Šta je novo?

Intel Celeron G1820 overclock

i ja profesionalno trosim hdd-ove bar 5 godina,i vise nego jednom mi se desavalo da pucaju jako skupi diskovi u garanciji,pa sta?wd u kompletu izbegavam jer nije pomagalo koliko god da ga platim,koji god model,seriju da uzmem.sa tim se zivelo (raznorazni raid setapi) dok hvala bogu,cloud servisi nisu zaziveli.da ne picam koliko je tek losa ideja eksterni hdd za bekap,ali okej,ako tebi garancija nekog tamo verbatima,extelsiora ili sl kupuje pis of majnd,super,nadam se da ces imati neopisivo srece i nece ti naprasno crkavati hdd-ovi.uostalom,sve sam vec napisao,da ne ponavljam,ko zeli shvatice,ko ne,srecno mu bilo,ionako je oftopik.
 
Chekajte koju grafu max moze da gura ovaj cpu, ja njega sad koristim? :D
 
GeForce GTX650Ti Boost ili GTX750Ti, ili Radeon R7 265. Ne treba ici na jace.
 
Realno nemoze da potera nista jace od GTX 650Ti li 260x a da to ima smisla. Nemoze u 1080p da isprati ATI 270-ku u Crysis 3, GPU usage od 40-80%, ne secam se da sam video 99% ikada.
 
Znaci najjacha graficka koju moze da potera ovaj cpu je gtx 650ti?
 
gtx 650 Ti , gtx 750 ,

r7 260x , r7 265

jače nemoj.
 
Nije to los cpu,a nista jace od 260x ti i nije potrebno.Sto se napajanja tice tu tek nemas problema.Ja na corsair cx430 bez problema teram r 7870 .
 
Da ne otvaram novu temu,da li mozete pisati o tome kakav je inace ovaj procesor...u poredjenju sa recimo core2quad..?
Videh na guglu na bench testu je kao bolji od q6600.
 
Da ne otvaram novu temu,da li mozete pisati o tome kakav je inace ovaj procesor...u poredjenju sa recimo core2quad..?
Videh na guglu na bench testu je kao bolji od q6600.

Jeste bolji jer manje trosi, na novijoj i modernijoj platformi je, ima grafiku i neke novije instrukcije.
Medjutim q6600 se mnogo lako klokuje. Na 3ghz q6600 mu vec parira a preko toga je i brzi.
To naravno vazi ako se koriste instrukcije koje oba procesora podrzavaju :)

Ne bi uzimao u obzir ako bi menjao masinu za gejming sa grafickom kartom mislim da je losa investicija.
Medjutim ako bi da izvadis graficku kartu i da koristis pc kao HTPC internet i office onda je pentium veoma dobra investicija.

Ovo govorim jer u igrama overklokovan q6600 bi bio bolji.
 
Poslednja izmena:
Hvala na informacijama,elem...nabavio sam plocu (socket 1150),pa da vidim da li da uzmem g1820 i zabatalim konacno platformu 775 koja mi se smucila...
 
Za sta ces koristiti komp? G3258 je uglavnom bacanje para. Trazi polovan G1820 i uzivaj, a kada dodje vreme i kinta stavi i5 ili i7.
 
Poslednja izmena:
Za sta ces koristiti komp? G3258 je uglavnom bacanje para. Trazi polovan G1820 i uzivaj, a kada dodje vreme i kinta stavi i5 ili i7.
Upravo tako...mada...
Mislio sam da uzmem nov g1820 i da ga picim dok ne skupim kintu za nesto bolje.Meni treba za surf,gledanje hd i bluray filmova i igranje 2 igrice ponekada koje moja 4870 vapor od 1gb vozi na very high bez problema.
 
To je to, pazari G1820. Dosta je bolji od Core 2 Duo E8xxx.
 
zasto je g3258 bacanje para,narocito polovan,haski u svoj svojoj moci,plus sto je otkljucan,plus sto bi ga prodao za iste pare i to vrlo brzo polovnog,a uz minimalne gubitke novog kad dodje vreme za apgrejd?
 
Koliko je povoljan kao polovan? Sta ce mu otkljucan ako nece da overclockuje? Pa onda sta ce mu prakticno isti procesor kao G1820 a duplo skuplji?

Zato sto su G1620 i G1820 prakticno isti procesori koji u browseru sa nekoliko tabova gde je npr. embed youtube sadrzaj, pate se i koci samo tako. A G3258 tesko da se bolje ponasa.
Za taj novac se kupuju FM2 Athlon X4 750K-860K.
 
Poslednja izmena:
Stoji tvoja prica to za neklokovanje,ali ne vidim sto se ne bi ocepio na 4,2ghz koliko moze svaki na bilo kojoj ploci i sa stock kulerom.samog sam ga vidjao za 50e box pakovanje,u kompletima i nesto jeftinije,a za iste pare ga prosledjujes dalje.sto se tice tvoje opaske za tabove,ja nisam primetio nista slicno,doduse nisam ga nesto predugo testirao i bio je naklokovan,radi kao svaki haski za regularno koriscenje.razlike su samo u kloku i u threaded okruzenjima.razmisljao sam se izmedju 771 xeon-a i g3258 za komp za zavicaj na kojem bi osim neta mozda pikao i neke malo starije igre,i prelomio sam za g3258 mATX build.
 
