Šta je novo?

IKOM - generalna rasprava

Ne, u browseru kucaš ip adresu rutera (obično piše na nalepnici) i otvara se njegov interfejs. Nađi na netu simulaciju tog ili sličnog modela i biće ti sve jasnije.

Sent from my Redmi 3S
 
Мене јесу. Тел3.

Послато са GT-i9300 уз помоћ Тапатока
 
I mene, isto Tel 3

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Vozdovac

Jel ima jos neko trenutno problem na vozdovcu?
 
Da li je osnovni digitalni paket (koji se plaća 100din/mesečno) i dalje nekodiran tj. može da se gleda bez risivera ili CAM modula?
 
@taba
Celo vece bez interneta i telefona na Vozdovcu. :/
 
Da li je osnovni digitalni paket (koji se plaća 100din/mesečno) i dalje nekodiran tj. može da se gleda bez risivera ili CAM modula?

Ja gledam osnovni digitalni paket i bez tih 100 dinara.
Imam receiver u TV-u i sve radi... Sem povremnog prekidanja Fox i još nekih kanala koje ukućani retko koriste. Ali koliko sam shvatio, kod mene u ulici ti kanali prekidaju svima, sa ili bez njihovog receivera.
 
Ima li iko "A" ocenu na Ping testu? Imam konstantno B sa Jitterom ~5, i pingom 15-18..
 
157609750.png


evo i speed testa
5948383961.png
 
Poslednja izmena:


Ja gledam osnovni digitalni paket i bez tih 100 dinara.
Ja imam jedan TV bez kartice i na njemu ne rade nacionalna geografija, history, discovery i neki dečiji kanali (ima još toga što ne radi, ali samo to sam primetio).
 
Poslednja izmena:
...ali zato danas ne radi. Stoji mi na tv poruka "skremblovano", cam modul regularno otvara sve ostalo. Kod vas...?

Sent from my B1-730HD using Tapatalk
 
Imam tel3 i dodatni modul i karticu za drugi TV. Do sada mi je račun za taj dodatni TV stizao po tri komada sa rokom plaćanja do petog u mesecu za tekući mesec. U decembru je stiglo tri računa za januar-mart sa rokom plaćanja prvi u narednom mesecu (sada 1. februar za januar, a ranije 5. januar za januar). Još nisam platio januar i stigao mi sms sa instrukcijama za plaćanje. Takav sms sam ranije dobio samo jednom kada sam zaboravio da platim. Iako nije u formi podsetnika, ne bi me iznenadilo da su nešto zeznuli i da mi isključe dodatnu karticu iako nisam zakasnio sa plaćanjem. Da li je još neko dobio sms?
 
Placas krajem meseca. Do sada se placalo unapred za sledeci mesec, sada placas na kraju.
 
Dobio sam i ja taj sms. Ignore, to ti je kao i sms od mts-a koji ti pošalju početkom meseca, iako je rok do 20.

Sent from my B1-730HD using Tapatalk
 
Да ли су још неком измењене позиције појединих канала? Мени је на Тел3 већина промењена. На 29 није ништа, више није Fox crime +1. Fox crime HD je na 1002. Канали иду до 1039. Има доста UnckownChlxxx канала.

Послато са 8070 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ljudi, dokle vise ovo nenormalno odrzavanje mreze bezbroj puta u toku meseca. Poslednjih godinu dana su preterali svaku meru
Pisao sam im mail, ali ocekujem automatski odgovor. Da li su duzni da umanje racune za koliko god vreme tokom kojeg ne isporucuju uslugu korisniku?
Postoji li neki zakonom regulisan deo koji govori o tome? Konkretno govorim za teritoriju Vozdovca

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ljudi, dokle vise ovo nenormalno odrzavanje mreze bezbroj puta u toku meseca. Poslednjih godinu dana su preterali svaku meru
Pisao sam im mail, ali ocekujem automatski odgovor. Da li su duzni da umanje racune za koliko god vreme tokom kojeg ne isporucuju uslugu korisniku?
Postoji li neki zakonom regulisan deo koji govori o tome? Konkretno govorim za teritoriju Vozdovca

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Po meni to ne može da bude redovno održavanje mreže jer nije normalno toliko "održavanje".
 
Да ли су још неком измењене позиције појединих канала? Мени је на Тел3 већина промењена. На 29 није ништа, више није Fox crime +1. Fox crime HD je na 1002. Канали иду до 1039. Има доста UnckownChlxxx канала.

Послато са 8070 уз помоћ Тапатока
Проблем је био до рисивера, донели су нови. Сад сам добио неки танки рисивер, лепше изгледа. Остави ли су ми стари даљински?

Више пута ми се крварила њихова опрема, модем два пута, а и рисивер мислим исто два пута. Иначе су замену извршили веома брзо.

Послато са GT-i9300 уз помоћ Тапатока
 
Posto sutra treba da zovem IKom da uzmem jos jednu karticu za digitalnu tv(za drugi televizor) - usput bih da proverim i da li mogu mozda sada da menjam modem za ruter. Da li je neko to skoro radio pa ima informaciju iz prve ruke.

prosli put su mi iz ikoma kao rekli da to moze ali da raskinem stari ugovor i da pravim novi ugovor da bi mi modem menjali za ruter....bitno mi je jer cesto imam drndanja sa modemom njihovim i cuvena njihova recenica "nas modem je ispravan proverite vas ruter"....zato bih hteo da imam sve njihova tj da je njihova odgovornost resavanja problema .
 
Da odgovorim sam sebi a mozda nekom bude znacili:

moze da se menja njihov modem za njihov ruter(sa integrisanim modemom) - sti da se jednokratko placa taksa od 1500din za ovu uslugu. Prosle godine to nisu dali

Takodje dodatni digitalna tv je 100 din mesecno i jednokratna taksa od 1000 din
 
E da , ako ima neki pravnik ovde ili neko ko je upucen :

Ako je neko vlasnik dva stana koji su jedan pored drugog da li zvanicno ima prava da placa jednu kablovsku pretplatu a da sam razvuce kablove do drugog stana? Zvanicno pitam, neformalno jasno da moze... Ali da li to mora da se "sakriva" od Ikoma ili ne mora? Pri tom dakle isti vlasnik stana je u pitanju a ne komsije koje bi da dele kablovsku
 
Sta ce ti pravnik za tako banalne stvari. Naravno da treba 2 ugovora. Zamisli kada bi imao 8 stanova u jednoj zgradi.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno