Šta je novo?

i5-4690K Overclocking

Dobro E serija je totalno druga zverka. Kakav mu je temp tokom encoding-a sa AVX 2 instrukcijama kad je klokovan ?
 
Nemam pojma ... prvo mi moraš reći koji program za encoding da upotrebim (ono što ja povremeno koristim, ne poseduje tu mogućnost).
 
Imao je exe da se skine sa Haswell teme na oc.com, samo malo da nadjem :)
 
Prvi link je od Haswell OC teme na overclock.net i tu kada se otvori Stressing link imas sve objasnjeno - http://www.overclock.net/t/1411077/haswell-overclocking-guide-with-statistics
Drugi link je od samog x264 stability testa - https://mega.co.nz/#!3tAGnAqZ!QbCz2r1fG0WjM8DgGYeExngGypaHftAzPUgTSn2kAdk
Znaci ako prodje pet pass-ova bez bsoda, obicno je stabilan sa tim podesavanjima. Isti jedan vrlo pouzdan program za testiranje stabilnosti je ROG Real Bench 2. Ako prodje jedan benchmrak run bez bsod-a ili degradacije scora, stabilan je koliko i sa Linx-om, a ne greje se toliko. Ima i opcija za stress testom na odredjeni vremenski period, ako prodje oko 30min, isto visok nivo stabilnosti :)
Nadam se da sam od pomoci :D
 
Hvala.
Skinuću i probati pa javljam rezultate. Inače - temperatura kod mene nikada nije bila problem (zbog hlađenja koje imam), već je problem u nemogućnosti da overklokovan izvršava suludo zahtevne AVX2 instrukcije koje zadaju Prime95 i LinX.
O istima ne znam ništa i ne interesuje me ni da saznam, čisto zaključujem iz očitih problema koje imaju SVI overklokovani Haswell-E procesori sa njima. Ovo do sada nisam video u overklokingu (to da neke novo-uvedene instrukcije ruše CPU).
 
Poslednja izmena:
Nastavak priče-testiranja na Haswell-E procesoru: OVDE.
 
Ja nemam toliko los primerak. 4.6ghz na 1.216 veoma stabilno, temp ide u igrama do 65c. noctua NH-d14 ga hladi.
 
Ljudi,malo pre sam otvarao proc da zamenim clp sa clu. Ocistio ga, stavio clu,vratio na mesto. Reko' aj da pustim linx,kad ono blue screen posle 20 sekundi. Dva puta tako. Vratim ga ja sa 4.8 na 4.4ghz podesavanja,kad ono isto samo posle 20ak minuta.... Sad sam stavio stock,evo vrti pola sata,videcemo da li ce da prodje.
Sta sam mogao da zeznem prilikom menjanja tecnog metala? Ucinilo mi se prvo da mi je otislo malo clp po kondenzatorima kada sam ga cistio,ali su zasticeni lakom za nokte. Za svaki slucaj sam dobro ocistio,ali opet,to mi nekako izgleda kao jedina stvar koju sam mogao da zeznem.... Ne znam sta da radim sad....

Inace,ovde Ivica, imam malu zabranu zbog oglasa posle 6 dana umesto 7,kad ne znam da racunam :-D
 
Sto si menjao ?!! Nista nisi postigao sa tim :/ A koji BSOD cod dobijas ? Da nisi zagrebao die kada si cistio ? Postoji mogucnost da je degradirao ?
 
Sto si menjao ?!! Nista nisi postigao sa tim :/ A koji BSOD cod dobijas ? Da nisi zagrebao die kada si cistio ? Postoji mogucnost da je degradirao ?
Ma ne znam ni sam,kao aj zamenim kad vec imam...
Rasklopio sam opet i dobro ga ocistio alkoholom,ceo. Sada radi,hvala bogu,ali mi se restartuje na 4.8 na istim podesavanjima posle 25min linxa,dok je ranije lagano 1h prolazio... Videcu da menjam malo podesavanja, pre je bio knap podesen,moguce da mu fali malcice struje.
Na 4.4 je normalno kao i pre,inace....
 
Dodaj ti jos napona za 4,8GHz, meni je u pocetku bio stabilan sa 1,25V na 4,2GHz, a sad mu treba okruglo 1,28V za ista podesavanja. Ja ne zelim bas da idem prkeo 4,4GHz, jer mu za to vec treba 1,36V.
 
Dodaj ti jos napona za 4,8GHz, meni je u pocetku bio stabilan sa 1,25V na 4,2GHz, a sad mu treba okruglo 1,28V za ista podesavanja. Ja ne zelim bas da idem prkeo 4,4GHz, jer mu za to vec treba 1,36V.

