Šta je novo?

IKOM - generalna rasprava

@solomonbg или неко други ко зна, који се то рутер добија од ИКОМ-а?
 
ne znam. kad stigne napisacu koji je. Meni je samo bitno da me vise ne drndaju svaki put u Ikomu da je problem u mojoj mreznoj opremi kad me zeza internet. Pa zato ni ne pitah koji je ruter... ali javljam kad mi donesu ovih dana
 
Opet radovi na mrezi na Vozdovcu. Pisao sam pre par dana o tome i evo ih dva puta u toku jednog meseca. 31.januara je bilo poslednje. Sta ja mogu sada da uradim?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Yup, puče i net i tv.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
vozdovac

I ja da se javim. Vozdovac, kod vera, nema signala od ponoci.
 
Kao restrikcije za vreme bombardovanja jbt

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
meni u zarkovu ne radi od nocas..nisam sad stigao da gledam detaljno pre odlaska na posao..jos neko ima probleme u zarkovu? ili je lokalno kod mene problem.videcu popodne kad se vratim kuci koje je stanje
 
Nije radilo negde do 09:00 onda je proradilo , pre toga sam resetovao router i modem misleci da je kod mene problem .
IKOM je cudo stvarno .

Evo radi ... jos uvek ;)
 
I da nisi platio to je zastarelo prijatelju, tako da ti formalno pravno nista ne mogu.
Nazalost mogu...Mene su obavestili u decembru 2016 god.da imam dug iz juna 2012 god.Naravno da sam se bunila i pozvala na zakon o obligacijama clan 378.2 po kome je rok zastarelosti 1 godina...Jednostavno su mi isljucili internet 7.februara ove godine i rekli da mi nece ukljuciti sve dok ne platim racun iz 2012.godine...
 
Nazalost mogu...Mene su obavestili u decembru 2016 god.da imam dug iz juna 2012 god.Naravno da sam se bunila i pozvala na zakon o obligacijama clan 378.2 po kome je rok zastarelosti 1 godina...Jednostavno su mi isljucili internet 7.februara ove godine i rekli da mi nece ukljuciti sve dok ne platim racun iz 2012.godine...

Tako se ponašaju jer računaju da nećeš da ih tužiš već da ćeš verovatnije da im platiš račun....
 
Nazalost mogu...Mene su obavestili u decembru 2016 god.da imam dug iz juna 2012 god.Naravno da sam se bunila i pozvala na zakon o obligacijama clan 378.2 po kome je rok zastarelosti 1 godina...Jednostavno su mi isljucili internet 7.februara ove godine i rekli da mi nece ukljuciti sve dok ne platim racun iz 2012.godine...
Ne mogu.
Da si tuzila videla bi, joj kako ljudi ne znaju svoja prava, to sto si se ti pozivala na to i to je jedno i oni mogu da te iskljuce(STO NE ZNACI DA JE PO ZAKONU) a posle bi se pusili kad bi bili tuzeni i kad bi izgubili spor jer je to neminovno.

Послато са SM-N935F уз помоћ Тапатока
 
meni u zarkovu ne radi od nocas..nisam sad stigao da gledam detaljno pre odlaska na posao..jos neko ima probleme u zarkovu? ili je lokalno kod mene problem.videcu popodne kad se vratim kuci koje je stanje

Nije radio net na Ceraku negde do 10h pre podne


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel zna neko šta se dešava sa SBB pričom, da li ima nekih novosti?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ima li još neko problema sa pojedinim sajtovima? Ebay, weather.com izbacuju invalid URL, aliexpress nece da otvori. Na mts adsl sve radi...


edit. Problem sa DNSom... flushdns resio problem.
 
Poslednja izmena:
Ne mogu.
Da si tuzila videla bi, joj kako ljudi ne znaju svoja prava, to sto si se ti pozivala na to i to je jedno i oni mogu da te iskljuce(STO NE ZNACI DA JE PO ZAKONU) a posle bi se pusili kad bi bili tuzeni i kad bi izgubili spor jer je to neminovno.

