Šta je novo?

iPhone 14

Ako ti nešto znači, mogao je upravo juče u Ada molu da se kupi taj model u poslovnici.
 
Ljudi, jedno pitanje, verovatno glupo ali ajde.

nalog mi je na Usa regionu, i sad recimo skinem HBOMax, mogu bez problema svojom karticom da platim pretplatu u aplikaciji ili necu moci zbog regiona?
 
Mozes slobodno.
 
nalog mi je na Usa regionu, i sad recimo skinem HBOMax, mogu bez problema svojom karticom da platim pretplatu u aplikaciji ili necu moci zbog regiona?

Plaćanje karticom preko telefona nema veze sa tim na kom si store-u. Zamisli da si na tom nalogu i da ti ne readi ubacivanje kartica u Wallet za Apple Pay sistem 😃
 
Ma kontao sam i ja da ce moci nego aj da pitam. Nisam pre bio na IOS pa nemam pojma kako funkcionise sve jos uvek
 
da li moze da se poveca SwiftKey i ako moze kako?
da li moze da se namesti u brave-u da kad izadjem da sve brise(istoriju i otvorene tabove)posto nisam video da ima kao na androidu

da li mogu negde da se nameste geste za back sa desne strane ili moze samo sa leve
 
Isplati li se preci na 14pro sa 13pro. Ovako iz recenzija mi se cini da to i nije bas najpametnije ali ima li neko ovde iskustvo iz prve ruke?
 
Tako sam i mislio
 
^ od starta sam pretpostavljao (da ne kažem znao) da će Plus biti totalni promašaj. Treba da vrate Mini ili da u potpunosti izbace taj 4. model. Jednostavno nema dovoljno cenovnog prostora između 14 i 14 Pro za još jedan model. Zato ili model "ispod" 14 ili ništa. Da Apple hoće da spusti cene ne-pro modela za 200€ onda bi Plus možda i imao šansu... mada opet mislim da je veća tražnja za manjim nego većim modelom. Prošlo je vreme loženja na ogromne telefone. Danas je gotovo svaki ogroman. Traže se manji, pod uslovom da baterija bude OK (što na 13 Mini jeste). Pogotovo ako se ubaci brže punjenje... milina.
 
Zamišljen kao velik telefon + odlična baterija a normlana težina (ono što što je mana Pro Max jeste težina, iz tog bih razloga uzao Plus, ali nema 120Hz). Džabe, narod se loži na Pro, da su mu stavili 14 Pro Plus naziv išao bi bolje, samo treba da prepakuju nazive u 15 seriji.
 
Ja bih uvek izabrao pro model zbog zum kamere koja pravi osetnu razliku u video snimcima i potret modu.
Koristim i12 i nedostaje mi zum, ali se slazem da vecina ljudi uzima jer pise pro ne zato sta taj telefon nudi.
 
Degradiranje obične serije u odnosu na pro logično će da vuce manju prodaju obične serije. Ali to i jeste cilj, naterati ljude na kupovinu skupljih modela. Problem 14 (plus) je sto ima isti hardver kao 13 pro koji je i dalje dostupan za kupovinu a i cena je slična.
 
13 pro ima bolju kameru i ekran od 14/plus.
vise ide kao 13 = 14 (sa nijansom boljom kamerom i 2gb vise rama) = 14 plus (veca baterija od 14)
 
Jel mi se cini ili su operateri jos podigli cene ? A uz pola uredjaja stoji "novogodisnje snizenje/promocija" :oops:
 
Nista cudno za nase operatere
 
13 pro ima bolju kameru i ekran od 14/plus.
vise ide kao 13 = 14 (sa nijansom boljom kamerom i 2gb vise rama) = 14 plus (veca baterija od 14)
Greška, PMW na IP14 je mnogo bolji nego na IP13 pro. Mene oči više ne bole. Bar mene i ostale koji imaju problem sa PMW na oled ekranima. Zbog toga sam i odustao od IP13 pro i kupio IP14 regular.
 
Jel mi se cini ili su operateri jos podigli cene ? A uz pola uredjaja stoji "novogodisnje snizenje/promocija" :oops:
Kad sam ja zadnji put gledala (bar MTS ne znam za druge) bila je kao snizena cena.
A cene su podigli negde u novembru, pa ih kao snizili za praznike, i vratise ih na staro sad 😵
 
Greška, PMW na IP14 je mnogo bolji nego na IP13 pro. Mene oči više ne bole. Bar mene i ostale koji imaju problem sa PMW na oled ekranima. Zbog toga sam i odustao od IP13 pro i kupio IP14 regular.
Ja uzeh 14 pre 7 dana, kamera je okej, ista kao na mom 13 pro maxu, nisam imao problem sa ekranom, 13 pm ima bolji zbog odziva.
 
Nemam opciju za edit, uzeo sam oba uporedno i video je bolji na 14, ostriji nekako, fotografije manje vise iste
 
Nazad
Vrh Dno