Šta je novo?

iPhone 13

Toga sam se i plasio, prvo na sta sam pomislio kada sam video da nema vise vakum papira, da ce lako da otvaraju i zatvaraju telefone sa ovom novom metodom.
A video vec pokazuje kako je lako. Nadam se da ce postati problem, pa da ce vratiti vakum.
 
I vakuum pakovanje je moglo relativno lako da se prepakuje, ali ovo je bukvano bez ikakvog truda, samo nalepnice.

Upropasti nas ta "ekologija" :D
 
Ne vidim problem za kupce, samo za prodavca. Sad cu traziti i da ga otvori ,upali? Do sada sam samo trazio SN
 
Pa niko nije lud da ti otvara "sealovan" telefon. Kako posle da ga proda otpakovanog, ako se predomislis?

Samo prevaranti ce ga ponovo "zapecatiti" i cekati nekog ko nece traziti da se otvori.
 
Nikada nisam ni razmisljao da trazim da se otvara kutija kada je sa stikerom i u vakuum najlonu.

Sad se vec dvoumim sa ovim zastitnim trakicama, jedino operateri nece da ih otvaraju. :D
 
Pa predomislice se samo ako nije u redu telefon :D Prodavac posle nek zapakuje i drugi put kao sto je i prvi
 
Ma operaterima tek ne treba verovati.

Ne bi bio prvi put da je neko dobio koriscen telefon kao nov kod operatera u Srbiji.

@milos0888

Pa posten prodavac nema posle kako da ga zapakuje, a moze svaka budala da mu iz zajebancije trazi da otvori i da se predomisli. Zato kazem da ce ih samo prevaranti posle opet zapakovati.

I onda ce neko misliti da je posten prodavac prevarant, jer nece da ti otvori, a samo stiti robu.
 
A kako ce da zalepi onaj papir zastitni na ekranu? Nema sanse da ga vrate na fabricko..
 
Pa niko nije lud da ti otvara "sealovan" telefon. Kako posle da ga proda otpakovanog, ako se predomislis?

Samo prevaranti ce ga ponovo "zapecatiti" i cekati nekog ko nece traziti da se otvori.
Pa to ti kažem. Sta mw briga kako ce ga prodati. Ima da ga otvoei i ako valja, kupujem. To je problem prodavca. Im ja coveka od koga kupujem ali otkud i on zna ali znam da cemo se dogovoriti da ga otvorimo pri kupovini
 
A i kako nekom ko ide da uzme telefon koji zeli i koji je detaljno istrazio, nakon otvaranja kutije od strane prodavca, odustane od kupovine? Ja bi takvom ili uzeo kaparu pre toga ili nabio telefon u..., jer ako mi trazis da otvorim, ima da ga uzmes, pa ako ti se ne svidja, tvoj problem. Jedino prevaranti ce prihvatiti odbitak kao nista, jer ce uspeti da ga zatvori opet.

Do sad nikada nisam trazio da mi se ista otvara i proba, ali tezim da uzmem neotpakovane i vakumirane stvari, kako na KP, tako i kod nas i nisam imao problema.
 
Lako cwmo se dogovoriti sa poštenim/poznatim prodavcem.
 
Ma operaterima tek ne treba verovati.

Ne bi bio prvi put da je neko dobio koriscen telefon kao nov kod operatera u Srbiji.

@milos0888

Pa posten prodavac nema posle kako da ga zapakuje, a moze svaka budala da mu iz zajebancije trazi da otvori i da se predomisli. Zato kazem da ce ih samo prevaranti posle opet zapakovati.

I onda ce neko misliti da je posten prodavac prevarant, jer nece da ti otvori, a samo stiti robu.
Bas operateri (za Telenor pricam) nisu nikada otvarali iPhone i ono njegovo najlon pakovanje.
 
Evo ovako, neki baš baš rani utisci nakon prelaska sa 12 Pro na 13 Pro.
Isti telefon. Ekran jeste bolji. Nažalost, zadnjih 10 dana mi ke baš trebao 3x Zoom ali sam telefon tek juče otpakovao. Makro mod je baš dobar.
Sve u svemu, ko ima 12 Pro, neka preskače. Ko nije pri parama, može naći perfektne 12 Pro za mizerne novce na oglasima a telefon jede decu.
Čitamo se za nedelju dana kad osetim malo više telefon.
 
@Djilkosh_Ns
Ma sigurno je tako, potrošači i ekologija su im na prvom mestu.
Zamisli sutrašnjicu u kojoj je svaki telefon potpuno nepopravljiv osim pod uslovima i cenama proizvođača, to bi bilo baš super po nas potrošače.
 
Bas operateri (za Telenor pricam) nisu nikada otvarali iPhone i ono njegovo najlon pakovanje.
Nasi nisu, strani otvaraju kad se telefon porucuje sa sim karticom. Ne salju sim karticu posebno kao nasi, nego je ubace u telefon i onda imaju neki svoj seal preko kutije.