Ja ne znam ni kako se klokuje procesor u biosu.Valjda treba i ram memorija da bude odredjena za tako nesto.Elem,kod mene je sto se tice platforme 1150 sve nesto polovicno.Ne radi mi jedna magistrala za ram memoriju,a imam samo dve.Ploca je Ga H81M HD3,tako da imam ram od 4 gb ddr3 i da kupim g1820,pa da pustim i nju u rad.Bice ok za surf,samo se tome nadam i nadam se da je brzi od core2duo..recimo 8500.
 
Za g3258 je najjednostavniji overklok ikad - dignes voltazu na 1,2v i frekvenciju na 4,2ghz,onda kad budes imao zivaca i nerava da probas da iscackas 4,4ghz.jos ako ta ploca pusta (mada ne verujem) napon preko 1,2v...nema memara veze sa ovim,to je sva filozofija,dignes napon i klok i to je to.mada,ako stvarno taj komp ces koristiti samo za surf onda okej,ne isplati se cimati.
 
Ti si po tom pitanju skroz u pravu...medjutim,vreme u kome zivimo mi trenutno ne dozvoljava za nesto jace od obicnog Celerona...a vidis i da mi je ploca felericna...pomalo.
 
Ja ne znam ni kako se klokuje procesor u biosu.Valjda treba i ram memorija da bude odredjena za tako nesto.Elem,kod mene je sto se tice platforme 1150 sve nesto polovicno.Ne radi mi jedna magistrala za ram memoriju,a imam samo dve.Ploca je Ga H81M HD3,tako da imam ram od 4 gb ddr3 i da kupim g1820,pa da pustim i nju u rad.Bice ok za surf,samo se tome nadam i nadam se da je brzi od core2duo..recimo 8500.

Bolji je od E8500, pogotovo u novijim igrama. Mada ti je graficka matora.
Jesi probao neku drugu memoriju? Tesko da na novoj ploci ne radi slot. Uostalom, reklamiraj je ako stvarno ne radi.
 
ako se vec spominje ikakvo igranje,nema sta g1 pentium da trazi pored g3258 na 4,2ghz.ja da sam na tvom mestu malo cackaj oglase koji dan,mozda naleti povoljno,ako ne uzmi g1 pentium.
 
Jesi probao neku drugu memoriju? Tesko da na novoj ploci ne radi slot. Uostalom, reklamiraj je ako stvarno ne radi.
Ploca je bila u servisu.Kupio sam je od drugara kome je pistala.Znao sam da ima veze sa memorijom,nabo' sam svoju memoriju i opet je pistala.Odneo je u servis i tip mi kaze,crkla je magistrala.Jedno veliko ali...cini mi se da su dva pina malcice iskrivljena,ako to uooste ima veze sa ram slotovima.Kad se ubaci procesor,sasvim normlano ulazi u bios i sljaka.Nije samo podizan sistem,ali mi se cini 99% ispravna.Izvinjavam se sto ovo nije vezano za temu,al rekoh,bolje da spomenem i to...
Elem,graficka je meni ok.Samo se pitam dal bi sa njom i tim procesorom mogao da igram Alien Isolation bez seckanja..?
 
Procesor moze, "bez seckanja" je diskutabilno, ali nisam siguran da li je neophodna DirectX 11 graficka.
 
Poslednja izmena:
G1620 ima, koristim ga povremeno.

Ti mora da imas nekih drugih problema sa racunarom. Proveri kodeke. Ja imam 3 masine, jednu sa G1610 i 2GB, bez diskretne grafike, drugu sa G860 i 4GB RAM-a i GT240, i jednu sa G540 i 2GB RAM-a i 9800GT. Nijedna se ne pati I ne koci kad 10+ klipova(tipa otvorim 10+ klipova preko novog tab-a oni svi idu na autoplay sa ugasenim zvukom, a mene mrzi da ih pauziram i onda gledam jedan po jedan bez problema, na 4GB masini sam evo bas jutros otvorio 23 klipa na taj nacin).

Sto se performansi Alien Isolation-a tice, ako igra ne trazi preko 2 thread-a(a verovatno ne trazi) moci ce i tvoj graficka da ga izgura(ako igra ne drazi DX11), doduse ne bas na max, ali na High sigurno.
LL
 
Ploca je bila u servisu.Kupio sam je od drugara kome je pistala.Znao sam da ima veze sa memorijom,nabo' sam svoju memoriju i opet je pistala.Odneo je u servis i tip mi kaze,crkla je magistrala.Jedno veliko ali...cini mi se da su dva pina malcice iskrivljena,ako to uooste ima veze sa ram slotovima.Kad se ubaci procesor,sasvim normlano ulazi u bios i sljaka.Nije samo podizan sistem,ali mi se cini 99% ispravna.Izvinjavam se sto ovo nije vezano za temu,al rekoh,bolje da spomenem i to...
Elem,graficka je meni ok.Samo se pitam dal bi sa njom i tim procesorom mogao da igram Alien Isolation bez seckanja..?

E pa upravo to sto su neki pinovi na socket-u bili iskrivljeni je mnogima pravilo probleme sa memorijom.
Gledaj ako ikako mozes da ih ispravis, ali pazljivo.
 
Nazad
Vrh Dno