Šta je novo?

iOS 17



Meni na 14 PM ne radi u Corolli sa integrisanim bežičnim punjačem, počne puniti i nakon 10ak sekundi počne da treperi lampica i samo prekine punjenje. Nisam probao na nekom drugom pa ne znam da li je možda do punjača.
A pre je radilo?
Posle sam po netu video da se još "dosta" ljudi žali na isti problem koji i ja imam. Ovima sa mag safe-om radi super i dalje, a nas sa drugim brendovima zeza
 
Dobar je 17.2. Meni ne kasne nikakve notifikacije, baterija je dobra, nema laga, deluje dosta upeglano. Recimo imao sam lag kada otvaram Linkedin ali toga sada nema. Danas sam instalirao 17.2.1 deluje za sada sve okej, videcemo narednih dana.
 
Je l ima neko problem sa wireless punjenjem? Radio je normalno do pre 5,6 dana. Tad sam otprilike i uradio update pa je mozda do njega. Stavim ga na punjac, krene da puni jednu sekundu i ugasi se. Punjac treperi( po uputstvu problem sa telefonom). Do sad ga je punio normalno par meseci. Probao sestrin xs, njega puni normalno. Moj 14p nece
Ja povremeno imam taj problem sa onim običnim Ikea bežičnim punjačem i iPhone 12. Kad primjetim da treperi lampica, iščupam kabal iz punjača, pričekam par sekundi, tutnam ga nazad i stavim telefon i on opet radi/puni.
 
Je l ima neko problem sa wireless punjenjem? Radio je normalno do pre 5,6 dana. Tad sam otprilike i uradio update pa je mozda do njega. Stavim ga na punjac, krene da puni jednu sekundu i ugasi se. Punjac treperi( po uputstvu problem sa telefonom). Do sad ga je punio normalno par meseci. Probao sestrin xs, njega puni normalno. Moj 14p nece
13 Pro puni preko magsafe bez problema. Punio je i na 17.2 i sad na 17.2.1.
 
+1 i kod mene puni normalno 13 pro max, i magsafe punjac, i neki kinez zaduzen za nocno punjenje :)
 
Baterija… 17.2.1 14pro
Jesam kod kuce na wifi ceo dan, ali ovo je ludilo…
 

Prilozi

  • IMG_1250.png
    IMG_1250.png
    97.7 KB · Pregleda: 169
Poslednja izmena:
Imam jedan problem,
Koristim A1 Neo 23 i Iphone 13.
Prilikom uspostave poziva , prvih od 3-5 sekundi uopšte ne čujem sagovornika.
O čemu se radi i kako da rešim?
 
Imam jedan problem,
Koristim A1 Neo 23 i Iphone 13.
Prilikom uspostave poziva , prvih od 3-5 sekundi uopšte ne čujem sagovornika.
O čemu se radi i kako da rešim?
Nisam siguran da je VoLte, ja i ljudi oko mene nemaju taj problem na A1. Ali ako misliš da je to u pitanju, moraš da tražiš od A1 da ti isključe, nemaš tu opciju na telefonu kada je A1 u pitanju
 
Pa jel nije dovoljno da isključi VoLTE na ovom “prekidaču” na telefonu? Koliko znam to može da ti bude uključeno (kao što je kod mene bilo) i da nemaš VoLTE dok ti operate ne uključi. A kad ti uključi i to treba da bude uključeno na telefonu da bi mogao da koristiš uslugu.
 
Pa jel nije dovoljno da isključi VoLTE na ovom “prekidaču” na telefonu? Koliko znam to može da ti bude uključeno (kao što je kod mene bilo) i da nemaš VoLTE dok ti operate ne uključi. A kad ti uključi i to treba da bude uključeno na telefonu da bi mogao da koristiš uslugu.
Nema taj "prekidač" kada je Iphone na A1
 
VoLTE radi dobro preko A1 i iphone (ima problem na Pixel telefonima). Probaj karticu drugog operatera (kupi na trafici ako nemaš), vidi da li ste isto dešava. Ako je isto onda je do telefona, ako nema problem onda zovi operatera da proveri, mada bih odmah probao sa zamenom kartice.
 
Ono sto smo i ja i koleginica primetile na nasim 14 pro max telefonima jeste da su ovih par poslednjih azuriranja malo nesto poremetila kameru. I moj i nje uredjaj imaju isti problem-a telefon dosta koristimo za slikanje na poslu. Ima problem sa fokusim,i boje su nekako isprane. Tonovi koze previse bledi,imam utisak kao da slikam neki izbledeli les. Ponavljam podesavanja kamere nismo dirale,osvetljenje koje koristimo za slikanne je isto kao i ranije,ali boje i tonovi ne ispadaju isto,sto se kod koze narocito primeti.
I fokus je uzasan i moj i njen. iPhone 11 koji klinac nosi je kralj fokusa za ovaj moj sto je zalosno.
 
Probaj ovako podesiti
IMG_9184.pngIMG_9185.pngIMG_9186.pngIMG_9187.png
 
Ono sto smo i ja i koleginica primetile na nasim 14 pro max telefonima jeste da su ovih par poslednjih azuriranja malo nesto poremetila kameru. I moj i nje uredjaj imaju isti problem-a telefon dosta koristimo za slikanje na poslu. Ima problem sa fokusim,i boje su nekako isprane. Tonovi koze previse bledi,imam utisak kao da slikam neki izbledeli les. Ponavljam podesavanja kamere nismo dirale,osvetljenje koje koristimo za slikanne je isto kao i ranije,ali boje i tonovi ne ispadaju isto,sto se kod koze narocito primeti.
I fokus je uzasan i moj i njen. iPhone 11 koji klinac nosi je kralj fokusa za ovaj moj sto je zalosno.
prijavite apple support
 
Na 17.2 sam primetio "glitch" na slajderu za osvetljenje i zvuk. Baš su seckale animacije ponekad.
Nije i dalje popravljeno na 17.2.1

Evo uspeo sam da reproduktujem.
Primećuje li još neko da glitch-uje slajder za zvuk?
15pm 17.2.1
 


Ovo sam primjetio i ja licno da na 17.2.1 u stand by vise trosi bateriju, kao sto se na testu vidi u toku 24h to je i do 7%

Izgleda da nas apple vuce za nos, 17.2.1 je trebao popraviti bateriju u odnosu na 17.2
 
Gledah ovo pre nekog vremena, pa se sad setih da pošaljem.
Ajd kao ispraviće u 13.3

 
Ovo je moja potrošnja baterije u stand by od 3h noćas kad sam ga skinula sa punjača. Ip13. Eto, pojma nemam, da ne ispadne da lažem al kod mene je uvek sve obrnuto nego kod vas.
 

Prilozi

  • IMG_2389.jpeg
    IMG_2389.jpeg
    96.5 KB · Pregleda: 48
Vrh Dno