li se kod novijih serija Pro modela i dalje skida boja sa frejma (plava, crna)?
 
Kolko ja znam i kako sam video boja se ne skida sa telefona, ali na ramu tamnijih boja ostaju otisci prstiju i lako se zaprljaju te se dobije utisak da se boja skinula. Nakon čišćenja se sve vraća u normalu.
 
Da li se kod novijih serija Pro modela i dalje skida boja sa frejma (plava, crna)?
Ako se ovde niko nije žalio posle toliko dugo vremena, verujem da je ta priča o guljenju patka. Kako se u Samsnug S24 temi odmah jave sa displejom i problemom + postave slike, sigurno bi se i ovde javljali, postavljali slike i pljuvali ili tražili način da se ispolira.
 
Mesec dana od početka prodaje svi osim titanium boje su imali tačkice po frejmu (oseti se i pod prstom) pa zato pitam. Crni me svakako ne zanima, ostale boje su mi ok.
 
^ ja imam crni 15pm od 3.1.24, do sada nema ni jedne tačkice po sebi.
 
Imam 12 mini, koristim kameru (igrice i ostalo zahtevno - ne) za slikanje (licne fotke).
Vredi li preci na 15 pro zbog kamere samo (1000e iz dzepa), sto gledam na netu, jesu slike malo bolje, ali ne da dam +1000e vise za 20% bolju fotku.
Da li neko misli da ima razlog da ne vidim da valja da promenim?
Drugo, ako neko zna gde u NS moze da se kupi 15 pro po oglasi cenama (~1000e) na karticu, slobodno da me kontaktira na PM :)
 
Svakako je primetno bolja kamera, a da li je vredno tolike doplate - to je pitanje za tebe. Doduse ako ti je kamera jedino bitna, mozda ima smisla da razmislis o obicnom 15 modelu - jeftiniji je oko 200€
 
Kamera ima veliki pomak u odnosu na 14 PM ( to se jedino vidi i što je lakši kada ih poredim), kao da nisu bili ispeglali softver za velike nove senzore (isto se mučio i Samsnug kada je prešao na veće). Na 15 PM kamera je to to konačno što se očekuje od iPhone i za ovu lovu, utegnut softver, i slike i video su fantazja, najviše se vidi na noćnim fotkama.
 
Uzeo juce, 925€ 256gb koriscen mesec dana.
Preskocio 128, moguce slike da vise zauizmaju pa da sam miran.
Kamera bolja onako, opcija fokusa nakon slikanja i podesavanje dubine je odlicno.
Baterije odlicna u odnosu na mini sa 85% bh.
 
Pozdrav svima. Nameravam da prvi put pređem na iOS i ciljam na 15 seriju. Prvobitno sam bio za 15 pro zbog veličine, ali iz nekih iskustava sam se prebacio da uzmem ipak 15 pro max. Izuzetno me brine da ne bude prevelik kako za džepove tako i za držanje u ruci. Iskreno mislim da se neću moći lako navići, prvi problemi koji nadolaze su kopija viber podataka, obavezan yt premium... Sledeće što bi me zanimalo jeste kupovina istog na oglasu. Zanima me kako da znam da je original pri kupovini, ciljam na yettel/mts/a1 telefone i na šta obratiti pažnju da mogu ostvariti garanciju kasnije, zlu ne trebalo. Ukoliko bih kupio interesuje me zaštita, koje su okvirne cene, čuo sam da je onaj mobile outfiters najbolji za zaštitu, pa kad već izvaljujem toliko, daću i 50 za zaštitu (valjda nije više). I poslednje, vezano za punjač i očuvanje baterije. Pročitao sam da može preko noći da se ostavlja samo da što sporije puni. Imam baseus gaN 65W punjač, da li je ok za iphone, deluje kao solidan kvalitet i kako da ograničim brzinu na 15ak W, da bih čuvao zdravlje baterije dugoročno? Ima li to u opcijama?

Još samo jedno za kraj, koje su to stvari koje će mi biti šok pri prelasku sa androida ?
 
Pa ne kupujes stan da se toliko brines. Otvoris oglase, nadjes neki sa dvogodisnjom nasom garancijom, vidis da li se slazu IMEI brojevi sa kutije i garancije i nemas problem, istyle priznaje garanciju.Za zastitu imas posebnu temu, sigurno ces naci nesto.Bices sokiran prelaskom sa androida kad shvatis da je to skoro isto.
 
Ne razumem te najbolje. Zbog veličine si hteo pro ali si zbog nekih iskustava odlučio da uzmeš pro max ali te ipak brine veličina? Ne znam kakva su to iskustva ali onda uzmi običan pro, max jeste veliki. Viber backup koliko ja znam nema, yt premium ne vidim kakav problem tu možeš da imaš? Prosto se uloguješ na svoj nalog. Mene garancija nije vezivala, svakako imaš godinu dana Apple garancije, još ako uplatiš Apple care + miran si 100%. Kupi Apple punjač u prodavnici od 20 w i isto ne razmišljaš ništa. I kao što kolega iznad reče, nema tu nikakvih šokova, ako si koristio bilo koji telefon do sad trebaće ti dan-dva da se navikneš i to je to.
 
Nazad
Vrh Dno