Stabilan je sad na 1.31 :)

Sinoc sam probao bezveze 1.37 i 5.0ghz, win bez problema (verovatno moze i sa manje da udje),malo sam svrljao po njemu, kao radi... linx nisam smeo da palim,jer mi ni 240m nije dovoljan za toliko... Aida test radi neko vreme,prekinem ga,ukljucim intel burn test na max, bluskrin posle 20sek :D
dizem polako do 1.4v, tu je proslo krug-dva intel burn testa,ali opet bluescreen.... ne znam da li da jurim dalje,nesto mi se ne dize preko 1.4 :/
 
Idi do 1.45V max, trebalo bi da bude dovoljno za 5.0GHz, igraj igre i vrti Prime95, Nepton bi trebao to da ohladi.

Ako ne, juri 4.9GHz...
 
Idi do 1.45V max, trebalo bi da bude dovoljno za 5.0GHz, igraj igre i vrti Prime95, Nepton bi trebao to da ohladi.

Ako ne, juri 4.9GHz...

iskreno, ne znam da li plocu da natezem :/ ne verujem da je predvidjena za takav napon,ipak je to ploca od 120e :D
 
Stabilan je sad na 1.31 :)

Sinoc sam probao bezveze 1.37 i 5.0ghz, win bez problema (verovatno moze i sa manje da udje),malo sam svrljao po njemu, kao radi... linx nisam smeo da palim,jer mi ni 240m nije dovoljan za toliko... Aida test radi neko vreme,prekinem ga,ukljucim intel burn test na max, bluskrin posle 20sek :D
dizem polako do 1.4v, tu je proslo krug-dva intel burn testa,ali opet bluescreen.... ne znam da li da jurim dalje,nesto mi se ne dize preko 1.4 :/

Do 1,44V ne bi trebalo da bude degradacije. Inace mozes slobodno da koristis ROG Real Bench V2.2 stress test. To ako prodje sa 1h sa 6GB stabilno je koliko i da je prosao 20 krugova Linx-a, a ne greje se toliko. Ja sam nesto mutio pre par dana da vidim dokle bi isao ovaj moj sa ROG Real Bench, i nema sanse preko 4,5GHz da ga ustabilim ni sa 1,4V, dok 4,5GHz radi super sa 1,34V :) Hvala delevicu na pomoci :) A za plocu, ako su temperature pristojne, sto da ne :)
 
Moja Excel tabela pokusaja da se postigne 4,6GHz. Sve sam zivo probao sem da diram digital i analog agent, ali memorija radi na 1333MHz. Dosao sam do 2,1V za input ( AIDA cita kao 2,118V) i 1,424V VCORE, 1,404V VRING. Poslednja podesavanja su najstabilnija do sad, dodje do 6min u ROG Real Bench V2.2 i oko 70C i dobijem BSOD 124 sto znaci veci VCORE, ali gde cu ga vise ?! :wall:
http://www.speedyshare.com/zAepq/OC-sheet.xlsx
PS. Moze neki predlog za bolji sajt za deljenje podataka, speedy share mi ne deluje bajno :)
 
Za tabele koristi google docs najbolje :)

Auuu sunce ti 2.1V na input, nemoj bas tolko, meni to deluje riskantno.
 
Za tabele koristi google docs najbolje :)

Auuu sunce ti 2.1V na input, nemoj bas tolko, meni to deluje riskantno.

Probacu sa google docs :) Kada sam podigao input voltage na 2.1V (LLC doda jos malo na to) duplirao sam vreme pre BSOD-a, sa 3 minuta u Real Bench, na 6 minuta i daleko vecim broje obradjenih uzoraka u sekundi :D U BIOSU se crveni VCCIN kada ukucam 2.1V, ali nije mu nista :d Nego, ima li jos nesto sto bih mogao da cacnem da ga ustabilim. Sa ovim poslednjim podesavanjima mogu da vrtim Cinebench R15 10 puta uzastopno bez problema, ali samo 6 minuta u Real Bench-u :/ Sto je jos zesce, dobio sam tipa 10-20 poena vise u Cinebenchu za ovoliko muke. Sada prestigne i7-3770K za 10 poena :D Nisam probao ni jednu igru da vrtim dok ne prodje Real Bench, ko zna mozda je stabilan za igre ?
 
Ja ne bih nikako duzi period vremena isao na tom input voltage-u.

Jel si probao cache da oboris na 34-35? Nisam pratio unazad setovanja koja si stavljao.
 
Ja ne bih nikako duzi period vremena isao na tom input voltage-u.

Jel si probao cache da oboris na 34-35? Nisam pratio unazad setovanja koja si stavljao.

