Šta je novo?

Instalacija SSD-a

Pa i to ti pise tamo :p
 
Nasao sam neki program ali sporo skenira imas neki predlog koji bolje radi :)
 
Ako iskopate neki valjan postavite link ka njemu da probaju i ostali :p
 
Videcemo sta alfa kaze ;)
 
Po onoj slici deluje da radi jer su razliciti fajlovi.
 
Kako onda posle 20-30dana padne pisanje na 60mb/s :S:
 
sad me jos vise mrzi da radim seruce erase ili ti kako se vec zove
 
Nasao sam neki program ali sporo skenira imas neki predlog koji bolje radi :)

Nemam pojma... vi's da nisam ni uradio test - nit' imam program, niti sam, da budem iskren, sasvim siguran kako da valjano odradim compare :p
Mada, kontam i ja isto kao Igor - ako ti prijavi neki error, tj., razliciti su fajlovi... TRIM bi trebalo da radi. Aj' sad cu da skinem i ja ovaj Active UNDELETE v7, pa da probam ;)
 
Nemam pojma... vi's da nisam ni uradio test - nit' imam program, niti sam, da budem iskren, sasvim siguran kako da valjano odradim compare :p
Mada, kontam i ja isto kao Igor - ako ti prijavi neki error, tj., razliciti su fajlovi... TRIM bi trebalo da radi. Aj' sad cu da skinem i ja ovaj Active UNDELETE v7, pa da probam ;)

Ajde skini probaj zivo me zanima kako ce tebi pokazati :)
 
sad me jos vise mrzi da radim seruce erase ili ti kako se vec zove

Kolko sam citao bolje je uraditi erase nego pustiti da radi na 60mb/s kazu da nevalja da tako radi to mu je kao predzadnji stadium:S:
 
E do mojega :p radicemo ovih dana kad se nakanim :D
 
Ajde skini probaj zivo me zanima kako ce tebi pokazati :)

Si ti skinuo demo verziju kao i ja... ? Posto ona ima limit na budjavih i mizernih 64KB za "recovery" :mad:
'Bem ti ja takav recovery bas... :wall:
 
Daj ;)
 
Ne bih da se plekam u mod poslove, al' mislim da bi ova tema mogla komotno da bude sticky.
 
pratio sam sva uputstva iz prvih postova ove teme radi instalacije mog novog ocz agility 3 60gb...

uradio sam sledece:

1. postavio sam AHCI u BIOS-u

2. instalirao win7 x64

3. bez instaliranja marvel drajvera sam dobio sledece rezultate:

screenl.jpg




da li je ovo dobro?

mislim da me ogranicava u ATTO to sto nemam nativni sata III ....

zato je maximum oko 392mb/s... sto sam i pre kupovine pretpostavio...

probao sam da instaliram marvel drajvere koje su mi preporucili ovde na sajtu i dobio losije rezove...


sto se tice AS SSD, uporedio sam ih sa rezovima u product sheet-u ssd-a i to je to...

onda sam uzeo da jos fino doteram stvari i uradim onih par koraka koje ste naveli u smislu da bi pomogli da se sto vise rastereti ssd i ubrza njegov rad....

nakon jednog od restarta sistema, sistem vise nije video ssd kao particiju sa koje treba da procita sistem...


nakon nove instalacije sistema, nisam nista od tih podesavanja dirao...
 
Rezultati su ti jako loši, kao da su od nekog SSD diska prve generacije...

Instaliraj Intelove RST drajvere odavde, pa restartuj sistem. Posle restarta, W7 će ti ponovo prepoznati uređaje nakačene na ICH10R kontroler koji imaš i opet će zatražiti restart. Tad ugasi računar i prebaci SSD na Intelov kontroler i tako podigni sistem. Moguće da ćeš morati još jednom da restartuješ kad se podigne sistem sa SSD na ICH10 kontroleru (da prihvati RST drajvere) i posle toga bi trebalo da imaš bolji skor i performanse.

Kakvi su ti rezultati sa Marvell drajverima? Kod mene je bolji sequential (izvlači maksimum sequential rezultate ali je lošiji 4k skor, a ne radi ni TRIM koliko sam čitao).

Probaj pa javi utiske i rezultate.
 
sa marvel drajverima su mi losiji rezovi....

poredio sam ove rezove sa rezovima usera sa drugih foruma po svetu i to je otprilike to...

a da sad raskacim pa da kacim na sataII i opet instaliram sistem? no chance:)
 
probao i na sata II sa intel drajverima...

razlike su : sa intel drajverima i sata II konekcijom, vrlo je malo brzi write ali je read dosta sporiji od sata III konekcije....


i jos jedna stvar... sto se ssd vise puni programima i instalacijama, opada write... a read je gotovo nepromenjen!
 
Poslednja izmena:
Rezultati su ti jako loši, kao da su od nekog SSD diska prve generacije...

Instaliraj Intelove RST drajvere odavde, pa restartuj sistem. Posle restarta, W7 će ti ponovo prepoznati uređaje nakačene na ICH10R kontroler koji imaš i opet će zatražiti restart. Tad ugasi računar i prebaci SSD na Intelov kontroler i tako podigni sistem. Moguće da ćeš morati još jednom da restartuješ kad se podigne sistem sa SSD na ICH10 kontroleru (da prihvati RST drajvere) i posle toga bi trebalo da imaš bolji skor i performanse.

Kakvi su ti rezultati sa Marvell drajverima? Kod mene je bolji sequential (izvlači maksimum sequential rezultate ali je lošiji 4k skor, a ne radi ni TRIM koliko sam čitao).

Probaj pa javi utiske i rezultate.
Ma kakvi crni RST drajveri... znas i i sam vrlo dobro koliko donose, tj. koliki se procenat ubrzanja dobija instalacijom istih... a ovde je neophodno cudo! :D:D:D

Neeegoooo... kol'ko bese ono baca C300 od 64GB u AS SSD-u? ;) :d
(narocito za 4K :smoke:)
 
C300 je i dalje fenomenalna kupovina, pod uslovom da možete doći do njega. Gledam ove SF kontrolere, čak i Vertex/Agility treće generacije ne postižu ni blizu deklarisanih brzina, a o opadanju performansi da ne pričamo...

Ako budem bio u prilici, na leto uzimam m4 :smoke:
 
Vodi racuna da se ne zeznes samo... da ne bude losiji ;)

'Bes sekvencijalne brzine, mada znas i sam da se to i ne gleda... nego kakav je za 4K kategorije u odnosu na C300?
Mene, iskreno, bas nesto mrzelo da brstim testove kada se m4 pojavio... mozda sam tek jedan procitao.
 
Što nisi kupio u startu 128GB k'o čovek, lepo sam ti govorio? :)
 
Prodacu ti ja moj... bolji je primerak, baca 20-ak poena vise u AS SSD-u! :D:D:D
 
Nazad
Vrh Dno