Ali to ne znaci da nisu poturali refabrikovane, pa revakumirane telefone ljudima kao nove. Ne znam konkretno za telenor, ali vip jeste.

Cak i u iStyle znam za par slucajeva gde je telefon kupljen kao nov, prikacen na 3utools, a ono 168 dana radio.
 
@Djilkosh_Ns
Ma sigurno je tako, potrošači i ekologija su im na prvom mestu.
Zamisli sutrašnjicu u kojoj je svaki telefon potpuno nepopravljiv osim pod uslovima i cenama proizvođača, to bi bilo baš super po nas potrošače.
Toliko dobro kad neki tamo covek ode u neki servis telefona, ovaj mu popravi ekran i stavi "original za 200e", jer kao sta ces placati 350e za original u iStyle-u.

Da ne pricam koliko sam se nagledao "original" ekrana na 5, 6, 7, 8 iPhone modelima, a ono katastrofa.
 
Kakve to veze ima sa nemogucnoscu popravljanja?

Ok, prevaranti ugradjuju lazne ekrane kao original. Ali ako ja recimo hocu lazni ekran ili laznu bateriju(jer da se ne lazemo, original baterije su tesko sranje i ako cu vec da menjam bateriju, bolje da menjam kinesku nego svaki put original) i znam da nije original, ko je proizvodjac da me spreci? Ja kupovinom telefona postajem apsolutni vlasnik. Ovako me proizvodjac uslovaljava da i ako sam vec platio punu cenu uredjaja, dozivotno zavisim od njega.

Sutra ce proizvodaci da nam kontrolisu i kako cemo da koristimo telefone, pa sta cemo da pisemo i govorimo preko telefona...

Sve zato sto je ljudima lakse da neko drugi bude odgovoran umesto njih, umesto da su sami odgovorni za sebe i svoju imovinu.


Edit:

Inace, sto se tice prepakivanja, evo vec se prodaju stikeri za kutiju na aliju https://www.aliexpress.com/item/1005003338952301.html
 
Poslednja izmena:
Svaki uredjaj mora biti popravljiv, bilo koje drugo razmisljanje je suludo.
Da obrazlozim ja kao kupac moram imati pravo da popravim uredjaj van ovlascenih kanala.
A ne kao ovo sto rade svaki deo su kodirali iluzija je misliti da je to dobro...
Ima milion videa gde apple laptopove u apple store kazu ne isplati da se popravlja ili tipa suma neka 700 usd a onaj lik zameni deo na plocu sve ukupno kosta 50 -100 usd i laptop radi.
Kvarovi nisu samo baterija i ekran...
 
Kakve to veze ima sa nemogucnoscu popravljanja?

Ok, prevaranti ugradjuju lazne ekrane kao original. Ali ako ja recimo hocu lazni ekran ili laznu bateriju(jer da se ne lazemo, original baterije su tesko sranje i ako cu vec da menjam bateriju, bolje da menjam kinesku nego svaki put original) i znam da nije original, ko je proizvodjac da me spreci? Ja kupovinom telefona postajem apsolutni vlasnik. Ovako me proizvodjac uslovaljava da i ako sam vec platio punu cenu uredjaja, dozivotno zavisim od njega.

Sutra ce proizvodaci da nam kontrolisu i kako cemo da koristimo telefone, pa sta cemo da pisemo i govorimo preko telefona...

Sve zato sto je ljudima lakse da neko drugi bude odgovoran umesto njih, umesto da su sami odgovorni za sebe i svoju imovinu.


Edit:

Inace, sto se tice prepakivanja, evo vec se prodaju stikeri za kutiju na aliju https://www.aliexpress.com/item/1005003338952301.html
Ne shvataš... Neće svi lažni ekran. Plate ga dobrano. Nije da znaš da je fake i popravis za 30e. Platiš ga fino kao original, a ono ne radi.

Super za kineske baterije, eksplodira i zapali ti stan ili kuću, veoma dobro.

Ne kupujete iPhone i gotovo, ima gomila proizvođača što vam daju ono što želite, ne vidim potrebu da se rasporeda o tome.

To je isto ono kupi telefon od 1200e i kupi punjač od 5e, jer ko je lud da daje 30e na original. Daj da se zapalim. Nije mi bilo teško da dam 1200, ali teško mi je dodatnih 25e, jer punjač kao punjač sve je to isto.
 
Sta cu da radim sa mojim novcem i kako cu da popravljam uredjaje koje sam kupio mojim novcem je iskljucivo moja stvar.

Ni tvoja, ni proizvodjaceva.

Ne radi se ovde o tome kakav je moj ili tvoj stav, cinjenica je da kad kupis nesto, ti si vlasnik i nema uslovljavanja.