Zadnjih par puta kada sam pokusavao da ga ustabilim bio je cashe na 34x. 4,5GHz mogu da izvucem i da ustabilim za svaki dan na 1,9V input i 1,36V i to sa casheom na 3,9GHz. Na tom podesavanju mozda moze i cashe jos gore da ide, jer radi na relativno niskih 1,3V posto ocigledno bilo sta da mu radim nece da radi na 4,6GHz :)
 
Mora da je onaj poslednji kondenzator bio za 4.6ghz :D

Ne znam sta da ti kazem, verovatno imas takav primerak. Ja bih to oborio na 4.4-4.5 za svaki dan, da ne silis za dz.
 
E ako je bio, neka im ga :d Videću da ustabilim 4,5GHz za svaki dan, pošto mu treba mrvicu više napona za skok sa 4,4 na 4,5 a na 4,4 radi već duže vreme bez i jednog BSOD-a :)
 
Gledajuci neke testove u ovoj temi ovaj moj Gflops na 4.5 je sitan sa obzirom da su sa 4.4 ljudi izvlacili preko 220 :D RAM je na 1600mhz do cega moze biti pa ovako malo baca?

4.5 ghz napon 1.220v.PNG
 
Ja sam dobijao oko 184 GFlops-a na 4,2GHz. Dokle ide max napon ? I nisam siguran da ti memorija radi u dual channel modu jer imas tri stapa ubodena u plocu, probaj da izvadis taj od 4GB i da ti ostanu samo dva od po 2GB u slotovima iste boje. Za tvoju plocu konkretno stavi ih u plave slotove, jer mi to izgleda kao channel koji je najblizi procesoru. I naravno pusti da radi bar 10 krugova Linx-a jer zna da pukne pre desetog, da bi znao da je stabilan, ako vec hoces da radis stabilnost sa njim :) Idealno 20 krugova Linx-a.
 
@javelinman, bolje ti vidi kako da ohladis taj procesor nego sto juris klokove. Temperature su ti prilicno visoke.
 
Govorim iz iskustva jer ako ne pukne i dogura do 20-og kruga, stabilan je 99%. Deset krugova nudi isto visk procenat stabilnosti, ali manje od toga ne valja, jer obicno zna da zabode posle 5. ili 6. kruga, pod uslovom da ne zabode odmah u prvih par sekundi testiranja. Temperature su ocekivane za i5 i za testiranje sa Linx-om. Do 90C u Linx-u je ok-ish, ali sve preko toga nije preporucljivo, ali nece ni ubiti procesor, sve dok se ne vide skokovi do 95-100C. Iako on ima gromadu od Phanteksa, temperature su visoke zbog zvake sa kojom je zalepljen IHS za PCB, nema tu sta da se radi. Ja mogu da se kladim da u sred testiranja kada bi dotakao telo hladnjaka, da je ono hladno, iako je procesor na 90C+.
 
@javelinman, bolje ti vidi kako da ohladis taj procesor nego sto juris klokove. Temperature su ti prilicno visoke.

Phanteks radi na max obrtaja,ako ne moze da ga on ohladi sa ovim naponom nzm onda,u igrama mi dolazi do 63 stepena max,to je bilo u mortal combat x posle sat vremena igranja,u gta v ne prelazi 59,na nekoj temi sam citao da su temp do 95 u linxu ok...
 
Ja sam dobijao oko 184 GFlops-a na 4,2GHz. Dokle ide max napon ? I nisam siguran da ti memorija radi u dual channel modu jer imas tri stapa ubodena u plocu, probaj da izvadis taj od 4GB i da ti ostanu samo dva od po 2GB u slotovima iste boje. Za tvoju plocu konkretno stavi ih u plave slotove, jer mi to izgleda kao channel koji je najblizi procesoru. I naravno pusti da radi bar 10 krugova Linx-a jer zna da pukne pre desetog, da bi znao da je stabilan, ako vec hoces da radis stabilnost sa njim :) Idealno 20 krugova Linx-a.

sad ga trenutno drzima na 4.2 ghz nisam napon dirao,na default stoji dolazi do 1.171 imao sam 167gflopsa,a na 4.5 kad u biosu stavim napon 1.220 u cpuz pokazuje taj napon zakovan ne pada uopste nit raste,dok kad stoji na default ide od 0.800 do 1.171v,a za ramove cu videti,sad ih je phanteks prekrio,moram da ga skidam da bi ih namestio,al sada mi stoje u ovom rasporedu: prvo mesto od cpu-a prazno pa ide ploca o 2gb pored nje od 4 i na kraju 2gb plocica uparena sa onim u 2 slotu.
 
@Kasa
Nisam bio uopste ironican vec stvarno ja tako proveravam stabilnost,24Ha prime,100/150 o Linx-a,pa pomesano zajedno :)
@javelinman
Jeste Fantex vrh culer(imam ga i ja),al ko sto rece Kasa nista ne vredi kad je g...o ispod IHS-a,zato mora klanje i nista vise :) ako hoces da ti budu pristojne temperature.
 
Nazad
Vrh Dno