Šta je novo?

Intel Pentium G3258 (Anniversary Edition)

Ne znam kakav kuler dolazi uz G3220, ali takav isti ide uz i5.
 
Ahahaha ,da znas da si u pravu jevto :D Vazno je imati dobar temelj :)
 
Ne znam kakav kuler dolazi uz G3220, ali takav isti ide uz i5.

Uz Celeron, Pentium i i3 dolazi čisto aluminijumski kuler sa podrškom za CPU-e do 65W TDP, a kod onog review-a su naveli da uz G3258 dolazi bakarno-aluminijumski kuler za CPU-e do 95W TDP-a koji inače dolazi uz i5 i i7, tako da izgleda i uz box kuler ima mesta za OC.
 
Da li moze ovaj procesor da se overklokuje na bilo kojoj H81 maticnoj?
 
G3258 dostigao 6861.7MHz na MSI matičnoj ploči
 
A sta treba da ocekujemo od procesora koji kosta ~6500 din, odnosno 5,5x manje od top mainstream ponude? :) Na kraju krajeva, ko jos stavlja graficku od 600e na cpu od 60e?

Treba ga porediti sa Pentiumom i i3 pa da vidimo koliko opravdava cenu.
 
Ovdje se dobro pokazao. Sa oc-om je značajno podigao avg fps, što znači da je štucnuo neki put na min.
 
Treba ga porediti sa amd-om koji isto košta , pa da vidimo koje je bolje j....nje za dolar. ( bang 4 a buck ).
 
I ja sam utiska da se dobro pokazao,cak bih ga sad kao geek pre uzeo nego i3.
Just for fun
 
Ja mislim da je tacno tu gde treba da jeste. Realno Intel je uvek cenio stvari i tesko da si mogao za male pare da dobijes nesto spektakularno. Doduse i sa AMD-om je tako, ali tu je meni jos od otkljicavanja jezgara prisutna kao neka dzoker karta, uvek se nadas da ce nesto da se desi, iznenadjenje kao dobar klok ili tako nesto za sitne novce.
Ah, sirotinjo
 
Ima li neko informaciju kad stiže u Srbiju?
 
podseca me na stari dobri pentium d 805 isto je mogao da se klokuje dosta :)
 
^Celeron 300A

Moj poslednji intel procesor. Sa 300mhz na 450. 50% overklok sa obicnim kulerom.
 
Poslednja izmena:
Najbolji kloker je meni bio prvi Core2 Duo E6300, sa 1,86HGz na 3,2GHz ili 72% OC-a, hlađen prvim Hyper TX-om, tako mi je radio 3 godine, prodao ga posle drugaru zajedno sa pločom i još uvek radi :)

Voleo bih da se malo poigram sa ovim otključanim pentiumom.
 
Ps. U americi ima akcija za 100$ ovaj pentium i z97 pc mate. Lik sa nekog foruma na toj ploci glat 4.3ghz izvlaci sa box kulerom.
Lebte****.
techreport.com/forums/viewtopic.php?f=33&p=1210334
 
Poslednja izmena:
Moze da daje iste rezultate kao i7 samo u igrama koje ne vide vise od dva jezgra ili su potpuno GPU zavisne, a i tad je min fps drop potencijalan problem, kao sto je Goran i primetio.
 
Svejedno, iako sam veliki AMD fan nekako mi je ovo najlogicnija kupovina trenutno za nas sa manjim budzetom uz neku z97-a plocu i kasnija nadogradnja na neki i5.
Am3+ platforma je mrtva, FM2 osim 750k nema nijedan zanimljiv procesor.
 
^ a FX 6300?
 
I to je akcijska cena.. Preterali su reko bih.
 
Kao sto rece scylla, dodas jos 20e i da te Bog vidi
 
profi primena i high end gejming na procesoru od 65eur...? bez i5 od minimum 150e nema od toga nista...

aj da napravimo poredjenje na brzaka

G3258 + H81 ~7.5+4.5=12k
i3 + H81 ~11+5=16k
i5 4440 + B85 ~17+7=24k
i5 K + Z97 = 23+9 minimum, optimalno 23+13=36k

ako moz se klokne na H81 ostaje 4k vise za grafu ili ram u odnosu na i3 kombinaciju a duplo jeftinije od i5 non K kombinacije i 3x jeftinije od i5 klokabilne kombinacije... pa svako po mogucnostima i zelji :)

al sam ga procenio alal mi vera :D razmisljam se da uzmem H87 klokabilnu plocu i ovaj procesorcic dok ne skupim za i5 K...
 
Nazad
Vrh Dno