A sto se tice kineske baterije, drzi se apsolutno isto kao original u starim iPhone SE 2016. Otac nosi SE sa original baterijom stavljenom pred novu godinu 2018. Majka nosi SE sa kineskom baterijom stavljenom u januaru 2019. Apsolutno nema razlike ni u trajanju baterije, ni u "wearu". Meni je na novom SE iz 2020 baterija spala na 90% za godinu i 4 meseca. Apple preporucuje zmenu cim padne na 80%. Kako su natempirali, nekako se uvek desi da spadne na 80% posle 2 godine, posto sto vise vreme prolazi, propada brze i brze.

Kad kupujem iPhone, kupujem ga da traje bar 4 godine, zato je i skup. A ne da ga jednom platim, pa posle da upumpavam u njega jos 80e svaki put kad baterija krene da propada.

Mislis da cu mu ikad staviti original bateriju kad je budem menjao, ako ce da propada tom brzinom? Koristim punjac koji je dosao uz njega u kutiji.


To sto rade je cista agenda da te natera da kupis nov uredjaj kad ti se pokvari, umesto da ga servisiras. Sto se naravno kosi sa svim laznim pricama o ekologiji.
 
Poslednja izmena:
Djilkos je u pravu za ovo sto prica ali na zalost to je tipa 1% cele price :)
Isto kao kad bi rekao ok je da nema polovnih delova za automobile a da nisu original BMW
Ne zivimo u savrsenom svetu. Gledati samo ugao kupovine polovnog pa da ti ne uvale nesto sto nema originalne delove zarad opcije da mogu da popravim bilo gde je mala cena u celoj prici :)
 
Steve Wozniak pre par meseci o svemu ovome.
“It’s time to recognize the right to repair more fully. I believe that companies inhibit it because it gives the companies power [and] control over everything,”
 
Evo ovako, neki baš baš rani utisci nakon prelaska sa 12 Pro na 13 Pro.
Isti telefon. Ekran jeste bolji. Nažalost, zadnjih 10 dana mi ke baš trebao 3x Zoom ali sam telefon tek juče otpakovao. Makro mod je baš dobar.
Sve u svemu, ko ima 12 Pro, neka preskače. Ko nije pri parama, može naći perfektne 12 Pro za mizerne novce na oglasima a telefon jede decu.
Čitamo se za nedelju dana kad osetim malo više telefon.
A kako ti se cini 120Hz? Mizerne novce, rek'o da pogledam 12 pro, ono 900E+. Mislim da ne vredi bas toliko. Cena Macbook-a Air M1. iPhone 12 Mini 128 je oko 600E. Ja i dalje nisam siguran sa kojim telefon da zamenim SE iz 2015. Jedino ovaj mini koliko toliko je na tom nivou (dimenzije, tezina).
 
A kako ti se cini 120Hz? Mizerne novce, rek'o da pogledam 12 pro, ono 900E+. Mislim da ne vredi bas toliko. Cena Macbook-a Air M1. iPhone 12 Mini 128 je oko 600E. Ja i dalje nisam siguran sa kojim telefon da zamenim SE iz 2015. Jedino ovaj mini koliko toliko je na tom nivou (dimenzije, tezina).
Tebi je bar lako, koji god da uzmes iz poslednje tri serije biće ti ogromna razlika...
 
Pravo na dostupnost rezervnih delova i servisiranje je definisano i zakonom, koliko se secam.
Kao i mogucnost "povravke" po razumnoj ceni, mada to je vec jedna nedefinisana oblast.

Ovo sto apple radi je pogresno na toliko nivoa da je glupo diskutovati o tome da li je to lose.
Jeste lose je, i ne postoji ni jedan argument koji bi opravdao ovakve poteze.
Ako kupim original ekran, ne mogu da ga zamenim osim u "official apple store-u".
Bedno od jedne takve kompanije da na taj nacin tretira korisnike.
A korisnici su svi u fazonu: Apple zna najbolje.

Jeste, zna shit.
 
Tebi je bar lako, koji god da uzmes iz poslednje tri serije biće ti ogromna razlika...
Pa ne znam bas, dizajn, dimenzije, tezina. Nema bas nista slicno, samo Mini donekle (ali mu vire one kamere, bas gadno :)). Na SE je jedino baterija problem, ostalo mi je sve ok.
 
Pravo na dostupnost rezervnih delova i servisiranje je definisano i zakonom, koliko se secam.
Kao i mogucnost "povravke" po razumnoj ceni, mada to je vec jedna nedefinisana oblast.

Ovo sto apple radi je pogresno na toliko nivoa da je glupo diskutovati o tome da li je to lose.
Jeste lose je, i ne postoji ni jedan argument koji bi opravdao ovakve poteze.
Ako kupim original ekran, ne mogu da ga zamenim osim u "official apple store-u".
Bedno od jedne takve kompanije da na taj nacin tretira korisnike.
A korisnici su svi u fazonu: Apple zna najbolje.

Jeste, zna shit.
trziste je surovo, ako rade lose, nece prodavati svoje proizvode i propasce
 
Vrh Dno