Šta je novo?

Instalacija SSD-a

Tvoj nema garanciju, čim si ga kupio, poništena je :D
 
More, pocepali je na moje oci :d:d:d
 
pratio sam sva uputstva iz prvih postova ove teme radi instalacije mog novog ocz agility 3 60gb...

uradio sam sledece:

1. postavio sam AHCI u BIOS-u

2. instalirao win7 x64

3. bez instaliranja marvel drajvera sam dobio sledece rezultate:

screenl.jpg




da li je ovo dobro?

mislim da me ogranicava u ATTO to sto nemam nativni sata III ....

zato je maximum oko 392mb/s... sto sam i pre kupovine pretpostavio...

probao sam da instaliram marvel drajvere koje su mi preporucili ovde na sajtu i dobio losije rezove...


sto se tice AS SSD, uporedio sam ih sa rezovima u product sheet-u ssd-a i to je to...

onda sam uzeo da jos fino doteram stvari i uradim onih par koraka koje ste naveli u smislu da bi pomogli da se sto vise rastereti ssd i ubrza njegov rad....

nakon jednog od restarta sistema, sistem vise nije video ssd kao particiju sa koje treba da procita sistem...


nakon nove instalacije sistema, nisam nista od tih podesavanja dirao...

I ja mislim da su ovo losi rezultati, pogledaj u as ssd koliko ja dobijam sa sata 2 g.skill sniperom

capture2.png
 
Nisu losi rezultati :D
 
Nisu losi rezultati... los je SSD! :D:D:D

A rezultati su takvi kakvi su - ali su na mestu.
 
Mene zanima kako da se izvrsi "clone disk" na nikad koriscen niti formatiran ssd, praktcno izvadjen iz kutije.
Radio bih to sa Acronis-om (Acronis True Image Home 2012) i potrebo mi je da znam kako to treba uraditi, kojim redom sta odnosno na koji nacin.

Kada se vrsi instalacija Win7 znam da ce sam win7 obaviti pravilno "partition alignment".

Sta ce da se desi ako:
1. Prikljucim nekoristen ssd u komp, upalim komp, odradim clone disk u Acronis-u, ugasim komp, izvadim stari hdd ( ili ssd sta ko ima), na njegovo mesto prikopcam ssd na koji sam klonirao sistem odnosno citavu particiju...
Kako ce u tom slucaju da odradi alignment particije/a na ssd-u?
ili
2. Napravim bacup particije (diska citavog na kome je W7 sve sa velikom i onom malom particijom koju pravi w7), napravim rescue dvd (cd, usb).
Izvadim iz komjutera stari sistemski disk, stavim novi ssd, pokrenem acronis rescue dvd, "instaliram" bacup i teram kompjuter kao i do sada...
Kako ce se u ovom slucaju ponasati komp i kako ce odraditi alignment ssd-a?

3. Da li da prvo instaliram ispocetka samo W7 pa da mu onda uradim backupa i uzivam u "starom" sistemu?

Ima li ikakvog znacaja sto ce se velicina particija za OS razlikovati kod starog i novog ssd-a? Prva (stara) ima 80GB i onu malu sistemsku od w7, druga (na novom ssd) ce imati oko 120GB (nesto manje) i malu od w7.
 
Poslednja izmena:
Zna li ko kako se 'securely erase' Kingston V 40GB? Ne radi ni HDDErase, a ni Linux varijanta.
 
Evo uspio sam sa Linux-om nekako. Sad provjeravam ovo ubrzanje sa RST tehnologijom. Hvala u svakom slucaju.:)
 
kako mogu da proverim da li moze u moj laptop da se instalira SSD disc? u pitanju je toshiba l655-121

nov sam pa izvinite za glupa pitanja :(
 
Poslednja izmena:
Nema šta da proveravaš, ako imaš hard disk onda svakako umesto njega možeš da staviš SSD.
 
uzeo sam Patriot PYRO 120, imao sam par zamrzavanja pa sam stavio 332 firmaware i intel rst driver.
Da li ima jos nesto sto bih mogao da uradim da radi normalno?
Da li mi upste treba rst?
 
Poslednja izmena:
Novi firmware bi trebalo da resi stvar, a RST pomaze perrformansama i kada nemas RAID. Mozes ugasiti jedino indexing...
 
fw332 resava problem "plavi", u prvi sata slot (u tebe su svi sata2 ?) bocni ssd, ahci ukljuci, ako si sa w7 na frisko instalirao sistem onda je i "poravnanje" ssd-a izvrseno pravilno ...
Moze to da radi i bez i-rst drajvera razlika je mala (1-2% najvise u odnosu na ms drajvere) ali kad si stavio rst nek stoje ...
To ti je to odprilike...
 
ploca je asus p5qld pro, DFI LP p35 DK je spzena , precicu na neki i5 i i67 ili i68 za koju nedelju...
ahci sam stavio pre instalacije win7, slucajno sam ga zakacio na 4,al nije hteo da butuje ne znam zasto, sada prvi sata slot pa butuje ok,
za sada je ok pre fw332 je bilo par zakucavanja,
bocni ssd?
 
Poslednja izmena:
Na "bocni ssd" je mislio da ga ubodes u prvi sata slot :D
BTW: H67 P67 Z68
 
aha :)
da to ilntel p67 ili Z68, nisam dugo pratio...
 
Poslednja izmena:
ploca je asus p5qld pro, DFI LP p35 DK je spzena ...
bocni ssd?
Na "bocni ssd" je mislio da ga ubodes u prvi sata slot :D
BTW: H67 P67 Z68

Upravo tako "bocni ssd" je ubodi (prikaci) ssd na...

Meni zao za plocu (mada "moze to biti i dobro", prelazis na novu platformu al ce i da kosta...), istina meni zao i da vidim tudje auto kad je malo cuknuto, a tek kad ga bas razbiju...
Boleciv sam kad se nesto lepo i dobro pokvari ili razbije... :zgran:
 
Mene zanima da li se samo AHCi mod stavlja prilikom instalacije i posle se vraca u nesto drugo ili ostaje u AHCi i kasnije? Nesto mi suljive performanse ovog mog a ove RST drajvere nece ni da cuje izbaca neku gresku... E sada evo performansi a disk je iz postisa pa mi recite da li je to ok ako nije sta da radim da ga namestim kako treba. http://imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img513/7029/14478770.png&via=mupload&newlp=1

Ostavi AHCI jer ce ssd brze raditi u tom modu, da bi instalirao IRST moda da stoji u ACHI modu.
Sto se tice brzine tvog SSD-a, mislim da je to to, jer na njihovom sajtu stoji za Read: Up to 400MB/s i Write: Up to 210MB/s.
Ti te rezove imas, tako nemoj previse da se opterecujes time ako ti masina radi kao sat i brza kao crni grom :)
 
Poslednja izmena:
Sto se BIOSa tice, tu svakako ostavi AHCI - brze je neg' IDE, znatno... a sto se pak samog Windows-a tice, tu vec mozes ili da stanes na default Microsoft-ovom (msahci) drajveru ili pak da instaliras Intel-ove RST (iaStor) drajvere, kako bi dobio jos jedan manji boost ;)
 
Gde mogu da se kupe drzaci odnosno mounting kitovi za SSD-e, neki univerzalni?

Imam Patriot Pyro, uskoro stize mi jos jedan isto bez mounting kita, pa se pitam gde to kod nas kupiti?
 
Ja sam bas taj uzeo sto mirza pokazao legao Intel ko dupe na nosu....
 
Nazad
Vrh Dno