Послато са SM-N935F уз помоћ Тапатока

U pravu si. Ljudi ne znaju svoja prava i ona moze da ih tuzi. ALI jedno veliko ALI.
Koliko joj se to isplati?
Prvo radi se o novcu koji zaista ona duguje njima pa je red i da to plati. Drugo ako ih tuzi krenuce spor od nekih par godina i troskovi ce visestruko nadmasiti pretplatu za jedan mesec a da ne govorim da automatski moze da se oprosti od televizije i interneta za tih par godina koliko ce proces trajati a svi smo svesni da u sustini prave alternative nema.

Tako da, jesi u pravu, postoje prava korisnika ali sa druge strane postavlja se i pitanje koliko je za samog korisnika iplativo da isteruje svoja prava.

U sustini je tuga stanja u ovoj zemlji da se ljudi obraduju kad se "provuku" da ne plate nesto. Da smo normalna uredjena zemlja sa normalnim prihodima po stanovniku ovakvih prica ne bi ni bilo.
 
Sa obojicom se slazem.
Ne kazem da treba da to radi, vec kazem to kao njenu mogucnost/pravo, da li je opravdano/fer je druga stvar i tu se @konan100 slazem sa tobom, ako si nesto koristio plati.

Послато са SM-N935F уз помоћ Тапатока
 
I da smo normalna uredjena zemlja sa normalnim provajderima,ovakvih priča ne bi ni bilo.

Pazi, ovo je sad vrlo diskutabilno. Koliko placamo mi super prolazimo. Iskreno nemam neke vece zamerke na uslugu kako IKOM-a tako i recimo SBB-a.
Sve je to slicno sa manjim varijacijama na cenu i kvalitet.
U USA primera radi kablovska je luksuz i imati kablovsku je sto bi Cvarkov rekao "stogod" :).
Kod nas je skoro svako ima, tako da je sve ovo u sustini zamrsenija prica od jednostavnog pljuckanja po nasim kablovskim operaterima.
 
Poslednja izmena:
Kod nas je skoro svako ima? Možda u gradovima, al u manjim mestima i selima skoro niko.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 


kida kako radi
 
Svima koji se žale na IKOM, želim da im što pre dođe SBB pa da za isti kvalitet usluge plaćaju duplo.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Svima koji se žale na IKOM, želim da im što pre dođe SBB pa da za isti kvalitet usluge plaćaju duplo.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Znači,ako imamo problem i nešto nam smeta treba da ćutimo i da pustimo da nas deru?
Stotine radova na mreži u toku jedne godine,pa to nema nigde.
 
ma to vas SBB malo "trenira" za prelazak :)
 
Znači,ako imamo problem i nešto nam smeta treba da ćutimo i da pustimo da nas deru?
Stotine radova na mreži u toku jedne godine,pa to nema nigde.
Kako smo krenuli poklacemo se kao narod. Umesto da budemo udruzeni protiv sistema dozvoljavamo da nas zavade jos malo ce gradjanski rat da izazovu kako su krenuli. Cutite i trpite sagnite glavu i to je to. Nemoj neko da se zalio!

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Pravićemo IKOM od blata kad nam dođe SBB.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Kako smo krenuli poklacemo se kao narod. Umesto da budemo udruzeni protiv sistema dozvoljavamo da nas zavade jos malo ce gradjanski rat da izazovu kako su krenuli. Cutite i trpite sagnite glavu i to je to. Nemoj neko da se zalio!

Slažem se,ali džabe kad ima ovih kojima je "idealno",bar tako izgleda iz njihovih postova.
Oni nas deru i nude krš usluge,a neki srećni kao da džabe dobijaju.
 
Ako cemo iskreno niti deru niti je krs usluga.
SBB za losiju ponudu trazi vise a ostali operateri i ako imaju povoljniju cenu imaju losiju ponudu.
U sustini smo negde u sredini.
A sto se tice bunjenja, osim toga sto pises ne vidim da radis nesto konkretno.
Kad bi svi nezadovoljni otkazali ugovore mozda bi se pocesali po glavi ovi iz IKOM-a. Ali nas covek je mazohista. Voli da trpi ono sta mu ne odgovara i po internetu da pljuje a onda otrci u postu da plati pretplatu za sledeci mesec :)
 
Nazad
Vrh Dno