Šta je novo?

Intel Xe Graphics

^ ne primam se ja, mada nije ni bitno
 
ima li nekih novosti?
 
Nerealno. Ne znam odakle izvlače te brojeve, ali mi nemaju mnogo smisla. Jedino ako svaka OEM konfiguracija u Kini ide sa intelovom grafikom. Koliko sam pratio, na zapadnom tržištu ih em nema mnogo, em je ponuda lošija od AMD-ove. Pri tom znamo da je poslednje 2 godine AMD prodao sve što je napravio. Jeste da je sve u rudnicima, ali sad se valjda vraća u PC, ne verujem da je na otpadu. Dalje, kad pogledamo steam statistiku, nema nekih značajnih promena, pa ispada da intel grafike nisu kod gejmera

Elem, evo prvog testa profi grafičkih A40/A50. Nije loše, s tim što i dalje čekaju sertifikaciju za najpopularnije programe, pa su neke opcije ograničene
 
 
Novi drajver i nova cena za ARC A750.

NveCNfgzrNcRABWQ.jpg


 
 

Dok su performanse Arc A750/A770 obično bile uporedive sa sličnim NVIDIA i AMD karticama koje smo testirali, jedna od glavnih mana je bila veća potrošnja energije.

gpu-power-consumption-monitor-ptssm.svgz


U [testovima koji su na svim testiranim karticama radili bez problema], Arc A770 bio je uporediv sa RTX3060, što je bilo sjajno za videti, ali je uprkos tome prosečna potrošnja energije bila za otprilike 16% veća. Sa druge strane, Arc A770 se obično prodaje za manju cenu nego RTX3060.

geometric-mean-of-all-test-results-result-composite-oiagc.svgz
 
Pošto je Pat Gelsinger rekao da ima mixed emotions na rastanku, daleko je od toga da su se lepo rastali.
 
Intel sad ima priliku da uradi nesto po pitanju grafika.
 
^ još pre neki dan, a bilo je priče da ih neće biti.
 
Vreme je da se benchmark iskupi sa testom jer je to prvi tekst koji izlazi , da ih nece biti u Evropi. Mada nisu pogresili, mi nismo u Evropi :p
 
Sa čime bi to trebalo da bude ekvivalent u AMD/NVidia taborima?
 
pa vidi sta kod njih kosta 300-320€, pa sa tim :)
 
Majku mu, ne pričamo o krompiru ovde. Kilo ovoga, kilo onoga.
 
ne kontam?

ako imas 300 eur pa gledas sta da kupis ovo ili amd ili nv valjda gledas sta kosta 300 eur

ako te interesuju performanse tesko da mozes da poredis jer ovo jos uvek ima beta drivere
 
A750 je negde između 3060 i 3060ti po performansama, oko cena druga priča.
 
@Lemaja
Hvala.

Naravno da će nešto što se tek probija davati više za isti/manji novac. Ne gledam ništa da kupim nego pokušavam u glavi da pozicioniram gde se nalaze.
 
^ imaš videa u razlicitim igrama, kažem tu je negde između po onome sto sam video. Sigurno će biti na testu kod domaćih YT kanala pa će biti malo opširnije oko samih kartica i da li se isplati uzeti pored amd i nvidia.
 
ali zavisi gde gledas te performanse, negde ces imati sve ok, a negde ce driver da ubije perf i onda bude uporedhenje sa nekim slabijim modelom, sve zavisi kome sta treba, da radi gpu
 
^ slažem se, zato sam i rekao biće opširnije kod domaćih YT kanala pa na osnovu toga će kupac videti da li mu odgovara u poređenju sa druga da proizvođača.
 
Istina, mada ispeglaće vremenom i drajvere. Ne sumnjam.
Ma interesuje me onako, u globalu dokle su stigli. Radujem se svakoj zdravoj konkuranciji. Bolje za nas, konzjumere :)
 
Koliko sam razumeo i dalje kaska u dx9 naslovima.
 
Nazad
Vrh Dno