Šta je novo?

iPhone 14

Greška, PMW na IP14 je mnogo bolji nego na IP13 pro. Mene oči više ne bole. Bar mene i ostale koji imaju problem sa PMW na oled ekranima. Zbog toga sam i odustao od IP13 pro i kupio IP14 regular.
Zanimljivo... A na notebookcheck su napisali da je PWM nizak, 60Hz...

"The display runs at 60 Hz at all the brightness levels we tested. This may be a problem for sensitive users, since the PWM flickering cannot be circumvented by choosing a higher brightness setting. Thus, we advise users to try the iPhone 14 before buying."

Onda oni nesto ne testiraju dobro ili jednostavno postoje jos neki parametri zbog kojih neki ljudi imaju problema sa glavoboljom i bolom u ocima.
 
Zanimljivo... A na notebookcheck su napisali da je PWM nizak, 60Hz...

"The display runs at 60 Hz at all the brightness levels we tested. This may be a problem for sensitive users, since the PWM flickering cannot be circumvented by choosing a higher brightness setting. Thus, we advise users to try the iPhone 14 before buying."

Onda oni nesto ne testiraju dobro ili jednostavno postoje jos neki parametri zbog kojih neki ljudi imaju problema sa glavoboljom i bolom u ocima.
Isto ni meni to nije jasno. A zanimljivo je da notebookcheck ima drugačije rezultate pwm-a u odnosu na dxo mark.
Notebookcheck:
Iphone 13 - 610hz
Iphone 14 - 60hz

DxO mark: 480hz za oba modela

Ja mislim da je sve to u vezi pwm-a individualno. Nekome ne odgovara ni 480hz, dok drugom je to sasvim dovoljno i nema problema.
 
jel ima šanse da se nekako podesi da weather widget uvek pokazuje dane kao na ovoj slici a ne sate?
164C661D-801A-4E79-81D7-64C5999950B0.png
 
Naravno da nisam, otkazao sam celu porudzbinu i presao u A1 gde je veca izvesnost da cu ga dobiti.
Presao sam iz principa, jer na svako pitanje kada se mogu ocekivati nove zalihe dobijao sam odgovor ne znamo.
Verujem da se zavrsavalo preko veze, posto je prosto nemoguce da samo u Yettel-u preorder jos traje.
U A1 su mi rekli da je preorder kod njih zavrsen i da ocekuju nove zalihe posle nove godine, makar nekakav odgovor za razliku od bezosecjnog ne znamo.
Da ne pominjem da sam uz telefon porucio i novu ugovornu obavezu koju zbog telefona naravno nisu posebno poslali nego su bezobrazno naplacivali punu cenu paketa 3 meseca., dok nisam odlucio da ih, nazovi, kaznim i otkazem sve.
 
Jel ima vise ikakvog smisla uzimati telefon preko operatera?
 
Ljudi uzimaju samo zbog rata mogucmosti kupovine na rate, a operatori to vide i ubijaju sa cenama. Jeidno a1 ima onu varijantu gde je telefon 10% jeftiniji za kes.
 
Znaci pristanes da platis ionako preskup telefon jos skuplje ne bi li platio na rate, samo da bi cekao 4 meseca, gubio vreme i zivce kontaktirajuci ih i za to vreme placao punu pretplatu 😂. Pa to je ponizavanje klasicno. Bukvalno isplativije uzeti kes kredit kome je vec toliko stalo do telefona a nema da ga plati
 
Znaci pristanes da platis ionako preskup telefon jos skuplje ne bi li platio na rate, samo da bi cekao 4 meseca, gubio vreme i zivce kontaktirajuci ih i za to vreme placao punu pretplatu 😂. Pa to je ponizavanje klasicno. Bukvalno isplativije uzeti kes kredit kome je vec toliko stalo do telefona a nema da ga plati
Ne daju banke svima kredit, lakse je preko operatora.
 
Mene je na primer izasao povoljnije kod operatera nego na KP,bar uz moj ugovor.
Cena je u svakom slucaju bila za 200 eura manja nego sad u preorderu, a i dobila sam neke pogodnosti svakako,pa je to bilo jos nize.
Drugo dobila dodatnu godinu garancije, koja nekom znaci, nekom ne.
Ja sam imala cak dva puta situaciju da su mi menjali telefon za nov uređaj zbog problema sa displejom, te iskreno mi znaci ta garancija.

