Šta je novo?

iPhone 13

Nisam ispratio skroz, pominje se da je razlog sporija memorija. Ako je samo ovo razlog, idem na 128gb jer kameru slabo koristim generalno.
Nije u pitanju sporija memorija vec da 4K ProRes format jede 6GB storage-a po minutu snimanja i da snimas u tom formatu treba ti model od 256GB.
 
Ma operaterima tek ne treba verovati.

Ne bi bio prvi put da je neko dobio koriscen telefon kao nov kod operatera u Srbiji.

@milos0888

Pa posten prodavac nema posle kako da ga zapakuje, a moze svaka budala da mu iz zajebancije trazi da otvori i da se predomisli. Zato kazem da ce ih samo prevaranti posle opet zapakovati.

I onda ce neko misliti da je posten prodavac prevarant, jer nece da ti otvori, a samo stiti robu.
Meni je mts posslao polovan telefon, tj koristen. Ja se frapirao, posle sam zvao korisnicki i napisao post na twiteru i tako ih naprzio, da me je zvala posle neka njihova sefica da se izvinjava. Naravno ovaj vratio u poalovnicu a dobio u vakum pakovanju.
 

E ovo je dokaz da softver+hardver daje dobru bateriju. Ovi mogu staviti 6000 u Samsung dzabe im. Jos snap verzija.
 
Pa ove godine je baterija sa exynosom bolja 🤣
Ali su popravili bateriju sa ovom serijom, bash.

Ali sta su jos dodali, mene je iznenadilo. Ne smijes popravljati telefon van servisa njihovog. Meni je to kriminalno... Telefon je moj, ja sam ga kupio i trebao bih imati pravo da popravljam gdje ja zelim.
 
Napravice to kinezi kao i svaki put do sad
 
Razlika izmedju 13 PM i 13 Pro je samo u bateriji? Ekran naravno
 
To je po meni i najveći nedostatak velikih iPhonea. Bukvalno je sve isto kao i kod manjih modela, isti layout, samo su elementi veći.
 
A meni baš odgovara, da imam najbolje moguće a da nije cigla
 
Sonija nema ni na KP, servis i delovi tek.. Ip 13 ima 60hz i nema telefoto (ja koristim)... O Asusu sam čak i razmišljao ali nema ni on telefoto i ne izgleda mi nešto lepo, ne znam ni kakva je podrška za njega.
Još se samo pixelu nadam :D
 
Nemas cemu da se nadas kad su 6.4 i 6.7", samo 13 Pro i S21 (i S22 za 4 meseca)
 
To je po meni i najveći nedostatak velikih iPhonea. Bukvalno je sve isto kao i kod manjih modela, isti layout, samo su elementi veći.

A meni baš odgovara, da imam najbolje moguće a da nije cigla

Tako je, pre bih rekao da je mana ostalih proizvodjaca sto ne umeju da upakuju u telefon do 6 inca malo kvalitetniji hardver.

Niste me shvatili, iphone pro max ne koristi taj veći ekran ni na koji način u odnosu na običan pa i mini model. Gesture kontrole su iste, pa je pozivanje control centra i notifikacija vrlo nezgrapno na tim modelima. UI je identičan na PM i miniju, osim što su veća slova, ikonice itd. Tastatura je ista, samo što su veći tasteri, a mogli su npr da ubace još jedan red sa znacima. Čak je i broj ikona na homescreenu isti i na najvećem i na najmanjem modelu.
 
Stigao juce 13 Pro, i odmah moram da pohvalim kameru, ekran i bateriju. To se i ocekivalo generalno, a ono sto mi se ne svidja su ogromne kamere, boja koja je uzivo malo cudna (sierra blue), i ostre ivice posle 11 Pro.
Ono sto me zanima jeste gde mogu da uzmem punjac najpovoljnije a da je original? Drugar je uzimao za 12ku u VIP-u ali zuji nenormalno i ono meni ne deluje da je original.
 
Ko kaze da nema više vakuum pakovanja? 😁
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-10-03-11-18-52-995_com.kupujemprodajem.android.jpg
    Screenshot_2021-10-03-11-18-52-995_com.kupujemprodajem.android.jpg
    88.7 KB · Pregleda: 153
Stigao juce 13 Pro, i odmah moram da pohvalim kameru, ekran i bateriju. To se i ocekivalo generalno, a ono sto mi se ne svidja su ogromne kamere, boja koja je uzivo malo cudna (sierra blue), i ostre ivice posle 11 Pro.
Ono sto me zanima jeste gde mogu da uzmem punjac najpovoljnije a da je original? Drugar je uzimao za 12ku u VIP-u ali zuji nenormalno i ono meni ne deluje da je original.
Ja sam uzeo u Vip-u , dijagonalno od pokrajinskog mup-a . Nista ne zuji.
 

