Šta je novo?

Intel Pentium G3258 (Anniversary Edition)

Sve ispod 65€ kod nas bilo bi pravo čudo. :trust:
 
Polovan Phenom II 955 za 50-55e, anybody? Eventualno X4 750k. Sve iznad 6k je mnogo.
 
Ne jer se G3258 klokuje lagano.
 
Poslednja izmena:
Po malo glup potez Intela IMO. Ugrozavaju prodaju i3 procesora, jer ih ovaj kloknut na 4.6-7GHz sigurno prestize u vecini stvari. Ali dobro, jubilej je jubilej, a i onako su puni para
 
Po malo glup potez Intela IMO. Ugrozavaju prodaju i3 procesora, jer ih ovaj kloknut na 4.6-7GHz sigurno prestize u vecini stvari. Ali dobro, jubilej je jubilej, a i onako su puni para

Mislim da nece da napravi neku drasticnu razliku po pitanju prodaje i3 procesora.
Realno koliki procenat ljudi overklokuje racunare mozda 10%.
 
Na njihovom mestu, ja bih ovo uradio sa i3 procesorom. Ovaj CPU konkretno ce sigurno kupovati entuzijasti, vise od 10% njih ce ga kupiti zbog OCa, to je sigurno. Ovi iz Tomshardvera ne napisase koji kuler su koristili za 4.7GHz overklok. Inace, vecina ljudi ga je gurnula na 4.5 bez problema. Na box kuleru sigurno moze na 4ghz bez problema, sem ako neces da vrtis prajm.
 
Linus je koristio H100i za svoj.
 
Ovaj CPU ce uskoro postati neadekvatan, bio klokovan na 5 GHz ili ne. Koristice se za isto ono zasto sluzi i Pentium sa zakljucanim mnoziocem. Ako mislite da cete se naigrati sa dual core CPU u 2014. i 2015. godini, grdno ste se zeznuli.

Edit: Samo da dodam da je moj prvi CPU bio Intel Celeron Mendocino 300A. Procesor koji je zapoceo citavu pricu jer se klokovao sa 300 MHz na 450 MHz (50% ubrzanja). Ovaj Pentium bi kao trebao biti naslednik tog legendarnog modela. Ali sa tim klokovanim Celeronom si imao maltene najbrzi desktop CPU koji su pare mogle kupiti dok sa ovim dobijas osakacen dvojezgarni CPU koji radi na puno gigaherza i nije u stanju da se izbori sa igrama koje iskoriscavaju vise od dva jezgra, o profi primeni da ne pricam.
 
Poslednja izmena:
profi primena i high end gejming na procesoru od 65eur...? bez i5 od minimum 150e nema od toga nista... ovo je za budzet masine da moz da poteraju odredjenu igru sa koje se vlasnik kompa ne skida, jos ako stvarno haknu bios na H81 plocama, onda je no brainer kombinacija... nisu svi hard core gejmeri u 4k i sve u ultra... moj mladji brat se igra na g530 celeronu sasvim fino i ne zali se, radi mu sve sto treba da mu radi, csgo u matchmaking sa ati 4770 100-120fps... jeste da sad dolaze next gen igre, ali opet, ima dosta casual gamera kojima je i5 pa i i3 overkill ili finansijski nedostupna opcija ;)

aj da napravimo poredjenje na brzaka

G3258 + H81 ~7.5+4.5=12k
i3 + H81 ~11+5=16k
i5 4440 + B85 ~17+7=24k
i5 K + Z97 = 23+9 minimum, optimalno 23+13=36k

ako moz se klokne na H81 ostaje 4k vise za grafu ili ram u odnosu na i3 kombinaciju a duplo jeftinije od i5 non K kombinacije i 3x jeftinije od i5 klokabilne kombinacije... pa svako po mogucnostima i zelji :)
 
Poslednja izmena:
Uz ovaj peocesor i h81 koja bi grafa bila adekvatna da lagano gura cs go u nekom pristojnom fpsu ?
 
eto nekom je mozda budzet oko 200eur za mobo cpu i gpu, znaci tako neki pentium uz r7 260 msm da bi bila odlicna kombinacija za smesnu cifru...

sto se tice csgo, uporedicemo g3220 + ati 6790, pII 955be + ati6790 i i5 4440 + 6850 mada je tu gpu usko grlo, a imam i ortaka sa i5 3350p + r9 270 koji samo csgo cepa pa ce da pitamo i njega za fps i bice konkretnih rezultata ovih dana :)
 
Ја у cs go имам 300fps, ако некога занима :)
 
Ja sam zadovoljan :)
Obavezno negde stavi rezultate kad istestiraš sve one mašine, baš me zanima :)
 
profi primena i high end gejming na procesoru od 65eur...? bez i5 od minimum 150e nema od toga nista... ovo je za budzet masine da moz da poteraju odredjenu igru sa koje se vlasnik kompa ne skida, jos ako stvarno haknu bios na H81 plocama, onda je no brainer kombinacija... nisu svi hard core gejmeri u 4k i sve u ultra... moj mladji brat se igra na g530 celeronu sasvim fino i ne zali se, radi mu sve sto treba da mu radi, csgo u matchmaking sa ati 4770 100-120fps... jeste da sad dolaze next gen igre, ali opet, ima dosta casual gamera kojima je i5 pa i i3 overkill ili finansijski nedostupna opcija ;)

aj da napravimo poredjenje na brzaka

G3258 + H81 ~7.5+4.5=12k
i3 + H81 ~11+5=16k
i5 4440 + B85 ~17+7=24k
i5 K + Z97 = 23+9 minimum, optimalno 23+13=36k

ako moz se klokne na H81 ostaje 4k vise za grafu ili ram u odnosu na i3 kombinaciju a duplo jeftinije od i5 non K kombinacije i 3x jeftinije od i5 klokabilne kombinacije... pa svako po mogucnostima i zelji :)

Fazon je sto je ovo 20 godina Pentiuma, velika stvar. Smatram da nisu odabrali adekvatan procesor da se to obelezi. Neki quad, bez HT, osakaceni i5 sa otkljucanim mnoziocem za cca 120 evra bi bio pun pogodak.
 
75 dolara je proca odlican je mada ko nas ko zna koja ce cena da bude :lupko:
 
Na linku koji je postavio RasaNS lepo se vidi sta moze malisa da uradi.Svi mi koji cekamo G3258 upravo to i ocekujemo.Naravno da je za novije i zahtevnije igre potreban bolji CPU ali nam to ne treba,nego upravo ovakav primerak koji ce nam omoguciti mnogo vece performanse od trenutnih za razumnu cenu.
 
Da, na hlađenju koje je skuplje od samog CPU-a, donekle. :D Pritom sve to može i i3 sa stock-om. Ili kao što GoranM reče, jedna crvena više i eto FX-6300.
 
Da, na hlađenju koje je skuplje od samog CPU-a, donekle. :D Pritom sve to može i i3 sa stock-om. Ili kao što GoranM reče, jedna crvena više i eto FX-6300.

Dobro u pravu si ,donekle :) ja moj G3220 drzim na vodi koje 3x skuplje od njega ali u tome je citava stvar :)
 
A koja bi memorija bila odgovarajuca za ovakvu kombinaciju?
 
Svaka ddr3, sem onih pradavnih prvih izdanja sto su radili na 1.8V :p
 
Nazad
Vrh Dno