Dakle Yettel se bas bas pokvario,a ja toliko kukala na MTS...
Sve u svemu evo vec dva meseca imam telefon, i prezadovoljna sam. U stvari nikad nisam bila ovako zadovoljna nekom uređajem.
 
zasto mislite da su operateri "krivi" sto nema uredjaja koji ste porucili?
Ne lozim, pitam ozbiljno.
 
zasto mislite da su operateri "krivi" sto nema uredjaja koji ste porucili?
Ne lozim, pitam ozbiljno.
Ne znam ko i zašto misli da su krivi operatere, po meni krivi su proizvođači. Mi smo ionako zemlja ne 3., nego 53.reda, tako da ih briga da isporučuju nama po dogovoru. A nama sta ostane, kao i za sve ostalo...
 
Ako imaju dovoljno proizvedenih aparata nebitno bi trebalo da bude koja je koja zemlja, dolar je dolar. Ocigledno da nema dovoljno uredjaja sto znaci da je problem do proizvodjaca pre svega. A i nasi operatori verovatno imaju svoje “prioritete”. Sve u svemu nikad manje diskusije ovde o novom iphone-u, osim o tome da ih - nema.
 
Ja na 14PM sem onih linija koje se pojavljuju pri scrool-u i ponekad pri otkljucavanju tel nisam primetio nikakve probleme. Ukratko bat dobra, kam dobra, fluidnost dobra. U poredjenju sa s22 ultra koji zena koristi sto se tice kam nisam ja tu primetio neku veliku razliku. Nekad jedan nekad drugi bolji.
 
Dobro je za tebe 😃 Piše da može da se pojavi kod nekih, nije kod svih korisnika 😃
 
nakon androida bi presao na IOS sistem, tj uzeo bi iphone, posto sam ogranicen sa poznavanjem IOSa zanima me sljedece:

1. da li mogu da koristim kao i do sada google mail sa svim dodacima, imam skladisteni prostor koji placam 100 Gb mjesecno ??? gomilu fotki i svasta nesto, pa ako to ne moze na iphone odmah bi ga eliminisao...

2. drugo, koji iphone 13 ili 14 zadovoljava da mogu 2 kartice, kapiram da je jedna esim sto mtel nudi i onda valjda moze fizicki druga sim kartica tj drugi broj...

3. imam nekoliko placenih android aplikacija, nista bitno, pretpostavljam da njih gubim....hvala
 
Možeš da koristiš gmail i drive koji plaćaš. Pojedinosti mora da ti kaže neko od korisnika tog servisa 😃
Oba telefona podržavaju dual sim i jedan slot je fizički SIM, a drugi je eSIM. Tačnije, možeš da dodaš više eSIM-ova koje po potrebi isključiš ili uključiš.
Aplikacije moraš ponovo da kupiš sa tvojim nalogom 😃

Ako ti pare nisu problem, možeš da kupiš noviji model. Računaj da su prethodni modeli sigurno duže stajali, čisto zbog baterije, iako to nije ništa toliko značajno, pogotovo ako pričamo o Pro modelu. Svakako je prethodni Pro model i dalje odlična kupovina i lepo radi, jedino što mi je utisak da su naši na podigli cene, ali nemoj da me držiš za reč 😃
 
Poslednja izmena:
1. Da
2. Oba
3.Gubis.
 
Hvala na odgovoru,ja sam ga porucila prosle nedelje online u yettelu pa se nadam da ce i meni stici.

Ja sam narucio 13 pro u svim bojama, sve sto je bilo u ponudi, 14 pro u svim bojama, sve sto je bilo u ponudi i nista nije stiglo. Ne znam ni kako sam mogao sa istim jmbg-om da narucim 10 telefona ali dobro.

Otisao u deltu i video da imaju 14pro i dali su mi, prosao sam i juce imaju u magacinu tako da odi tamo i uzmi.

Isto tako sam pitao sta da radim sa 10 porudzbina, lik kaze cekaj da proverim, kaze nema ni jedne porudzbine 😂 pa mi je u onim papirima uvalio osiguranje koje me nije ni pitao, to sam otkazao odmah sutra i uplatio apple care +, a radnik me je ubedjivao da je triglav osiguranje bolje od apple care-a 😂

Ima u yettel temi tamo kroz sta sam sve prosao, koga ne mrzi neka cita.

Strasni su...
 
Nazad
Vrh Dno