E ovo je dokaz da softver+hardver daje dobru bateriju. Ovi mogu staviti 6000 u Samsung dzabe im. Jos snap verzija.


Ja ne vidim što se oduševljavaš. Moj Kinez od 200 i frtalj evra mi daje skoro 10 sati SoT, a baterija mu je tu negde kao i iPhone 13 Pro, 4500 mAh. Razlika je bila dosta veća, sad se smanjuje. Plus što imam brzo punjenje 65W, napuni se telefon za ~20 minuta, brzi punjač u kutiji, a sve to za siću.

I generalno, ne vidim neki razlog za entuzijazam novim modelom. Veće osvežavanje ekrana, neki iz Android sveta se lože na to, ja razliku i ne primećujem, bolje da je dobio DC dimming recimo. Malo brži procesor. Kamera na papiru bolja, ali ja nisam uspeo da primetim razliku između fotki od 12 i 13 na internet testovima. Software locks još pojačani, i do sad su ti trebala 4 različita nestandardna šrafcigera da ga rasklopiš, al sad više ni kablić ne možeš da zameniš, kamoli šta drugo. Cena je najviše unapređena, 1380 evra za 256GB model ovde kod mene. 🥴 Čisto neko moje mišljenje kao tech entuzijaste koji gleda sa strane, bez želje da otvaram raspravu.
 
Rezervacija pocinje 08.10. i traje obicno 2 nedelje tako da ocekujte pocetak prodaje za 22. 10. Sto se tice S21 Ultre, to je dobar telefon sa dve verzije, verzija sa SD888 je toliko losa, posto je ovogodisnji procesor blago receno promasaj, zale se preterano na pregrevanje i sto naravno vise trosi bateriju. Exy verzija koja je uvek bila gora, ima manje problema sto je zaista cudo, zna se da je Exy uvek bio inferiorniji u odnosu na SD 😁
 
Ja ne vidim što se oduševljavaš. Moj Kinez od 200 i frtalj evra mi daje skoro 10 sati SoT, a baterija mu je tu negde kao i iPhone 13 Pro, 4500 mAh. Razlika je bila dosta veća, sad se smanjuje. Plus što imam brzo punjenje 65W, napuni se telefon za ~20 minuta, brzi punjač u kutiji, a sve to za siću.
Zašto porediš telefon od 200e sa slabim cpu i 60hz ekranom koji jedva troši bateriju sa flegšipom, i moj Mi 9T ima 10h sot ali ovde je poenta da 13 Pro Max ima najbolju bateriju među flegšip telefonima i to ubedljivo.
 
Stigao juce 13 Pro, i odmah moram da pohvalim kameru, ekran i bateriju. To se i ocekivalo generalno, a ono sto mi se ne svidja su ogromne kamere, boja koja je uzivo malo cudna (sierra blue), i ostre ivice posle 11 Pro.
Ono sto me zanima jeste gde mogu da uzmem punjac najpovoljnije a da je original? Drugar je uzimao za 12ku u VIP-u ali zuji nenormalno i ono meni ne deluje da je original.
Uzmi Samsungov za 2490. Ja koristim njega od kako sam uzeo telefon. Nema greske. BH 99% posle godinu dana.
 
Zašto porediš telefon od 200e sa slabim cpu i 60hz ekranom koji jedva troši bateriju sa flegšipom, i moj Mi 9T ima 10h sot ali ovde je poenta da 13 Pro Max ima najbolju bateriju među flegšip telefonima i to ubedljivo.

To više govori o tome koliko su loše dizajnirani sadašnji Snapdragon 8 procesori, preveliki i preklokovani kako bi mogli da pruže perverzije tipa 8k video snimanje. Ali proizvođači telefona ih takve žele, jer na Android platformi features su ono što prvenstveno prodaje. Apple nema takvih problema, jer obrnuto, oni diktiraju svojim kupcima šta žele i šta im treba. Dijametralno različiti uslovi tržišta.
 
Nazad
Vrh Dno